Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi "šla po svoje"

Rada bi "šla po svoje"

Za dobro človeštva upam, da je to provokacija in da taki ljudje, kot si ti ne obstajajo. Če pa res obstajas, ne bom odgovarjala na tvoja vprašanja, ker ti nočem pomagati. Lahko bi te bilo sram. Z nago ritjo prisla k hiši, pojedla pa bi vse, ce bi se dalo. A ni bilo dovolj, da te je vsa ta leta financiral?

Za dobro človeštva upam, da je to provokacija in da taki ljudje, kot si ti ne obstajajo. Če pa res obstajas, ne bom odgovarjala na tvoja vprašanja, ker ti nočem pomagati. Lahko bi te bilo sram. Z nago ritjo prisla k hiši, pojedla pa bi vse, ce bi se dalo. A ni bilo dovolj, da te je vsa ta leta financiral?
[/quote]

Sodniška doktrina pravi drugače. Lahko pride ženska z nago ritjo k bajti, kjer jo moški financira, pa ji kljub temu ob ločitvi pripada polovica vsega ustvarjenega v času ko sta bila skupaj. Sem spada vse, tudi hiša, pa je lahko on dal zadnji eur vanjo, skrbel še za otroke, kuhal, pral in pucal, ona pa ležala in mu natikala rogove. Ko prideta z ločitvijo do sodnika, bo ona uboga ženska, ki je avtomatsko doma delala vse, zraven skrbela za otroke in ji pripada polovica, otrok, preživnina pa še kaj za povrhu.

In potem se čudite, da vas imajo moški poln kufer in je nasilja vedno več?

Sodniška doktrina pravi drugače. Lahko pride ženska z nago ritjo k bajti, kjer jo moški financira, pa ji kljub temu ob ločitvi pripada polovica vsega ustvarjenega v času ko sta bila skupaj. Sem spada vse, tudi hiša, pa je lahko on dal zadnji eur vanjo, skrbel še za otroke, kuhal, pral in pucal, ona pa ležala in mu natikala rogove. Ko prideta z ločitvijo do sodnika, bo ona uboga ženska, ki je avtomatsko doma delala vse, zraven skrbela za otroke in ji pripada polovica, otrok, preživnina pa še kaj za povrhu.

In potem se čudite, da vas imajo moški poln kufer in je nasilja vedno več?
[/quote]

In, če bo moški upal ugovarjati temu, lahko uboga ženska doda še psihično nasilje v enačbo, pa smo zaključili.

Začuda je največ nasilja v primerih, ko se ženska z polivinilasto vrečko oblek zateče v materisnki dom ali k sorodnikom. In on obdrži vse – in svoje in njeno.

Sodniška doktrina pravi drugače. Lahko pride ženska z nago ritjo k bajti, kjer jo moški financira, pa ji kljub temu ob ločitvi pripada polovica vsega ustvarjenega v času ko sta bila skupaj. Sem spada vse, tudi hiša, pa je lahko on dal zadnji eur vanjo, skrbel še za otroke, kuhal, pral in pucal, ona pa ležala in mu natikala rogove. Ko prideta z ločitvijo do sodnika, bo ona uboga ženska, ki je avtomatsko doma delala vse, zraven skrbela za otroke in ji pripada polovica, otrok, preživnina pa še kaj za povrhu.

In potem se čudite, da vas imajo moški poln kufer in je nasilja vedno več?
[/quote]
Zaskrbljujoče je le, da je potem le še vprašanje časa, kdaj bo moškemu snelo pokrovko. Takšne psihološke manipulacije izgledajo nedolžne, dokler ne privedejo do katastrofe.

Sodniška doktrina pravi drugače. Lahko pride ženska z nago ritjo k bajti, kjer jo moški financira, pa ji kljub temu ob ločitvi pripada polovica vsega ustvarjenega v času ko sta bila skupaj. Sem spada vse, tudi hiša, pa je lahko on dal zadnji eur vanjo, skrbel še za otroke, kuhal, pral in pucal, ona pa ležala in mu natikala rogove. Ko prideta z ločitvijo do sodnika, bo ona uboga ženska, ki je avtomatsko doma delala vse, zraven skrbela za otroke in ji pripada polovica, otrok, preživnina pa še kaj za povrhu.

