Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Razprtije med ljudmi glede cepljenja

Razprtije med ljudmi glede cepljenja

Tale shaming necepljenih poteka načrtno – od vlade navzdol – prek medijev in tudi prek vladnih plačancev na forumu. Meni osebno se to gabi – pa sem cepljena.

Necepljeni nikogar ne ogrožajo – kdor se počuti ogroženega, naj se cepi in stvar rešena. Po cepljenju ga lahko okuži z delto cepljeni ali necepljeni enako!

V državah, kjer so imeli zadnje čase največ okužb z delto, te že padajo. Zanimiv fenomen. Očitno kandidatov za okužbo zaradi prebolelosti vseeno ni več toliko.

Okužb med cepljenimi pa ogromno!

Skratka, kdor hoče, naj se cepi, drugim da pa mir. Sebe je zaščitil, zato nima nikomur kaj očitat.

Odgovor na objavo uporabnika
marjettka, 27.07.2021 ob 11:14

Zakaj bi se moral nekdo razjeziti, če ga vprašaš ali je bil cepljen. Saj med pogovorom vprašaš tudi druge osebne stvari, ne moreš se pogovarjati samo o vremenu. Če mene kdo vpraša, lepo odgovorim in ni problema.

O zdravstvenih zadevah, denarju, politiki in veri se z ljudmi, ki niso tvoji najbližji pač ne pogovarjaš oz. sprašuješ. Je zelo nekulturno. A sprašuješ neznance tudi o njihovi prebavi, o seksualnem življenju, o prihrankih in plači….mislim a res nimate nobene kulture no? Če razen teh tem in teme o vremenu nimate o ničemer drugem za govorit imate pa večje probleme kot samo pomanjkanje kulture in taktnosti.

necepljeni so paranoidni shizofreniki

Odgovor na objavo uporabnika
primitivnost, 27.07.2021 ob 11:33

O zdravstvenih zadevah, denarju, politiki in veri se z ljudmi, ki niso tvoji najbližji pač ne pogovarjaš oz. sprašuješ. Je zelo nekulturno. A sprašuješ neznance tudi o njihovi prebavi, o seksualnem življenju, o prihrankih in plači….mislim a res nimate nobene kulture no? Če razen teh tem in teme o vremenu nimate o ničemer drugem za govorit imate pa večje probleme kot samo pomanjkanje kulture in taktnosti.

Se popolnoma strinjam, ni vsak pogovor za vsakega.

Bi pa dodala, da je pri večini ljudi (cepljeni ali necepljeni) problem vpliva ukrepov na psiho. Ljudje si želijo, da se bi vse vrnilo nazaj kot je bilo. Da bi lahko živeli kot so pred epidemijo. Ukrepi vlade brez repa in glave in iz danes na jutri ter poročanje (psihiranje) medijev o virusu spravljajo ljudi v veliko stisko. Ta stres različni ljudje hendlajo na različne načine. In ta konstantni stres se vleče že več kot leto in pol. In ni ga videti konca.

Drugače, bolj se ljudstvo med sabo krega, lažje si nekateri polnijo žepe.

Mene to precej spominja na boj med vegetarijanci in vsejedci.

Odgovor na objavo uporabnika
Queen846, 27.07.2021 ob 07:05

Ali lahko kd pojasni zakaj toliko razprtij med ljudmi glede cepljenja. Včeraj pri sosedih na terasi, ko so imeli obisk. Skregali so se, ker je nekdo nekoga vprašal, če je cepljen in zakaj ne. Ta zakaj mu je dvignil pokrov vstal, rekel par sočnih in šel.

V službi isto. Sodelavec vpraša sodelavca, če je cepljen in s katerim cepivom. Takoj slaba volja in grdo gledanje, češ kaj te briga.

Na vlaku tudi opažam razprtije med cepljeni in necepljenimi….

Da ne omenjam sorodstva, brat  in sestra se skregala, en je cepljen, drugi ne in sedaj ne govorita.

Zakaj, kaj se dogaja? Kako pride do teh razprtij?

Ne spremljam novic in politike, opažam pa te odnose sedaj….

Haha, jaz pa sem slišala ravno obratno.  Ena anticepilka je pri sosedih na obisku začela nabijati o tem, da “Delta sploh ne obstaja”, da “gre za isti virus, ki kroži že od začetka”, da “pozna eno, ki ji je umrl mož in so ji potem zdravniki ponujali denar, če reče, da je umrl zaradi covida”….

Ženska je sitnarila v nedogled, gostiteljica se mi je zasmilila v dno duše.

Ker tebi se zdi normalno in sprejemljivo, da takoj ko nekoga srečaš, ga najprej vprašaš, če je cepljen? Zakaj pa ne vprašaš, če ima sramne uši ali hepatitis? Ali HIV?

Od kdaj naj bi cepljenje bilo središče debat ali, kot bi rekli Angleži, small talk?

Za pričakovati je bilo, da bodo mase to miselnost sprejele in da se jim bo ta pristop zdel popolnoma v redu. Kar je seveda zelooooo daleč od normalnega.

S tem, da so razdelili ljudstvo pa je itak cilj dosežen. Razdeljenemu in skreganemu narodu pa vladaš brez težav. Saj med seboj se kregajo majhni ljudje, medtem ko se veliki in pomembni med seboj menijo.

Če vam je tako v redu…blagor vam.

New Report

Close