Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Psihoterapevt SZKP ali klinicni psiholog

Psihoterapevt SZKP ali klinicni psiholog

Avtor, vi ste vodja teme in link do te teme lahko pošljete na razne naslove, e-maile. To je vaša stvar.

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 17.03.2024 ob 23:58

Odgovor na objavo uporabnika
Normalno, 17.03.2024 ob 23:46

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 17.03.2024 ob 23:01

Se opravičujem ker si nisem ogledal kompletnega intervjuja. V osnovi je psihoterapija zdravljenje z besedami. Človek je psihološko bitje. Tudi na tem forumu sodelujemo kot psihološka bitja. Možgane ima človek zato, da z njimi razmišlja. Kdorkoli ste, ste v resnici bitje vrhunske inteligence. Pa še nekaj bom dodal. Ko ste v prostoru za računalnikom je najbolje da ste sami. Če je še kdo navzoč lahko povzroča zmedo in vas dekoncentrira. (forum je več kot odličen psihoterapevt)

Normalno.

Forum služi izmenjavi mnenj takih in drugačnih 😀😃🙂

Se strinjam. Na eni strani ste vi, na drugi strani sem jaz. Samo vidiva se ne. 🙂 (tretja oseba je popolnoma nevidna in vidi najino dopisovanje)

Okrogla miza 😀😃

Odgovor na objavo uporabnika
Normalna, 18.03.2024 ob 09:08

Okrogla miza 😀😃

Seveda. Več ko nas bo, bolj bo zanimivo. 🙂

Odgovor “primerjava”

Psihoterapije v zdravstvu naj bi opravljali le psihiatri in klinicni psihologi, s tem da bi bilo specializacija iz psihoterapije na javni fakulteti npr. medicini za psihiatre za klinicne psihologe pa na psihologiji.

Diplomanti iz teološke in fakul. za socialno delo, pedagoške fak. pa bi spadali pod ministrstvo za delo druzino in socialne zadeve. Kot že sedaj bi lahko opravljali v skladu z ustreznim izobrazevanjem svoje delo npr. na csd.

Ja to je že povedala dr. Brezić predsdnica EAP https://prvi.rtvslo.si/podkast/aktualna-tema/323/175021189

Na HR so jih vmestili v sektor za socialo, v zdravstvo se pa niso vpletali in vse štima. Predlagala je da bi tako moglo biti tudi v SLO.

Pri nas bi pa radi dinarčke pa zato silijo v zdravstvo 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Nič ne bo, 11.03.2024 ob 08:56

Odgovor na objavo uporabnika
Popravek, 09.03.2024 ob 19:22

Psihoterapevt ali klinični psiholog ali psihiater je “zlomil” klienta?

Ker ravno redna supervizja je namenjena temu, da se to ne zgodi. Poleg tega imajo društva/fakultete častna razsodišča. Na mestu bi bila seveda regulacija, ki pa jo lahko prinese le zakon o psihoterapiji. In psihoterapevti si kolikor vem prizadevajo za to.

 

regulacija ni potrebna,ker z to profitersko univerzo ne bo nič.

 

profiterske fakultete rastejo kot gobe po dežju https://fsms.nova-uni.si/studij/uporabne-psihoterapevtske-studije/

Lobirajo…

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zapisnik-glavna-tezava-je-da-zeli-nakvis-novi-univerzi-odvzeti-akreditacijo.html

 

Odgovor na objavo uporabnika
preživela, 17.03.2024 ob 06:49

Sem žal (ali na srečo) ena od tistih, ki je preživela hudo zlorabo na psihoterapevtskem stolu, članice SKZP. Za preživetje se imam za zahvalit ravno klinični psihologinji, ki je stvari postavila na svoje mesto.

Bila sem na večletni partnerski psihoterapiji, pri čemer je psihoterapevtko ex partner tako obrnil, da mu je verjela na vsako besedo in ji nekritično sledila. Šlo pa je v ozadju za brutalno psihično in ekonomsko nasilje zoper mene in mojega otroka. Psihoterapevtka je prikrivala varanje mojega ex, podpirala njegovo nesodelovanje pri delu doma in z otrokom, njegovo luftanje pa sploh. (Ker je tako neizmerno trpel že v svoji matični družini.)  Skratka, izparazitirala je honorar za cca 150 obravnav.

