Najdi forum

Splash Forum Politični čvek Resnica o Dražgošah skozi oči domačina

Resnica o Dražgošah skozi oči domačina

Boom———- Dosti manj kot tebi !

Pik ti boš zmeraj v enoumju,ker dvoumje je že pretežko za tebe!

janos————- Tako bo kot ti veliš in nič drugače. Sedaj pa se opravičujem, ker moram na pot pogledat malo hazarderje v Italijo !

Pa srečno in dobro spite !

Pik, a si res tak revež in taka ovca, da sploh ne razumeš, kakšnega bedaka delaš iz sebe! Kar sem ti napisal niso neke moje blodnje, kot j ti trosiš, ampak so to DEJSTVA iz celega sveta!!!
Pa o kakšnem enoumju ti govoriš?? Da ne boš v dilemi naj ti povem, da sem živel tudi v prejšnjem sistemu. A v glavnem nobene represje nisem doživel, če se obnašaš kot človek, jasno!
In lahko ti zatrdim, da res nikdar se n zgodilo, da je nekdo ukradel denar zbran za pogreb sodelavca, kar se v tvojih “zlatih časih” kar pogosto dogaja. Da o drugem niti ne govorimo. In nbenemu se nič ne zgodi!
Če je to zate demokracija in poštenje je s tvojimi merili nekaj hudo narobe!

Jasno je, da nam celo zdaj (beri: v samostojni Sloveniji) v veliki meri skušajo prodati “svojo verzijo” dogajanja. V nasprotnem primeru, si najbrž ne bi dali toliko opraviti z drugače mislečimi, kar nekaj dilem pa bi lahko mimogrede rešili že v šolah, s kratko razlago. V dobro lahko štejemo to, da je danes vsaj očitno potvarjanje zgodovine v šolah prepovedano/nezaželjeno, zato pa bolj malo vemo 🙂

Glede na komentarje za nekatere resno dvomim, da so sploh prebrali naslovni članek. Avtor ne navaja kakršnihkoli vzporednic med takratnim dogajanjem in današnjo zmešnjavo. Če prav razumem, gre le za to, da partizani v tej vasi niso ščitili prebivalcev, kot se skuša pokazati s proslavami in podobnim.

@ KOKO:
Nihče ne zagovarja okupatorja, tako kot nihče ne bi bil navdušen nad napadom v lastnem stanovanju. Ampak dvomim, da bi ti bilo bolj všeč, če bi za varstvo pred napadom najel stražarje, ki pa bi te, ko bi šlo zares, pregnali iz hiše, nato pa napad opazovali!?

Pa da ne bo vse samo kritično – vsa čast tistim, ki ste v razpravi uspeli obdržat svoje dostojanstvo. V naši državi ga tako kronično primanjkuje, da res ni na mestu, da bi ga zapravljali!

KOKO—————– V svojem pisanju si že sam napisal odgovor, zakaj ničesar ne razumeš. Če nisi v bivšem enoumju ti osebno ničesar doživel , pomeni samo, da si se z vsem strinjal. Toda to ne more biti merilo za druge, ki pa so doživeli turturo totalitarizma.
Brez veze je s teboj o tem razpravljati, ko pa na mesto normalnega dialoga uporabljaš žaljivke.

Veš KOKO ti ne razumeš kaj je demokracija !

Pik As živi v NEUMJU,ker je to za njega edino razumljivo -ha-ha!

Pik. meni je povsem jasno, kaj te muči in da sam ne pišeš tako kot misliš in ti očitno teh 24 centov ogromno pomeni, domovina, država in narod pa prav nič!!!??? O tem se vprašaj:
Nisi odgovoril niti na eno vprašanje! Zato te še enkrat lepo svetujem, da se najprej potrudi, da boš imel tiste osnove o obnašanju in razgledanosti!
Veliko mlatiš o demokraciji in podobnem, a pijma nimaš kaj to sploh je. Praviš, da sem se z vsem strinjal. NI RES z nobeno stvarjo se nisem strinjal in danes še pe manj!!! Lahko bi mirno rekli, da sem “poklicni revolucionar.” Si razumel to??? In kaj lahko danes storim, ker se ne strinjam??? Prav nič! Mimo mene je šlo že marsikaj, tudi več kot 50 let, a nikdar v preteklosti se ni zgodilo, da bi bilo normalno, da delavci delajo več kot leto dni brez plače, da se pokrade denar, ki je bil zbran solidrnostno za mrtvega sodelavca, in tega je še ogromno!!! Samo povedat nimam komu in dokler bodo takšne ovce kot si ti bo tako!!!
Zelen, tvoji komentarji so res brez repa in glave. Malo si preberite kaj vojna je! V vojni nimaš kam pobegniti, to ni igra kot si jo predstavlajte ti in Pik!
Samo mlatite in nihče ni povedal kaj bi bilo najbolje storiti. Jasno mi je, da o tem nimate pojma. Najbolje je pustiti okupatorske zločince, da pobijajo nedolžne Slovence, ker so jih Domobranci večkrat prisegli in bili v krutosti svojih zločinov veliko hujših od okupatorja!

zelen,

pišeš, da resno dvomiš, da so komentatorji prebrali naslovni članek.
Jaz pa dvomim, da si ti članek sploh v celoti prebral in se v njega poglobil.
Ja, glede na takratnim dogajanjem in današnjo zmešnjavo je vse mogoče. Kaj pa če si res še “zelen”? Oprosti!!!

