Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek REKLAMACIJA – čevlji v treh mesecih od nakupa že razpadajo!!!!

REKLAMACIJA – čevlji v treh mesecih od nakupa že razpadajo!!!!

Kvaliteta definitivno pada. Včasih sem kupoval nekaj srednjega 50-70€ in sem imel za 2-3 leta non stop nošenja.

Pa ti prvič zdržijo samo pol leta, pa potem drugič spet komaj pol leta….

Ma sedaj kupujem čim ceneje tam 30€+-10€ max. Nosiš tiste pol leta, ko se odlima podplat ali trga pa v kanto.

Sej bi dal malo več, ampak kdo ti garantira, da bo dolgo zdržal. Kup smeti se pa seveda samo veča.

Odgovor na objavo uporabnika
Stari čevlji, 25.06.2022 ob 22:19

Razpad čevljev kot pišete se zgodi zaradi starosti obutve. Še nič ne pomeni, če smo mi kupili novo obutev, ker nova je samo za nas, narejena pa je bila kdo ve kdaj. Nekdo zgoraj je pisal, da je viden datum izdelave. To bi obutev morala imeti in tudi rok trajanja. Sama imam doma kar zalogo obutve, ki je nisem veliko nosila, staro precej let. Ko sem se odločila malo ponositi, sem sredi ceste ostala brez podplata. Isto sranje je s torbicami, pa ne tisti za par eurov. Kupila sem dve torbici Agata Ruiz  de la Prada. Obe prelepi, eno sem veliko nosila in se je zgulila, oluščila. Drugo sem malo nosila in ko sem jo enkrat uporabila se je skoraj cela oluščila. S tako nekvaliteto se pretaka veliko denarja in odpadkov, od katerih se bomo zadušili.

Glede preprečevanja luščenja torbice, če je iz pravehga usnja ti dam čahko nasvet, ki deluje:

 

Redno, četudi imaš pospravljeno v škatli na suhem, moraš mazati z neko kremo za nego usnja ali vazelinom. To je strojena mrtva koža in rabi mast in vlago tudi kot “torbica”. Drugače se res olušči, kot koža, ki je bila opečena, pa se po mehurjih lušči.

Delam tako – imam tudi nekaj meni dragcenih torbic že 8. leto- jih 2x letno namažem tudi, ko so shranjene v garderobi, ali pa original škatlah. Enako obutev iz usnja – premazat tudi v času, ko npr.  tistih par mesecev ne nosiš.  Imam tako nekaj obutve, ki je stara tudi že 10 let ( kašni dragoceni salonarji, sandali, škornji). Suh zrak ali preveč vlažen zrak, prevroče, T pod ničlo, če imate pozimi kje v kakni vrtni uti v času hrambe jih tudi uničuje strukturno.  Ali pa ko  usnjen izdelek  v uporabi, UV žarki tudi precej uničijo lahko izdelek iz pravega usnja, strojeno kožo, če ni primerno zaščitena.

Obstajajo tudi zaščitna sredstva za oblačila, obutev   iz drugih materialov, npr. tekstila-dobra je tudi tista impregnacija za kamp opremo – šotore, ipd… Deluje. Ker ščiti tudi pred UV žarki – kako je močno sonce na vročini, sploh zadnjih nekaj let nekje 5 mesecev na leto, pa vsi že vemo.

 

Če kupiš čevlje v šparu ni garancije. Iz prve roke povem.

Odgovor na objavo uporabnika
Barca, 13.09.2017 ob 05:54

Seveda, do sedaj nisem imela ob reklamaciji z računom nikoli težav, ali popravilo ali pa menjava, Tudi vrnitev denarja, če nismo našli kaj uporabnega (na bon ne pristajam).

Lej jo Barco, si se vrnila na forum?

Z racunom pijdi nazaj.

.  Bodi ODLOCNA pri uveljavljanju svojih pravic

.   STVARNA NAPAKA: izdelek, ki nima oglasevanih lastnost, ( poguglaj)

    .   Pri STVARNI NAPAKI imas 3 moznosti, za katere se odloci KUPEC:

ZAMENJAVA ARTIKLA

VRACILO KUPNINE

ODSKODNINA ZA NAPAKO (za cevljarja….)

.   Bodi odocna jn nd popusčaj. Zahtevaj zapisnik, naj ga podpisejo in pusti čevlje tam.

 

 

Imel sem (poslovne) čevlje preko 100€ Fretz men, goretex. Služili super par let. Ko so se iztrošili, kupim iste nove in so puščali. Nesem nazaj v Humanic in dajo oni svojemu pooblaščenemu čevljarju preveriti. Mi jih vrnejo, vse razvlečene, odtisi vpenjal in polne posušenih madežev vode, videlo se je, da jih je čevljar zares testiral in jih s kakšnim pripomočkom vpel in namakal v vodi. Reklamacija zavrnjena. Čevlji so naprej puščali in sem imel stalno ob minimalnem dežju vlažno nogo, pozimi to itak ne moreš sprejet. Strokovnost Humanica, njihovega čevljarja in Frez mena zanič! Nikoli več Frez men.

