Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek proslava + dojenje

proslava + dojenje

Aja, pa tudi jaz nisem dojila prve hčere več kot tri tedne. Priznam imela mleko in depresija plus neješč otrok sta dala , da sem z dojenjem končala.
Bila žalostna, zelo. Zdaj ta drugo pa pri 7 mesecih uspešno dojim, kljub včasih trnovi poti in veliko odrekanja mi je le uspelo in sem zelo vesela:).

lp, mateja

Dojenje v javnosti glih ni modna muha oz. kakor za koga. In ni samo mamica kriva, kriva je predvsem nestrokovnost vzgojiteljice, katera bi ta primer lahko rešila na bolj spodoben način. Seveda, pa zdaj vsi udrihate čez mamico, ki je bila verjetno v stiski s časom in z zelo slabo organizacijo in si ni niti mislila, da bo z dojenjem dvignila toliko prahu.
Bila sem že na dostih predstavah, kjer so se odrasli ljudje vedli popolnoma nespodobno, ja in tudi tu pa tam si je kdo privoščil malico in zaradi njih še nikoli nobena predstava ni propadla, propadla pa je zaradi enega doječega dojenčka, pa kaj vam je?

Dojenje v javnosti je modna muha.

26 mesecev sem dojila,pa sem se vedno tako organizirala,da mi ni bilo treba otroka dojit v javnosti,še najmanj pa 10 mesečnika.

No, jaz sem pa že bila na predstavi in to ne eni, kjer je povezovalec programa ali celo igralec že zabrisal ven odraslo osebo, ker je s svojim obnašanjem motila predstavo. Enkrat je šlo recimo za glasno govorjenje in komentiranje, drugič za nenehno zvonjenje mobitela.

Če otrok s svojim cmokanjem preglasi nastopajoče in to celo otroke, ki niso profesionalci in jih to še toliko bolj vrže s tira, tudi jaz tako mamico brez pardona zabrišem ven.

To pomeni, da si bila veliko doma, no jaz pa nisem in pač otroka nahranim na klopci v parku, so what. P atudi moj otrok ni naštima na hranjenje ob uri, tako daje včasih pač lačna, ko nisma doma.

jaz sem dojila vsepovsod in se se zato ne počutim kot zločinka:))))))))

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Jaz tudi mislime nako kot Petra,
če ima ona pravico dojit imajo ostali starši pravico v miru gledati predstavo in njihovi otroci pravico, da jih med nastopom nihče ne moti in ne prevzema pozornsoti poslušalcev, ki so prišli poslušat otroke.
Tu samo dojenje nima veze s tem, da nekateri starši vidijo samo sebe in svoje pravice, ne pa pravic drugih.

Res verjameš da je otrok tako cmokal da niso morali gledat predstave? Tega enostavno ne verjamem. Gre zato, da so se vsi zapičili v mamico, ki je dojila (no na tem forumu mislim).

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

No tale učiteljica je bila po moje malo netaktna, da se gre kregat z mamico…Sicer ne vem koliko je lahko z dojenjem motila predstavo a jaz je zagotovo ne bi vrgla ven… bi ji diskretno povedala, če pa ženska ne bi dojela pa boh pomagi in naj doji naprej. Mislim kregat se pa res ne bi šla no, halooo?

Jaz pa verjamem, da je učiteljico dojenje motilo, prav tako kot bi jo motilo, če bi mamica med proslavo hranila otroka s kašico!

In, če so se sredi proslave začeli starši in učiteljica med sabo prerekati….se men zdi, da je proslava uničena, sorry!

Postavi sebe nazaj v četrti razred in si predstavljaj, da bi tvoja mama se sredi proslave začela prepirati!

Bi bila ponosna na to, al bi se najraje v zemljo pogreznila??

Jaz bi se tadrugo.

In mama bi lahko bila vsaj toliko taktna, da bi se na prošnjo učiteljice pomaknila bolj v ozadje in bi se po zaključku pogovorila – skregala z njo!!