Tukaj imaš link in ga dobro predelaj. Ugotovil boš od kje je tale članek prifrčal. Takih zelencev se v današnjem času ne manjka, ko si privoščijo potvarjati zgodovino.

DRAŽGOŠKA BITKA
http://sl.wikipedia.org/wiki/Dra{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}Bego{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka_bitka

Članek je osebek Huey prenesel iz spletne strani “Družina”! Takih osebkov, se je pojavilo mnogo v tem današnjim, praviš mu, “današnjo zmešnjavo”. To ni prvi primer, prinesen iz spletne strani Družine!

O Dražgošah je napisanih več knjig, živi so tudi še nekateri borci.¸

Svinjarijo pa je okupator počel po vsej Sloveniji, mnogo vasi je bilo požgani. Ljudi pa so odpeljali v koncentracijska taborišča s pomočjo domačih izdajalcev in RKC.

Beri, beri, ne samo poslušaj.

prababi—————— Še zmeraj mlatiš prazno slamo, pa ponujaš plevel brez vrednosti ???

Še malo pa boš tudi ti bral/a, kako bodo na Mađarskem postavili v vrsto pred sodnike komunistične zločince. Upam da bodo nekega dne tudi pri nas to doživeli !!! Pa ne, da boš tudi ti med njimi ???

Valovi, tisti ki smo vsaj občasno tu vemo kdo in kaj si! Sovražnik Slovencev in Slovenije z zelo prazno glavo!
A lahko pojasniš kaj ima Madžarska s to temo???
Ali je to pokrito le s tem, ker verjameš, da so domači izdajalci med drugo svetovno vojno večkrat prisegli neomejeno zvestobo okupatorju, ker so komunajzarji v šestdesetih letih zlorabili svoj položaj in seveda skupaj s celim svetom preganjali zločince, ki pa dejansko nikdar niso bili kaznovani??? Če nimaš pametnega komantarja ne bluzi!!!!

MEŽNAR—————- Pravi sovražnik se skriva v tvoji pameti ! Mađarska ima lahko še kako velik pomen na bodoče dogotke tudi pri nas. Seveda te razumem, da se ti tega bojiš ! Saj so Mađarsko okupirali tvoji pajdaši Rusi in če kdo ve kaj je komunistična turtura, potem to vedo Mađari. Za to pričakujem, da bodo prav oni postavili pred sodišča komunistične zločince katere ti in tvoja zločinska banda zagovarjate !
Ko se bo to zgodilo tam , se bo pozneje selilo tudi k nam ! Zato se kar pripravi, če imaš kaj na vesti !

“Pravi sovražnik se skriva v tvoji pameti ! Mađarska ima lahko še kako velik pomen na bodoče dogotke tudi pri nas. Seveda te razumem, da se ti tega bojiš ! Saj so Mađarsko okupirali tvoji pajdaši Rusi in če kdo ve kaj je komunistična turtura, potem to vedo Mađari. Za to pričakujem, da bodo prav oni postavili pred sodišča komunistične zločince katere ti in tvoja zločinska banda zagovarjate !
Ko se bo to zgodilo tam , se bo pozneje selilo tudi k nam ! Zato se kar pripravi, če imaš kaj na vesti ! “
Daj preberi še enkrat kaj si napisal, pa boš mogoče pogruntal kakšen cepec si! In kot prvo ne ocenjuj kdo je moj in kdo ne, ker me ne poznaš in se motiš na celi črti! Zločinska banda si ti in tebi podobni in vaše načelo identifikacija, izolacija in likvidacija ne vžge več. To ste počeli dolga leta in če misliš da lahko s tvojimi blodnjami in lažmi spremeniš iizdajalca in okupatorja v heroja se zelo motiš, v celoti kot vedno! Tako je po celem svetu in tako tudi bo!!!
Kar pa se tiče Madžarske je tukaj govora o Dražgoški bitki ki se je zgodila pred skoraj 70 leti, ti pa bluziš o bodočih dogodkih pri nas?! Moja vest pa je čista in podprta s hrabrimi in žlahtimi dejanji, kar pa vsakotedenska prisega okupatorju prav gotovo ni in NIKDAR ne bo!!!!
Da ne boš bluzil pa si tole malo poglej in preberi kako je z vestjo tebe in tvojih idolov!!!!

