Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s fantom imava različne prehranjevalne navade

s fantom imava različne prehranjevalne navade

Jaz delam preko študenca, on pa dela za minimalca. Imava kredit in še sprotne stroške. Zelenjavo in sadje dobiva od mojih in njegovih staršev, ki imajo vrtičke, ostalo hrano kupujem, ko je v akciji.

Seveda ne pričakujem, da bo jedel samo zelenjavo, zato vsak dan pripravim meso. Gre za to, da on gre potem na lastno pest po “junk” hrano, ki je za najine razmere (pre)draga in ne vem, na kakšen mu dopovedat, da tako več ne gre naprej.[/quote]

on sam financira svojo junk hrano. če prav razumem.
evo, to so tiste pasti “skupne blagajne” ki mi grejo v nos. ne moreš ti partnerju oponašat, kaj in koliko poje.[/quote]
?
nepismen folk?
Repliciraš na njeno razlago, da imata majne prejemke – da sma financira?

A pa berete kaj bluzite?

evo bom povedala na lepši način. Ženska živiš v demokratični državi, kjer ima vsak posameznik osnovne človekove pravice, ne glede na spol, poreklo in socialni status.
Zakonca sta si med seboj dolžna pomagati in imata enake dolžnosti in pravice v skupnosti.
svetujem, da se nehaš obnašati kot mama nemočnemu otroku, ampak kot partnerka in da si gospodinjsko delo razdelita. Tako boš ti enkrat jedla njegovo meso, drugič pa on tvojo zelenjavco.[/quote]
Problem je le to, da on noče zelenjave in žit in belo meso ona pa ne mesa, ne čipsa, ne radlarja, ne sokov, ne sladkarij(večinoma).
Dvojno kosilo kuhat pa ni najboljša rešitev, če ni časa za to.[/quote]

Ne gre toliko za to, da nočem, bolj to, da se rajši odpovem temu, pa greva poleti na morje, kot da si delam stroške na račun hrane in gaziranih pijač.
Meso imam tudi sama rada, osebno ga sicer ne bi jedla vsak dan, ampak ga pripravim, ker je njemu to dobro, tudi kakšne klobase, rebrca.

on sam financira svojo junk hrano. če prav razumem.
evo, to so tiste pasti “skupne blagajne” ki mi grejo v nos. ne moreš ti partnerju oponašat, kaj in koliko poje.[/quote]
?
nepismen folk?
Repliciraš na njeno razlago, da imata majne prejemke – da sma financira?

A pa berete kaj bluzite?[/quote]

če gre na lastno pest po junk food, verjetno ne vzame njene denarnice

A tega ji ne bi znal na malo lepši način povedati?

primož[/quote]

evo bom povedala na lepši način. Ženska živiš v demokratični državi, kjer ima vsak posameznik osnovne človekove pravice, ne glede na spol, poreklo in socialni status.
Zakonca sta si med seboj dolžna pomagati in imata enake dolžnosti in pravice v skupnosti.
svetujem, da se nehaš obnašati kot mama nemočnemu otroku, ampak kot partnerka in da si gospodinjsko delo razdelita. Tako boš ti enkrat jedla njegovo meso, drugič pa on tvojo zelenjavco.[/quote]

Ampak res, verjetno je s hrano enako, če se potrudiš, je pripravljena, če ne jo dobiš pa najprej v fris )))

Jaja, trud se splača, potrpežljivost tudi, velja za tiste, ki se radi obmetavate prvotno.

A tega ji ne bi znal na malo lepši način povedati?

primož[/quote]

glede na to kaj je bejba sama o sebi povedala z natipkanim … je komentar zelooooo nežen ☺
je pa res, da je nerodno žaliti pernate, parkljaste … živali s primerjavami

evo bom povedala na lepši način. Ženska živiš v demokratični državi, kjer ima vsak posameznik osnovne človekove pravice, ne glede na spol, poreklo in socialni status.
Zakonca sta si med seboj dolžna pomagati in imata enake dolžnosti in pravice v skupnosti.
svetujem, da se nehaš obnašati kot mama nemočnemu otroku, ampak kot partnerka in da si gospodinjsko delo razdelita. Tako boš ti enkrat jedla njegovo meso, drugič pa on tvojo zelenjavco.[/quote]

