Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek proslava + dojenje

proslava + dojenje

Oh, podganica, lepo te prosim, v časih, ko že konzervo komaj odpreš ne da bi ti v nos skočil par nagih joškov pa res ne vem, če bo kdo padal okrog zaradi ene doječe mame no…

ne razumem,
Saj ne gre za to, ali 10-letniki lahko povsod okrog sebe vidijo gole prsi. Meni osebno ne bi bilo prav, da bi v šoli mojemu 10-letniku odrasla ženska v prvi vrsti tiščala eno pod nos, pa naj se sliši to še kako zadrto. V bistvo se mi vsa ta scena, ko si jo predstavljam, zdi malo mimo – vključno z reakcijo učiteljice.

situacija je bila res zoperna, če pomislimo na šolarje, glede odraslih pa zadrega res ne bi smela biti prisotna, saj so najbrž očetje bili kdaj priča dojenja lastnega otroka.

Ja, ampak ne v prvi vrsti. Lahko se naredi drugače. Neolikano je, da se vsede v prvo, ker zamudi. Tudi sendviča ali skutke se ne je v prvi vrsti. To je nespoštovanje do nastopajočih.

1. Nimate pojma, zakaj je zamudila, zakaj se je vsedla v prvo vrsto in zakaj je dojila.
2. Nimate pojma ali je res dobesedno vrgla joško ven (kar dvomim, ker se pri dojenju joška ravno ne meče ven)+ tega, da nimate pojma ali je bila ta grozna joška sploh zakrita ali ne.
3.Recimo, da ni imela razloga, da zamudi, recimo, da je imela možnost otroka podojiti preden je vstopila na predstavo, potem bi rekla, da ji tega ni bilo treba.

Najbolj grozno v tej zgodbi je to, da se je učiteljica začela z njo prepirat in jo pred vsemi zabrisala ven. Če je ženska bila res tako nekulturna, da ni upoštevala njenega opozorila tudi če bi učiteljica diskretno pristopila do nje (kar je po moje 1. stvar, ki bi jo morala naredit), potem bi lahko vsaj poskusila stvar speljati tako, da bi predstava tekla naprej. Na vrat na nos se prepirati, pa je bilo popolnoma neumestno in mimo, ker s tem je samo dosegla, da je dotična mama popolnoma pokvarila vse, preden se je situacijo sploh poskusilo rešit na bolj dostojen način.

Če je bilo tako, kot pišem v točki 3., potem sta tako mati kot učiteljica ene nekulturne koze in mi je žal otrok, ki so jima dani. Eni v izobraževanje, drugi pa po poteh matere narave.

Aja v točki 3. sem pozabila dodat, da je res razkazovala joško in je res otrok s cmokanjem motil nastopajoče in gledalce.

Še to: dojenje je od nekdaj najnaravnejši način hranjenja otrok in do ene generacije nazaj je bilo tako tudi na Slovenskem: VSI OTROCI SO LAHKO VIDELI, KAKO ŽENSKE DOJIJO. In je bilo to zanje nekaj običajnega, prav tako so lahko videli, kako se dojijo tudi starejši otroci, celo tja do petega, šestega leta. Ne verjamete? Vprašajte svoje mame in babice. Moj stric se je dojil do petega leta, ko smo se v neki družbi pogovarjali o tem, se je najprej nelagodno hahljalo, potem pa sta neka ženska in moški “priznala”, da sta se dojila prvi do četrtega leta, druga pa misli, da se je sestra dojila do četrtega ali petega leta. Posledice? Dva uspešna karierista z urejenima družinama. Vsi drugi so imeli priložnost videti, kako njihove mame in druge ženske dojijo, doma, na polju, pri skupinskih opravilih … Prav tako so se vsi spominjali že kar velikih otrok, ki so se še zmeraj dojil.

