Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodaja hiše -upoštevaš željo eks sosedov ali najvišjo ponujeno ceno od neželjenih

Prodaja hiše -upoštevaš željo eks sosedov ali najvišjo ponujeno ceno od neželjenih

karma is a bitch..
in res upam, da vam, ali vašim potomcem..
nekdo naredi isto..na vseh področjih..
ko vas jehbe..gnar je gnar ane??
pojejte ga..

Moj nasvet – prodaj čistokrvnemu slovencu za 50000 manj. (To bo povsem pravična kazen za tvoj “rasizem”)


Sosedi z željami po izbiri novih sosedov, naj ti plačajo razliko do višje cene, ki bi jo plačali nezaželeni!

Meni pa se to z zelo visoko ponujeno vsoto od Albanca zdi zelo sumljivo. Poznam Albance in so zelo sleparski in prebrisani. Vsakega znajo opehariti. Kaj pa če te je s to visoko kupnino samo zavajal? Tako je odgnal vse tvoje kupce in ti bo na koncu ponudil znesek pod tvojo ceno?
Svetujem, da zelo pazi pri prodaji. Najbolje, da vse postopke naredi notar.

Po drugi strani, lahko prodaš Slovencu. Kaj pa če bo ta Slovenec problematičen? Nasilen, glasen, razgrajaški,..?

Velikokrat sem imel tezave s sosedi,pa vsi med njimi so bili slovenci.Nekateri rajsi trpijo z slovenskimi sosedi zaradi “imidza”,kot pa pa da bodo imeli albanca za soseda.
V crni kroniki…spopadi med sosedi…prepiri zaradi meja…prepiri zaradi psa…gnojnica preblizu…nasilen sosed…previsoka ograja…pa VEDNO SLOVENCI

Sosed je prodal sicer avto za ceno, kot jo je hotel imet v štartu ( v njo je vključil tudi potencialni “popust”). So prileteli, skeširali avto, naredili prepis, avto odpeljali.
Drug dan je ženska, ki je bila sama doma z 2 predšolskima otrokoma, imela 4 gorile s na vratih in 4 avte na hofu se preostankom klana, ki so zahtevale vračilo dela kupnine, ker je baje “avto nekaj pokvarjen”.

Imamo mi tudi prigodo z romi, nismo jim prodali, ni se prodala parcela ki smo jo prodajali nikakor, vedeli smo pa, da je interes pri sosedih, samo so čakali na sconto in smo rome najeli, da so šli malo okrog sosedov v izvidnico – kao se zanimajo za parcelo. V momentu smo dobili 4 ponudbe za parcelo. Cena sploh ni bila več pomembna.

Prodaj za najvišjo ponujeno ceno. Če želi sosed izbrati kupca, naj tistemu, ki ga izbere, doda toliko kot mu manjka do najvišje ponujene cene.

Samo enega debila imamo. Cistokrvni slovencelj. Crnograditelj. Totalna budala.

Izsiljeval, ponarejal soglasja , parkiraval na sosedovem brez dovoljenja, hranil gradbeni material tam ,
strom- bypass -kradel, se sam priklopil na komunalo prebunkal babo in mulce- socialna, preprodajal avtomobile, sunder in pretepli so ga ker je nategoval. Mucenje zivali psa reveza zapiral 24/7 v pesjak, neke pave imel v kletki , sosedu vlagal tozbo zarad listja. Ograje podiral, napadel tam enega kmeta ker mu je sel traktor na zivce. Pretep z drugim sosedom , zakuril je ze namenoma ker je mislil da bo zavarovalnico nasmodil, pa je samo sebe
zdej trenutno imajo 5 mackov ,da serjejo po vseh vrtovih in fehtajo za hrano . In dve dzukele ki se klatita okoli ponoci in podnevi ali pa lajata nonstop. Vsako jutro naziga kripo( kao ogreva) od 5h do 20 cez… pa se in se in se

Ne verjamem da obstaja siptar z takim repertoarjem.

…..letos mu potece moratorij za crno gradnjo legaliziral ni in tudi ne bo. Vsem ki je sel na mejo in s strehami cez mejo in delal skodo ne bo nikjer dobil soglasja. Ce mu podrejo , un da spoka, moet bo v potokih tekel

Se pravi , ko bo konec moratorija in ne bo soglasja spet od nikogar pricakujemo spet nove kolobocije.

Pred njim je bil interesent nek bosanc, pa je prejsnji lastnik rekel da bosancem pa ne da svoje domacije , slovenski familiji pa ja.
Stari ima sreco da je pod ruso, ker na racun te njegove slovenske familije bi mu cela soseska danes hebala mater.