Ampak res, verjetno je s hrano enako, če se potrudiš, je pripravljena, če ne jo dobiš pa najprej v fris )))

Jaja, trud se splača, potrpežljivost tudi, velja za tiste, ki se radi obmetavate prvotno.[/quote]

ne vem, če se splača, ker se je takoj našlo 20 monkelj, ki jo prepričuje, da je zelenjava draga in naj že vrže na olje frdamane čevape.
Čez tri leta, ko bo vse zajebano, pa dva otroka vmes, ji bodo pa ločitev svetovale.
Hrana tukaj sploh ni problem, problem je očitna razvajenost fanta, neumnost ženske, ki je vse gospodinjenje že pristala, slabo razpolaganje s financami (dohodki so nizki), in najbrž tudi slabo znanje kuhanja (če znaš dobro kuhat, lahko narediš zdrav obrok relativno poceni. Pa še fant se zelo nezdravo prehranjuje.

To zna biti velik problem in se bosta morala resno pogovorit. Zelo malo je parov, ki imajo iste prehranjevalne navade in je pač treba sklepat kompromise. Moj tudi, če en dan ne je mesa, pravi, da je čist švoh, jaz pa ga sploh ne potrebujem. Pač skuham tako, da sva oba zadovoljna, jaz jem več zelenjave in priloge, on pa meso in malo priloge.
Je pa res, da on poje 2 do 3 krat večje porcije in finančno bi bilo zelo težko, če ne bi tudi prejemkov imel 2 do 3 krat več.

Pogovorita se, drugače bo samo še slabše in več zamer, ki pa vodijo v razhod.

No, dajmo bit pošteni.

Pri enem študentskem zaslužku, enem minimalcu in kreditu, je čisto vseeno, koliko blagajn imata, problem je v tem, da denarja ni prav veliko.

Zato morata pač pogruntat, koliko lahko za hrano zapravita. Ne more on enega egoizma s “svojim” denarjem špilat, če položnice niso plačane.

Ko dobiva plači, dava skupaj denar. Potem ga pokupčakava. Najemnina, položnice, hrana, avto, prihranek za morje itd. Imava še kupček ostalo, kamor dava nekaj denarja za “posebne” nepričakovane stroške kot so kakšna popravila. Jaz cel mesec kupujem iz kupčka hrana in lepo pridem skozi. Ponavljam, meso ima vsak dan na mizi. Potem pa opazim, da na kupčku ostalo zmanjka nekaj denarja. In točno vem koliko je ura. Saj ne vzame veliko, se pa pozna. Zadnjič se je pokvaril pomivalec in je bilo treba en del zamenjati, pa se je komaj izšlo.

Kaj pa če je fant res lačen? Pri naju je tako, da kuhava velikokrat skupaj – res še ne živiva skupaj in to ni zelo pogosto. Ker ko sem jaz kuhala sama za oba, sem imela občutek, da je hrane OGROMNO, on je pa po tistem bil hitro lačen. Sploh če dela še kaj fizično, mu je lahko to čisto premalo, sploh kakšna žita so nam, ženskam dovolj, za fante pa kot da ne bi pojedli nič. Sploh če praviš, da se nič ne redi.

Moj tudi je vse mogoče čipse, pije gazirane pijače, sladkarije, piškote…. Jaz pa samo gledam kaj in koliko poje 🙂 Pa ne, da bi mu karkoli očitala, če je lačen, naj je. Mi je pa res fascinantno, da sem jaz še čisto sita, on je dvakrat več kot jaz pojedel, pa bi čez eno uro še nekaj v usta dal.

Na tvojem mestu se ne bi obremenjevala z njegovo hrano. Če pričakuje, da samo ti kuhaš, kuhaj, kot tebi paše, vsake toliko ga lahko malo razvajaš. Če hoče po tem še jesti, naj je. Če mu ni všeč tvoja kuha, naj pa še sam kaj naredi za to.


vrni tipčka njegovi mami – reklamacija – za 1/2 leta in naj ga navadi zmernosti, sodelovanja, partnerstva …. spoštovanja!! dogovorjenega
ali pa ga zamenjaj za upgrade

Ampak res, verjetno je s hrano enako, če se potrudiš, je pripravljena, če ne jo dobiš pa najprej v fris )))

