Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Psihoterapevt SZKP ali klinicni psiholog

Psihoterapevt SZKP ali klinicni psiholog

Odgovor na objavo uporabnika
UUUU, 09.03.2024 ob 12:24

Tisti , ki ste že obiskali psihoterapevta:

– na podlagi cesa ste ga izbrali

– je zadovoljil vasa pricakovanja

– kako ste bili zadovoljni zadovoljni z razmerjem kavliteta cena

– strokovna plat

– klinicni psiholog ali skzp psihoterapevt?

 

Pogled klinicne psihologinje dr. Dobnik na razliko le teh tukaj https://365.rtvslo.si/arhiv/intervju/174983775

Kakšne so vaše izkusnje in mnenja?

 

 

 

 

Za Uuu

Ker je na napotnico klinicni psiholog.

Odgovor na objavo uporabnika
Seveda, 09.03.2024 ob 15:36

Odgovor na objavo uporabnika
Popravek, 09.03.2024 ob 14:34

Začetni post z linkom na Sano… ni kprektna reprezentacija dela posameznih strokovnjakov.

So psihiatri, ki predpišejo zdravila, a v večini ne delajo psihoterapije, ker v večini niso usposobljeni in nimajo časa za tako pogoste obravnave. Njihova izobrazba je medicinska fakulteta.

Klinični psihologi so zadolženi za diagnostiko – recimo, da bi želeli preveriti ali ima vaš otrok motnjo avtističnega spektra ali ADHD ali… kar pomaga pri nadaljnem zdravljenju. Tudi oni v večini niso psihoterapevti, ker nimajo specializacije za to. Si pa v zadnjem času prizadevajo, da bi to dobili in so politično zelo agresivni do psihoterapevtov, da bi jih izločili. V ozadju verjetno želja po moči in tokovi denarja. Predvsem vrhovna elita kliničnih psihologov s katero se posamezni klinični psihologi niti ne strinjajo. Podobno kot FIDES med zdravniki. Izobrazba kliničnih psihologov je psihologija s specializacijo iz klinične psihologije.

Tretja skupina so psihoterapevti, ki se izobražujejo na različnih fakultetah (teološka, SFU) in inštitutih (IPSA…). SKZP psihoterapevti bi pomenilo terapevti, ki so včlanjeni v Slovensko krovno zvezo psihoterapevtov. Obstajajo tudi terapevti izven te zveze. Bistvo je, da ima psihoterapevt dokončan vsaj 4 letni študij (teorija, lastna terapija in obvezno redna supervizija tekom študija in tudi kasneje). Če bi izbirala sama bi imela fokus na to. Pa tudi na to, da je to človek z neko integriteto in samokritičnostjo/samorefleksijo.

Se pa v zadnjem času veliko na tem forumu govori o tem, da so psihoterapevti sami imeli kakšne manjke in napake in vedenja… z namenom, da se jih očrni. Se sprašujem kdo je pri tem tako zavzet?

Seveda imajo manjke. Pomembno je, da jih predelajo v svoji terapiji. Tako kot zase poskrbi srčni kirurg ob težavah s srcem. Ali se mora srčni kirurg zato odpovedati operacijam drugih, če ga to ne ovira pri delu?

In še odgovor na zastavljeno vprašanje:

Izbrala sem dva psihoterapevta v dveh različnih obdobjih življenja. Oba sta izobražena v skladu z zgoraj napisanim (razdelek kdo so Psihoterapevti). Oba imata integriteto. In oba sta hkrati samo človeka. Oba sta mi pomagala, da sem splezala iz dreka in se postavila na noge. Cena je bila povprečna cena psihoterapevta v tistem času. Plačala sem iz lastnega žepa.

Tisti,ki so imeli slabe izkušnje so to pač izpostavili. Izkušnja kot izkušnja Oz. mnenje kot mnenje.

Nihče ne želi nobenega očrniti. Ni potrebe.

To, da terapevt “zlomi” klienta, zaradi svojih neopredelanih tem in mu s tem uniči življenje.. no, to da bo on iz tega zornega kota le predelal to na superviziji, se mi pa zdi premalo. Kje je tukaj klient?

