Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek proslava + dojenje

proslava + dojenje

No tega pa jaz ne morem sprejet. Če otrok ne da pol urce miru, pač ni za na proslavo. Da mu boš zato joške v usta tiščala, draga mama … Too much.

meni se to ne zdi nič takega, milsim da imajo problem tisti, ki jih to moti. Če bi pa jedel na flašo pa bi lahko bil na proslavi. Mama je očitno hotela videt svojega otroka. In zakaj so moški čudno gledali, verjetno enim ni jasno da ne gre za spolni akt ampak za običajno hranjenje 10 mesečnika.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

pa še nekaj je, ponavadi mame, ki imamo več otrok,sploh še dojenčka in vemo, da naš večji otrok nastopa, gremo na nastop brez dojenčka..za tiste minute sem jaz vzela s seboj babi, ki je zunaj vozila dojenčka, ali očija…jaz pa sem lepo v miru in ponosno gledala mojega večjega otročka, sploh,če sem vedela, da je dojenčke nemiren…10 mesečnik lahko že je tudi kaj drugega, torej bi mu babica zunaj dala kaksen sadje, kašico…vse je stvar organizacije… ali pa se doji prej in bi bil mir za vse,tako pa je ta dan bil muka in žalost predvsem za otroke, blamaža popolna,mene bi bilo zelo sram, če bi bila ta mati, pa sem zelo tolerantna oseba,samo kar je prav je pa prav!!
Zdaj pa jaz neham na to temo, kajti dojenje se mi je res uprlo za nekaj časa;))!

Zanimiva zgodba, se pa predvsem strinjam z nats.
Sem mnenja, da je popolnoma normalno, če se doji v javnosti. Obstajajo pa seveda izjeme in ta je ena izmed njih. Desetmesečni otrok ni več tako majhen, da se ne bi mogel zamotiti s čim drugim, tudi ni obzirno do nastopajočih otrok, joško ven metati. Ženska je verjetno malo ekshibicionista. Če otrok ne more biti pri miru, pa bi doma z očetom ostal.
Zmešani ljudje.

Otrok je star 10 mesecev,torej predvidevam,da je mama še v porodniški.
Da ima starejši otrok nastop je vedela vsaj dva dni prej.

Zakaj si dneva ni organizirala tako,da bi otroka ni nahranila doma in s sitim prišla na predstavo?Jaz bi namreč naredila tako.Če mi pa v resnici ne bi zneslo ,bi zamudila pa še kakšno minuto in otroka podojila na samem.

Ja dojenje je naravno hranjenje,samo – tudi jaz ne jem sendviča na predstavi mojega otroka,v gledališču etc.Prav tako ne bi hranila dojenčka po steklenički na predstavi.A zakaj ne?Zato,ker ni vljudno.

polonak, glej, tudi meni ni nič takšnega, dojenje je ja lepo in naravno. mislim da vsaka ženska misli tako in tudi večina moških. So pa ljudje, ki jih to moti in to ni problem, ampak čisto nekaj normalnega. Da ženska vrže joško ven sredi proslave, otrok pa potem na glas cmoka, pač ne paše tja, naravno gor ali dol. ZA moje pojme bi če bi jedel kašico, vsa stvar izgledala še bolj neprimerna, ker pol ure pač lahko počaka.

Očitno je na to mamo včerajšnji dokumentarec vplival pozitivno:::))))))

Ne vem, lahko bi se postavila nekje zadaj, ga v miru dojila, nihče je ne bi sploh opazil, pravtako pa bi videla svojega starejšega otroka!!

In najpomembnejše, ne bi uničila proslave ne samo svojemu otroku, ampak celemu razredu…

lp

JA,vse na svojem mestu…v malo manj odmaknjenem kotu

A ne razumete, verjetno je otrok takšne vrste, ki nima obstanka na miru. Ni ga mogla umiriti drugače kot z dojenjem. Če bi ga pa imela kar tako v naročju bi pa kričal in tulil, pa bi bilo še slabše.
Najboljša varianta bi bila seveda, da bi prišla brez otroka.

Tako je, strinjam se, povrh pa je ta mama zelo slaba organizatorka. Tudi mi smo dali skozi nastope starejših otrok, medtem ko smo imeli drugega otroka še doječega, pa smo si vedno zorganizirali čas in varstvo, zato da se je za vse izšlo pozitivno in nihče ni bil oškodovan. 10 mesečmik se pa tud ne doji več na eno uro.
Fajn je zaj…..dan, predvsem otrokom.

Zakaj je zaj… otrokom proslavo še ne razumem, ker ko bom jaz (vsaj upam poleti rodila) bom dojila pred mojima dvema otrokoma. In tudi ko sem dojila sem dojila na plaži in tudi ostale okoli mene so. Ne vem se ne morete otresti občutka, da je dojenje pri malem otroku hranjenje in ne spolni akt???

Dobro ženska se pač ni usedla zadaj, ni otroka podojila zunaj, ampak zato še ni uničila proslave!!!!!!!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Ja j včasih je težko če nimaš varstva- tudi to se zgodi. Mene moti le to, da vsi pišejo kot da je ženska spolna iztirjenka ne pa le doječa mamica.

Mislim, da se to ne da primerjat z mamo ki doji otroka še v osnovni šoli. In tako kot je dojenje v osnovni šoli patologija je zame tudi flaška in duda v tem obdobju patologija.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Cmokajoči otok je preglasil nastopajoče.
Dojenje otroka pred nastopajočimi četrtošolci zna biti, vsaj po moje, za večino otrok četrtega razreda moteče, podbno bi bilo moteče če bi mamica otroka v prvi vrsti med proslavo hranila s kašico.
In še to na proslave se ne zamuja, če se, se diskretno pridruži ne motiš vseh.

