Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prisla z morja,9dni,porabila 40€

Prisla z morja,9dni,porabila 40€

Lej, če vso hrano neseš s sabo na dopust, ne moreš reči, da nisi za to porabila nič denarja.

Pivo v klet tudi pride samo? Nič ne stane?

Ej ragla. Ta ima zgleda tud taščo, da ji skrino pa špajz nafila. Kot tebi.
Čist iz firbca, a taščo kdaj peleš na morje ne?[/quote]

Pretiravam pa res ne z mojo ljubeznivostjo. Taščo za takrat ponucam da rože zaliva. Sicer pa morje ni za njen srce, jo bom še na vesti mela.
Saj jaz drgač ne bi vzela vseh marmelad, krompirja, fižola,… pa mesa ampak če že tolk ponuja…

Ej ragla. Ta ima zgleda tud taščo, da ji skrino pa špajz nafila. Kot tebi.
Čist iz firbca, a taščo kdaj peleš na morje ne?[/quote]

Pretiravam pa res ne z mojo ljubeznivostjo. Taščo za takrat ponucam da rože zaliva. Sicer pa morje ni za njen srce, jo bom še na vesti mela.
Saj jaz drgač ne bi vzela vseh marmelad, krompirja, fižola,… pa mesa ampak če že tolk ponuja…[/quote]

O lenoba lena. Če jo pošlješ na morje bi ti morala njene rože zalivat, a!
Morje ni za njeno srce, za na njivo pa je? :O

Pretiravam pa res ne z mojo ljubeznivostjo. Taščo za takrat ponucam da rože zaliva. Sicer pa morje ni za njen srce, jo bom še na vesti mela.
Saj jaz drgač ne bi vzela vseh marmelad, krompirja, fižola,… pa mesa ampak če že tolk ponuja…[/quote]

O lenoba lena. Če jo pošlješ na morje bi ti morala njene rože zalivat, a!
Morje ni za njeno srce, za na njivo pa je? :O[/quote]
Ja glej no. Saj je ne silim jaz na njivo. Nekaj mora pa pocet al pa ce se smili sama seb in premisljuje kje vse jo boli.
Mi bi komot preziveli brez njenih darov, bolj njo za njenega ljubega sina skrbi, da ne bo pri meni lacen. Saj ves ko sem mestna in nic ne znam.

Vse lepo in prav, jaz tudi na morju ne pretiravam – kupim pač toliko kolikor lahko pojemo, nič več in nič manj kot doma. Sadje, zelenjavo tudi vzamem z domačega vrta, pa za par dni hrano tudi pripravim vnaprej (kakšno omako iz mletega mesa, filane paprike, …) – pa ne zato, da prišparam, ampak da mi na dopustu ni treba toliko časa preživeti za štedilnikom.
Letni strošek 700 eur je verjetno elektrika, komunala,… itd?
Ampak če app nisi dobila za darilo, ampak si ga kupila – recimo, da si zanj dala cca 50.000 eur in ga boš koristila cca 40 let, te stane 1.950 eur/leto (50.000 eur / 40 let = 1.250 eur / leto + 700 eur letnih stroškov) + 40 eur/teden :)

O si,si škrtica,da grem nekam pa si ne privoščim ,brez veze.[/quote]

Da si ne privoščiš… kaj??

Ok, hladilnik se ne nafila sam, pivo v kleti košta, pa za bogat vrt tudi rabiš nekaj sredstev, ampak …. Jaz ne razumem ljudi, ki si kupijo več kot kepico sladoleda, zakaj že? Ali krof in rogljiček vsak dan? Pa ne da sem škrta, ampak to pač ni dobro za telo, al si na dopustu ali doma. Temu se pač reče zmernost in dopust ni noben razlog za prekomerno nažiranje česarkoli.

Drugač imamo tudi mi vikend na morju in vrt doma, pa vseeno dol počemo ribe, ki jih kupimo in tudi v trgovino gremo, saj ne trogamo vsega od doma.

Vsem pač ni prioriteta hrana.

Bučka si ti pa velika, kr tam napočez! Zelenjava 150 € hahahahah, ti pa si butara, letos ni zalivanja, vse ostalo pa si preterala tu much.

Kruh kupim ržen pri mlinarju in zdrzi tri dni
Mesu zaupam v naši domaci mesnici
Tudi tašca gre v app in takrat ji jaz zalivam roze
Doma rada skuham vec golaža ali omake,da tam ne smrdi po cebuli na hodniku(to mi je res grozno)

ženske, ki jih jaz poznam in hodijo na dopust dnevno zaslužijo (vsaka vsaj) 400€ ☺

Saj namen avtorice ni v provokaciji. Želela je le pokazati, da se da uživati na morju z 3 eur na dan – ki jih porabiš zunaj. Ostalo te stane toliko kot doma.

Meni je dala za misliti…do sedaj sem šel vsakič ven na večerjo – pač, ker lahko in mi denar ni problem – ampak sem kaj bolj srečen od nekoga, ki gre v trgovino in spije pivo v parku?

Ko gledam s kakšnimi dragimi avtomobili se Slovenci vozijo na morje (upam, si trditi, da imamo boljši vozni park od Nemcev/Avstrijcev/Italijanov, ki hodijo na Hrvaško), v gostilnah so najboljši gostje + veliko jih ima razna plovila/jadrnice – največ pa vikende…se sprašujem – res rabimo vse to, da smo srečni???

