Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijateljice, otroci, problem

Prijateljice, otroci, problem

Ne, ne bo. Kot sem zgoraj rekla, moja prijateljica je sama izrecno za svojo žurko rekla, da otroci nimajo tam kaj delat ter je hčerko za tisti dan popolnoma prevzel mož in jo peljal na izlet.

Tako da ne nakladajte in ne prihajajte z nekimi patetičnimi forami, ker otroci gor ali dol, vse je v obzirnosti človeka do drugih. In matere, ki svoje otroke pripeljejo čisto povsod, ne da bi pomislile, ali je to drugim prav, so preprosto brezobzirne.

Jah, trenutno jih pa nimam, a ne? In tudi ostale tri ne in bi nekako rade rešile zagato, ki nas je doletela. In taki nasveti boš videla, ko boš videla, če boš videla, so brezvezni.

Naperjena proti otrokom, moškim in ne nazadnje prijateljicam. Prijateljicam se lahko brez zamere vse pove – torej bi te zadeve razpravljala z njimi! Če te otroci motijo – povej da jih ne želiš zraven. In ne nazadnje – se pa dobite v lokalu.
Nas je samo pet – vse z otroci, ampak 1x na mesec je ženski večer!!! Brez moških in otrok. Vendar v lokalu, kajti doma pri kateri se bo vedno našel otrok, ki bo delal oz poskusil delat zdraho. (ja, pač ima vsaka po 3 otroke).
Za kak klepet in obisk vmes pa ni problem, pa so prisotni tudi otroci. So pa na srečo vski socializirani (prvi razred ter predšolski) in ni nobenih večjih težav.
Ko boš imela svoje otroke – če jih boš- boš videla, kako se počuti mama, če jo želijo izobčit zaradi otrok. Zamisli se.

A dej, pa ste ene čisto na glavo padle tu, ali kaj?
Kdo kogarkoli izloča zaradi otrok? Si sploh pismena? Dobile so se pri njej doma, ona pa otrok NIMA. Druge so svoje froce privlekle s sabo. Kaj ti ni jasno? Ali samo iščeš čisto vsak debilen izgovor, da boš zganjala dramo – “IZOBČITI” zaradi otrok, dej no mir! kake cirkusantke ste ene, samo da se izognete pointu!

Če bi otroke lahko pustile doma, ko bi šle v lokal, bi jih pustile lahko doma, tudi ko grejo na obisk.

Povedala si jim, da te moti, če vodijo tudi otroke s seboj ali jih samo grdo gledaš?
Mi tu ne bomo nič rešili, zmeni se s prijateljicami.

A dej, pa ste ene čisto na glavo padle tu, ali kaj?
Kdo kogarkoli izloča zaradi otrok? Si sploh pismena? Dobile so se pri njej doma, ona pa otrok NIMA. Druge so svoje froce privlekle s sabo. Kaj ti ni jasno? Ali samo iščeš čisto vsak debilen izgovor, da boš zganjala dramo – “IZOBČITI” zaradi otrok, dej no mir! kake cirkusantke ste ene, samo da se izognete pointu!

Če bi otroke lahko pustile doma, ko bi šle v lokal, bi jih pustile lahko doma, tudi ko grejo na obisk.[/quote]

Ja kaj pizdiš??? Si tudi ti nasprotnik otrok??
Če jo motijo, bi pa prijateljicam razložla da jo moti, ne pa da dela zgago in prepir na MONu.
Ma ste patroni tu – to ni MON ampak prava vojna – za vsako mnenje, oz vprašanje je vojna. Delajte rajše, možgane že tak imate zgnite kake klobasate

Avtorica ima prav,samo je bolj grobo opisala,napisala

vsak clovek rabi malo odklopa,sploh od otrok in moza.
tako se tudi oni navadijo,da se ne drzijo mama,babe skoz za kiklo

A dej, pa ste ene čisto na glavo padle tu, ali kaj?
Kdo kogarkoli izloča zaradi otrok? Si sploh pismena? Dobile so se pri njej doma, ona pa otrok NIMA. Druge so svoje froce privlekle s sabo. Kaj ti ni jasno? Ali samo iščeš čisto vsak debilen izgovor, da boš zganjala dramo – “IZOBČITI” zaradi otrok, dej no mir! kake cirkusantke ste ene, samo da se izognete pointu!

