Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek REKLAMACIJA – čevlji v treh mesecih od nakupa že razpadajo!!!!

REKLAMACIJA – čevlji v treh mesecih od nakupa že razpadajo!!!!

Pred 30, 40 leti si kupil pralni stroj, TV, radio, čevlje, plašč, pulover, kolo … in so stvari držale/delovale lahko tudi več desetletij. Danes? Danes se vse kvari in razpada po tekočem traku, če nimaš problemov leto ali dve … si lahko srečen, da si opravil dober nakup.
Mene je prav strah kupiti karkoli novega, ker se vse (prehitro) pokvari.
No, ampak za slovence je tudi totalen šrot dober, za normalno ali celo nabito ceno, da se razumemo. Smo pač tretje razredni….

Kupuj v bodoče Under Armour in New Balance superge- za te znamke namreč očitno ta sodni izvedenec še slišal ni. Se je specializiral za Asics :))))). (močan sarkazem on!)

Pa naj ti jh kdo iz Parndorf outteta v Avstriji prinese , ali pa iz Italije iz kakega outleta mcArthur Glen- cene pri nas so med 130- 150 eur, tam pa 70 isti-enak model, modelno leto :). Jaz samo še v tujini kupujem superge ker nisem tak bogataš, da bi preplačeval tukaj po slovenskih cenah…. Sicer najraje v Ameriki -v outletu cena UnderArmourk 50 usd, pri nas pa isti model 150 🙂 Pa LOL, no. A tukaj je zato dražje, ker je Under Armour pri nas šele nekje slabi dve leti na voljo?
[/quote]

Joj, zdajle si me pa razkuril. Kupila sinu dvojne under armour – ene za talepše, druge za tagrše – skupaj 140 evrov. Oboji po parih mesecih uporabe že natrgani. Klump, ne pa dobra roba.
[/quote]

Jah… sožalje… Zame odlična roba, pe ne zaradi znanke, ampak kvalitete, nisem imela še tako dobrih športnih copat. Tudi Nike ne, v istem cenovnem razredu.

pri naši hiši je 5 parov Under Armour športnh copat; ene so letnik2011 – te jaz gonim neprestano v fitnesu 5x tedensko, operem cca 1x mesečno notranji snemljivi vložek, cele superge pa 3x letno; potem 2 para letnik 2014 ( za tek, mož, v pogonu vsaj 3x tedensko), pa 2 para za košarko ( dvranski model) – letniki 2016. Vse še tiptop. Kupljene pa v USA, ne v Evropi sicer.

Joj, zdajle si me pa razkuril. Kupila sinu dvojne under armour – ene za talepše, druge za tagrše – skupaj 140 evrov. Oboji po parih mesecih uporabe že natrgani. Klump, ne pa dobra roba.
[/quote]

Jah… sožalje… Zame odlična roba, pe ne zaradi znanke, ampak kvalitete, nisem imela še tako dobrih športnih copat. Tudi Nike ne, v istem cenovnem razredu.

pri naši hiši je 5 parov Under Armour športnh copat; ene so letnik2011 – te jaz gonim neprestano v fitnesu 5x tedensko, operem cca 1x mesečno notranji snemljivi vložek, cele superge pa 3x letno; potem 2 para letnik 2014 ( za tek, mož, v pogonu vsaj 3x tedensko), pa 2 para za košarko ( dvranski model) – letniki 2016. Vse še tiptop. Kupljene pa v USA, ne v Evropi sicer.
[/quote]

Jah, pri nas pa v hervisu, kje pa. Saj sin jih pohvali, so zelo udobni, tak širok, udoben model – identične prodajajo tudi v ZDA. Ampak v Mehiki očitno šivajo boljše kot na Kitajskem. :))

Po 4 mesecih sem nesla nazaj kavbojke, ki so stale 60 evrov in so začele razpadat.
Reklamacijo so mi takoj upoštevali in mi dali možnost vračilo denarja, bon, menjava. Menjala za kavbojke isti kroj, ki so po 3 letih še b.p. Očitno je bila pri prvih zanič blago.

Če bi jaz delal ali prodajal čevlje, ki razpadejo po parih nošenjih bi me bilo sram, ne pa da kupcec dobi sprintan A4 reklamacijski zapisnik in čaka 8 dni na odgovor.