Potem pa je dojenje postalo “nepotrebno” in “škandalozno”, zato ga je treba skrivati. Ja, potem pa res lahko kak desetletnik zajame sapo, ko vidi, da joški niso le seksualna obsesija, ampak so najprej namenjeni hranjenju otroka.

Ene pa res NOČETE razumeti.
NA TAKŠNI PRIREDITVI NI VLJUDNO JESTI IN KONEC!!!!!!!!!

Zato in zgolj zato bi bilo prav, da bi mamica to naredila bolj diskretno.

Zelo primitivna reakcija učiteljice. Čudno, da se ni vmešal nihče od prisotnih. Vsaj zase vem, da bi učiteljici rekla, naj pusti otroka, da se v miru naje, ona pa lahko zaradi mene je zunaj na snegu, na stranišču ali kje drugje.
Pa tudi dvomim, da so vsi tako zelo pisano gledali, kot opisuješ. Po mojih izkušnjah nas večina gleda na doječe matere z veliko naklonjenostjo.

‘In kar je bistvo, prizadela je svojega otroka, ki se je učil za nastop in želel pokazati svoji mamici..dobil pa je jok, celo evforijo in zakaj, ker mati ni znala podojit otroka na način, da bi bilo za vse vredu!

Otroka je prizadela predvsem neprimerna reakcija učiteljice. Obup – take ženske posredno tudi ‘vzgajajo’ naše otroke – sama histerija in izsiljevanje, ko se ji je mama uprla.

‘Neodgovorno od mame, da pride na tak nastop z tako majhnim otrokom. Če res ni dobila ustreznega varstva, naj bi pač ostala doma. Saj bo še dosti predstav in nastopov. Starejšemu bi bilo verjetno manj hudo, če ga mama ne bi videla, kot pa mu je sedaj.

Ja, ženske in mali otroci nimajo kaj iskat med ljudmi. Domov pa za štedilnik!

‘Ene pa res NOČETE razumeti.
NA TAKŠNI PRIREDITVI NI VLJUDNO JESTI IN KONEC!!!!!!!!!’

Ne prav imaš, veliko bolj vljudno je pustiti lačnega (ali sitnega) otroka, da se dere in tuli na ves glas, saj to pa res ne bi motilo predstave.

In tudi tisto o razkazovanju oprsja se mi zdi zelo za lase privlečeno, saj že otrokova glava zakrije več kot pol joška.

Pravica posameznika seže do tam kjer sega pravica drugega in nič dlje.

nekje do pol, bom še ostalo, a to moram napisat.

Ko so imeli pri sinu v drugem razredu nastop, so na začetku stali vsi otroci pred tablo. Vsak bi moral povedati le en ali dva stavka. Eno deklico je bilo tako strah oz. imela je tremo, da se je onesvestila. Otroke je že itak strah, ko jim pa joške vržeš ven, jih še pa dodatno zmedeš. In potem še cmokanje.:-((((

Ravno tako mi gre na jetra, da si doječe mame ne znajo poiskati zasebnosti. Zadnjič v eni čakalnici sem videla mamo, ki se je vsedla na najbolj izpostavljeno mesto, tam kjer so jo videli čisto vsi, čeprav je imela možnost enih treh lokacij v isti čakalnici, kjer nihče ne bi rabil gledat njenih jošk. Dojiti se skoraj ne da diskretno, več ali manj je nujno pokazati joške. Zgleda, da se ene res rade kažejo, pri tem pa jih ne briga, če pri tem posiljujejo s svojimi bradavicami ljudi, ki jih ne želijo gledati.:-))):-((((

‘ pri tem pa jih ne briga, če pri tem posiljujejo s svojimi bradavicami ljudi, ki jih ne želijo gledati.:-))):-((((‘

Ja, ker ljudje smo res eni božčki, saj ne moremo pogledat stran, če nas nekaj moti.

In po mojih izkušnjah se prav lahko doji zelo diskretno, če pa nekdo bulji v oprsje doječe matere, potem pa seveda opazi tudi tiste pol cm kože, ki gleda ven med majico in otročkovimi usti.

