Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razgovor za službo – vprašanja o otrocih, družini

Razgovor za službo – vprašanja o otrocih, družini

Tako nekako, če pa že slučajno vzamejo žensko, pa vzamejo tisto z največjimi joški.

Meni gre to vprašanje na razgovoru za službo najbolj na živce. Sploh, ko jim rečem, raje bi imela kariero in potovala, trenutno še ne razmišljam o družini. So me že nekajkrat čudno pogledali, ne vem mogoče me zaradi tega niso izbrali. Kaj naj na razgovoru lažem, da si želim družine, samo da dobim službo? Wtf?

Meni gre to vprašanje na razgovoru za službo najbolj na živce. Sploh, ko jim rečem, raje bi imela kariero in potovala, trenutno še ne razmišljam o družini. So me že nekajkrat čudno pogledali, ne vem mogoče me zaradi tega niso izbrali. Kaj naj na razgovoru lažem, da si želim družine, samo da dobim službo? Wtf?[/quote]Seveda so te čudno pogledali, kdo te pa ne bi, ker s tem tudi poveš, da si neresna, nezrela in da ti tudi do dela ni, ne samo do družine. Ti bi najraje, da bi samo od sebe vse od nekod padlo, da bi ti lahko uživala in nič drugega in to tudi poveš čeprav tvoja akademska izobrazba ni toliko prevetrila tvoje možgane, da bi se zavedla kaj sama poveš.:-)

Meni gre to vprašanje na razgovoru za službo najbolj na živce. Sploh, ko jim rečem, raje bi imela kariero in potovala, trenutno še ne razmišljam o družini. So me že nekajkrat čudno pogledali, ne vem mogoče me zaradi tega niso izbrali. Kaj naj na razgovoru lažem, da si želim družine, samo da dobim službo? Wtf?[/quote]Seveda so te čudno pogledali, kdo te pa ne bi, ker s tem tudi poveš, da si neresna, nezrela in da ti tudi do dela ni, ne samo do družine. Ti bi najraje, da bi samo od sebe vse od nekod padlo, da bi ti lahko uživala in nič drugega in to tudi poveš čeprav tvoja akademska izobrazba ni toliko prevetrila tvoje možgane, da bi se zavedla kaj sama poveš.:-)[/quote]

Povem tudi o dosedanjih delovnih izkušnjah pa čeprav pridobljenih preko študentskega dela. 😉 Pa da bi zelo pripomogla k dotičnemu podjetju z novimi idejami. Tako, da ne govori neumnosti, če nisi z mano sedel na razgovoru. Če bom dobro opravljala to delo, to da mi ni do družine nima nobene veze. 😉

Pred časom sem bila na enem razgovoru in sem, brez, da bi me vprašali, kar sama načela to temo: povedala sem, da sem samska in nimam otrok, in jih tudi ne nameravam imetif, ter da jim ni treba skrbeti zaradi bolniških neg in raznih šolskih počitnic in podobno. Ponudili so mi službo, a je nisem sprejela zaradi drugih razlogov (prenizka plača po mojem mnenju).

Seveda so te čudno pogledali, kdo te pa ne bi, ker s tem tudi poveš, da si neresna, nezrela in da ti tudi do dela ni, ne samo do družine. Ti bi najraje, da bi samo od sebe vse od nekod padlo, da bi ti lahko uživala in nič drugega in to tudi poveš čeprav tvoja akademska izobrazba ni toliko prevetrila tvoje možgane, da bi se zavedla kaj sama poveš.:-)[/quote]

Povem tudi o dosedanjih delovnih izkušnjah pa čeprav pridobljenih preko študentskega dela. 😉 Pa da bi zelo pripomogla k dotičnemu podjetju z novimi idejami. Tako, da ne govori neumnosti, če nisi z mano sedel na razgovoru. Če bom dobro opravljala to delo, to da mi ni do družine nima nobene veze. ;)[/quote]Ma, ti si, ful kul de best. 🙂 Res je čudno, da te delodajalci ne jemljejo resno…no ja, jaz te tudi ne bi. 🙂

quote=”kahlo22″]

Povem tudi o dosedanjih delovnih izkušnjah pa čeprav pridobljenih preko študentskega dela. 😉 Pa da bi zelo pripomogla k dotičnemu podjetju z novimi idejami. [/quote]

Večina podjetij ne želi nekoga, ki bi z novimi idejami spreminjal uveljavljen delovni proces, ampak iščejo delavce, ki se lahko čim bolje vklopijo v delovno okolje.

