Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodaja hiše -upoštevaš željo eks sosedov ali najvišjo ponujeno ceno od neželjenih

Prodaja hiše -upoštevaš željo eks sosedov ali najvišjo ponujeno ceno od neželjenih

Ne tako davno , če si hotel zjebati sosesko si v ZDA prodal črncu, ker zraven črnuha ni noben želel živeti so odhajali in bilo je vedno več črnuhov, na koncu si dobil “rakovo jelšo” ali pa Planino.
Od tebe je odvisno kaj se bo zgodilo s sosesko, bo ostala zaželjena ali pa se bo spremenila v greznico.
Noben normalen ne bi smel prodajati golazni, na Kosovem se jim je zgodila kosova republik ravno na ta način, prvo so prihajali posamično, potem jih je bilo vedno več, srbi so prodajali njim zaradi višjih cen, na koncu so srbi morali oditi… Enako se bo zgodilo vam če boste golazni prodajali.

za posameznika res super gledišče, ja. torej jaz prodam tebi za 50 jurjev manj, ker se mi izkažeš kot čistokrvni slovenc, ker gledam na sosede in na sosesko, čeprav itak mislim it drugam, ti pa pograbiš ponudbo, ker je očitno ugodna in potem prodaš za 50 ali več jurjev več nekomu, npr. šiptarju, ki čaka v vrsti.
saj nisi resen…

Ti ravno nimaš 100 pik, da takšne tukaj sprašuješ. Podpiši pogodbo in briši.

Nikakor. Mamo že Srbe.

Korektno je v taki situaciji dat sosedu predkupno pravico, tudi če je po zakonu nima. Naj on odkupi od tebe po najvišji ponudbi in potem ima ali proda, komur hoče.

Samo bebec bi se pa odrekel 50 jurjem.

Sploh ne vem, kaj se pregovarjaš s sosedi. Predlog, da bi sosed plačal razliko, je smešna.
Hiša se pač prodaja, tisti, ki je pripravljen plačati največ, bo lastnik. Tudi ti ne boš imel vpliva na to, kdo bodo tvoji sosedje, ko boš kupoval novo nepremičnino, boš sam moral odločati, če so ti sosedje povšeči.

Ok razum takole; ( popravi me ce se motim)
Imas dva kupca en tu nudi xxx.xxx ,xx “normalen intelektualec”
Drugi chivsa pa x50.xxx,xx…

Sosed izraz zeljo po prvem 😄

Vprasanje 1. Zakaj se selis!? Zaradi sosedov ?
2 ali zelis s sosedi ostati v dobrih odnosih?
3 jih bos rabil v prihodnosti v vrednosti( karsni koli) vec kot 50 jurjov?

Prodajamo za denar mar ne?😉 50 jurjov je denar ki ga je treba zasluzit- v novi hisi ti pomeni kuhinjo in koplalnico + pa se kaj… . Zakaj bi se usral v lastno skledo?

Sosed ce si tako zeli necivso oz novega soseda po svojih merilih naj participira 50 jurjov.
Oz naj pokrije razliko…. simpl! Pa naj potem on izbira soseda. Ti pobasi maximum kot lahko iztrzis.
[/quote]

Se strinjam. Vsak človek, pa še tako dober sosed, bi moral razumeti, da 40.000 do 50.000 evrov ni malo denarja in da pri denarju brat niti brata ne pozna, kaj šele sosed soseda.

Si prepričana, da bi se tvoj sosed, če bi on prodajal, odrekel takemu denarju zaradi tebe?

Uuu, se moraš pa valjati v denarju, da bi se brez problema odrekel 50-im jurjem!

Sosed bo prijavil sum pranja denarja, Albanci bodo morali dokazati izvor kupnine, dobili 70 procentov naknadnega davka, prodali in se odselili.

Tako država sploh pa desničarji skrbijo da se z umazanim denarjem ne spreminja narodnostna struktura prebivalstva. Če verjameš.