In potem se čudite, da vas imajo moški poln kufer in je nasilja vedno več?
[/quote]

Vem, da po črki zakona ni tako, kot bi bilo najbolj pravično.

Popolnoma brez kančka sočutja do človeka, ki ji je vsa ta leta omogočal nadstandardno življenje, je njen način razmišljanja. Nič ni prinesla k hiši, razen sebe, zdaj bi pa kar prodajala vse in delila na pol. Še avto in nadstresek zanj bi delila, ker ji pol hiše ne bi bilo dovolj. Tezko verjamem, da je zgodba resnicna.

Niti približno ni tega največ, se pa o tem največ piše/sliši. Vse ostalo se dogaja manj očitno, zato pa veliko bolj hinavsko in uničujoče.


Zgodbe zlorabljenih so srce parajoče, vendar avtorica teme ni žrtev nobenega nasilja, temveč gleda, kako “iti po svoje” z napolnjenimi žepi. Mogoče takih sploh ni tako malo.


Zgodbe zlorabljenih so srce parajoče, vendar avtorica teme ni žrtev nobenega nasilja, temveč gleda, kako “iti po svoje” z napolnjenimi žepi. Mogoče takih sploh ni tako malo.
[/quote]

Avtor(ica) posta je nabiralec klikov.
Nismo v Ameriki, kjer bi ženske ob ločitvi obirale moške, kot to v filmih gledate.


a sti že po naravi taka – al si mogla zato še u posebne šole hodt ☺


a sti že po naravi taka – al si mogla zato še u posebne šole hodt ☺
[/quote]

Trudim se, da bi dosegla tebe kot ideal, pa mi ne rata.

Avtor(ica) posta je nabiralec klikov.
Nismo v Ameriki, kjer bi ženske ob ločitvi obirale moške, kot to v filmih gledate.
[/quote]
Če mi verjameš ali ne, imam na žalost pred nosom priložnost spremljati razpletanje take situacije. Lahko le upam, da ne bo kakšnih v afektu izzvanih dejanj…


Če mi verjameš ali ne, imam na žalost pred nosom priložnost spremljati razpletanje take situacije. Lahko le upam, da ne bo kakšnih v afektu izzvanih dejanj…
[/quote]

Kakšne? Da je bila žena doma, gospodinja, mož je kupil in zaslužil vse premoženje,, zdaj bo pa ona dobila celo hišo, avto, pa še preživnino ji mora dosmrtno plačevati? O tem namreč jaz govorim.

Trudim se, da bi dosegla tebe kot ideal, pa mi ne rata.
[/quote]
o … a tis una sušolka s klobaso okol uratu, da so te usaj psi lizal


o … a tis una sušolka s klobaso okol uratu, da so te usaj psi lizal
[/quote]

Ne, to si bil ti. Sam da psi so požrli klobaso pa ušli od tebe.

Kakšne? Da je bila žena doma, gospodinja, mož je kupil in zaslužil vse premoženje,, zdaj bo pa ona dobila celo hišo, avto, pa še preživnino ji mora dosmrtno plačevati? O tem namreč jaz govorim.
[/quote]
Saj sem približno opisala, kakšne. Zgodbe so zelo različne in jih je potrebno gledati z vseh zornih kotov. Morda nič ni tako, kot se zdi na prvi pogled.


Saj sem približno opisala, kakšne. Zgodbe so zelo različne in jih je potrebno gledati z vseh zornih kotov. Morda nič ni tako, kot se zdi na prvi pogled.
[/quote]

Prav.