Sama sem nedolgo nazaj v intersport odnesla superge,ki so bile znižane malo pod sto eur in so imele enako v dveh mesecih zadaj že vse raztrgano pri petnem delu znotraj in sem dobila zavrnitev, da so poslali naprej in da ne bodo upoštevali,ker je to lahko nepravilno nošenje čevljev in sem samo lahko nazaj prišla iskat superge….doma imam tudi nikice ki jih v 5+ letih nisem zadaj nič uničila ali strgala tako da toliko o tem…kam bi se sedaj lahko še pritožila,ker se ne strinjam z njihovim odgovorom?

🤣🤣🤣🤣

Odgovor na objavo uporabnika
fdšsdfa, 13.09.2017 ob 14:23

Sicer bo Gunči spet imel pripombe – ampak reklamirala sem ravno Asics copate v Intersportu… vzela sem drugačne Asics, ker enakih niso imeli, razliko v vrednosti sem dobila vrnjeno.
[/quote]

Kupuj v bodoče Under Armour in New Balance superge- za te znamke namreč očitno ta sodni izvedenec še slišal ni. Se je specializiral za Asics :))))). (močan sarkazem on!)

Pa naj ti jh kdo iz Parndorf outteta v Avstriji prinese , ali pa iz Italije iz kakega outleta mcArthur Glen- cene pri nas so med 130- 150 eur, tam pa 70 isti-enak model, modelno leto :). Jaz samo še v tujini kupujem superge ker nisem tak bogataš, da bi preplačeval tukaj po slovenskih cenah…. Sicer najraje v Ameriki -v outletu cena UnderArmourk 50 usd, pri nas pa isti model 150 🙂 Pa LOL, no. A tukaj je zato dražje, ker je Under Armour pri nas šele nekje slabi dve leti na voljo?
[/quote]

Joj, zdajle si me pa razkuril. Kupila sinu dvojne under armour – ene za talepše, druge za tagrše – skupaj 140 evrov. Oboji po parih mesecih uporabe že natrgani. Klump, ne pa dobra roba.

Skoraj da se autocorrect dvigne na tuj račun Ko držav želi svoje 🙂🙃😆 Končno se bi sosedom dopovedalo, da obstaja 5 urnen navijannu žoge ne bi pač znanj, ter da prijazni čeprav, kjer bi sami rabili kakšen poduk . Trček se štajerski f igrišče. Za velike ☺

Ok, odgovorila na zastarelo. 🤷‍♀️🙄🤣😁☺☺☺

Drugače pa. Obdržite tudi e računa, od kar he bojda zgolj E, je f 3x več dela. Pa vsi vaši podatki so vidni skorajda vsem  😳🙃🤷‍♀️☺

Kvaliteta je drastcňo padla. Kar se mene tiče, proizvajalci NAMERNO in ZAVESTNO USTVARJAJO SMETI.

 

In menim, da bi bil čas da se zoper nek tak primer (npr. Asics – športni copati), prične KOLEKTIVNA TOŽBA, ki bo potem služila kot precedens.

 

Potrosnisko pravo omogoča kolektivne tozbe, glej na dnu ….

 

https://kolektiv99.si/

 

 

 

Primer. Kupila sem istočasno Asics športne copate za tek in črne Nikice za v službo.

Prve so razpadle po prvem pranju, druge perem in centrifugiram mesečno že par let.

Odgovor na objavo uporabnika
prosim za vaše nasvete, 13.09.2017 ob 05:16

22. maja 2017 sem kupila moške poletne čevlje (na vezalke), cena 60 €.

Sin jih je v maju obul 5 krat, potem pa je čez poletje večinoma nosil Havaianas natikače, ker je bilo prevroče za čevlje.
Avgusta in septembra jih je imel obute skupaj ene 15 krat.
Torej jih je od nakupa obul 20 krat.

V čem je problem?
Čevlji so se znotraj na peti začeli trgati, tako da se vidi plastika, vložek ki se ga vstavi v čevelj je natrgan, zunanji del – bela debela guma okrog čevlja se je odlimala na zunanji strani obeh čevljev v dolžini 3 cm.

Se pravi so čevlji ‘stari’ …. tri mesece in pol, pa so ta obrabljeni, kot bi jih sin nosil vsaj štiri sezone.

Kaj naj naredim, Prosim za vaše nasvete.
Ali jih lahko še reklamiram?

Hvala.

znamka?

New Report

Close