Čez mejo, v Avstriji imajo čisto drugacen odnos do kupca ne glede na izdelek (čevlji, bela tehnika, tekstil, headset slušalke).
Prideš tja, reklamiraš in ti na licu mesta vrnejo denar ali ti izdelek zamenjajo.
Tu pri nas, v Sloveniji pa kupca obravnavajo tako, kot da si izmišljuje in ima privide glede morebitnih problemov z dotičnim izdelkom.
Sramota.
Pametni kupujejo čez mejo, kjer kupce cenijo.

Žal je to pri nas posledica Balkana, balkanske kulture tudi pri nakupovanju in še vedno vpliv balkanizma pri reševanju reklamacij.

Tudi v Italiji je tako, kot ti opisuješ za Avstrijo.

Na nike mate maxice na popustu. Prej si noge polomis kot sfukas ceul.

Ali se zavedaš kakšne pravice imaš kot kupec pri vračilu blaga? Imela sem že veliko reklamacij in vse sem uspešno rešila, čeprav je prišlo tudi do zatikanj in ocen izvedencev. Ko takole “zaškripa” se obrneš po pomoč na ZPS in sigurno ti uspe.

Če sodni izvedenc zavrne reklamacijo, kako ti lahko na ZPS pomagajo?
Hvala.

Danes dobila iz Intersporta dopis, da je izvedenec g. Urankar zavrnil reklamacijo superg Brooks Glycerin 14, zaradi mehanske napake: vezalke nepravilno vezane, posledica obrabe in zaradi načina hoje ???? (kako znano že iz vaših odgovorov in drugih forumov).
Superge sem kupila marca 2017. Redna cena 169 EUR. Znižani na 118 EUR. SEDAJ VEM ZAKAJ. Reklamirala pa sem jih zaradi podplata, ki je sestavljen na različnih mestih iz dveh barv gume in spodnja guma se je začela na večih mestih od zadaj (!) lepiti stran od druge gume. Tudi na sredini podplata kjer se podplat običajno najmanj uničuje. Je pa res več pregiba. Moje laično mnenje je da lepilo ki spaja ti dve gumi ni OK oziroma si materiala nista kompatibilna.
Gremo naprej direktno na podjetje Brooks.

kar še kupuj v interšportu…

Salonar Ara se mi je pri izstopu iz avta pretrgal na zunanji strani. Ne vem kakšno kvalitetno usnje, cena v nebo. Samo “zaletela” sem se s peto v spodnji rob, pa mi je pretrgalo čevelj na pol. Morda sem jih obula 5x ali 6x. Niso mi hoteli zamenjati, ne priznati napake. Od takrat Ara hvala lepa.

Poznano.
Očitno g.Urankar vsem poda ENaKE odgovore. Meni je pri reklamaciji superg Asics odgovoril enako, nosila sem jih dva meseca, ko se je začela trgati mrežca …

Tudi meni je “sodni izvedenec” Jože Urankar navrgel točno te iste tri razloge:
– premalo zavezana obutev
– izbor neustrezne številke
– izbor neustreznega modela glede na obliko nog
Ali se da tu še kaj storiti? Jutri kličem ZPS, pripravljen sem iti tudi do odvetnika!

Aja pa še to, jaz imam tekaške copate Mizuno, kupljene pred 3 meseci, v uporabi pa ne več kot 1x na teden, samo za hojo…
So se mi pa strgale zadaj na peti. Najprej na desnem, nato še na levem.

Oktobra kupljeni v Deichmanu eni gležnjarji za jesen/zimo. Sploh ne poceni in ceneni, gor pravo usnje, z gumi podplatom, narebran profil. Cena preko 50 eur, kar za Deichmann ni poceni in v rangu tapoceni robe.

V pogonu v treh mesecih 3x tedensko- hoja od hiše do avta, do službe, preobut v službi in obratno za na pot domov. Včasih hoja z njimi cca 1 km na dan- ne več kot50x.

v Januarju luknja na podplatih, guma se je dobesedno svaljkala spodaj. Naj omenim, da ne vrtim nog med hojo. Slab material.

pa v 8ih letih nobenih problemov ali reklamacij s čevlji iz Deichmana ( kupujem. max. po 2 para na leto ne več, ne najcenejših linij). Zdaj pa še to ne bom več – izgubljeno zaupanje. Prepofl za tisti ne tako majhen denar.