Najbolj je trpel četrtošolec!!

Pač moje mnenje…

lp

“Res verjameš da je otrok tako cmokal da niso morali gledat predstave? Tega enostavno ne verjamem. Gre zato, da so se vsi zapičili v mamico, ki je dojila (no na tem forumu mislim).”

Ker je cmokanje izrecno omenjeno in ker je učiteljica reagirala šele po določenem času in ne takoj, ko je videla dojenje (če bi ji šlo za “moralo”, najbrž ne bi čakala), pač predpostavljam, da je bilo cmokanje tisto, ki je v tej zgodbi problematično.

Mene osebno dojenje v javnosti nič ne moti – dojenje samo po sebi. In tudi dvomim, da so starši in učiteljica taki puristi, da bi se kar spravili na eno mamo, ki bi diskretno in neslišno dojila in s tem ne bi motila nikogar.

Opažam pa zadnje čase, da so mlade mame (in tudi očetje) izredno brezobzirne in da dejstvo, da imajo otroka, zelo fajn zlorabljajo, da se do okolice lahko obnašajo nesramno in nestrpno. Bognedaj pa, da bi njim ali njihovemu otroku kdo kaj rekel, pa tudi, če nadleguje druge otroke na igrišču ali dela škodo v trgovini ali podere celo restavracijo z divjanjem in kričanjem.

Normalno, da bi morala biti okolica bolj strpna do otrok, ker so pač otroci in se pravilnega odnosa so soljudi šele učijo, ampak to ne bi smel biti izgovor, da so starši nad vsakim bontonom in nad pravili lepega obnašanja v družbi.

Očitno v našem življenju, ne samo, da izgubljamo vse vrednote, sedaj tudi ne poznamo več bontona, pozabljamo na vzgojo in kar je najbolj pomembno se sploh ne znamo več obnašati, ne mi odrasli, kaj šele otroci, katerim vzgled smo in njihovi idoli…

Tale dogodek je lep primer, kot prvo, ženska zamudi, pa je vedela nekaj dni prej kdaj je proslava in da v njej celo nastopa njen otrok, torej se pripraviš in si točen, to je bonton, to je osnova lepega obnošanja, pravil!

Ona pa ne le, da zamudi, celo več, moti , zmoti predstavo na način, da je bil konec zelo, zelo žalosten!
Kje smo še videli,d a se tako obnaša, dela in tak odrasel človek s svojim obnašanjem daje vzgled vsem nam, predvsem pa otrokom, ki so bili v večini tam in to opazovali in poslušali. Kaj, kreg odraslih oseb, obnašanje, ki ni vodilo nikamor in to, zaradi neke matere, ki se ne zna obnašati!

Dojenje je nekaj čudovitega, toda ne sredi proslave, ko zmotiš vse in nato še v prvi vrsti ponujaš svojo predstavo-dojenje! To ni način, tako se to ne dela!

Samo toliko o kulturi in obnašanju Slovencev! Pa srečno…

Pozabila sem napisati tudi to, da je tudi učiteljica zelo netaktno ravnala, učiteljica bi morala take zadeve reševati intimno, šla osebno do te mamice in ji zašepetala… ne pa takole javno, to tudi ni pravi način in je tudi učiteljica v veliki meri pripomogla k tragičnemu končnemu razultatu predstave.

Upam, da taka učiteljica v razredu z učenci zna bolj taktno odreagirat, kadar gre za kakšno podobno zadevco in mora biti dirketna do dotičnega učenca in ga na samem vprašati kaj, ali mu povedati, ne pa pred vsemi govoriti in ga spravljati v zadrege in žalost. Tako se tudi ne dela, ne!

Upam, da ne zatuli pred vsemi:” Špela, imaš ti danes res menstruacijo, ker nisi telovadila… in 11 letna Špela na pragu pubertete in menstruacije, ne vem kaj bi dejala, ker bi se najraje vdrla v zemljo!” Upam, da se to ne dogaja, če se, pa bogi otroci pri taki učiteljici.