Sploh ne vem, kaj se pregovarjaš s sosedi. Predlog, da bi sosed plačal razliko, je smešna.
Hiša se pač prodaja, tisti, ki je pripravljen plačati največ, bo lastnik. Tudi ti ne boš imel vpliva na to, kdo bodo tvoji sosedje, ko boš kupoval novo nepremičnino, boš sam moral odločati, če so ti sosedje povšeči.
[/quote]

Nikjer ne pišem, da se “pregovarjam s sosedi”. Oni še sploh ne vedo, da so Albanci v “špilu” – je to izjavil meni, predno se je zgodila akcija prodaje hiše – sosed še sploh niti ne ve, da se naša hiša prodaja.

In kot je že nekdo zgoraj napisal – ja, nekaterim nam tudi ni vseeno, kaj pride v našo hišo – ker s tem tudi pokažem, kakšna oseba si.

Jaz še kako prej preverim, kakšna je “okolica in stanje” na novi nepremičnini, kamor se selim. Grem tja nekajkrat prej, ob različnih časih, da vidim, kakšni ljudje tam živijo Mi je pomembno, ali se mi bodo po glavi nad menoj s poganjalci ali desno ali levo od mene koneckoncev poganjala mladunčad nonstop, pa da mi ravno ne rauhajo s cigareti enega za drugega nonstop zunaj, pa to am na perilo pa not nosi. Saj ne želim živet v kafiču.

Tudi zato, ker smo v tem naselju tudi navajeni, da vljudno opozorimo se sosedje med seboj, predno kaj naredimo, opravimo kakšno opravilo, ki bi znalo bit moteče. Npr. zakurit listje/veje na vrtu, kaj razbijat, štemat, popravljat, vrtat ropotat, ( že če ti na klimi na zunanji enoti kaj delajo, pa po psrehi tvji hodijo, se to vse pri sosedih sliši, pleh poka, ipd, pa vrtajo in se prevaja- koneckoncev le nismo tako kot v blokih, kjer je to večali manj rutinsko 🙂
Pa če kaj na vodovodu delaš, pa se ventil zapre na cesti tudi “prijazno sosedom najaviš, da bodo ene dve uri brez vode – ne moreš se kar Francoza naredit – pač smo nekateri v naseljih kot ena velika familija, tudi dosedaj ni bilo po nebenega doseljevanja, preseljevanja. Več ali manj isti že skoraj 20 let.

In kot je nekdo že napisal: da ne nastane potem kot kakšna Izola, pa kranjska Planina. Da s prstom na tebe ne kažejo, lej ti si jih pripeljal in “okužil” naš mir in veselje. Jebiga, na vse moraš misit ob odselitvi, sploh če si imel dobre odnose. Jaz slabih nimam, zato mi je pa po eni strani tudi mar, da ne “naselim kakšnega sranja” potem.

Prodaš za najboljšo ceno, če sosedom ni prav naj to oni kupijo in naj sami prodajo takšnim kot bi jih hoteli imeti za sosede.

[url=http://bit.ly/3pr5FyK][b]KRIPTO VALUTE: NALOŽBA/VARČEVANJE ZA POPOLNE ZAČETNIKE (10€/TEDEN)[/b][/url] Način varnega investiranja v kriptovalute. [url="http://bit.ly/3qnTQL9"][b]NAVODILA ZA AVTOMATIZIRANO TRGOVANJE S KRIPTOVALUTAMI[/b][/url] [url=https://kriptoslovenija.si][b]KRIPTOSLOVENIJA.SI[b][/url] Skupnost kripto entuzijastov in popolnih začetnikov. [url=https://bit.ly/3bM8pn5][b]BINANCE.COM[/b][/url] Menjalnica z največjo in najboljšo ponudbo in vplačila/izplačila direktno na bančni račun.

Nikjer ne pišem, da se “pregovarjam s sosedi”. Oni še sploh ne vedo, da so Albanci v “špilu” – je to izjavil meni, predno se je zgodila akcija prodaje hiše – sosed še sploh niti ne ve, da se naša hiša prodaja.

