Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prisla z morja,9dni,porabila 40€

Prisla z morja,9dni,porabila 40€

Imaš stanovanje v Zambratiji, aneda? Poznam te.

In kaj zdaj, če jo poznaš?
A zdaj bomo pa pred tabo vsi dol popadal? Vsak pozna nekoga, ki pozna nekoga.

Super! Potem si lepo vabljena na kavo tu ali tam!


A to je v Sloveniji “soliden zaslužek” – letni dobiček med 100.000 in mio eur? Iz katerega filma pa si ti?
Potem sem jaz s svojimi 1.500 evri mesečne plače na pragu revščine (ali celo pod).[/quote]

Se opravičujem – morda nisem bil dovolj razumljiv – NISEM govoril o plači, ampak o dobičku podjetja. 1.500 eur je neko solidno povprečje v Sloveniji in s tem se pri nas zelo lepo živi (če imata na par 3.000 recimo).

Osebno poznam veliko podjetnikov, ki služijo od 100.000 eur do 1 mio na leto. Vsem je skupno, da imajo nekaj zaposlenih, ki jih dobro plačujejo, oni sami pa delajo cele dneve. In takih je pri nas ZELO veliko, le časa da bi pisali na MON nimajo:)

Jaz živim podobno kot avtorica teme – nisem škrt, ampak kupujem in zapravljam preudarno in v 10-letih takega življenja brez težav prihraniva s punco 100.000 eur, ki gre v nakup vikenda – ki nama z oddajanjem prek airbnb prinaša tak zaslužek, da živiva odlično. Pa še vikend lahko koristiva kadar nama paše (izven sezone ponavadi, ker sva 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zasedena vmes).

Pri mojih “revnih” prijateljih pa opažam, da na morju zapravljajo za (japonske) kalamare, gojene orade, umeten sladoled in kup spominkov, na katerih se nabira prah. Enako živijo doma. Potem pa se ob cigaretu pritužujejo kako nič nimajo – eni pa tako uživamo:)

Prišli z morja, 14 dni, porabili 3.000 EUR brez bencina. Čista resnica.

To vedno pišem. Mesečno mora vsak, ki ni revež (ali to ne kani postati), privarčevati vsaj minimalno plačo plus še eno minimalno za penzijo.

To vedno pišem. Mesečno mora vsak, ki ni revež (ali to ne kani postati), privarčevati vsaj minimalno plačo plus še eno minimalno za penzijo.[/quote]

Se strinjam! Očitno je moje življenjsko poslanstvo učiti ljudi postati boljši potrošniki oz. bolj pametni. Do sedaj mi odlično uspeva pri mojih prijateljih – zapravljajo manj za neumnosti, kot so novi avtomobili, cigareti, mcdonaldsi…

…s tem, daš možnost zaslužka bogatašem, da so še bolj bogati. Če pa kupuješ lokalno, si srečen s tem kar imaš in vlagaš denar v nepremičnini (kar vsi bogataši itak počnejo – zato so bogati) in ne v sklade, delnice, boš v 10 letih brez finančnih težav.

To vedno pišem. Mesečno mora vsak, ki ni revež (ali to ne kani postati), privarčevati vsaj minimalno plačo plus še eno minimalno za penzijo.[/quote]

Se strinjam! Očitno je moje življenjsko poslanstvo učiti ljudi postati boljši potrošniki oz. bolj pametni. Do sedaj mi odlično uspeva pri mojih prijateljih – zapravljajo manj za neumnosti, kot so novi avtomobili, cigareti, mcdonaldsi…

…s tem, daš možnost zaslužka bogatašem, da so še bolj bogati. Če pa kupuješ lokalno, si srečen s tem kar imaš in vlagaš denar v nepremičnini (kar vsi bogataši itak počnejo – zato so bogati) in ne v sklade, delnice, boš v 10 letih brez finančnih težav.[/quote]

Oprosti, ampak bom rekla, da s polno ritjo je lahko srat in pametovat. Te dojemam kot ok človeka, živiš pa v milnem mehurčku. Večina ljudi živi tako, da gre komaj skozi mesec, kako naj prišpara minimalca? Domnevam, da še nimaš otrok.