Zato bom letos tudi jaz poskušal s kepico sladoleda zvečer. Denar pa raje pustil pri slovenskih obrtnikih, ki jih potrebujem čez leto:)

Kam pa hodis na morje, da srecujes vse te slovenske bogatune? Jaz jih namreč ne

Podpis. Točno to sem pomislila sama.
Všeč so mi ljudje, ki dojamejo bistvo…

Podpis. Točno to sem pomislila sama.
Všeč so mi ljudje, ki dojamejo bistvo…[/quote]

Đizs, a hodite na dopust stiskarit al si kaj ogledat, se imet fino, si privoščit kaj, kar si doma ne vsak dan, a jeste na dopustu samo filane paprike iz skrinje in dva dni star kruh? Nikoli ne greste po ribe?
Se nikoli ne odpravita kam na izlet?
Samo pripeljte poln zmrzovalnik doma pripravljene hrane do namestitve in se potem ne premaknete več?

No, prosm, to je res poceni dopust (ne vem, a je apartma tvoj ali od žlahte), ampak – hvala, ne hvala.

Kam pa hodis na morje, da srecujes vse te slovenske bogatune? Jaz jih namreč ne[/quote]

Hrvaška. V glevnem Istra – Vrsar, Rovinj. Potem pa Dalmacija. Otoki – Brač, Hvar. Pa niso neki bajni bogatuni – lani mi je en Hrvat na enem štantu rekel, da če je Mercedes, Audi, BMW je sigurno Slovenac notri.

Moramo pa vedeti, da na Hrvaško hodijo “revni” Nemci/Avstrijci. Sredni sloj dopustuje na Ibizi. Bogati pa Monaco/Dubai/Karibi. Res bogatih Slovencev – ki bi imeli več 10 mio eur na računu je le kakšnih 1000 v Sloveniji, kar je toliko, kot jih ima denimo kakšen Munchen:)

Podpis. Točno to sem pomislila sama.
Všeč so mi ljudje, ki dojamejo bistvo…[/quote]

Đizs, a hodite na dopust stiskarit al si kaj ogledat, se imet fino, si privoščit kaj, kar si doma ne vsak dan, a jeste na dopustu samo filane paprike iz skrinje in dva dni star kruh? Nikoli ne greste po ribe?
Se nikoli ne odpravita kam na izlet?
Samo pripeljte poln zmrzovalnik doma pripravljene hrane do namestitve in se potem ne premaknete več?

No, prosm, to je res poceni dopust (ne vem, a je apartma tvoj ali od žlahte), ampak – hvala, ne hvala.[/quote]

Lahko si privoščim, in tudi si, marsikaj. Potujem daleč naokoli. Pa vseeno uvodni post razumem tako, kot sem napisala. Da se da tudi z malo denarja uživati.

Kam pa hodis na morje, da srecujes vse te slovenske bogatune? Jaz jih namreč ne[/quote]

Hrvaška. V glevnem Istra – Vrsar, Rovinj. Potem pa Dalmacija. Otoki – Brač, Hvar. Pa niso neki bajni bogatuni – lani mi je en Hrvat na enem štantu rekel, da če je Mercedes, Audi, BMW je sigurno Slovenac notri.

Moramo pa vedeti, da na Hrvaško hodijo “revni” Nemci/Avstrijci. Sredni sloj dopustuje na Ibizi. Bogati pa Monaco/Dubai/Karibi. Res bogatih Slovencev – ki bi imeli več 10 mio eur na računu je le kakšnih 1000 v Sloveniji, kar je toliko, kot jih ima denimo kakšen Munchen:)[/quote]

ti se pa spoznas na dopustovanje Nemcev. Poleti mnozicno valijo v Dubaj ja in dneve prezivijo v hotelu pod klimo napravo. Ne seri ga. Kolega, hudo bogati so ravnokar v, ne bos verjel, Turciji. In mnozicni cilj komplet Münchna so poleti Hrvaska in Italija, ker sta pred domacim pragom.

Poglej – veliko potujem in poslovno sodelujem z Nemci. Tudi bogatimi. Zato vem, kje dopustujejo. Saj ne recem, da kaksen ne zaide na Hrvasko, ampak tiste jahte, ki jih gledate v marinah – so v glavnem zasidrane, ker so lastniki po svetu, na njih pa njihovi (visje rangirani) zaposleni, ki nimajo nekaj tisoc eur za uro voznje – zato so vec ali manj v marinah, kjer jih gledajo zavistnezi z obale. Edina izjema je Dubrovnik in pogojno Hvar. Vse ostalo kar hodi na Hrvasko je nizji sloj – zato Slovenci, ki za nase razmere solidno zasluzijo (zame je to letni dobicek med 100.000 in mio eur), lahko izstopajo.

Turistična taksa za dva za devet dni znaša 18 eur, torej 18 kepc oz. 9 piv.
Ali si se švercala in si goljufivka, ali pa si porabila več in si lažnivka.

Ko berem te odgovore, vas vprašam zakaj vam je hrana na dopustu takšna prioriteta.
In če začnem s kruhom, je star kruh neka superca. Ga vsaj malo poješ.

In ko gledam dopustnike, jih daleč preko 3/4 dobro urejenih:-):-):-):-)///////:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Turisticno takso ne placam ker sem lastnica app!

…je treba denar ven vržt.
Ali ga že prej (apartma, zelenjava itd.) ali pa ga vržeš tistih devet dni, ko si na morju.
Brez nič – ni nič.

Ne misli, da nisi škrta, ker si. In to do sama sebe in do svojega moža. Ali pa sta oba taka in torej skup pašeta. Meni bi se utrgalo, če bi morala na dopustu gledat na vsak evro, pa si seštevala kepice sladoleda in kozarce piva. Raje ne grem nikamor. 40 evrov midva z možem zapraviva na dan, minimalno. Ker ne kuhava v apartmaju, ampak greva na kosilo ali večerjo in ker jeva in pijeva, kar nama paše in to ponavadi ni voda ali čaj.

Ti kar škrtari in šparaj, saj boš vse s sabo v grob odnesla…

New Report

Close