In kot je že nekdo zgoraj napisal – ja, nekaterim nam tudi ni vseeno, kaj pride v našo hišo – ker s tem tudi pokažem, kakšna oseba si.

Jaz še kako prej preverim, kakšna je “okolica in stanje” na novi nepremičnini, kamor se selim. Grem tja nekajkrat prej, ob različnih časih, da vidim, kakšni ljudje tam živijo Mi je pomembno, ali se mi bodo po glavi nad menoj s poganjalci ali desno ali levo od mene koneckoncev poganjala mladunčad nonstop, pa da mi ravno ne rauhajo s cigareti enega za drugega nonstop zunaj, pa to am na perilo pa not nosi. Saj ne želim živet v kafiču.

Tudi zato, ker smo v tem naselju tudi navajeni, da vljudno opozorimo se sosedje med seboj, predno kaj naredimo, opravimo kakšno opravilo, ki bi znalo bit moteče. Npr. zakurit listje/veje na vrtu, kaj razbijat, štemat, popravljat, vrtat ropotat, ( že če ti na klimi na zunanji enoti kaj delajo, pa po psrehi tvji hodijo, se to vse pri sosedih sliši, pleh poka, ipd, pa vrtajo in se prevaja- koneckoncev le nismo tako kot v blokih, kjer je to večali manj rutinsko 🙂
Pa če kaj na vodovodu delaš, pa se ventil zapre na cesti tudi “prijazno sosedom najaviš, da bodo ene dve uri brez vode – ne moreš se kar Francoza naredit – pač smo nekateri v naseljih kot ena velika familija, tudi dosedaj ni bilo po nebenega doseljevanja, preseljevanja. Več ali manj isti že skoraj 20 let.

In kot je nekdo že napisal: da ne nastane potem kot kakšna Izola, pa kranjska Planina. Da s prstom na tebe ne kažejo, lej ti si jih pripeljal in “okužil” naš mir in veselje. Jebiga, na vse moraš misit ob odselitvi, sploh če si imel dobre odnose. Jaz slabih nimam, zato mi je pa po eni strani tudi mar, da ne “naselim kakšnega sranja” potem.
[/quote]

potem pač ostani in počakaj, da kdo drug proda za dobro ceno.
ali pa prodaj ceneje in upaj na najboljše na vekov veke, kamor se na novo seliš.
ali misliš, da se bodo vse soseske na veke vekov razvijale tako, kot si sam želiš?

potem pač ostani in počakaj, da kdo drug proda za dobro ceno.
ali pa prodaj ceneje in upaj na najboljše na vekov veke, kamor se na novo seliš.
ali misliš, da se bodo vse soseske na veke vekov razvijale tako, kot si sam želiš?
[/quote]

??

a bi ti tudi nekam-nekaj, pa ne moreš-ne gre?

??

a bi ti tudi nekam-nekaj, pa ne moreš-ne gre?
[/quote]

ne vem, kaj naj bi mene žulilo. ne prodajam jaz hiše, niti je ne kupujem, živim pa tudi ne v naselju, kot ga opisuje avtor. priznam pa… ups, ne lažem oz. ne opletam s tujim k***** po koprivah, da bi šel 50 jurjev v minus za svoje sosede, pa se čisto dobro razumemo.

Nikjer ne pišem, da se “pregovarjam s sosedi”. Oni še sploh ne vedo, da so Albanci v “špilu” – je to izjavil meni, predno se je zgodila akcija prodaje hiše – sosed še sploh niti ne ve, da se naša hiša prodaja.

In kot je že nekdo zgoraj napisal – ja, nekaterim nam tudi ni vseeno, kaj pride v našo hišo – ker s tem tudi pokažem, kakšna oseba si.