Najpametnejši posnetek celotnega dogajanja zadnjih 20 let! Butale, več kot Butale!

valovi,
zvalovani, Pikzigmar in še in še!
Če kdo mlati prazno slamo jo ti, največ jo zmlatiš! Vse preslišiš! Nikogar ne poslušaš!
Preganjaš, obtožuješ, svoje bogibatine, ko se skrivajo resnično v zakolisju, pa jih pustiš na miru.

Veš, ti pikzigmar, da Slovenija še obstaja, pa da ti tukaj lahko bluziš neumnosti, se imaš zahvaliti osvoboditeljem borcem! Nikakor pa ne tvojim domobrancem izdajalcem slovenskega naroda.

Žalostno je, da tukaj nisi osamljen, ko to počneš. Zgoraj v mojem postu sem napisala link od WIKIPEDIJA, si ga preklikal??? Nisi zmožen! Da bi ga!

Napisala sem tudi od kje je bil “uvodni članek” prenešen, s sptetne strani Družine!
Dokler bo imela RKC take ovce, da bodo prenašale take neresnične vesti, pa še take ovce, da se bodo pod tak zgoraj uvodni članek podpisovali, bo zelo težko za Slovence.
Ja, med njimi je tudi Tamara, ko je celo dobila priznaje Vatikana.

Pa še malo osvežitve, da vidite, kaj so delali domobranci in okupatorji, ko so rovarili po slovenski zemlji in tlačili slovenski narod med drugo svetovno vojno.

http://muceniskapot.nuovaalabarda.org/knjiga.php
http://www.mojvideo.com/video-domobranci-vs-partizani/8ee19b2ba957dd36b0a3
Vem, da tem osebkom, ko tukaj smetijo in žalijo osvoboditelje borce, njim ne bo nič zaleglo.
Glede, da to berejo tudi drugi, ko ne pišejo, pa naj bo to njim v poduk, da se kaj takega ne sme nikoli več ponoviti

prababa——————- Kot vidiš nisem v svojem prispevku napisal nič na debelo, kaneda ?!

Zakaj si torej moj prispevek ponaredila in na pisala zadnji stavek z debelo črko ?!

Zato, ker si se našla v tem in te se je dotaknilo. Morda čutiš krivico, te peče vest, imaš kaj za bregom, kar samo ti veš, se morda bojiš, da bo prišlo pri nas do temeljitih sprememb in te bodo izdali živci, ki so že dodobra zrahljani , kaneda ?!

Pravim, da MLATIŠ PRAZNO SLAMO ! in zato ti bom še ENKRAT NAPISAL.——– Komunisti so storili zločin nad narodom, za katerega ni še nišče odgovarjal, RAZUMEŠ TI TO ???

Slovenija prej ne bo normalna država dokler ne bodo ti komunistični zločinci obsojeni !!!

IN VERJEMI DA BODO !!!

z zanimanjem tole prebiram, po mojem je šlo v primeru Dražgoš za dezerterstvo in bi morali pobeglim partizanom soditi zaradi dezerterstva in izdaje, to po mojem še lahko naredijo in pol bo pa mir v Sloveniji in bomo končno lahko začeli dohitevat Čehe in Slovake, treba je reči bobu bob, hvala za vse prispevke na forumu, me je malo sram, da šele zdaj izvem vso resnico o “partizanskih junaštvih”

A ti si desc, ne baba?!! Pa čist drug vtis daješ.

Valovi o katerih komunističnih zločincih govoriš? Titu ko je že mrtev. Koga bi ti rad zdaj dal na sodišče?

Moja kratka obnova zgodbe kot sem jo jaz razumel. Partizani so se skrivali na vasi. Tri vaščane je motila njihova prisotnost in so jih šli prijavit županu, ki je tak kot vsi župani bil postavljen s strani nacistov. Torej so izdali borce proti okupatorju in jih prijavili sovražniku (se strinjamo, da je Hitler bil sovražnik). Partizani so se pred močnejšo ofenzivo nacistov umaknili. To je taktičen vojaški umik, ki bi ga naredil vsak vojaški poveljnik, kjer bi bili zagotovo poraženi in pobiti. Normalno saj niso samomorilci. Neusmiljeni Nemci so poklali na zelo krut način nedolžne slovence. Se mi zelo smilijo, takih pobojev so nemci veliko naredili. Zato so tudi bili partizani, da so se trudili boriti proti tem prascom.

Na to lahko rečem samo vsaka čast vsem, ki so se borili proti neusmiljnem okupatorju. Zelo veliko jih je pri tem umrlo in smo jim lahko vsi hvaležni. Brez njih Slovenija ne bi bila to kar je.

SMRT FAŠIZMU! SVOBODA NARODU!