Od sedaj naprej kupujem gležnarje za jesen in zimo samo še znamk, kot so Lumberjack, Timberland, Panama Jack, Merrell, In to v tujini, ne pri nas v Sloveniji – ker vem, da je velika razlika made in Mexico, Made in Venezuela, Made in Spain ( na voljo v tujini) in made in China ( na voljo pri nas)….. In še cene – pri nas tudi na razprodajah ne dobiš teh znamk pod 100 eur, v tujini pa. Originale.

Najboljši ženski salonarji, taki “durrable”, za v avto in vozit, za stopit med tlakovce, pa peta ostane cela, so znamk Lloyd in Gabor. Cele iz pravega usnja, vključno s podplatom. Niso pa poceni -redne cene okoli 150 eur.

Nosijo jih tudi stevardese Lufthanse in Swissaira, bajdevej-del službene uniforme…..

Copatio, ali ste vi kaj uspeli z reklamacijo?

Generalno gledano je blago, vedno slabše kvalitete.Čevlji ranga 50-60e, zdržijo 3 mesece, športna majica, ali trenirka, petkrat oprana, popolnoma izgubi barvo. V kratkem izgledaš, kot ubežnik, ampak ne današnji migrant, ampak tisti, med drugo svetovno vojno.Dogaja se isto, kot z hrano, za vzhodno evropo je rezervirano tretjerazredno blago. To je gola resnica, pa če vam, je prav, ali ne.A smo že ulovili tisti nemško francoski vlak?

Tudi meni Merrellke razpadle v 2 mesecih. Zdej nosim une stare  k jih že mam 4 leta… Stare delajo normalno, nove strohnijo v 2 mesecih. Ne vem kaj nam prodajajo. Računa nimam več.

Razpad čevljev kot pišete se zgodi zaradi starosti obutve. Še nič ne pomeni, če smo mi kupili novo obutev, ker nova je samo za nas, narejena pa je bila kdo ve kdaj. Nekdo zgoraj je pisal, da je viden datum izdelave. To bi obutev morala imeti in tudi rok trajanja. Sama imam doma kar zalogo obutve, ki je nisem veliko nosila, staro precej let. Ko sem se odločila malo ponositi, sem sredi ceste ostala brez podplata. Isto sranje je s torbicami, pa ne tisti za par eurov. Kupila sem dve torbici Agata Ruiz  de la Prada. Obe prelepi, eno sem veliko nosila in se je zgulila, oluščila. Drugo sem malo nosila in ko sem jo enkrat uporabila se je skoraj cela oluščila. S tako nekvaliteto se pretaka veliko denarja in odpadkov, od katerih se bomo zadušili.

Dela se v klump kvaliteti, da lahko spet čim prej v klump kvaliteti nekaj novega prodajo.

Sploh ne vem več v kateri trgovini se splača kupvat pohodne čevlje, ker so vsi tako slabe kvalitete, da mi v eni sezoni razpadejo. Razmišljam, da bom šel nazaj na Alpino al pa Planiko, če še to delajo…

Žal z Alpino imam slabe izkušnje. Kupila nizke pohodne čevlje. Obula 7x in na sredi potovanja se mi je že odkimal podplat ob strani.

So mi sicer zalimali in ob reklamaciji se trdili, da ker je bili znižano, da niso dolžni zagotavljati iste kvalitete kot za neznizano!!! Takrat so mi tudi povedali, da je bilo to že iz nekaj let starih zalog. Sedaj te čevlje nosim 1,5 leta in sprt se odlimava, a ker so že tudi sicer uničeni, jih vržem stran. Nimam pa pojma, kje kupiti nove, s katerim bom šla lahko brez skrbi na pot??

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi slabo, 10.07.2022 ob 22:46

Žal z Alpino imam slabe izkušnje. Kupila nizke pohodne čevlje. Obula 7x in na sredi potovanja se mi je že odkimal podplat ob strani.

So mi sicer zalimali in ob reklamaciji se trdili, da ker je bili znižano, da niso dolžni zagotavljati iste kvalitete kot za neznizano!!! Takrat so mi tudi povedali, da je bilo to že iz nekaj let starih zalog. Sedaj te čevlje nosim 1,5 leta in sprt se odlimava, a ker so že tudi sicer uničeni, jih vržem stran. Nimam pa pojma, kje kupiti nove, s katerim bom šla lahko brez skrbi na pot??

Kupi Sportivo …. Zakon!

New Report

Close