Grdo je bilo do nastopajočih otrok, ker nihče več ni gledal deklamacij ampak seveda bolj zanimivo babnico z golo zizo. Tega svojemu otroku, ki nastopa nebi nikoli naredila!Si lahko zamislite drugi dan v šoli, ko so vsi otroci temu revežu govorili, da so videli mamino dudiko? Baba zmešana!

In kaj so si od včerajšnje proslave najbolj zapomnili prisotni?

Po postu Začudene verjetno doječo mater v prvi vrsti in prepir, ki je nastala sredi nje…

Žalostno, res!

Ja, in res, učiteljica bi jo lahko zaprosila malce bolj diskretno…

lp

Jaz pa mislim da nalagaš.

Janis, sem kar nekaj mesecev dojila svojega otročka, poslušala že druge in me prav čudi, da bi nek dojenček tako pil in cmokal, da bi preglasil nastopajoče…. Ne vem, po izkušnjah sodeč, to težko verjamem…..

lp,

N.

Moj sinko je star skoraj eno leto, še vedno se dojiva.
nikoli, ampak res nikoli med dojenjem ni cmokal oz ne cmoka.
tako da tudi sama težko verjamem, da je cmokanje bilo edini razlog vse te štorije.

No, če pa smo zdaj že pri cmokanju.

Prijateljičin sin tako cmoka, ko se doji, da ga slišim prek telefona!!

Tako, da jst čist verjamem, da je bilo cmokanje moteče…

lp

Tudi jaz mislim, da bi mamica si lahko zorganizirala celo popoldne drugače in jima ne bi bilo potrebno se ravno takrat dojiti. Še bolj pomembno, lahko bi se vsedla bolj zadaj, pri nas so itak prve vrste za zamudnike utopija, če je že vedela, da bo morala dojit. Če pa je otrok nemiren je pa sploh bolj pametno, da si zadaj in se lahko umakneš, da imajo tudi ostali kaj od predstave, saj res niso prišli gledat nje in njenega 10 mesečnega dojenčka. Sploh je pa absurd, da se greš vpričo otrok in vseh prisotnih še kregat, res pokažeš vso kulturo, ki jo premoreš in daš krasen zgled potomcem. Verjamem, da je učiteljico zmotilo, saj so se gotovo nekaj časa pripravljali na to, potem pa verjetno otroci, samo gledajo kaj se dogaja, 10letniki so glih prav stari, in gre vse v franže.

Nisva bila bila veliko doma.Je bilo preveč lepo vreme.:))

Pravzaprav,če bi te videla dojit v parku se mi to ne bi zdelo nič narobe.

Dojenje na predstavi,v prvi vrsti,pa zame ni sprejemljivo.Tukaj v bistvu sploh ne gre za dojenje,gre za bonton.In pri bontonu je mama je padla 2x.
No ja ,saj tud učiteljici nebi škodilo,če bi ga še enkrat prebrala.

Janis napisal:

> Opažam pa zadnje čase, da so mlade mame (in tudi očetje)
> izredno brezobzirne in da dejstvo, da imajo otroka, zelo fajn
> zlorabljajo, da se do okolice lahko obnašajo nesramno in
> nestrpno. Bognedaj pa, da bi njim ali njihovemu otroku kdo kaj
> rekel, pa tudi, če nadleguje druge otroke na igrišču ali dela
> škodo v trgovini ali podere celo restavracijo z divjanjem in
> kričanjem.
>
> Normalno, da bi morala biti okolica bolj strpna do otrok, ker
> so pač otroci in se pravilnega odnosa so soljudi šele učijo,
> ampak to ne bi smel biti izgovor, da so starši nad vsakim
> bontonom in nad pravili lepega obnašanja v družbi.

Točno tako, Janis. In pri tem ne gre za vprašanje strpnosti do otrok, kajti problem ni v otroku, ampak v njegovi (odrasli) vladi.