Jaz še kako prej preverim, kakšna je “okolica in stanje” na novi nepremičnini, kamor se selim. Grem tja nekajkrat prej, ob različnih časih, da vidim, kakšni ljudje tam živijo Mi je pomembno, ali se mi bodo po glavi nad menoj s poganjalci ali desno ali levo od mene koneckoncev poganjala mladunčad nonstop, pa da mi ravno ne rauhajo s cigareti enega za drugega nonstop zunaj, pa to am na perilo pa not nosi. Saj ne želim živet v kafiču.

Tudi zato, ker smo v tem naselju tudi navajeni, da vljudno opozorimo se sosedje med seboj, predno kaj naredimo, opravimo kakšno opravilo, ki bi znalo bit moteče. Npr. zakurit listje/veje na vrtu, kaj razbijat, štemat, popravljat, vrtat ropotat, ( že če ti na klimi na zunanji enoti kaj delajo, pa po psrehi tvji hodijo, se to vse pri sosedih sliši, pleh poka, ipd, pa vrtajo in se prevaja- koneckoncev le nismo tako kot v blokih, kjer je to večali manj rutinsko 🙂
Pa če kaj na vodovodu delaš, pa se ventil zapre na cesti tudi “prijazno sosedom najaviš, da bodo ene dve uri brez vode – ne moreš se kar Francoza naredit – pač smo nekateri v naseljih kot ena velika familija, tudi dosedaj ni bilo po nebenega doseljevanja, preseljevanja. Več ali manj isti že skoraj 20 let.

In kot je nekdo že napisal: da ne nastane potem kot kakšna Izola, pa kranjska Planina. Da s prstom na tebe ne kažejo, lej ti si jih pripeljal in “okužil” naš mir in veselje. Jebiga, na vse moraš misit ob odselitvi, sploh če si imel dobre odnose. Jaz slabih nimam, zato mi je pa po eni strani tudi mar, da ne “naselim kakšnega sranja” potem.
[/quote]
Tu praviš da sosed sploh ne ve da prodajaš hišo. V uvodnem postu pa si napisal da te je sosed lepo prosil da ne prodaš Albancem. Kaj sedaj? Drugace pa si smešen, prodaš kdor hoče kupiti. Ali je tale post izmišljen ali pa si idealist in naivnez da ga ni večjega. Me zanima komu bi sosedje prodali? Sosedov si ne moreš izbrati.
Kolegica je isto mora na fancy lokacije, vedno govorila da so sami elitni sosedje, kupila v Rožni dolini stanovanje v bila bloku, sosedje 2 metra stran pa živijo v napol podrti hiši. Naredi kar želiš, jaz bi prodala kdor sploh hoče kupiti. To da se opozorite ko kdo kuri , pa kdo štema, to so pa osnove kulture, misliš da je drugje kako drugače? . Mi deluješ poln sam sebe.

ne vem, kaj naj bi mene žulilo. ne prodajam jaz hiše, niti je ne kupujem, živim pa tudi ne v naselju, kot ga opisuje avtor. priznam pa… ups, ne lažem oz. ne opletam s tujim k***** po koprivah, da bi šel 50 jurjev v minus za svoje sosede, pa se čisto dobro razumemo.
[/quote]

uf, uf, hudokurčnost ti pa res ni tuja, niti na MONu ne. Smiri doživljaj.

naredili z albanci, nikoli obžalovali

Če ste v dobrih odnosih s sosedi potem boste že našli rešitev. Če se začnejo naseljevati šiptarji takoj cena pade, ker noben drug noče kupit potem pa sledi dumping cene ostalih hiš v soseski.
Poznam resnični primer tukaj pri nas čez cesto hišno naselje se je hiša prodajala. Moji mami je en povedal, da je hotel kupiti hišo in mu je prodajalec direkt povedal, da južnjakom ne prodajo. Zgleda so tako zmenjeni v hišnem naselju.

Itak take your money and run.

Kaj te brigajo eni sosedje, ki jih ne boš več videla. Saj niso sorodniki.

Glej samo sebe, ne morem verjeti, da sploh razmišljaš o tem. Boš ustregla sebi ali sosedu??? halooo….vzemi denar in to je to.