Ampak takih kot si ti mam pa res počasi že poln kufer. Eno samo prirejanje resnice, celo naslovno originalno zgodbo. In takšni umotvori tukaj pišejo komentarje.

Na ti bom citiral:
Vas je imela zelo dobro lego za umik na Jelovico, če bi Nemci morda napadli. Snega je bilo zelo veliko, vsaj meter in pol, vendar so imeli vozniki lesa dobro utrjene poti z Jelovice. Vas je bila razpotegnjena, vendar so bile hiše na kupu, tako da so imeli partizani hrane in prenočišč dovolj. Za takratni čas so bile Dražgoše bogata vas.

Vse to potrjuje dejstvo, da je bila vas načrtno izbrana. Med partizani se je govorilo: »Take farške vasi pa res ni škoda.«

Že prvi dan bojev, v petek 9. 1. 1942, je moj oče prosil partizane, naj odidejo iz vasi, ker so Nemci premočni, da bi jih partizani lahko premagali. »Pojdite iz vasi! Jaz vem, kaj je vojska in vojna, ker sem bil v prvi svetovni vojni. Nemci tega ne bodo dopustili. Ljudje bomo nesrečni, vas pa bodo premagali ali pa se boste morali umakniti. Pripravljeni smo vam voziti hrano na Jelovico, samo pojdite iz vasi!« jih je rotil oče. Na Jelovici je bilo namreč takrat veliko planinskih in gozdarskih koč. Vendar so bili partizani odločeni, da se bodo uprli in da bodo ljudi branili pred Nemci, če bi ti napadli.

Tako se res sprašujem kaj je vaš namen komentiranja tukaj. Ste res plačani 5 centov na post, kot je pred parimi tedni namignil Boom?

Reall verjamem, da so bili nekateri vaščani, ki so želeli samo mirno preživeti okupacijo brez tveganja. Mogoče celo živeti dolgo in lepo življenje pod Hitlerjem. Jaz vidim kot glavne krivce v zgodbi za pokol tiste, ki so izdali Nemcom, da so tam partizani.

In to ni nobeno prirejanje resnice ampak najbolj možno objektivno gledano iz mojih oči.

Atilap—————— Med tem, ko je glavni protagonist in komunistični agitator te tvoje iz komunističnih časov potegnjene parole ( smrt fašizmu svoboda narodu ) Tito, obtožen krivde za masovne vojne zločine ( 1.000.000 ) žrtev in je zaradi tega na svetovni lestvici, največjih vojnih zločincev, pristal na desetem mestu , ti lepiš njegovo propagando s katero so slepili sebe in narod !

Se ti ne zdi, da nisi popolno normalen !

Danes imamo veliko več razlogov, da napišemo – smrt komunizmu, svoboda narodu-, pa tega nihče ne piše in ne izkorišča !

Daj malo se strezni !

Atilap, hvala za vse komentarje. Res hvala.
Si mi pomagal začeti globje razumevati. Hvala še enkrat.

Tukaj je ogromno mlatenje, sprenevedanja in laži in ko to bereš ne veš več ali smo bili Slovenci v drugi svetovni vojni okupatorji in smo napadli Nemčijo, ali so vaščani napadli okupatorja, ali partizane itd…
Zato predlagam, da nekdo, ki res pozna potek dogodkov iz pripovedovanja kakšnega starejšega sorodnika, ali kaj podobnega. Ne tvezit neke neumnosti kako so vam to povedali otorci od šest, sedem let, ampak nekdo ki res ve kako je bilo! Vse naj bo napisano na kratko in ko radi rečemo “po kmečko” v desetih, največ petnajstih stavkih in brez političnih komentarjev in filozofiranja.
Reall in podobni filozofi, ki se ne zavedate kaj mlatite pa si preberite izjavo človeka iz Lendave, ki je podobne grozote preživel in prživel Auschwitz!. V reviji “ONA” od 31.01.2012 Samo par besed kako je vse potekalo: ” Starši so bili obveščeni, da pridejo žandarji po nas, zato smo jih čakali oblečeni. Žandarji so prebrali besedilo, ki je bilo napisano na papirju.Zadnji stavek se je glasil, kdor tega ne bo storil, bo ustreljen na licu mesta! Spomnim se, da sem takrat zbiral znamke, zato sem odšel v sobo, prinesel album in ga položil na mizo. Potem smo odšli…!!!”
Vsa zlatnina in vse imetje je ostalo v hiši, ki so jo okupatorji popolnoma izropali in nato hišo zažgali!!!
Reall takšnih bedarij, kako so okupatorji počeli koristna dela in niso hoteli nobenemu nič žalega prihrani za sebe in tebi podobne cepce!

reAll,
res boš moral še globlje misliti, da boš kaj razumel, pa tudi kontroliraj se, kaj pisariš!!!

New Report

Close