Sankcij za njeno početje (kamoli vračila neupravičeno izplačanega denarja ali kakšne škode) ni bilo nobenih, ne od njenega matičnega društva, ne od SKZP. Si medsebojno ščitijo riti in med njimi ni gnilih jajc. (Čeprav so in imajo v rokah vse vzvode za sankcioniranje neustreznih obravnav in zaščito uporabnikov.)

Psihoterapevti SKZP načeloma ne priznavajo obstoj psihopatlogije, ampak naj bi po njihovo vsi problemi izvirali iz neurejenih odnosov. Na psihoterapevtskem stolu pa obravnavajo tistega, ki vidi probleme. Skratka, po načelih psihoterapevtov SKZP je možno narcisizem psihoterapirati v odnosu, kar pa klinična psihologija in psihiatrija zanikata.

Po ločitvi sem izvedela, da je psihoterapevtka pri sebi doma imela povsem enake probleme kot pri nas, le da so bili hujši po intenziviteti z bolj brutalnimi posledicami.

Skratka, jaz iz lastne izkušnje svetujem, da greste pred vsako psihoterapijo, sploh partnersko, na temeljito psihodiagnostiko, da se ugotovi, kaj sploh je problem in ali  se s psihoterapijo sploh da karkoli narediti. (Pri nas se zaradi diagnoze ex ni dalo, in je psihoterapija vsem razen njemu zelo škodovala.)

Pri psihoterapevtu se jaz ne bi več pozanimala samo o tem, ali ima opravljeno izobraževanje in usposabljanje, ampak tudi o mnenjih drugih uporabnikov (s podobnimi (!) problemi, težave v partnerstvu pač niso isto kot žalovanje ob smrti bližnjega) in pa zelo o tem, ali ima doma vse urejeno, ali pa so odnosi popoln raztur in bi psihoterapevt sam potreboval obravnavo.

Skratka, moja izkušnja je, da se je treba pri partnerski psihoterapiji (sploh pri subtilnem družinskem nasilju) na daleč izogniti realitetnim psihoterapevtom.

Katastrofa.

Si Pa dolgo zdržala.

150 obravnav, to je več kot 3 leta.

Sam sem psiholog, nisem psihiater. Psihoterapija spada v sfero psihologije. (zdravljenje z besedami)

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 20.03.2024 ob 13:30

Sam sem psiholog, nisem psihiater. Psihoterapija spada v sfero psihologije. (zdravljenje z besedami)

Lepo 😊

Odgovor na objavo uporabnika
primerjava, 17.03.2024 ob 17:53

Odgovor na objavo uporabnika
Popravek, 09.03.2024 ob 14:34

Začetni post z linkom na Sano… ni kprektna reprezentacija dela posameznih strokovnjakov.

So psihiatri, ki predpišejo zdravila, a v večini ne delajo psihoterapije, ker v večini niso usposobljeni in nimajo časa za tako pogoste obravnave. Njihova izobrazba je medicinska fakulteta.

Klinični psihologi so zadolženi za diagnostiko – recimo, da bi želeli preveriti ali ima vaš otrok motnjo avtističnega spektra ali ADHD ali… kar pomaga pri nadaljnem zdravljenju. Tudi oni v večini niso psihoterapevti, ker nimajo specializacije za to. Si pa v zadnjem času prizadevajo, da bi to dobili in so politično zelo agresivni do psihoterapevtov, da bi jih izločili. V ozadju verjetno želja po moči in tokovi denarja. Predvsem vrhovna elita kliničnih psihologov s katero se posamezni klinični psihologi niti ne strinjajo. Podobno kot FIDES med zdravniki. Izobrazba kliničnih psihologov je psihologija s specializacijo iz klinične psihologije.

Tretja skupina so psihoterapevti, ki se izobražujejo na različnih fakultetah (teološka, SFU) in inštitutih (IPSA…). SKZP psihoterapevti bi pomenilo terapevti, ki so včlanjeni v Slovensko krovno zvezo psihoterapevtov. Obstajajo tudi terapevti izven te zveze. Bistvo je, da ima psihoterapevt dokončan vsaj 4 letni študij (teorija, lastna terapija in obvezno redna supervizija tekom študija in tudi kasneje). Če bi izbirala sama bi imela fokus na to. Pa tudi na to, da je to človek z neko integriteto in samokritičnostjo/samorefleksijo.