Jaja, trud se splača, potrpežljivost tudi, velja za tiste, ki se radi obmetavate prvotno.[/quote]

ne vem, če se splača, ker se je takoj našlo 20 monkelj, ki jo prepričuje, da je zelenjava draga in naj že vrže na olje frdamane čevape.
Čez tri leta, ko bo vse zajebano, pa dva otroka vmes, ji bodo pa ločitev svetovale.
Hrana tukaj sploh ni problem, problem je očitna razvajenost fanta, neumnost ženske, ki je vse gospodinjenje že pristala, slabo razpolaganje s financami (dohodki so nizki), in najbrž tudi slabo znanje kuhanja (če znaš dobro kuhat, lahko narediš zdrav obrok relativno poceni. Pa še fant se zelo nezdravo prehranjuje.[/quote]

Svoje mnenje sem povedala predhodno ali na začetku pod “ne svetujem vedno prav”. Kjer sem omenjala tudi otroke in stanje brez otrok, kjer je izmišljevanje kako drugače možno, ker potem recimo otroka ne moreš dati na pol in še tega odneseš vsak po svoje. Ni ravno lep slednji stavek, ampak dovolj jasen, kaj lahko počneš brez in z.
In ne maram tudi takega posploševanja s predvidevanji, kot ne pri tisti, ki še probala ni njene hrane in jo je že v štartu označila za zanič kuharico. Včasih tudi dobre kuharice menite, kako je dobro, pa se potem komu želodec smeje. Je relativno, predvsem pa, kako realtivno zdrava je ob tem vaša telesna zmogljivost tudi na tehtnici.

Morda pa spremenim mnenje, da se trud ne splača povsod )))

pošlji ga nazaj k mami. Enostavno za svojega minimalca požre preveč in to še nezdrave in drage hrane.


zelenjava in sadje ni drago. Zakaj tako prepričanje? Ok, bio varjanta je res dražja, a navadna pa res ni. Meso je drago.
Zahteva pa definitivno več časa, da se očisti in pripravi, kot pa tisti čevapi, ki jih samo vržeš v olje in se sami spečejo :).[/quote]

Resno? Kilogram čevapčičev stane cca. 5€ (v akcijah še manj) in iz tega se konkretno najedo tri osebe.
Koliko oseb se konkretno naje s kilogramom sadja (1,20€ – 5€), solate (2€), paradižnika (1€ – 3€), paprike (2€ – 4€)?
In čevapčiče vržeš v olje? No, verjamem, da ti potem niso všeč, meni tudi ne bi bili.[/quote]
A ti kupiš kilogram solate od enkrat? Ena glave gentile solate v Intersparu je okrog 50 centov poleti in 80 pozimi. Ja, res veliko stane..
ne rabiš me prepričevat, da se čevape bolj splača kupovat. Meni se bolj splača kupovat zelenjavo in to tako zaradi zdravja kot financ. In čevapov ne jem, to je meni zanič.

No, dajmo bit pošteni.

Pri enem študentskem zaslužku, enem minimalcu in kreditu, je čisto vseeno, koliko blagajn imata, problem je v tem, da denarja ni prav veliko.

Zato morata pač pogruntat, koliko lahko za hrano zapravita. Ne more on enega egoizma s “svojim” denarjem špilat, če položnice niso plačane.[/quote]

to je res, ampak hkrati pa ona nekje sanja, da bi ona za ta denar raje šla na dopust.
to se pravi, da denar je, samo pogledi na to, kako se ga bo zapravilo pa so različni.

in če je človek nezrel, ni rešitev, da drugi partner vzame vlogo starša v razmerju… ker to jaz tu vidim. da mu ona igra mater, ker on ni zrel za lastno samostojno življenje.

kupčkanje plače tako, da ti za lastne potrebe ne ostane popolnoma nič, vse je podrejeno potrebam para, ne vodi nikamor. v takem gospodinjstvu se človek izgubi, če si niti vrečke smokijev ali enega sladoleda ne moreš kupit, ne da bi partner opazil in zameril. ker je šlo iz “skupnega”

Še nekaj – od kdaj je zdravo, da je meso vsak dan na mizi, kuharice? Napadle ste jo, pa še postregla vas ni …