Tako je. Gre za t.i. napad na ciljano lokacijo, ki si jo izberejo, kjer še niso prisotni. Bližje lokacijam, trgvoinam, kjer so tudi sami prisotni s svojim poslom. In kot je nekdo napisal, cene na tisti lokaciji padejo nepremičninam takoj, ko se doselijo. Ni odgnal nobenih drugih kupcev – so še drugi, noben problem.

Odgovor tistemu, ki je pisal, kako da sosed sosed še ne ve da prodajamo, če je pa rekel, da Albacev ne želi za sobivanje v bližini; – sosed je enkrat pred cca. enim letom, ko smo se pogovarjali na to tematiko, kdo se bo/ne bo kaj selil iz naselja po toliko letih ( 15 + let) omenil, da res ne bo fajn, če bo nekdo prodal Albancem, ker to zniža tako ugled , kot ceno nepremičninam na tistem koncu. In je meni rekel, lepo te prosim, daj ko boste prodajali, ne prosim Albancem, ne mi tega naredit. Pa ni noben nacionalistični rasictični ksenofob drugače, samo ga razumem. Jaz tudi ne bi želela, da so moji sosedje, če smo že pri tem. In tudi na novi lokaciji gledam tako, da jih pač ni. Če imaš možnost izbire, je to neobsojujoče dovoljeno.

In koneckoncev, nekateri ne razumete -ja, smo kot ena velika družina, lahko napišem kar iskren, prjeten, pošten odnos; z nekaterimi sosedi smo si v odnosih, kot da smo sorodniki, bližnji – ni to blokovsko naselje, kjer si kljuke podajajo novi lastniki in najemniki nonstop, da sploh ne poznaš obrazov. Se je spletlo z desetletji sobivanja eno lepo prijateljstvo.

Meni ni vseeno, da sem pa jaz tisti taprvi, ki bi naselil nezaželene – razumem tudi tisto, ko je nekdo napisal, da ko je nekdo povedal, da koje spraševal za nakup hiše, da južnjakom ne prodajajo. Ni noben rasizem, samo realnost. Pač če si nekdo ne želi za sosede Albancev ali južnjakov, sprejmite. Spustit v svoj intimni prostor sosedstva v nekem naselju, kjer so vsi povezani kot neka družina že desetletja je drugače, kot v blokovskem aselju, kjer se menjava vrši kot po tekočem traku.

Saj se dogovarjamo z ostalimi ponudniki – nek kompromis bo že padel; meni 5-10 jurjev manj na koncu od ponujene vsote 50jurjev pomeni več in zavedanje, da nekomu ne bom življenja zaciknila s tem, da jim naselim Albance v njihovo bližino, če me za to lepo prosijo, če je le možno, da se to ne zgodi…. Sprejmite, da ne gre za noben rasizem, nacionalizem, karkoli. Upoštevaš željo nekoga, ki ti je kot “brat”, bližnji sorodnik – pa čeprav za vas nekatere “le” sosed.

Največja fora bo, ko boš ti odpill/a Albance in bodo oni šli isto vsoto ali pa še kaj poleg ponudit temu tvojemu sosedu in on ne bo imel podobnih dilem.

Se vidi, da ne poznaš bivanja in sobivanja sosedov v hišah na dobrih lokacijah v dobrih naseljih – so pred kratkim tudi prenovili in se družinsko tudi malo razširili, še bolj “ugnezdili, tako da tvoja teorija o njihovi prodaji pade – tudi niso take sorte, kamor ti ljukavo ciljaš.

A misliš, da bi tako lepo dal vedet in prosil že pred letom, da si tega ne želi, če ne bi imel namena ostat na tej lokaciji? C’mon. Lej, to so sosedje, ko veš, da so kot tvoji sorodniki, tudi ko se odseliš ostaneš v stikih, zagotovo, se obiskuješ. To niso sosedje, ko komaj čakaš, da odpeketaš stran 🙂

Pusti ti Albanca. On je lukav.
Bo šel in rekel sosedu, da se s tabo dogovarja o nakupu in da sta že skoraj podpisala, ampak da mu je sosedova hiša bolj všeč in da XZ denarja ponuja njemu pa da naj razmisli dokler še s tabo ni podpisal….

Hahaha poznam jaz take fore. Imam bajto in zraven na vsako stran še po 1 gradbeno parcelo. Sedaj planiram, da bom vzel od sosedov še na vsako stran po 1. Dobijo jih izključno otroci za gradnjo. Za prodajo nikakor, ker nikoli ne veš komu potem tretju lastnik proda.

In, jim je pokazala vraga?

He, he – niso vsi “sosedje” takih dejanj in mišljenja, kot ti. Albancem sploh vrat odprl ne bo.

In, jim je pokazala vraga?
[/quote]

4 gorile z bejzbolskim kijem so ji prišle na vrata, ona jim bo pa “pokazala vraga” ? 😀

A z valjarjem za testo za kontro, ali kaj?