Se pa v zadnjem času veliko na tem forumu govori o tem, da so psihoterapevti sami imeli kakšne manjke in napake in vedenja… z namenom, da se jih očrni. Se sprašujem kdo je pri tem tako zavzet?

Seveda imajo manjke. Pomembno je, da jih predelajo v svoji terapiji. Tako kot zase poskrbi srčni kirurg ob težavah s srcem. Ali se mora srčni kirurg zato odpovedati operacijam drugih, če ga to ne ovira pri delu?

In še odgovor na zastavljeno vprašanje:

Izbrala sem dva psihoterapevta v dveh različnih obdobjih življenja. Oba sta izobražena v skladu z zgoraj napisanim (razdelek kdo so Psihoterapevti). Oba imata integriteto. In oba sta hkrati samo človeka. Oba sta mi pomagala, da sem splezala iz dreka in se postavila na noge. Cena je bila povprečna cena psihoterapevta v tistem času. Plačala sem iz lastnega žepa.

 

Seveda imajo manjke. Pomembno je, da jih predelajo v svoji terapiji. Tako kot zase poskrbi srčni kirurg ob težavah s srcem. Ali se mora srčni kirurg zato odpovedati operacijam drugih, če ga to ne ovira pri delu?

Primerjava ni na mestu.

Gre za strokovne napake in prevzemanje odgovornosti.

V kolikor terapevt zlorabi klienta je to njegova odgovornost, prav tako je njegova odgovornost in odgovornost organizacije da je emocionalno dovolj zrela oseba, da ne bi povzročal hujše škode.

Če kirurg ima kirurg recimo alzhimer ne more več operirati. Kako bi pa bilo če bi operiral in bi se mu roke tresle? Tu se vidi odgovornost do sebe in drugih. Če se sam nebi izločil bi ga pa nedvomno drugi.

Če je terapevt npr narcisoiden bi se mogel sam ali pa drugi izločiti iz opravljanja psihoterapije, saj nimajo potenciala za ustvarjanje varnega terapevtskega odnosa.

Terapevtov, ki so moteni, travmatizirani.. itd je ocitno kar nekaj kot recimo beremo na tem forumu.

Vprašanje je:

– zakaj se ti terapevti sami ne izločijo, dokler ne bodo dovolj predelali svojih vsebin (v kolikor je to sploh možno) da bodo ustrezni za delo?

– zakaj jih njihovi domaci instituti ali skzp ne izloči, če delajo očitno škodo?

KLienti niso neki poskusni zajcki,  s katerimi bi se ti wanna be terapevti radi igrali.

Vcasih je problem celo to, da težje zlorabijo klienta in se tega niti ne zavedajo.

SKZP bi bilo treba ukiniti in vsem tem ljudem prepovedati delati.

Psihoterapije v zdravstvu naj bi opravljali le psihiatri in klinicni psihologi, s tem da bi bilo specializacija iz psihoterapije na javni fakulteti npr. medicini za psihiatre za klinicne psihologe pa na psihologiji.

Diplomanti iz teološke in fakul. za socialno delo, pedagoške fak. pa bi spadali pod ministrstvo za delo druzino in socialne zadeve. Kot že sedaj bi lahko opravljali v skladu z ustreznim izobrazevanjem svoje delo npr. na csd.

SKZP ( razni instituti in sfu) tega se pa enostavno ne rabi.

Naj ta Možina neha že enkrat misliti da je Bog. V Tarči je vpil, da hoče društvo kliničnih psihologov slo ukrasti državo…

Ha ha ha … v bistvu to dela on oz njegova organizacija ko klientom krade življenja.. v smislu da jih nekompetentni terapevti zlorabijo do te točke da se pobirajo zelo dolgo 10 let ali več, eni pa sploh nikoli.

 

 

Terapevti Se sami ne izločijo,ker se ne zavedajo kaj delajo narobe.

Prav tako njihovi supervizorji.

Skratka en tak otroški vrtec

Narcisisticno motnjo  Se ne da psihoterapirati v odnosu.

To pa zato, ker že v osnovi nimajo kapacitete za odnos.

Očitno ta terapevtka ni poznala osnov, kaj pa šele dinamiko v odnosu.