Do polne riti je verjetno prišel, ker je razmišljal z glavo in ne z reprodukcijskimi organi. Če ne privarčuješ vsaj dvakratnik minimalca na mesec, nimaš najboljših pogojev za otroke. Če si reven in imaš še otroke, boš samo še bolj reven, otrokom pa tudi ne boš mogel pomagati štartati v življenje. To je verjetno jasno, ne? Na starost pa se menda ne boš otokom fsedla na plače za bivanje v domu starejših občanov?

@ena pač:

Zadnja domena je pravilna, ostalo se motiš. Zelo dober odgovor je podal – eabc. Ne rabim dodati nič več.

Kar se pa polne riti tiče – pri 30-ih sem popolnoma bankrotiral, ker sem zaupal napačnim ljudem in njihovi finančni presoji. In sem 5 let delal za 400 eur na mesec (nepremičninski problem imel sicer rešen), po službi pa še dodatno delal in se izobraževal. Naslednjih 5 let pa bil sam svoj šef. In to sem še danes. Tako, da mi ne bo nihče rekel, da se ne da.

JE pa potrebno VELIKO truda. Televizije nimam, ker je ne gledam in se mi zdi zapravljanje časa. Enako je s posedanjem po lokalih. Ker nimam (še) otrok mi je tudi zato ostalo več časa. Ampak vseeno – tudi iz minimalca se da prilesti visoko, ampak samo sanje in želje niso dovolj. Treba je garati. Potem vse ostalo postane preprosto:)

Četstike!

Če imaš otroke, žal ne moreš cele dneve garat, vsaj če jih dejansko imaš in nimajo drugi tvojih otrok namesto tebe. Še posebej če imajo kakšne zdr. težave ali razvojne motnje.

Hvala za odgovor. Vidiš, vse se mi zdi stvar prioritet. Jaz imam raje preprosto družinsko življenje, se ne ženem za bogastvom. Imam toliko, da bom otrokom lahko nekaj pustila in da me bom ravno revna na starost. Zdelo se mi je utopično prihraniti toliko na mesec. Če pa si do vsega prišel sam, pa da poznaš celo bankrot pred tem, je pa to seveda občudovanja vredno. Jaz namesto garanja raje izberem čas z družino, zaradi tega o prišparanem minimalcu lahko le sanjam 😉 smo si različni, a to nas bogati. Pa brez zamere, goodlife

Če ne prihraniš vsaj minimalca za starost, boš takrat na spolzkem. Ah ja, saj imaš otroke, ki bodo (do)plačevali tvoje račune. Sicer pa, kako si sploh kaj ustvarila (glede na to, da boš nekaj pustila otrokom), če ti še minimalca mesečno ne uspe privarčevati? Podedovano? Eh ja.

Nobene zamere, saj je anonimni forum:) Bom pa iskren – garal sem “le” 5 let, danes pa delam 4h/dan, je pa res, ko delaš zase si 24h poročen s poslom. Ampak, če bo bog dal (tako se reče) – bo več kot dovolj časa za pametno vzgojo otrok – vsekakor je glavno da s(m)o zdravi in srečni. Materialne stvari mi sploh niso več pomembne – nikoli pa več nočem biti suženj nekomu za minimalca. Presežek denarja pa vsak mesec namenjam v dobrodelne namene (sicer za živali, ampak vseeno:)) – tako sem se zavezel pri 30-ih, če mi bo kdaj uspelo v življenju – in tega se moram držati:)

Nobene zamere, saj je anonimni forum:) Bom pa iskren – garal sem “le” 5 let, danes pa delam 4h/dan, je pa res, ko delaš zase si 24h poročen s poslom. Ampak, če bo bog dal (tako se reče) – bo več kot dovolj časa za pametno vzgojo otrok – vsekakor je glavno da s(m)o zdravi in srečni. Materialne stvari mi sploh niso več pomembne – nikoli pa več nočem biti suženj nekomu za minimalca. Presežek denarja pa vsak mesec namenjam v dobrodelne namene (sicer za živali, ampak vseeno:)) – tako sem se zavezel pri 30-ih, če mi bo kdaj uspelo v življenju – in tega se moram držati:)[/quote]