Če bi otroke lahko pustile doma, ko bi šle v lokal, bi jih pustile lahko doma, tudi ko grejo na obisk.[/quote]

Ja kaj pizdiš??? Si tudi ti nasprotnik otrok??
Če jo motijo, bi pa prijateljicam razložla da jo moti, ne pa da dela zgago in prepir na MONu.
Ma ste patroni tu – to ni MON ampak prava vojna – za vsako mnenje, oz vprašanje je vojna. Delajte rajše, možgane že tak imate zgnite kake klobasate[/quote]

Skratka, spet drama. Si toliko brez življenja, da moraš iz vsake malenkosti delat cirkus? “nasprotnik otrok” – ma od kje pobiraš te naduvane izraze?

Pupica, ko boš popucala pri sebi in opravila s svojim pokroviteljskim tonom (malo si poglej, kak post si spisala na začetku, čeprav itak močno dvomim, da boš dojela) ter predvsem opustila delanje drame, se pa oglasi. Do takrat razen kokodajsanja tako nimaš ničesar za povedat.

škoda še cajta zate. lp

Priznam, da nobena ni rekla direktno, naj pustijo svoje ootroke doma. Ampak če povabiš ob pol 9 ali 9 zvečer, se zdi samoumevno, da to vabilo ne zajema otrok. In vabiš v ednini in ne množini. Ampak enim očitno ne potegne.

Smo se pa me brez otrok vmes parkrat dobile tudi same, pa je bil ogenj v strehi, ko so mamice to izvedele. Kakšni očitki, da se dobivamo brez njih in tako dalje.

Priznam, da nobena ni rekla direktno, naj pustijo svoje ootroke doma. Ampak če povabiš ob pol 9 ali 9 zvečer, se zdi samoumevno, da to vabilo ne zajema otrok. In vabiš v ednini in ne množini. Ampak enim očitno ne potegne.

Smo se pa me brez otrok vmes parkrat dobile tudi same, pa je bil ogenj v strehi, ko so mamice to izvedele. Kakšni očitki, da se dobivamo brez njih in tako dalje.[/quote]

Sori, tega pa preprosto ne verjamem. Otroci ob takih urah spijo, ali se odpravljajo spat. Nobena mama pri zdravi pameti jih ne vleče na obiske, kamoli babje žure.

Težko verjeti, koliko je na svetu mam brez trohice zdrave pameti…

Ma dej – hvala za ljubkovalno ime. In seveda, za mnenje o meni pa sploh. Jaz sem svojega tudi že povedala.
Še en dokaz več, kaj vse je na forumih.
Dnevno se poklicno ukvarjam z takimi in prav hudo mi je, da med bolniško naletim v prostem času na iste ljudi. (res pa me je kolegica opozorila na Mon) Ja, slovenija je uboga oz ljudje v njej.

Priznam, da nobena ni rekla direktno, naj pustijo svoje ootroke doma. Ampak če povabiš ob pol 9 ali 9 zvečer, se zdi samoumevno, da to vabilo ne zajema otrok. In vabiš v ednini in ne množini. Ampak enim očitno ne potegne.