Prodala bi tistemu, ki bi ponudil največ. Kaj se bo potem dogajalo ni več moj problem. Smo pa na istem, tudi mi prodajamo.

Kaj pa, če to o Šiptarjih sploh ni res? Da si npr. to nek prodajalec gladko izmisli in pove vsem svojim sosedom, da prodaja in da mu Šiptarji ponujajo 40 do 50 tisoč več kot drugi kupci in potem sosede zagrabi panika, pa začnejo zbirat denar, a?? Lahko bi bila to neke vrste taktika.

Nikjer ne pišem, da se “pregovarjam s sosedi”. Oni še sploh ne vedo, da so Albanci v “špilu” – je to izjavil meni, predno se je zgodila akcija prodaje hiše – sosed še sploh niti ne ve, da se naša hiša prodaja.

In kot je že nekdo zgoraj napisal – ja, nekaterim nam tudi ni vseeno, kaj pride v našo hišo – ker s tem tudi pokažem, kakšna oseba si.

Jaz še kako prej preverim, kakšna je “okolica in stanje” na novi nepremičnini, kamor se selim. Grem tja nekajkrat prej, ob različnih časih, da vidim, kakšni ljudje tam živijo Mi je pomembno, ali se mi bodo po glavi nad menoj s poganjalci ali desno ali levo od mene koneckoncev poganjala mladunčad nonstop, pa da mi ravno ne rauhajo s cigareti enega za drugega nonstop zunaj, pa to am na perilo pa not nosi. Saj ne želim živet v kafiču.

Tudi zato, ker smo v tem naselju tudi navajeni, da vljudno opozorimo se sosedje med seboj, predno kaj naredimo, opravimo kakšno opravilo, ki bi znalo bit moteče. Npr. zakurit listje/veje na vrtu, kaj razbijat, štemat, popravljat, vrtat ropotat, ( že če ti na klimi na zunanji enoti kaj delajo, pa po psrehi tvji hodijo, se to vse pri sosedih sliši, pleh poka, ipd, pa vrtajo in se prevaja- koneckoncev le nismo tako kot v blokih, kjer je to večali manj rutinsko 🙂
Pa če kaj na vodovodu delaš, pa se ventil zapre na cesti tudi “prijazno sosedom najaviš, da bodo ene dve uri brez vode – ne moreš se kar Francoza naredit – pač smo nekateri v naseljih kot ena velika familija, tudi dosedaj ni bilo po nebenega doseljevanja, preseljevanja. Več ali manj isti že skoraj 20 let.

In kot je nekdo že napisal: da ne nastane potem kot kakšna Izola, pa kranjska Planina. Da s prstom na tebe ne kažejo, lej ti si jih pripeljal in “okužil” naš mir in veselje. Jebiga, na vse moraš misit ob odselitvi, sploh če si imel dobre odnose. Jaz slabih nimam, zato mi je pa po eni strani tudi mar, da ne “naselim kakšnega sranja” potem.
[/quote]

Daj ne bluzi. Že sam sebi verjameš. Nekaj nakladaš kako ti ni vseeno kaj pride v tvojo hišo- zakaj pa potem sploh premišljaš da bi jo šiptariji prodal? Aja 50 jurčkov pa diši a ne, to pa je počasi vsota po kateri se nenadoma pozabijo tvoje neke kobajagi vrednote. Ne seri. Isti si kot vsi. Da bi ti ponudili še 10.000€ več pa sploh tega tvojega zmazka bilo ne bi, ker bi bila tvoja veleopevana bajta z hudimi vrednotami že prodana. Jadni ste slovenčki res jebali bi a da vam ne uđe. In vsi imate nek svoj ponos in vrednote dokler vam nekdo gotovino pred fafljo ne porine. Imate se za nekaj več in oh in sploh načelne in moralne. Drugače pa ni slabšega soseda od klenega slovenclja stalno nalitega z alkoholom, ki drka svoje jebene kosilnice vsako pofukano soboto ob 7.00, popoldan obrezuje živo mejo, zvečer pa še zakuri tist mali kup vejic da ja vsem super smrdi v bajto not. V nedejo pa že dopoldan na ves glas poslušaš kruljenje celotnih govejeglavih familij ob zvokih radia Veseljak. Če se ne moreš usrat cel teden je to balzam, ker fašeš drisko v sekundi 20. Se mi dejansko smili ta tvoj šipteraj da se bo priselil v sosesko samih naci govedarjev. Aja nehajmo se pretvarjat da boš dejansko 50 jurjev vrgel skoz okno za neka svoja načela. Ker jih ne boš. Tako da čimprej seznani še sosede z njihovimi novimi bodočimi sosedi 😁😁😁