Sem prav žalostna. ker jih toliko reče, naj se pač pogleda stran. A ti nisem lepo povedala, da je šlo za nastopajoče otroke, ki so že itak v stresu, ki potrebujejo mir, ker se izredno težko skoncentrirajo, ki si želijo čim lepše povedati, kar so se naučili, ki si želijo biti ponosni sami na sebe, razveseliti svoje starše, potem jim pa ena “mama” tiši gole joške v obraz.:-((((

Ker očitno nisi pozorno prebrala, ponavljam:

In po mojih izkušnjah se prav lahko doji zelo diskretno, če pa nekdo bulji v oprsje doječe matere, potem pa seveda opazi tudi tiste pol cm kože, ki gleda ven med majico in otročkovimi usti.

Pa še tole – ne verjamem, da bi dojenček lahko tako glasno cmokal, da bi preglasil celotno predstavo. To bi pomenilo, da je v prostoru vladala grobna tišina, kar je spet nemogoče, če je bilo na kupu vsaj 5 staršev (da otrok, ki že po naravi niso najbolj tiha bitja, sploh ne štejem). Po tvoji logiki bi lahko kateri od nastopajočih padel v nezavest tudi, če bi kak oče preglasno žvečil žvečilni ali pa da bi se (bohnedaj) kdo celo drznil odkašljati.

Trapasto! Sploh pa reakcija učiteljice – take ženske niso za v razred!

Aha, zakaj mislim, da se take mame rade razkazujejo. Tista v tisti čakalnici je imela na voljo najmanj tri manj izpostavljena mesta, dva sta bila taka, da so bili stoli obrnjeni proti steni. Ni se vsedla tam. Argument, da je dojenje naravno in da pač pogledaš stran, ne zdrži, ker bi se vsi v prvi vrsti morali vprašati, kako narediti nekaj, da bo za vse sprejemljivo. Le če se to ne da, pokažeš joške.:-)))) Vsi vemo, da takih situacij, kjer se res ne bi dalo, skorajda ni. In takrat se je tista mama vsedla na prehodu, poskrbela za to, da so jo res vsi videli:-))) in nato začela s pripravami.:-)))))

s. jaz nikoli ne buljim, govorim ti nekaj drugega, med pripravami in po končanem dojenju ene rade razkazujejo joške, ker drugače si ne znam razlagati, da si ne poiščejo zasebnega prostora, kjer jih nihče ne bi rabil gledati.:-))))

S, verjemi, da otroke moti, če sedi v prvi vrsti ena, ki doji desetmesečnega otroka, takega, ki bi lahko jedel že kaj drugega. Še če bi mu banano po koščkih dajala v usta bi jih motilo, kaj šele da mu je šla joško davat.:-)))))

pozabila si povedat, da je pa znova trend dojenja in da se tisto vrača. ne mi rečt da še niste videle nobene da bi na morju dojila kar na plaži, jaz sem in tudi sama sem, le zaradi otroka sem se umaknila v miren kotiček, ker sicer bi bila le lačna in radovedna, dojila pa bi se bolj malo. res da v šoli ne bi, vsaj mislim da ne bi, ampak kot pravijo nikoli ne reci nikoli.

s.. napisal:

> Ne prav imaš, veliko bolj vljudno je pustiti lačnega (ali
> sitnega) otroka, da se dere in tuli na ves glas, saj to pa res
> ne bi motilo predstave.
>
> In tudi tisto o razkazovanju oprsja se mi zdi zelo za lase
> privlečeno, saj že otrokova glava zakrije več kot pol joška.

Očitno si tudi ti ena tistih, ki NOČE RAZUMETI.

Seveda si citirala samo tiste moje besede, ki so ti “šle na roko”. Tam, ko sem napisala, da bi mamica lahko otroka podojila malo bolj diskretno, in ne ga pustila lačnega kot ti trdiš da pravim, si pa raje izpustila, a ne???

New Report

Close