Neodgovorno od mame, da pride na tak nastop z tako majhnim otrokom. Če res ni dobila ustreznega varstva, naj bi pač ostala doma. Saj bo še dosti predstav in nastopov. Starejšemu bi bilo verjetno manj hudo, če ga mama ne bi videla, kot pa mu je sedaj.

strehico na si pozabila pa bi imela pravi nick

:))))))))))))))))))))))

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

ne morem verjet kako nestrpni odgovori :((( in to od mamic.

v opisani situaciji se mi zdi, da je učiteljica pretiravala … če komu ni všeč naj pač gleda stran ane.

Razmisli, ali bi bilo prav, če bi učiteljica rekla mamici enako, če bi otoka v prvi vrsti hranila s kašico.
Po moje ja.
Ali je možno, da hranjenje desetmesečnika v prvi vrsti pred nastopajočimi četrtošolsci, le te krepko zmoti med deklamacijami?

Ne gre za to da pogledaš stran, če ti ni všeč. Gre za obzirnost – obzirnost do drugih, otrok, staršev in konec koncev samega sebe.
Ljudje resnično gledajo samo za svojo rit in jih boli k**** za ostale. Mama se je razburjala nad učiteljico, da ona pač lahko doji kjer hoče. OK, kaj pa ostali? Imajo pravico v miru gledati predstavo? In kar je najhuje, nastradal je deček, ki bo še dolgo časa tarča zbadljivk.
Dojenje je naravna stvar in mene prav nič ne moti – lepo mi je pogledati mamico, ki doji. Toda ne na neprimernem mestu, kot je bilo to včeraj.

Kdaj pomislite tudi na druge, da nekateri ne razmišljajo kot vi in vsaj kdaj poglejte dalj od svojega lepega noska.

Petra

Točno tako, kokos.

Edina žrtev tega je starejši otrok, ki je namesto mamine pozornosti in pohvale dobil kregarijo prismojenih staršev pred nos, ki jo je povzročila s svojim neprimernim obnašanjem prav njegova mama.

Dojenje v javnosti je eno, uporabljanje vsemogočnosti in vsedopustnosti dojenja za izgovor, da lahko motiš predstavo, pa nekaj čisto drugega.

Evo, na tvojo željo spremenjen nick. Ampak pri svojem mnenju pa še vedno vztrajam.

Če bi mama dojila na pikniku ob zaključku šolskega leta vsem na očeh, res ne vidim problema. Če pa doji ali kakorkoli drugače hrani otroka na proslovi in s tem moti 25 otrok, ki so se na nastop pripravljali kar nekaj časa, je pa druga pesem. Pa dojenje gor ali dol.

Če sem bila kje na obisku, sem vedno vprašala, če koga moti, če dojim v njihovi prisotnosti. Ker vem, da to nekaterim pač “ne paše”. Zato sama nikoli in nikdar ne bi dojila na predstavi v prvi vrsti. Sicer nimam popolnoma nič proti dojenju na javnih mestih, pa mi je tole kljub temu malo mimo. Če bi bil otrok manjši, bi ga jaz podojila na hodniku. Pri starosti otroka 10 mesecev pa sem si sama mir “kupila” z riževim kruhkom ali polovičko žemlje. Če se mi je zdelo pač prav, da otrok ne moti okolice.

LP

---------------------------------------- Nisem volila teh volov!

Ne vem ali ene se prav trudite, da bi dojenje in doječo mamico predstavile, kot nekaj grdega in perverznega. Ali ste tako hudo razočarane, ker niste dojile ali pa nekatere sploh nimate otrok in tukaj na forumu samo dvigate prah in raznašate nestrpnost, ker v kreganju uživate. Ne vem, samo ugibam, ker je takoj na temo pri kateri se rad vname prepir par postov na dan.

Ja lahko bi ga nahranila prej, pa ji je očitno zmanjkalo časa, zato je tudi zamudila in ni hotela zaradi dojenja zamuditi še več predstave svojega otroka. Pa kako dojite, da ves vesoljni svet vidi vaše oprsje, meni se ob dojenju ne vidi cm kože, če pa že ne znaš diskretno dojiti, pa si dojko pokriješ s tetra plenico. In tudi ta vzgojiteljica je ravnala zelo neprofesionalno in je v veliki meri sama kriva za rezultat.

Je pa tudi žalostno, da dojenje primerjate z prdenjem in čohanjem po riti itd.
Se vi skrivate, ko jeste v restavraciji, pa se marsikdo od vas verjetno ne obnaša 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} po bontonu.

lp, mateja

Mamica je očitno včeraj gledala tisti dokumentarec o dojenju ;))) ok, zdaj pa resno: v vsej zadevi me najbolj moti, da so vsi odrasli vpleteni pozabili na najpomembnejše: na cel razred otrok, ki so želeli staršem pokazati čudovit nastop :((( Pa mimogrede: 10-mesečnik se krasno zamoti s polovico žemlje, zato lahko počaka pol ure do dojenja in pika.

Daj Mateja, preberi ves kontekst.

Dojenje in cmokanje NE PAŠETA ČISTO POVSOD, pa ne glede na to, kako trendy je danes trditi, da zlasti mamicam ni potrebno nikoli in nikdar upoštevat bontona in da lahko s svojim otrokom terorizirajo vso okolico, ker je pač otrok.

Malo morgen. Bonton velja za vse in kdor je brezobziren do okolice, naj samemu sebi pripiše posledice.

New Report

Close