Odgovor na objavo uporabnika
SFU Ljubljana pralnica mozganov, 10.03.2024 ob 17:54

Odgovor na objavo uporabnika
Samo da veš, 09.03.2024 ob 22:22

Odgovor na objavo uporabnika
Seveda, 09.03.2024 ob 21:52

Odgovor na objavo uporabnika
Samo da veš, 09.03.2024 ob 21:45

Kdo se vam zdi boljša referenca glede strokovnosti v psihoterapiji:

– mag. Možina psihiater-ustanovitelj podružnice SFU

– dr.Dobnik klinicni psiholog- predsednica kliničnih psihologov slo

Možina je SDS in je svojo profitersko “univerzo” dobil praktično na zadnji dan prve Janševe vlade!

Toliko da veš, kaj je ta “univerza” in s kakšnim namenom je tu.

Nobena druga EU država ne dovoli ustanovitve te “univerze” pri sebi! Le Janša je to dopustil.

Če ti to kaj pove.

Za “samo da ves”

Nobena druga EU država ne dovoli ustanovitve te “univerze” pri sebi! Le Janša je to dopustil.

Kako to misliš?

Kaj pa to https://www.sfu-ljubljana.si/sl?

Na spletni strani je razvidno, da je prisotna v 6 državah..

Oz kaj si želel s tem povedati?

Na berlinski strani piše: Die Sigmund Freud Privatuniversität (SFU) ist eine seit 2005 nach österreichischem Recht akkreditierte Privatuniversität mit Niederlassungen in Wien, LinzParis, Berlin, Milano und Ljubljana

Pozorna bodi na “nach österreichischem Recht akkreditierte”! Akreditiran po avstrijskih zakonih! Kaj pa po nemških?

Pa ne gre za akademsko akreditacijo, pač pa za psihološko znanost! Nobena uradna znastvena organizacija v EU te SFU ne priznava!

Pomota je samo v tem, da je v Slo. to “univerzo” Janša zrihtal na koncu svoje druge vlade.

Point je v tem, da gre za čisto SDS logiko: neoliberalna profitabilnost (in zvestoba SDSu)! To je point te “univerze” pri nas! Če bi bil Janša takrat že zlizan z Orbanom, bi pa zdaj imeli kako madžarsko pralnico možganov pri nas!

To bo pa za marsikoga težko dojet… 😉

 

Druga realnost…

Odgovor na objavo uporabnika
sun248, 09.03.2024 ob 12:46

Odgovor na objavo uporabnika
UUUU, 09.03.2024 ob 12:24

Tisti , ki ste že obiskali psihoterapevta:

– na podlagi cesa ste ga izbrali

– je zadovoljil vasa pricakovanja

– kako ste bili zadovoljni zadovoljni z razmerjem kavliteta cena

– strokovna plat

– klinicni psiholog ali skzp psihoterapevt?

 

Pogled klinicne psihologinje dr. Dobnik na razliko le teh tukaj https://365.rtvslo.si/arhiv/intervju/174983775

Kakšne so vaše izkusnje in mnenja?

 

 

 

 

Raziskava?

 

Mah, to da psihoterapevti zlorabljajo pa res ni nič novega,prav tako ne njihova kvazi izobrazba.

Res pa je da je ogromno ljudi v stiski takrat je pa zate skoraj vsak dober kjer zaznal žarek upanja.

Psihoterapevti pa žal to vedo..

Odgovor na objavo uporabnika
Omg, 09.03.2024 ob 23:19

Kakšna glupa neuporabna tema

?

Klasika.

Uporabi in zavrzi.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Enigma599, 20.03.2024 ob 15:03

Lepo 😊

Se opravičujem za pozen odziv. Forum je psihološki in ne psihiatrični. Psihiatri na tem forumu niso sposobni sodelovati. Nimajo znanja. Psihiatri so samemu sebi namen.

Najbolj me zanima zdravljenje psihiatrov. Zdravljenje psihiatrov s pomočjo sodobnih tehnologij.

Psihiatri več kot odlično poznajo moj nick.

Vedno morate vedeti, da obstajajo tudi taki ljudje, ki potrebujejo več kot vrhunsko zdravljenje.

Zanima me kam bi vi poslali link do te teme, na katere naslove.

Človek je bitje vrhunske inteligence.

Niso samo psihiatri bitja vrhunske inteligence.

Psihiatri so brez znanja.  Kako bi se jih dalo učiti?

Psihiatrična literatura je brez vrednosti.

Neuporabna.

Sodelujete na vrhunskem, več kot superfantastičnem forumu.

New Report

Close