Mogli bi prevzeti odgovornost glede na tezo napake Oz zlorabe.

Se pravi, odvzem licence, kazenska odgovornost, finančna odškodnina.

V medijih je ogromno zgodb o zlomljenih klientih. Ki so zaman iskali pravico.

Kako to da se ni bil nihče izključen?

Na eni strani imamo stroko, klinične izkušnje  javno solstvo na drugi pa marketing, biznis,privat izobrazevanje. To je pač dejstvo.

Kaj je cilj prvega in kaj drugega je pa jasno že iz vesolja.

Tisti,ki so imeli izkušnje z sistemom szkp,vedo da ni tako kot ga skušajo prikazati.

Klasika.. šele takrat ko gre kaj narobe vidiš kdo je kdo in kako kaj deluje.

Hudih Zlorab v terapiji malo morje (za katere bi bili v vecini drugih drzav takoj ob licenco), do sedaj še nihče ni bil izključen.

To pove o organizaciji več kot dovolj.

Definitivno pa tukaj niso vrednote etika in strokovnost. Jasno kot beli dan.

Ljudje pa tudi niso več ovce..

 

 

 

 

 

 


@Seveda

Tudi meni je zanimivo zakaj ta organizacija skzp  do danes kljub zlorabam se ni izključila nobenega terapevta.

Ker mehanizme za to pa kao imajo..

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ah ja, 09.03.2024 ob 20:34

Odgovor na objavo uporabnika
V razmislek, 09.03.2024 ob 20:22

https://arhiv.onaplus.delo.si/dr-jeffrey-m-masson-psihoterapija-ne-koristi-to-je-dejstvo

Vedno je tako. Ko se najde en posameznik in najde da v sistemu nekaj ni tako kot se prikazuje in to pove naglas ga izkljucijo.

Vedno je blo, ampak upam da ne bo več 😉

 

@ ah ja

Tej osebi se reče črna ovca, ker je ponavadi hipetsenzitivna in zadeve pogrunta prej kot ostali

Zato jo izločijo ali skušajo narediti noro..

 


@Seveda

Skzp je..

Klinicni psiholog. Napotnica. Zdravstvo. Zadovoljna.

Odgovor na objavo uporabnika
Erika489, 16.03.2024 ob 21:27

Odgovor na objavo uporabnika
NAKVIS, 11.03.2024 ob 15:42

Odgovor na objavo uporabnika
transnacionalno izobrazevanje, 11.03.2024 ob 14:44

Odgovor na objavo uporabnika
Samo da veš, 09.03.2024 ob 21:43

Odgovor na objavo uporabnika
Relativno, 09.03.2024 ob 15:53

Kdo se vam zdi boljša referenca glede strokovnosti v psihoterapiji:

– mag. Možina psihiater-ustanovitelj SFU

– dr.Dobnik klinicni psiholog- predsednica kliničnih psihologov slo

 

Možina je SDS in je svojo profitersko “univerzo” dobil praktično na zadnji dan prve Janševe vlade!

Toliko da veš, kaj je ta “univerza” in s kakšnim namenom je tu.

Nobena druga EU država ne dovoli ustanovitve te “univerze” pri sebi! Le Janša je to dopustil.

Če ti to kaj pove.

Mi lahko prosim razložite iz tega prispevka https://365.rtvslo.si/arhiv/tarca/174988249

Na tocki videa 18.44 “naša fakulteta je akreditirana v avstriji in vse …”

Kaj transnacionalno izobrazevanje v primerjavi z ostalimi 1 in 2 stopenjski studiji v slo iz javnih fakultet?

 

Če jaz prav razumem po https://www.nakvis.si/mednarodno-sodelovanje/vti/ je to priznano v avstriji.