Avtor(ica) posta je nabiralec klikov.
Nismo v Ameriki, kjer bi ženske ob ločitvi obirale moške, kot to v filmih gledate.
[/quote]
NE vem če je tu dosti drugače. Moj sodelavec, dva otroka, onadva sredi tridesetih, se ga ona naveliča, obdrži stanovanje, avto, otroka (za katera sme on plačevati dokaj visoko preživnino – da jima “standard ne pade”), no, pa še pri stikih mu nagaja po svojih najboljših močeh. No, možak zagotovo ni popoln (saj, kdo pa je?), sem pa prepričan, da z njegove strani ni bilo ne fizičnega in ne psihičnega nasilja nad nikomur. Vsekakor, tiste sekse je “hudičevo drago” plačal 🙁


NE vem če je tu dosti drugače. Moj sodelavec, dva otroka, onadva sredi tridesetih, se ga ona naveliča, obdrži stanovanje, avto, otroka (za katera sme on plačevati dokaj visoko preživnino – da jima “standard ne pade”), no, pa še pri stikih mu nagaja po svojih najboljših močeh. No, možak zagotovo ni popoln (saj, kdo pa je?), sem pa prepričan, da z njegove strani ni bilo ne fizičnega in ne psihičnega nasilja nad nikomur. Vsekakor, tiste sekse je “hudičevo drago” plačal 🙁
[/quote]

Čaki, po kakšnih zakonih ona “obdrži stanovanje in avto “, če je bilo od obeh?
Ga ni takega zakona pri nas.
Če ji je pa “pustil stanovanje” zaradi slabe vesti pri varanju ali kaj podobnega, pa to ni stvar tele debate.

Čaki, po kakšnih zakonih ona “obdrži stanovanje in avto “, če je bilo od obeh?
Ga ni takega zakona pri nas.
Če ji je pa “pustil stanovanje” zaradi slabe vesti pri varanju ali kaj podobnega, pa to ni stvar tele debate.
[/quote]

Mogoče ji je moral vse pustiti, ker je bila drugače grožnja o “nasilju” in “otrocih”.

Mogoče ji je moral vse pustiti, ker je bila drugače grožnja o “nasilju” in “otrocih”.
[/quote]

Mogoče je bila pa vampir ali pa zombi, pa je pristal iz strahu.
Jaz imam dovolj, že tako je bilo te provokacije zvrhan koš.

Dejansko se bo delilo na pol.
No če ima možakar 3x višjo plačo, potem mu ne bo problema vzeti kredita in te izplačati.
Otrok bo najbrž raje ostal v starem okolju, tako da boš lahko ti plačevala preživnino.

Čaki, po kakšnih zakonih ona “obdrži stanovanje in avto “, če je bilo od obeh?
Ga ni takega zakona pri nas.
Če ji je pa “pustil stanovanje” zaradi slabe vesti pri varanju ali kaj podobnega, pa to ni stvar tele debate.
[/quote]

Vem kakor mi je bilo povedano, slišim seveda le eno stran, dpouščam da ima druga drugo resnico, a človek je urejen, z solidno službo. Menda ni bilo varanja (še sedaj, 4 leta od “ločitve” brez druge partnerke), dvakrat na teden se vozi 80 km v eno stran, da je nekaj ur z otrokoma
(tudi to mi ni jasno – otroka torej 2 dni na teden in menda 2 vikenda na mesec “z očetom”. To med tednom, če je slabo vreme, pomeni posedanje v kakem lokalu. Če je lepo vreme morda zunaj. A domače naloge, prostočasne aktivnosti? Še če je vse “normalno” časa zmanjkuje, tako pa … Si res ne predstavljam)
No, njegova verzija je, da se ga je “naveličala”, bila mnenja da bi si zaslužila nekaj boljšega,
Stanovanje je bilo seveda najeto, v njem sta ostala ona in otroka in vsa oprema. Avto je tudi registriran na eno osebo (on naj bi ga sicer plačal, registrirala pa sta ga na njo, seveda, prevozi otrok …) In menda je tudi sodnica ocenila, da ona za otroka pač potrebuje ustrezen prevoz (tako mi je bilo posredovano).
Nje nikdar v življenju nisem videl, a po tem, kar sem slišal od njega, mi je všeč. Sposobna ženska. Zna poskrbeti zase,

