Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi "šla po svoje"

Rada bi "šla po svoje"

Pa saj preživnina je namenjena točno temu, da oba starša vzdržujeta otroke.
A ti pa misliš, da jih oba vzdržujeta, potem pa eden še dodatno plačuje preživnino ali kako?
[/quote]
Reciva takole. Oče je skrben, za otroke bi naredil vse in tudi plačal vse, z veseljem. Stiki z njimi so pogojevani s preživnino. Polovico časa želi preživeti z njimi, s čimer se tudi mati strinja, ker ji tako iz določenih razlogov odgovarja. Tudi otroci se s tem strinjajo. Hranita jih oba, stroške zanje si delita v sorazmernem deležu glede na dohodke. Čemu preživnina?

Kar pojdi od njega, kar si napisala o njem je le to, da je čisto v redu moški, bo hitro dobil kakšno drugo. Za tebe pa nisem ravno prepričana. Glede na zapisano kot npr. da nisi v službi nič napredovala ipd. ipd. si ti tista, ki je od sebe dala veliko manj kot on.


Reciva takole. Oče je skrben, za otroke bi naredil vse in tudi plačal vse, z veseljem. Stiki z njimi so pogojevani s preživnino. Polovico časa želi preživeti z njimi, s čimer se tudi mati strinja, ker ji tako iz določenih razlogov odgovarja. Tudi otroci se s tem strinjajo. Hranita jih oba, stroške zanje si delita v sorazmernem deležu glede na dohodke. Čemu preživnina?
[/quote]

Ti potem govoriš o skupnem skrbništvu.
Stiki niso NIKOLI pogojevani s preživnino, do stikov imajo pravico vsi, odrekanje stikov je kaznivo. Imaš pa seveda na obeh straneh kljukce, ki izigravajo sistem. Mame, kot jih ti opisuješ in očete, ki izposlujejo skupno skrbništvo, da se izognejo preživnini, potem jih pa ni na spregled.

Ti potem govoriš o skupnem skrbništvu.
Stiki niso NIKOLI pogojevani s preživnino, do stikov imajo pravico vsi, odrekanje stikov je kaznivo. Imaš pa seveda na obeh straneh kljukce, ki izigravajo sistem. Mame, kot jih ti opisuješ in očete, ki izposlujejo skupno skrbništvo, da se izognejo preživnini, potem jih pa ni na spregled.
[/quote]
Ja, v praksi govorim o skupnem skrbništvu, na papirju bi imela pa skrbništvo mama. Pri našem sodstvu je precej običajno, da se skrbništvo dodeli mami. Marsikaj se dogaja in rešitve so odvisne od posameznega primera, žalostno pa je, da najkrajšo vedno potegnejo otroci. Če se postaviš v čevlje tega očeta, ki mu bo praktično nemogoče dobiti skrbništvo in si v dobrobit otrok želi skupno skrbništvo, katerega pa mati niti pod razno ne misli podpisati – kaj je sedaj v interesu otrok in kaj v interesu mame? Seveda gre za manipulacijo – če materi ne podpiše skrbništva, se lahko oče pod nosom obriše za polovico časa z njimi, česar si kot ljubeč oče najbolj želi. In če mati dobi skrbništvo, ji pripada preživnina in tudi stike lahko omejuje in nagaja. V razloge za ločitev se pač ne bom spuščala, je pa žalostno, da se je do zadnjega le moški trudil ohraniti zakon in družino.

Saj točno to sem napisal. Nisi prebral/a?
[/quote]
nope, ti si napisal, da mora ona dokazat, da je z delom prispevala tudi kaj.
tega ji ni treba dokazovat. njej po defaultu pripada polovica vsega ustvarjenega v vezi, partner je tisti, ki mora dokazat, da je on ustvaril več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in samo z višjo plačo tega še ni dokazal….

nikjer tudi ne piše, kako bi ona hotela imeti več kot polovico, kar si zgleda ti razumel….


nope, ti si napisal, da mora ona dokazat, da je z delom prispevala tudi kaj.
tega ji ni treba dokazovat. njej po defaultu pripada polovica vsega ustvarjenega v vezi, partner je tisti, ki mora dokazat, da je on ustvaril več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in samo z višjo plačo tega še ni dokazal….

nikjer tudi ne piše, kako bi ona hotela imeti več kot polovico, kar si zgleda ti razumel….
[/quote]

pardon, se opravičujem, res piše, da hoče imeti več kot polovico premoženja…. vzamem nazaj.