Smo se pa me brez otrok vmes parkrat dobile tudi same, pa je bil ogenj v strehi, ko so mamice to izvedele. Kakšni očitki, da se dobivamo brez njih in tako dalje.[/quote]

Sori, tega pa preprosto ne verjamem. Otroci ob takih urah spijo, ali se odpravljajo spat. Nobena mama pri zdravi pameti jih ne vleče na obiske, kamoli babje žure.[/quote]

Podpis

Priznam, da nobena ni rekla direktno, naj pustijo svoje ootroke doma. Ampak če povabiš ob pol 9 ali 9 zvečer, se zdi samoumevno, da to vabilo ne zajema otrok. In vabiš v ednini in ne množini. Ampak enim očitno ne potegne.

Smo se pa me brez otrok vmes parkrat dobile tudi same, pa je bil ogenj v strehi, ko so mamice to izvedele. Kakšni očitki, da se dobivamo brez njih in tako dalje.[/quote]

Sori, tega pa preprosto ne verjamem. Otroci ob takih urah spijo, ali se odpravljajo spat. Nobena mama pri zdravi pameti jih ne vleče na obiske, kamoli babje žure.[/quote]

Verjameš ali ne verjameš, tako pač je. To so moderni otroci, ki nimajo nekega stalnega reda, da gredo recimo zvečer ob 7 v posteljo, ampak gredo pač takrat, ko pridejo domov. Če so zaspani spijo v vozičku ali na kavču kjerkoli pač so, do takrat pa razgrajajo.

Predvsem mislim, da ste vseh deset kljub letom še vedno ene razvajene, naduvane smrklje! Tiste, ki imajo otroke, so prepričane, da so bolj pomembne od vas in vam morajo na vsak način pokazat, da imajo otroke in kako pomembne so postale zaradi tega, in kako nobl voziček si lahko privoščijo, ostalih sedem pa ste prepričane, da so otroci ena zgaga ob kateri se ne da živet… Ali ste pa celo malo fovš. Saj ni treba reči ja ali ne – v sebi pale premisli!

In ja – imam otroke in moža in se dobivam s petimi prijateljicam. Včasih brez otrok, včasih z njimi, včasih z možmi, včasih je samo kakšen zraven… In še to – imamo tak nivo, da nimamo kaj skrivat pred otroci in možmi. če pa ve klamfate in počnete stvari, ki niso za otroške (in moške) oči in ušesa, potem pa imate res problem, ampak drugačen, kot ga opisujete. Pa ne mi rečt, da vas je vseh 10 tako dobre prijateljice, da se globoko osebno izpovedujete na vsakem srečanju…

Predvsem mislim, da – po opisanem sodeč – niste nobene strašne prijateljice, ampak samo kup nesrečnih žensk, ki pač skupaj zapravljajo čas… Kaj so to PRIJATELJICE se vam še sanja ne. Žal.

joj, dej, kak primerek gledanja situacije skozi svoja zelo ozka očala.

ne sodi po sebi.

Kompromis.

Včasih jih imamo zraven, včasih smo brez. So tudi prijateljice, ki striktno vabijo z otroci in možmi (čeprav se zdi komu tukaj to obsceno).

Je pa tako – imam veliko prijateljic in če bi skozi hodila brez otrok bi:
1. me otroci malo videli
2. bi zapravila premoženje za varuške

Tako, da kompromisi so lepa stvar.

Evo tole je pa za na steno pribit. Točno zato jih moti, da so tipi zraven. Zato, ker bi ga še malo srale. Ostarele najstnice pač :)

No, dobro, tole je pa RES ljudsko pretiravanje.
Za “malo videli” bi bilo potrebno, da greš vsak teden vsaj 3x na babji klepet, ki traja celo popoldne.
Pa greš?

jaz imam imam otroke in ne, ne razmišljam nič drugače. Zakaj že? A potem naj bi razmišljala na način, da tudi če gredo drugim moji otroci na živce, tudi če ne spadajo nekam, tudi če se obnašajo nevzgojeno, jih drugi morajo sprejeti? A se nekaterim babam s porodom izklopijo možgani?

Ubogo revše kako se mi smiliš.