Vem kakor mi je bilo povedano, slišim seveda le eno stran, dpouščam da ima druga drugo resnico, a človek je urejen, z solidno službo. Menda ni bilo varanja (še sedaj, 4 leta od “ločitve” brez druge partnerke), dvakrat na teden se vozi 80 km v eno stran, da je nekaj ur z otrokoma
(tudi to mi ni jasno – otroka torej 2 dni na teden in menda 2 vikenda na mesec “z očetom”. To med tednom, če je slabo vreme, pomeni posedanje v kakem lokalu. Če je lepo vreme morda zunaj. A domače naloge, prostočasne aktivnosti? Še če je vse “normalno” časa zmanjkuje, tako pa … Si res ne predstavljam)
No, njegova verzija je, da se ga je “naveličala”, bila mnenja da bi si zaslužila nekaj boljšega,
Stanovanje je bilo seveda najeto, v njem sta ostala ona in otroka in vsa oprema. Avto je tudi registriran na eno osebo (on naj bi ga sicer plačal, registrirala pa sta ga na njo, seveda, prevozi otrok …) In menda je tudi sodnica ocenila, da ona za otroka pač potrebuje ustrezen prevoz (tako mi je bilo posredovano).
Nje nikdar v življenju nisem videl, a po tem, kar sem slišal od njega, mi je všeč. Sposobna ženska. Zna poskrbeti zase,
[/quote]

Aja, najeto stanovanje je obdržala :)))
To ga je pa res olupila :))
Edino tega ne razumem, zakaj je šel po ločitvi 80 km stran?

Da se ne bos opekla… Najprej samo to: prezivnina se placuje tudi pri deljenem (rece se skupnem) skrbnistvu, ker je to osnovna pravica otroka. Koliko in kdo, pa doloci sodisce.
Ti predstavim primer prijateljice, ki te bo sezul in bos fejst razmislila ce se ti splaca locit.
Ona je imela enega takega fejst fanta, delavnega, pridnega. Ni pil, ni varal, ni hodil ven. Je bil pa len za doma kaj naredit in servisiral je ni redno. Tisti dan, ko je pocilo sva bili zunaj na pijaci, malo prevec je bilo, finale fuzbal… Seveda sva dece opravljali in potem vsaka v svojo smer. Ob 3h zjutraj mi je na vrata prijokala v spremstvu policije. Dobila je prepoved priblizevanja v lastno stanovanje (toliko o tem 50:50 ce mozakarju zivc potegnes). Imela je sivano licnico, ker ji je eno zalepil okoli kepe. Otrok je ostal pri ocetu, ker so njega smatrali za zrtev, saj jim je rekel, da mu je grozila s pistolo (doma imata pistolo) in nozem. Jaz ji verjamem da pistole ni prijela, za noz pa pravi da je samo zugala in ga ni imela namena poskodovati. V casu ko sta se kregala je pac rezala salamo.
Policija je ocenila, da jo je udaril v samoobrambi in ker je priletela v mizo so jo sivali. Resnica je precej drugacna… Ampak kaj je moj point?
Ne zajebavaj moskega z raznimi takimi vzela ti bom pol, otrok ne bos videl, do konca lajfa bos delal da me izplacas… itd. Njej je zdaj zal… On jo je oznacil za alkoholicarko, ker je bila tisti dan nasekana, na csdju se tepeta za skrbnistvo, 3 mesece ni videla otroka ker so njemu podaljsevali prepoved priblizevanja. Prepovedi do otroka ni imela, pa ga vseeno ni smela videti, ker je bil frajer vedno zraven.

Ne se zajebavat. Ona je imela tak strupen jezik, pa ji ga je hitro skrajsal. Ne samo to. Cela vas zdaj misli, da je res pijanka in na csdju jo tudi tako obravnavajo. Tudi ce ni, je dovolj da to moski samo rece in csdjevke so ze takoj vse mastne, da bodo pomagale samskemu atiju.

New Report

Close