Ja, v praksi govorim o skupnem skrbništvu, na papirju bi imela pa skrbništvo mama. Pri našem sodstvu je precej običajno, da se skrbništvo dodeli mami. Marsikaj se dogaja in rešitve so odvisne od posameznega primera, žalostno pa je, da najkrajšo vedno potegnejo otroci. Če se postaviš v čevlje tega očeta, ki mu bo praktično nemogoče dobiti skrbništvo in si v dobrobit otrok želi skupno skrbništvo, katerega pa mati niti pod razno ne misli podpisati – kaj je sedaj v interesu otrok in kaj v interesu mame? Seveda gre za manipulacijo – če materi ne podpiše skrbništva, se lahko oče pod nosom obriše za polovico časa z njimi, česar si kot ljubeč oče najbolj želi. In če mati dobi skrbništvo, ji pripada preživnina in tudi stike lahko omejuje in nagaja. V razloge za ločitev se pač ne bom spuščala, je pa žalostno, da se je do zadnjega le moški trudil ohraniti zakon in družino.
[/quote]

Stikov ne določa mama, ampak sodišče. In ko so določeni, jih mama ne more omejevati.

Stikov ne določa mama, ampak sodišče. In ko so določeni, jih mama ne more omejevati.
[/quote]

Na papirju ne, praksa pa je hudo drugačna…

Na papirju ne, praksa pa je hudo drugačna…
[/quote]

Se strinjam. In to na žalost z obeh strani – vedno pa v škodo otrokom.

Ubogi MON, kakšne bedarije se mora zmišljevati, da dobi kak klik. Zelo slaba provokacija.

Stikov ne določa mama, ampak sodišče. In ko so določeni, jih mama ne more omejevati.
[/quote]
Postopki trajajo in so umazani. In v večini primerov je skrbništvo dodeljeno materi. Dokler skrbništvo in stiki niso dorečeni, naj pa oče pozabi na otroke? In oni nanj? Samo pravim, da se nekatere ženske dobro zavedajo boljšega pogajalskega izhodišča in ga tudi brez moralnih zadržkov izkoriščajo. V praksi bo torej skupno skrbništvo, le pod pogojem, da bo na papirju skrbništvo mamino in seveda pripadajoča preživnina. Žal mi je, ampak je vse popolnoma res.


Postopki trajajo in so umazani. In v večini primerov je skrbništvo dodeljeno materi. Dokler skrbništvo in stiki niso dorečeni, naj pa oče pozabi na otroke? In oni nanj? Samo pravim, da se nekatere ženske dobro zavedajo boljšega pogajalskega izhodišča in ga tudi brez moralnih zadržkov izkoriščajo. V praksi bo torej skupno skrbništvo, le pod pogojem, da bo na papirju skrbništvo mamino in seveda pripadajoča preživnina. Žal mi je, ampak je vse popolnoma res.
[/quote]

Jaz imam med mojim krogom žal kar nekaj obratnih primerov, ko se je izkazalo, da so pogajalska izhodišča zelo enakomerno razporejena. Imamo eno, ki je šla (materialno) brez vsega, se odpovedala preživnini in pristala na vse, samo da so se nehale grožnje in ustrahovanja.
Ni vse belo, ni vse črno. Ti pa seveda čisto verjamem, da je kdo naletel na tako mino, kot jo ti opisuješ. Samo ni pa to pravilo in ni večina primerov takih.