Kar se tiče pa slovenije

“Skladno z Zakonom o visokem šolstvu (33.c člena ZViS) lahko VTI brez pogodbe izvajajo v Republiki Sloveniji le tuji visokošolski zavodi ali druge institucije če pristojni organi države, kjer je sedež nosilca visokošolskega študijskega programa, priznavajo, da za primer transnacionalno izvajanega študijskega programa nosilec tega programa in program spadata v njihov visokošolski sistem. Pred začetkom izvajanja VTI brez pogodbe agencija pri pristojnem organu države, kjer je sedež nosilca študijskega programa, ki želi izvajati VTI v Republiki Sloveniji, preveri, ali nosilec tega programa in program spadata v njihov visokošolski sistem.

Listina o zaključenem visokošolskem transnacionalnem izobraževanju, ki se izvaja v Republiki Sloveniji kot del tujega visokošolskega sistema, se šteje kot tuja listina in je predmet postopka, ki ureja vrednotenje oziroma priznavanje izobraževanja v Republiki Sloveniji.

Pomembno je vedeti, da VTI brez pogodbe, ki se izvaja v Republiki Sloveniji, ni predmet akreditacijskih in evalvacijskih postopkov pri NAKVIS, zato agencija ni pristojna za ugotavljanje skladnosti z določbami zakona o visokem šolstvu in standardi kakovosti po Merilih sveta NAKVIS. VTI brez pogodbe spada v tuj visokošolski sistem in se kot tak  presoja po drugačnih standardih kakovosti in merilih presoje ter obravnava po drugačnih postopkih. Študenti vpisani v tovrstne študijske programe so študenti na tujih študijskih programih, pridobljene kvalifikacije, izobrazba in strokovni oziroma znanstveni naslov pa so predmet vrednotenja oziroma priznavanja in v Republiki Sloveniji niso avtomatično priznane.

Pravice in obveznosti študentov se ne zagotavljajo skladno z zakonom o visokem šolstvu, ne glede na to, da se tovrstno izobraževanje izvaja v Republiki Sloveniji.”

Torej koncajo ta SFU, ki je priznan v astriji v sloveniji pa “kao znajdi se” oz. pravice niso avtomatične priznane, ker ni podlage, zakona za to..

kao kar neki diploma..

Ne vem..

 

 

Pa saj je rekla Erika na tarci da so z nakvis

Sporočili da niso akreditirsni

 


@Erika

Mozina živi v paralelni realnosti kjer pa SO akreditirani.

Fake it untill you make it 😀

Odgovor na objavo uporabnika
Valda, 17.03.2024 ob 12:12

Odgovor na objavo uporabnika
Terapevt teološke fakultete, 10.03.2024 ob 16:46

Izbral sem terapevta iz TF.

V poplavi ponudbe sem kar nekaj časa iskal in kolebal. Saj sem se bal zlorab v terapiji o katerih sem bral v časopisu in poslušal na tv.

Nisem še prav znašel. Bral sem forume, spraševal znance.

Zelo različni odgovori od različnih ljudi.

Poslušal sem priporočilo nekoga ki me že dolgo pozna. Priporočil mi je terapevta iz tf.

Na podlagi tega priporočila in tega da o zlorabi v psihoterapiji s strani  psihotetapevtov TF nisem zasledil nič, sem se odločil za slednje.

Na 1. srečanje sem prišel v 2 tednih od našega telefonskega stika.

Prvi občutki so bili mešani..

Počasi se je vzpostavilo zaupanje.

V tej terapiji sem ostal skoraj leto dni. Predeloval sem pa izgubo bližnjega.

Terapevt je bil empaticen počutil sem se videnega in sprejetega,predvsem pa varnega.

Svoje sem predelal.

Če bi pa v prihodnje še potreboval take vrste pomoč bi se zagotovo obrnil na istega.

Jaz sem izbral terapevta tf in sem bil zadovoljen z razmerjem kvaliteta cena.

Ljudje nismo vsi enaki torej tudi terapevti ne.

Vendar je pomembno pod kakšno organizacijo delujejo. Kakšne standarde ima ta organizacija.

Od mojega zaključka terapije je poteklo že kar nekaj časa.

Spremljam medije.. o zlorabah terapevtov iz TF pa ne duha ne sluha.

Na podlagi svoje izkušnje bi torej priporočal TF terapevta.