Ko sva se midva poročila, je moj jedel vse na žlico in na kilograme mesa in kruha. Od zelenjave filano papriko in sarmo, kako pečeno papriko in mlado čebulo, potem pa se spisek konča. Riž, makaroni, kaše, to sem.metala stran, ker je jedel izključno pečen krompir in kruh. Pogovor ne nuca dosti, gre preveč živcev. Potem sem začela kuhati drugače. Najprej sem zmanjsala količino kuhanja. Zame mesa ni treba sploh, zato sem spekla ali spohala samo eno porcijo mesa. Za njega zraven kruh, čebulo, zase pa sem kuhala zelenjavo in žitarice. Tako jeva še danes. Pač skuham eno.malo večje kosilo. On poje juhe, meso, kruh, pikne prilogo, solato, jaz pojem rižote, kaše, gobe, zelenjavo, solato. Večkrat dam namesto kruha tortilje, ki jih zavijeva vsak s svojo hrano. Oba imava rada enolončnice, sploh stročnice. Skuham brez mesa, njemu zraven kako hrenovko ali klobaso, jaz pojem brez. Zvecer on rad grize kikiriki in pivo, jaz si privoščim grozdje ali ananas.
Vem da to vama pomeni ekstra denar, ampak če se je priprabljen odreči dopustu zaradi čipsa, ga pusti. Saj bo pogruntal. Lej, eni zmečejo v cigarete, tvoj pa v drugačno drogo. Prav pa je, da določita znesek za hrano in ga ne prekoračita.
Hrana zna biti velik strošek, ampak če vama vse ostalo klapa, bosta šla sčasoma preko tega in se oba malo prilagodila. Moj zdaj že normalno je solato za kosilo in tudi sadje si večkrat vzame
Prej ni od tega jedel nič.

koliko mu pa ostane zase? koliko tebi?

Ojojoj avtorica, mene je pogrelo, pa sem samo brala tvoje poste… Dobra si (ali pa tudi ne), da ga takole prenašaš in pomoje se še zaveda ne, kakšno srečo ima s tabo.

Kot prvo bi tukaj izpostavila zdravje. Sicer kratkoročno tako nima veze, ampak čez 10 let bodo ob taki prehrani že posledice, in vedno huje bo. Zato se že samo iz tega stališča splača potruditi.

Če sem prav prebrala, kuhaš ti vsak dan? Upam, da si druga opravila razdelita. Jaz bi na tvojem mestu poskusila tako, polovico časa kuham po svojih željah, polovico časa po njegovih. To je maksimum in več, kot se od tebe zahteva. Ampak, ker je razvajena zmrda, in ker praviš, da se želiš potruditi za odnos… se mogoče splača. In mu povej, da se bodo na račun kosil po njegovih željah poslovili prigrizki. Lahko si vseeno dovolita, ne vem, 2 vrečki čipsa na teden. Gre se samo za meje.

In v primeru, da sam privleče domov kup junka, in da še vedno ne poje tvojih kosil, bi jaz v istem trenutku prenehala s kuharijo, pa naj je cele dneve kokakole in čipse. Mogoče rabi pa samo brco v rit.

Čisto enostavno. Na papir dajta cifre.

Na razpolago imata X evrov. Kredit je toliko, položnice so približno toliko. Z ostankom lahko razpolagata in odločit se morata, koliko sta pripravljena namenit za hrano, ter nato v tem okviru ugotovit, kaj si lahko privoščita.

Če tvoj fant ni sposoben imet resnega odraslega pogovora na to temo in ne namerava premišljeno razpolagat z denarjem, zelo hitro čips ne bo več vajin največji finančni problem, zato to vzemi kot resni znak za alarm.[/quote]

Tako, ja. S tem, da se x eurov nameni za hrano, ki dejansko jo je potrebno kupiti. Razvade pa naj vsaj v večji meri financira sam. Ampak potem spet trčimo ob trčenje mnenj ali naj bo denar skupen ali ne.
Kar se pa same hrane kot take tiče; s hčerko imava precej različen okus glede hrane in imava rešeno tako, da se včasih pač kuha bolj po njenem, drugič bolj po mojem okusu. Če je pa obrok tak, da lahko samo eno sestavino zamenjaš, dodaš ali izpustiš, pa to itak ni noben problem.