Kaj se sploh cudite?? Pa to je danes nekaj najbolj normalnega. V se bolj feminiziranih okoljih bi zenska dobila ne le otroka, denar sa otroka in polovico hise. Bivsemu bi za naslednjih 5 let nalozili, da ji placuje se dodaten mesecni znesek za vzdrzevanje preteklega stila zivljenja. Po njemu bi ji pripadala eventualna pokojnina. Pa se marsikaj. Zgodba bi bila ps se slabsa, ce bi moz zasluzil toliko, da zenska sluzba za minimalca ne bi imela smisla. V taksnem primeru je marsikje uzakonjeno, da mora moski zensko potem magari do smrti prezivljati. In to primerljiv zivljenski slog.

Cemu cudenje? Taksne zgodbe so nekaj najbolj vsakdanjega v feminiziranem svetu. Se neprimerno hujse so. Zenske se k temu koraku celo aktivno spodbuja. To rutinirano pocno psihologinje in razne druge “svetovalke”.

Zenska se iz gole objestnosti navelica tipa, ki ji je vse znosil k riti. Celo zivljenje jo je razvajal. Poskrbel je, da imajo “vse”. Rintal v sluzbi in doma. Ona pa mu je odtegovala spolnost, ker se do nje vec ni obnasal kot do kraljice, lol.

Zakaj gredo taksne zenske narazen? Zato, ker lahko. Zato, ker je zakonodaja do zensk tako zascitniska, da si reve navelicane moza ta korak lahko privoscijo. Marsikje zenska z locitvijo celo vsestransko profitira. Piska dobi polovico hise. Dovolj za lepo stanovanje in se kaj. Kje bi si to samostojno zasluzila za zasa svojega zivljenja.
Ljudje pac nismo ustvarjeni za vsezivljensko partnerstvo. Ni naravno. Zato tiste, ki lahko, gredo narazen. Sploh tiste, ki se s tem, da ostajajo v zakonu, vec ne morejo dodatno okoristiti.

V taksnem svetu je MGTOW edini smiselni korak za moskega. Vec ko ima, bolj bedsdt mora biti, da se uvali v taksno situacijo.

Se strinjam. In to na žalost z obeh strani – vedno pa v škodo otrokom.
[/quote]

Oseba, ki je prepričana, da je bivši mož/žena prasec, bo enakega mnenja tudi glede odnosa te osebe z otrokom. Neprimeren za moža/ženo, neprimeren za očeta/mamo. Sodišča dajejo tu potuho in prednost ženskemu spolu, zato tudi slišimo o nasilju moških proti ženskam in ne toliko obratno.

Naj se pa avtorica teme vpraša, če želi spoznat zlobno stran svojega moža, ki jo bo s svojimi dejanji sigurno privlekla na plan. Moški se zdi po pisanju zelo sposoben in pameten…če vse to usmeri proti bivši ženi, utegne biti zanjo to konkreten hladen tuš.

Jaz imam med mojim krogom žal kar nekaj obratnih primerov, ko se je izkazalo, da so pogajalska izhodišča zelo enakomerno razporejena. Imamo eno, ki je šla (materialno) brez vsega, se odpovedala preživnini in pristala na vse, samo da so se nehale grožnje in ustrahovanja.
Ni vse belo, ni vse črno. Ti pa seveda čisto verjamem, da je kdo naletel na tako mino, kot jo ti opisuješ. Samo ni pa to pravilo in ni večina primerov takih.
[/quote]
Na žalost obstajajo tudi res grde, nasilne zgodbe in pri takih je treba tako žrtev kot otroke čimprej zaščititi. Želela sem le pri tej (provokativni?) temi na aktualnem primeru ponazoriti, da dejansko obstajajo tudi ženske, ki so marsičesa zmožne. Hudo mi je le, kadar partnerja, ki imata skupaj otroke, nista zmožna komunicirati in delovati složno v njihovo dobro.


Na žalost obstajajo tudi res grde, nasilne zgodbe in pri takih je treba tako žrtev kot otroke čimprej zaščititi. Želela sem le pri tej (provokativni?) temi na aktualnem primeru ponazoriti, da dejansko obstajajo tudi ženske, ki so marsičesa zmožne. Hudo mi je le, kadar partnerja, ki imata skupaj otroke, nista zmožna komunicirati in delovati složno v njihovo dobro.
[/quote]

No tale tema je pretirana in nerealna, v bistvu doseže (s pretiravanjem) ravno nasprotno, kot je (verjetno) hotela. Če seveda ni bil glavni namen samo število klikov, kot ponavadi.