Večina podjetij ne želi nekoga, ki bi z novimi idejami spreminjal uveljavljen delovni proces, ampak iščejo delavce, ki se lahko čim bolje vklopijo v delovno okolje.[/quote]Z drugimi besedami povedano nihče ne rabi nekoga, da jim bo prišel srat po glavah in pametovat, da se na ta račun izogne delu. 🙂 Kot pravim, kahlica se sploh ne zaveda kaj vse pove na razgovoru in ni presenetljivo, da jo čudno gledajo, od kje je ta padla. 🙂

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]Koliko slišim, največkrat gre za povsem drugo, namreč da so zapoznelo samske težavne, težkega karakterja in slab doprinos za kolektiv, tako da se jih čedalje bol izogibjao, ker so izkušnje povsod pokazale enako.[/quote]
Slišiš v glavi? Baje se da to rešit z zdravili.

Koliko slišim, največkrat gre za povsem drugo, namreč da so zapoznelo samske težavne, težkega karakterja in slab doprinos za kolektiv, tako da se jih čedalje bol izogibjao, ker so izkušnje povsod pokazale enako.[/quote]
Slišiš v glavi? Baje se da to rešit z zdravili.[/quote]
Vse v redu pri tebi? 24 ur na dan čakaš, da se pojavim, tudi če nisi niti branja sposobno, kaj šele da bi se vklopilo v katerokoli temo?

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]

Na lastne ušese sem večkrat slišala delodajalca, ki noče samskih, ker so matere po njegovo boljše.
Pa, čeprav imamo bistveno bistevno manj bolnišk in nobenih neg.[/quote]
Od enega delodajalca ali od več? Ker tudi jaz prvič slišim. Dvomim, da obstaja veliko ljudi, ki imajo take predsodke.

Seveda so te čudno pogledali, kdo te pa ne bi, ker s tem tudi poveš, da si neresna, nezrela in da ti tudi do dela ni, ne samo do družine. Ti bi najraje, da bi samo od sebe vse od nekod padlo, da bi ti lahko uživala in nič drugega in to tudi poveš čeprav tvoja akademska izobrazba ni toliko prevetrila tvoje možgane, da bi se zavedla kaj sama poveš.:-)[/quote]

Povem tudi o dosedanjih delovnih izkušnjah pa čeprav pridobljenih preko študentskega dela. 😉 Pa da bi zelo pripomogla k dotičnemu podjetju z novimi idejami. Tako, da ne govori neumnosti, če nisi z mano sedel na razgovoru. Če bom dobro opravljala to delo, to da mi ni do družine nima nobene veze. ;)[/quote]
Vse to kar poveš, od potovanj do tega zdaj, kaže lahko le na dvoje kahlica in sicer ali si res toliko tumasta ali pa iščeš službo in vse narediš, da te ja ne bi kdo čisto po pomoti tudi zaposlil. 🙂


Slišiš v glavi? Baje se da to rešit z zdravili.[/quote]
Vse v redu pri tebi? 24 ur na dan čakaš, da se pojavim, tudi če nisi niti branja sposobno, kaj šele da bi se vklopilo v katerokoli temo?[/quote]
Ojoj, dolgo te nisem brala, a zdaj, ko nisi registriran, ne pade v oči tisti bedast avatar in po nesreči preberem. Pa vidim, da se je paranoja poslabšala, zdaj že obtožuješ ljudi, da te zasledujejo in ne vem še kaj. Ko omenjaš sposobnost branja – govorijo o ženskah, ki nočejo otrok, ti govoriš o samskih. Kdo pravi, da so samske? Potem ena reče, da hoče kariero, ti njej, da s tem pove, da je neresna in hoče, da ji vse pade z neba. Ker neresni sanjajo o karieri. 😀 Aja, v kakšni drugi temi boš pa pisal kako so ženske brez otrok karieristke in samo delajo. V vsaki temi druga zgodba, čeprav si nasprotuje s prejšnjo. Samo, da se tolče po ženskah. Fleša na polno, bo zdravil za celo omaro. Se bom potrudila bit bolj pozorna in te ignorirat. Pa pazi nase, ker iz vsega tega ne bo nič dobrega.