Glede na nove sosede, jim še ostale dam v prikolico. Ker so samoumevni. Prodaj in bež. ☺🤣😂

Daj ne bluzi. Že sam sebi verjameš. Nekaj nakladaš kako ti ni vseeno kaj pride v tvojo hišo- zakaj pa potem sploh premišljaš da bi jo šiptariji prodal? Aja 50 jurčkov pa diši a ne, to pa je počasi vsota po kateri se nenadoma pozabijo tvoje neke kobajagi vrednote. Ne seri. Isti si kot vsi. Da bi ti ponudili še 10.000€ več pa sploh tega tvojega zmazka bilo ne bi, ker bi bila tvoja veleopevana bajta z hudimi vrednotami že prodana. Jadni ste slovenčki res jebali bi a da vam ne uđe. In vsi imate nek svoj ponos in vrednote dokler vam nekdo gotovino pred fafljo ne porine. Imate se za nekaj več in oh in sploh načelne in moralne. Drugače pa ni slabšega soseda od klenega slovenclja stalno nalitega z alkoholom, ki drka svoje jebene kosilnice vsako pofukano soboto ob 7.00, popoldan obrezuje živo mejo, zvečer pa še zakuri tist mali kup vejic da ja vsem super smrdi v bajto not. V nedejo pa že dopoldan na ves glas poslušaš kruljenje celotnih govejeglavih familij ob zvokih radia Veseljak. Če se ne moreš usrat cel teden je to balzam, ker fašeš drisko v sekundi 20. Se mi dejansko smili ta tvoj šipteraj da se bo priselil v sosesko samih naci govedarjev. Aja nehajmo se pretvarjat da boš dejansko 50 jurjev vrgel skoz okno za neka svoja načela. Ker jih ne boš. Tako da čimprej seznani še sosede z njihovimi novimi bodočimi sosedi 😁😁😁
[/quote]

Uhhhh, sem se nasmejala:))) Pa še res je vse.

Glede na nove sosede, jim še ostale dam v prikolico. Ker so samoumevni. Prodaj in bež. ☺🤣😂
[/quote]

Najbolj tečni so navlekli od dol, potem so Slovenci cenili, kot priseljenci marsikaj. Imel jih je dist, prodal ciganom, potem je bila veselica. Ker Slovenci ne cenite nič. Sami, kdo bo nagajal. Ta tvoj sosed je tudi ena …. zdej se boji, ko bodo njegovo rit sekirali. Prodaj, če moreš za čim več. Kot da te bo prišel sedanji kdaj obiskati. Prodaj za največ kar moreš. Naj bo legalno, rešen vsega.
Da prodam, dam ciganom v tej obupni soseski, ki je s prišleki nastala, molim, ker imam teh črnih gradbenih in žurerskih čisto dovolj. Čudež zgodi se kot avtorju. Včasih je bila to mirna soseska. Rade volje bi, prodala, vmes, kot oni, bi z vsem malinami bžzzzzžzzzzzzzzzžzž non Stop. Še ptiče komajda slišiš. Blagor se t
ebi autor. Res, jokam, ker bi jaz tudi to.
Poleg so sw preselili. Celo stanje. In tako bi storila sama. Dokler vsak gleda za svojo rit. Prodaj, časi niso rožnati. Naj bo legalno Z notarjem.

New Report

Close