In, mimogrede, ta z groznjami s strani moskega. Hahaha… v se bolj fe is imiziranih okoljih tipa odpelhejo v rest ze, ce se zenska zmisli, da ji je grozil, lol. Na licu mesta ga pohopsajo. Svetovanje kako poskrbeti, da ga pohopsajo, je marsikje ze cela industrijska panoga. Tako zenske rutinirano provocirajo tipe, da jim vskipi. Fizicna odrivanja, udarci, … Ces, kar da me, ce si upas. Dinamika med partnerjema, ki se locujeta, je cisto nekaj drugega kot na zacetku zveze. Mislite, da poznate svoko “zeno”? Pojma nimate kaksna bo ob locevanju.

Ni cudno, da se vas toliko smeji MGTOW. Da padajo zaljivke, itd. Ce pa kot bebci nimate pojma kako te reci potekajo v praksi.

No tale tema je pretirana in nerealna, v bistvu doseže (s pretiravanjem) ravno nasprotno, kot je (verjetno) hotela. Če seveda ni bil glavni namen samo število klikov, kot ponavadi.
[/quote]
Se strinjam, da je pretirana, vendar je dovolj realna, da sem dobila asociacijo na “moj” primer, za katerega upam, da se razreši predvsem v dobro otrok.


Se strinjam, da je pretirana, vendar je dovolj realna, da sem dobila asociacijo na “moj” primer, za katerega upam, da se razreši predvsem v dobro otrok.
[/quote]

Seveda. Tudi jaz.


Odvetniki vedo povedati tudi precej grde zgodbe o namišljem nasilju ali celo obtožbah o spolnih zlorabah, ki človeku uničijo življenje dosti prej, kot se dokaže, da so neutemeljene in neresnične. Se strinjam, ob ločitvi vsak pokaže svoj pravi “jaz”. Velja tako za moške kot za ženske.

Končno je mon zaposlil toliko pismene provokatorje, da so sposobni celo sestavek z več kot 3 vrsticami in ločili spraviti skupaj. 😁😁

Počakaj na večer, ti bo polarni na vse odgovoril. In tokrat se bom celo strinjala z njim.

Se ti zavedaš, da grabiš po plesnivem kruhu preko pogače?

Logicno, da se bo zenska posluzevala razno raznih manipulacij, ne toliko fizicne sile, za dosego svojih ciljev. Tako z raznimi obtozbami s pridom izkoriscajo vsestransko zascito, ki jim jo nudi feminizirano okolje. Veste kiko zensk je samo poskrbelo za uniceno zivljenje moskega. Pade obtozba. Bil je nasilen, grozil je, otroka nadlegoval ali ogrozal, itd. Tip roma v zapor brez vsakega dokaza. V roku keks zgubi sluzbo in vir dohodka. Ga vrzejo iz prebivalisca. Kot “kriminalec” ima probleme dobiti novo sluzbo. Ostane brez stikov z otroci. Itd, itd. Klinc, se obtoziti ga ne rabi nicesar. Dovolj je, da zaradi drame z locitvijo zgubi sluzbo in ne zmore vec placevati zakonsko nalozenih mu obveznosti. Od tu do zapora in vsega kar tumu sledi je marsikje sila kratka pot.

In, ne, to niso 1 in milion. To se dogaja. Marsikje. Vsakodnevno! Ljudem, ki so bili skrbni mozi, ocetje in poskrbeli za polno rit osebe, ki jim potem cisto psihopatsko razjebe zivljenje. Pa se za zrtev se potem imajo taksne zenske.

Počakaj na večer, ti bo polarni na vse odgovoril. In tokrat se bom celo strinjala z njim.
[/quote]

benti glih to sem mislil napisat, ko sem videl, da je šla tema na tri strani, hehe…., jst mislim celo, da je ta tema napisana glih zarad njega, hehe….

New Report

Close