Nedopustno je, da je zamudila. Učiteljica bi jo lahko takrat upravičeno vrgla na glavo ven. Tako pa jo je vrgla ven, ko je začela futrat otroka. Iz mojih izkušenj to ni ravno hrupno početje (manj kot če bi kdo žvečil žvečilni), ki ga opazi samo tisti, ki ga želi opaziti. Da so buljili tipčki me ne preseneča. Zakaj je ziritirala učiteljico – če jo že prej ni… pitaj boga. Ven jo je vrgla zaradi tega, ker je v naši družbi veliko bolj nedopustno in ekscesno če kdo nahrani otroka, kot pa če ne pozna bontona in nekam vdre prepozno in ropota z vozičkom. Ja vsak enkrat pride na vrsto za izgon, a ne? Samo takrat so vsi tiho, če je kdo nesramen, če kdo koga pretepa ali pa – če se kdo z gromkim pokom sprdne. Takrat noben nobenega ne pošilja ven.

V redu, dajmo skopirati opisa dveh prič dogodka:

Avtor: Začudena:

Ker je že tema o dojenju danes, povem, kaj smo doživeli včeraj:

– prireditev v šoli za začetek pomladi v 4. razredu OŠ
– otroci nastopajo/deklamirajo
– ena mami pride z vozičkom (zamudi), nakar sede v prvo vrsto, vzame otroka iz vozička in začne dojiti
– očetje so začeli malo pisano gledati, mame niti ne preveč
– približno 10 mesecev star otrok veselo cmoklja
– učiteljica po parih minutah reče: “Gospa, a se lahko gresta ven najest?”

Kako bi tole pokomentirali? Čez nekaj časa vam povem razplet te štorije!”

in še

“Potem je bilo takole: mama se je začela razburjat, da vendarle lahko počne kar hoče, da otrok pač je, ker je lačen. Učiteljica se ni dala in je rekla, da drugi pa zdajle nastopajo oziroma spremljajo nastop, jedli bodo pa čez pol ure. Nakar so se starši (brez mene) začeli preprirati do onemoglosti – tri ženske so dobesedno vpile na učiteljico, da ima vsak pravico početi, kar mu je všeč (kdo bi to razumel!?), drugi pa, da naj vendar gre ven dojit in pusti, da otroci v miru končajo z nastopom. Rezultat je bil, da se je sinko doječe matere, ki je nestopal ves zaripel v obraz jokal, učiteljica je besno rekla, da česa takega pa še ne in da je to zadnja predstava v taki zasedbi, mama pa je potem pograbila jokajočega sina, prekinila dojenje in so šli.

No, še ena o dojenju na javnih krajih :-((“

Avtor: )))))(((

“Ni se ji /bilo/ treba skrivati v kot, moški je tudi niso poželjivo gledali, smo se pa nasmihali, ker je otrok cmokal, res pa je s tem preglasil otroke, ki so deklamirali.”

In potem se vas na podlagi teh dveh opisov en kup razkokodajsa, ne da bi vedele, zakaj je dotična zamudila, zakaj se je usedla v prvo vrsto in zakaj je tam dojila. “Ne sodite, da ne boste sojeni,” je nekje rečeno. In povrhu kar po vrsti razkrivate svoje frustracije, fobije, obsesije in fiksacije – in vse to več pove o vas kot o inkriminiranki zgoraj.

Meni se pa zdi tukaj največji problem, da se je ženska razgalila pred kupom 10-letnikov. Še predobro se spomnim, kako mi je bilo nerodno v teh letih, če sem kje videla kaj podobnega. Otrok se počuti nelagodno! Sploh pa na predstavi, za katero so se pripravljali.
Dojenje je nekaj čudovitega – za mamico in za otroka. Tudi sama sem doječa mama, že dobrih 20 mesecev, pa mi kaj takega niti slučajno ne bi padlo na pamet.

New Report

Close