Nekaterim delodajalcem nisi samo stroj za opravljanje nalog pač pa tudi človek s svojimi lastostmi. Ne vem zakaj bi kdo skrival svoje privat življenje, saj se nihče ni rodil samo za delo v tej službi.
Če bi bila jaz delodajalka nikoli nebi zaposlila vase zaprte osebe, ki ve samo za svoje pravice.

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]

Na lastne ušese sem večkrat slišala delodajalca, ki noče samskih, ker so matere po njegovo boljše.
Pa, čeprav imamo bistveno bistveno manj bolnišk in nobenih neg.[/quote]

Ni fora v odsotnosti zaradi nege, ampak v zavzetosti za delo med prisotnostjo.
Matere se zavedajo, da morajo preživeti svoje otroke ter so zato praviloma bolj zavzete in podjetju lojalne delavke, pripravljene tudi bolj stisniti zobe, četudi na svojo škodo.

To vprašanje je mišljen zarad bolniških…to sigurn ne pomen da si ti ker si samska lena.[/quote]Koliko slišim, največkrat gre za povsem drugo, namreč da so zapoznelo samske težavne, težkega karakterja in slab doprinos za kolektiv, tako da se jih čedalje bol izogibjao, ker so izkušnje povsod pokazale enako.[/quote]

Imaš zelo ozkogledo razmišljanje. Če imaš družino moraš iti najprej na porodniško, potem si moraš jemati bolniške, itd. 😉
Če si samska brez otrok ni tega, lahko skoz delaš v podjetju. 😉

Avtorica, jaz jim na takšna vprašanja odgovorim, da bodo dobili odgovor na kavi, ko bom že zaposlena pri njih. Do takrat pa lahko vprašajo kaj relevantnega za delovno mesto. Ker to kako (s kom, v stanovanju ali hiši) ni relevantno vprašanje. Niti, če imam otroka/e.

Koliko slišim, največkrat gre za povsem drugo, namreč da so zapoznelo samske težavne, težkega karakterja in slab doprinos za kolektiv, tako da se jih čedalje bol izogibjao, ker so izkušnje povsod pokazale enako.[/quote]

Imaš zelo ozkogledo razmišljanje. Če imaš družino moraš iti najprej na porodniško, potem si moraš jemati bolniške, itd. 😉
Če si samska brez otrok ni tega, lahko skoz delaš v podjetju. ;)[/quote]

ne vem, če bo držalo.
ljdje s familijami so navadno vezani s kakšnimi krediti, otroci hodijo v šolo, so navezani na nek kraj itd in bolj nujno potrebujejo službo – torej je večja verjentnost, da bodo v podjetju ostali.

ljudje brez familije lažje kadarkol spokajo in grejo – torej so manj zanesljivi na daljši rok.

Odvisno za kako službo gre.Nekje rečeš da ne,nekje da ja.

Res je da jaz sem že v prošnjah napisal,da imam družino,tri otroke za katere je preskrbljeno in bolniške iz moje strani ne bo in bil vabljen na razgovor.

Moja prijateljica,ki je bila dolgo brezposlena,pa družine in otrok ni omenjala,prav tako so jo začeli vabit na razgovore in tudi službo je dobila.Sedaj pač govori,da nima otrok,družine.

Tako da je odvisno.

Nasplošno pa ko eni govorijo,da ne smeš lagat,pa poznam šizofrenike,ki lažejo da se kar kadi,zdravljeni psihiatrični bolniki in ker so dobri lažnivci,dobijo službe v momentu.Najhuje je ko takim še zdravniki na zdravniškem verjamejo,da se kar kadi,pol pa so obtožbe,da jih sodelavci zasledujejo,snemajo,podtikajo praške v obleke,nastavljajo zasledovalne naprave,…

Torej zakaj se ne bi lagalo??[/quote]

Šizofrenična sodelavka v kliničnem centru,pa ji vse verjamejo.