Če ti ta sosed ponudi 40.000 – 50.000 eur več, potem naj še izbira kdo se bo vselil. Neverjetno kako so eni “presrani “.

Zanima me zakaj je folk tako proti siptarjem, da jih noben noče za sosede. Za cigane vem kakšni so, a so sipci isti?

Ker tako pade vdrednost nepremičninam in lokaciji, kjer se naselijo. Tudi glede na strategijo, kako “mrežijo” svoje doseljevanje, priseljevanje in umeščanje na lokacije, kamor za vsako ceno želijo priti.

Da ne boš potem vsepovsod dobila odgovor “pojdi k Albancem po meso.. pridelke.. storitve.. službo..”…….

Zakaj bi Albanci toliko več ponudili? To ni .majhen, denar, tudi za hišo v LJ, ki so že tako drage? Ok, avtorica, lepo je, da si fer in boš lahko sosedom pogledala v oči se naprej. Tudi jaz bi isto naredila. Ampak to ni malo denarja, zato se pogovori s sosedi, ali so pripravljeni oni izbirati bodoče sosede in to plačati? Je pa tako, v vrstnih hišah ne moreš nikoli vedeti, koga dobiš za soseda. Skupne stene so res lahko velik problem, kadar dobiš kakšne nekulturne ljudi, ki ropotajo. Je pa tako, tud v blokih lahko kupi kdor želi, ko smo mi prodajali, ni nihče vedel, samo najbližji sosed, s katerim smo se družili. Pa je bil lep nov blok. Sedaj je sosed na potezi, da ohrani fancy lokacijo. Ampak vedi da tudi kultiviran Slovenec ni nujno da je kultiviran. Videz vara. Oddajam stanovanje in dostikrat tajuznim naredimo krivico, najbolj so zanikrne kakšne fine dame , pristne Slovenke z dolgimi nohti in peroksid lasmi. Stanovanje pa kot bunker, kot stala, vse umazano total. Potem pa oddam bosanski družini, stanovanje speglano v nulo.

Bosanko boš hudo užalil, če jo boš kot gospodinjo primerjal z Albanko. Res je, zelo skrbne so Bosanke za svoj dom, pa četudi najet in za sovjo družino. Bolj kot marsikatera SLovenka.Oddaj Albancem, pa potem javi :).

ja, krasne, super gospodinje so! Tako čisto imajo, da so lahko vsem vzgled.Tudi mnogim slovenkam, jasno.
O Šipcih pa tkole…v mojem življenju sem morala pet postaj prezgodaj stopiti iz avtobusa, ker so se v njem peljali trije šiptarji. Smrdeli so, da se mi je kozlalo, sem morala res dol. To je ena svinjska rasa.
Če pa bi jaz prodajala kot avtorica, bi razliko v ceni iztržila od fensi sosedov. Drugače jih pa en k. briga, komu prodam. Razen tega, a misliš, da vas bodo lepi sosedje obiskovali, ko se odseljete? Pozabijo vas v prvem tednu, verjemi.
Ko prodajaš ali kupuješ gre za denar. A ne?

Bosanko boš hudo užalil, če jo boš kot gospodinjo primerjal z Albanko. Res je, zelo skrbne so Bosanke za svoj dom, pa četudi najet in za sovjo družino. Bolj kot marsikatera SLovenka.Oddaj Albancem, pa potem javi :).
[/quote]
Albancem ne bi oddala, sem ženska, ze tu je težava da bi jim ženska kaj rekla. Makedonci, Bosanci so čist drug narod. Pa naj povem , imela sem oglede za stanovanje v LJ, me pokliče šiptar, tak čuden občutek sem imela za njega, najprej osladen, mi pošilja srckw, kako je lepo stanovanje!!!, mu en dan prej javim, da storniram ogled, ker sem že oddala, potem pa začel groziti, da me bo počakal pred blokom, kletvice v njihovem jeziku, ni in ni nehal. Sem ga blokirala kjer.sem ga lahko, potem se je umiril. Pa sem samo stornirala ogled . Kaj bi bilo da bi živel notri. Razumem avtorico, da se jih boji, mi je pa čudno da bi toliko več ponudili. Da ni to njihovo izigravanje, ko bi prišlo do posla, bi dali pa čist drugo ceno. To znajo narediti. Albanci ne bi glih preferirali vrstne hiše, to ni za njihov slog. Sploh ne marajo takih finih lokacij kjer so vsi striktni, natancni. Raje imajo samostojno hišo, potrebno prenove, pa bi sami prenavljali ker je dosti moških v družini in dozidali kakšen prizidek za se eno familijo. Kaj vem, se mogoče motim? Ne pije mi vode

New Report

Close