Seveda pa je odvisno od težave s katero se srečujete, saj strokovnjak bodisi psihiater, klinicni psiholog vsak pokriva svoje področje.

Najbolj pa je pomembno da je strokoven in empaticen človek.

Tudi med dr klinične psihologije najdeš emocionalno nezrele ljudi.

Želim povedati,da ni nujno da je dr. zadosten faktor za strokovno vodenje terapije.

Torej če vam kaj ne stima pa tudi če je terapevt dr. hitro stran

Poslušajte sebe.

Srecno!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja. Jaz sem eno tako klinicno psihologinjo na žalost srečala znotraj sistema szkp.

Mislim da je bila sistemska terapevtka. Sicer ima doktorat ampak nepredelane svoje teme, kot se govori potem to prenaša na kliente.

Folk pa k njej “dere” zato ker ima dr

In to vidijo kot nekaj varnega.

Kaj boš z dr , če zaradi svojih nepredelanih tem ne moreš ustvariti niti varnega odnosa s klientom?

Pol so klienti vedno krivi in ker visoko cenijo strokovnjaka z dr vse to verjamejo in pride ven iz terapije se slabši kot je prišel.

Retravmatiziran, s sporočilom da se mu ne da pomagat.

Res bi že bil čas da se to szkp kazensko ovadili

Kot uno sekto hepi hepi

Sistem, torej skzp ne deluje.

Njihovi organi nadzora.

Ali je to načrtno ali…

Odgovor na objavo uporabnika
Ha ha ha, 01.04.2024 ob 23:44

Odgovor na objavo uporabnika
Popravek, 09.03.2024 ob 19:22

Psihoterapevt ali klinični psiholog ali psihiater je “zlomil” klienta?

Ker ravno redna supervizja je namenjena temu, da se to ne zgodi. Poleg tega imajo društva/fakultete častna razsodišča. Na mestu bi bila seveda regulacija, ki pa jo lahko prinese le zakon o psihoterapiji. In psihoterapevti si kolikor vem prizadevajo za to.

 

Častna razsodišča??!!!?!

Pa kaj boš s tem?

Uničijo klientu life,pobirati se mora na lastne stroške.. če ma to možnost

Če ne… ko ga je…e!

Kakšno častno razsodišče?!?!! A ti bodo plačali odškodnino? Kazensko ovadili storilca zlorabe?

LEPO PROSIM…

Policija,kazenska ovadba!!! To je to. Da začnejo prevzemati odgovornost za svoja dejanja!

Banda parazitska!!!!

Preoblečena v sladke in prijazne mucke!!

Prepovedati to skzp in te ljudi čimprej!

    Paraziti!!!

 

@ ha ha ha

Podpišem takoj 😀

Ziherl je ziher

Klinicni psiholg

@ relativno

Dr Dobnik

Sem bolj pripadnik klinične prakse s strokovno teorijo

@ uuuu

Bolj verodostojna dr Dobnik

Odgovor na objavo uporabnika
Samo da veš, 09.03.2024 ob 21:45

Kdo se vam zdi boljša referenca glede strokovnosti v psihoterapiji:

– mag. Možina psihiater-ustanovitelj podružnice SFU

– dr.Dobnik klinicni psiholog- predsednica kliničnih psihologov slo

Možina je SDS in je svojo profitersko “univerzo” dobil praktično na zadnji dan prve Janševe vlade!

Toliko da veš, kaj je ta “univerza” in s kakšnim namenom je tu.

Nobena druga EU država ne dovoli ustanovitve te “univerze” pri sebi! Le Janša je to dopustil.

Če ti to kaj pove.

@ Samo da veš

Aha jooj

Spet bi radi eni zaslužili..

Odgovor na objavo uporabnika
sun248, 09.03.2024 ob 12:46

Raziskava?

 

@Uuuu

Sem si pogledal intervju z dr Dobnikovo.

Moram reči, da je bilo slišati grozljivo…

Sploh me je zmotilo. Ker sem imel občutek da novinarka ni bila nepristranska,ampak na strani skzp terapevtov.

New Report

Close