Smo firma caa 20 zaposlenih. 3 režija, 2 vmes, ostali proizvodnja na 2 smeni + po potrebi vikendi.
Raje z otroki, ker so ti ljudje bolj vezani na kraj, se ne bodo iz danes na jutri preselili v Culokafrijo, imajo kredite in tudi iz danes na jutri ne bodo dali odpovedi.
Z bolniškimi nimamo večjih težav, prav tako ne z dopusti.
Smo na podeželju, kjer imajo skoraj vsi babice doma na kmetijah in vskočijo z varstvom.
Vzamemo raje iz hiše kot iz bloka – spet razlog – smo na podeželju, kjer imajo še zemljo oz prihajajo iz kmetij ter so vajeni fizičnega dela.

Ob prebiranju odgovorov osebe Kahloo sem se morala nasmejat.
Vso srečo punca!

To se pa sliši naravnost sanjsko :). Da lahko ti izbiraš delodajalce. Čestitke.
Jaz žal spadam med tiste, ki morajo vse požreti.
K sreči pa ni med delodajalci raznih polarnih sijev. To bi bila šele katastrofa.

Na lastne ušese sem večkrat slišala delodajalca, ki noče samskih, ker so matere po njegovo boljše.
Pa, čeprav imamo bistveno bistveno manj bolnišk in nobenih neg.[/quote]

Ni fora v odsotnosti zaradi nege, ampak v zavzetosti za delo med prisotnostjo.
Matere se zavedajo, da morajo preživeti svoje otroke ter so zato praviloma bolj zavzete in podjetju lojalne delavke, pripravljene tudi bolj stisniti zobe, četudi na svojo škodo.[/quote]

Lahko, da je naključje,a mpak v našem kolektivu starejši tako ali tako niso pripravljeni delat nič takega, kar ni v njihovem opisu del. Kar sem pa mlajših in srednje generacije tiče pa ravno samski, brez otrok, požremo vse, naredimo vse, kar ostali nočejo. Mamice zavihajo nos in nočejo. Res pa je, da to govorim za naš kolektiv in da je to verjetno za to, ker imajo v vodilnih tako podporo. Pri prejšnjem šefu je bilo stanje drugačno.

Kakšen je pa odziv ?
Meni se zdi odgovor v tvojem stilu odličen. Priznam pa, da sem preveč cagava, da bi to upala izreči. Moram nabrati samozavest v to smer. Hvala ti.

Imaš zelo ozkogledo razmišljanje. Če imaš družino moraš iti najprej na porodniško, potem si moraš jemati bolniške, itd. 😉
Če si samska brez otrok ni tega, lahko skoz delaš v podjetju. ;)[/quote]

ne vem, če bo držalo.
ljdje s familijami so navadno vezani s kakšnimi krediti, otroci hodijo v šolo, so navezani na nek kraj itd in bolj nujno potrebujejo službo – torej je večja verjentnost, da bodo v podjetju ostali.

ljudje brez familije lažje kadarkol spokajo in grejo – torej so manj zanesljivi na daljši rok.[/quote]

Hja, pri samskih je tako, vsaj v našem kolektivu, da moramo lepo sami plačevati stanovanje, položnice. Poročene ženske imajo pa vse može, ki imajo bistveno višje plačo kot one in večini so starši kupili stanovanje ali vsaj konkretno pomagali v to smer. Tako, da se ne bojijo kaj preveč.

ne vem, če bo držalo.
ljdje s familijami so navadno vezani s kakšnimi krediti, otroci hodijo v šolo, so navezani na nek kraj itd in bolj nujno potrebujejo službo – torej je večja verjentnost, da bodo v podjetju ostali.

ljudje brez familije lažje kadarkol spokajo in grejo – torej so manj zanesljivi na daljši rok.[/quote]

Hja, pri samskih je tako, vsaj v našem kolektivu, da moramo lepo sami plačevati stanovanje, položnice. Poročene ženske imajo pa vse može, ki imajo bistveno višje plačo kot one in večini so starši kupili stanovanje ali vsaj konkretno pomagali v to smer. Tako, da se ne bojijo kaj preveč.[/quote]

Točno tako. Večina poročenih ali vezanih žensk ima može/partnerje z višjimi plačami, tako da tudi če one izgubijo službo ni nič hudega, napram samskim ženskam, ki nimajo takšne finančne pomoči in se morajo zgolj same preživljati. 😉 In znajti.

New Report

Close