Kot prvo. Vseh skupaj nas je 7 in ne deset. In kot drugo, ja imam za povedati stvari, ki se tujih otrok in možev nič ne tičejo. Če so pa možje in otroci zarven se pa drugega kot o Nodiju in vremenu ne moremo pogovarjati (če malo karikiram).

Ženski čvek in večer je BREZ otrok. Kaj razpravljate na dolgo in na široko. In ja, nekatere teme niso za otroke. Ko boš imela otroke oz. če boš imela otroke, se bo to spremenilo samo toliko, koliko boš sama želela. Samo od sebe se nič ne spreminja. Tudi jaz imam otroka in prijateljice brez otrok in take, ki jih imajo in ko se z njimi zmenim za ženski večer, otroka ni zraven, ker ne spada zraven. Prav tako naša tema pogovora NISO otroci, ker jih preprosto ne zanima, prav tako tiste z otroci ne težijo, ker, roko na srce, zelo paše odklop. Me pa včasih povabijo na kakšno kavo (tiste brez otrok) in mi izrecno rečejo naj tamalo zraven pripeljem, da jo malce požulijo in se z njo poigrajo.
Ne dam ti pa prav, da o tem razpravljaš na forumu, mislim, da si dolžna prijateljicam pojasnit tako kot tukaj opisuješ.
Glede tiste šoloke, kjer je mož zraven visel bom pa rekla tako. V njihovem domu se lahko obnašajo kot njim paše, tukaj nimaš kaj, edino, da se spokaš, če ti kaj ne paše. Tudi govorit kaj v tem primeru je brez veze oz. niti nimaš pravice, ker pod mojo streho veljajo moja pravila, itd…saj veš kako gre. Lahko se pa seveda odločiš, da več ne greš, tako kot si se.

Sicer pa se strinjam s predhodnicami, ko pravijo, da nekatere preprosto ne znajo in nočejo biti več čisto nič druga kot mame in to svojo vlogo vlečejo povsod. Pač njihova stvar, samo ne bit potem užaljene, ko komu najedate.

Evo tole je pa za na steno pribit. Točno zato jih moti, da so tipi zraven. Zato, ker bi ga še malo srale. Ostarele najstnice pač :)[/quote]

Zakaj bi moj mož, ki nima z mojo prijateljico nič, moral viseti zraven, ko se midve pogovarjava. Morda se pogovarjava o njenih problemih v službi, morda se pogovarjava o njenih težavah z njenim tipom ali karkoli pač in ona NE ŽELI, da nek bolj ali manj neznanec (kar moj mož njej je) posluša njeno zgodbo. Od kod vam ideja, da bi morala vsaka vaša prijateljica biti tudi prijateljica vašega moža? Aja, že vem. Vam pač prijateljstvo ne pomeni ničesar. Za vas je prijateljstvo blebetanje o vremenu in plenicah ob kavi in res ni nobenega razloga, da tega ne bi poslušali otroci, mož, vodovodar, če je ravno tam in še par sosed. Ampak da ve tako dojemate prijateljstvo, je vaš problem in ne problem vseh ostalih.

Če je žur v večernih urah, nima mularija kaj zraven iskati. Tudi meni bi šlo na živce, da se dobim s prijatelji in so potem središče vesolja njihovi otroci. Popoldansko srečanje ali piknik z družinami pa je nekaj čisto drugega. Najboljši bo odkrit pogovor. Če te ženske mislijo, da zdaj, ko imajo otroke ne morejo brez njih nikamor več, potem naj na vaša srečanja ne hodijo.

Živi in pusti živeti

Predlagam rešitev:
ko se prijateljice dobite je najbolje, da se še partnerji dobijo vsak s svojo druščino v gostilni, bowlingu, kartanju… Tako boste imeli en pred drugim mir. Otroke pa naj takrat kar babice in dediji imajo.. da so vsaj za kakšno korist 😀

New Report

Close