Ooo jaz tudi za živali 🙂 pa nekaj za revnejše otroke tudi. No pa sva si bolj podobna, kot sem mislila 🙂 vso srečo ti želim

To pa ne drži. Presenečen bi bil, kako veliko se ve o nas, kljub temu, da pišemo “anonimno”.

jst pa čist verjamem, da je za uporabo app (to je btw izraz za aplikacijo) zapravila samo 40€… kolk je že special in app purchase ? 0,99€ – 1,99€?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ti bom dala da ne plačaš turistične takse, isto jo moraš kot vsi ostali, arzen če imaš tam prijavljeno stalno ali začasno bivališče.

Kura zmešana.

če te dobijo boš plačala ko zmešana in še privoščim ti.

Slovenčki si kupite apartma na Hrvaškem pa mislite da ne rabite plačevat turistične takse.

Verjetno tudi tv prispevka ne plačuješ?

pa stokrat še napiši da si lastnica apartmaja.

Da si na dopustu ne privoščiš kosilo, večerjo ali karkoli vsaj 1x?? Vlačiš meso iz skrinje od doma,…pol prideš pa domov in moraš pa doma kupit….pa eno kepico, pa en pir…..na dan…
Sem raje doma in v luft gledam, kot da se pasem cel dan na plaži, zvečer pa tečem na kepco sladoleda…

Ma dej bit dolgočasna no…, pejt se solit

Razlika je, ali greš na dopust za 2 tedna, ali pa se samo preseliš na morje in si tam npr.5x po 10 dni v isti sezoni.

Moj dnevni limit na dopustu je 50€. Čez ne grem nikoli. Si privoščin vsaj en obrok v restavraciji. Ostalo gre za OŽUJSKO. 7×50= 350€, kar sploh ni nevem kakšna vsota.

ej goodlife..
zelen si ti še..
pa ne kar se poslov tiče, ali pa uspešnega lovljenja skozi ekonomske pasti..
pač pa..
glede splošnega življenja..
ja ko sta v igri dva..
je vse OK..super u duper, ..
in ko bo… prišlo kaj več osebkov..pa to ne bo več tko..

smo kompanija večih ksihtov..
nismo lih cukrpekarji..
pa je še VSAK potem pojamral, da kolk je to drgač..
takrat se stroški šele začno..

da ne govorim o ČASU..

ja, saj, vem , vidva sta drugačna..
sta se vse domenila..
mata vse splaniran..

ma veš kolk jih poznam, ki so mel vse tako..
pa so dons v varianti “moji tvoji najini”..
tako da..
no,… si pa lahko ti tisti 1 /100 000..

Jaz pa sem porabila v enem mesecu na morju za dva..1000€ za kamp, 500€ za zraven in še 500€ za prehrano 🙂
Pa se ne hvalim, tako pač je 🙂

Hvala za povabilo. Bila sem na kavi, ki mi jo je skuhal tvoj mož. Veikokrat je sam na morju, ti pa delaš.

Kako vi to hodite na morje in kakšen je to dopust,ko moraš šparat in kuhat.Mi gremo v hotel 4 zvezdice in stane za dva tedna po osebi v res lepih sobah max 600 eur v špici sezone z all inclusive polnim penzijonom,švedska miza in te zadeve.
Ne razumem zakaj dat recimo za tisto kanto od mobilne hiške 100 eur na dan in še baba mora kuhat kot norc.V dobrem hotelu je dnevno spanje in hrana največ sto eur za dva.Pa ne nakladam ,ker govorim iz zadnje izkušnje iz portoroža ,ki se imenuje hotel apollo in je v samem centru na lepi lokaciji.

New Report

Close