Se mi dozdeva, da so futr, čipsi, meso samo vrh ledene dobe, ki nakazuje veliko večji problem, ki zaenkrat še ni viden.
Čim prej diplomiraj, če se le da si najdi službo. Tudi brez službe boš mogoče vse skupaj videla v drugačni perspektivi.
Za vsak slučaj omenjam, da vsekakor tudi po diplomi še ne razmišljaj o otroku.
Glede na opisano pa ti – v izogib kasnejšim nevšečnostim – predlagam dva kupčka: moj in tvoj.

pleničke si mu tudi zamenjala?

Če je torej problem denar, potem naredita spisek stvari, ki jih je za skupni denar “dovoljeno” kupovati. Če se s sladkimi pijačami, čipsi, čokoladami ne strinjaš, jih fant za ta denar pač ne sme kupovati. Ne pusti se sicer sporovocirati, da poleg kuhanja samo ti hodiš kupovati.

Če nima pojma o kuhanju in se ne želi naučiti, poleg tega pa mu tvoja kuha ni všeč, ker je za njega preveč zdrava, potem naj bo pa lačen.……[/quote]
Ne bo lačen, čipsa si bo nabavil cele vreče 😉


zelenjava in sadje ni drago. Zakaj tako prepričanje? Ok, bio varjanta je res dražja, a navadna pa res ni. Meso je drago.
Zahteva pa definitivno več časa, da se očisti in pripravi, kot pa tisti čevapi, ki jih samo vržeš v olje in se sami spečejo :).[/quote]

Resno? Kilogram čevapčičev stane cca. 5€ (v akcijah še manj) in iz tega se konkretno najedo tri osebe.
Koliko oseb se konkretno naje s kilogramom sadja (1,20€ – 5€), solate (2€), paradižnika (1€ – 3€), paprike (2€ – 4€)?
In čevapčiče vržeš v olje? No, verjamem, da ti potem niso všeč, meni tudi ne bi bili.[/quote]

Nihče ne poje porcije čevapov brez vsega in je od tega cel dan sit.
Če živita v stanovanju, nimata verjetno roštilja na balkonu.
Sadje in zelenjava je poceni. Kg solate ima družina za dva dni, par pa za štiri, stane pa 1,5 evra oziroma v njunem konkretnem primeru je brezplačna. Skuhaš dve jajci (40 centov) in je zraven še nasitna.
5 evrov za kg mesa … si nočem niti predstavljati kakovosti takšne zmesi, pa jo ti imenuj, kot želiš.

Tako, kot je ta fant, ne bo dolgo vitek in zdrav. Poleg tega s tem denarjem, ki ga imata, ne more zapravit po dva, tri evre ali celo še več na dan samo za prigrizke in gazirano pijačo. To je skoraj sto evrov na mesec oziroma petina njegove plače. Pa je kupil šele prigrizke, kje je potem poštena hrana, položnice, kredit, ostali stroški …

Avtorica. Tole bosta morala doreči. Pri svojih letih, da ni toliko prožen, da bi se lahko navadil na drugačno prehrano? A tudi sicer ni ravno intelektualno na neki ravni? Kaj šele bo, ko bo star 40, 50 … On bo moral še kaj drugega spremenit pri sebi, ne samo hrane. Mogoče se ti ne zdi tako, ampak kar dobro premisli … kdaj je nazadnje prebral knjigo, pogledal kak dokumentarec, koliko se zanima za svet okrog sebe?
Kar se samo hrane tiče, pa obstaja srednja pot. Namesto pomfrija krompir lahko spečeš v pečici z eno žlico olja … pride zelo podoben kot pomfrit. Po mojem mu bo všeč. Makaroni – zmešaš z navadno paradižnikovo omako (paradižnike zmiksaš, dodaš malo začimb po okusu, česen in pokuhaš na praženi čebuli) in popečeš z malo smetane in sira. Imaš en kup okusnih zelenjavnih polpetov, tudi iz bučk, ki bi mu znali biti všeč. Na pečenko naj pa hodi k svoji mami 🙂


koliko si pa plačala zanj?
pa v katerem diskontu si ga dobila?

aja, je tvoj, ker si ga stenstala, pregnetla, obrnila od znotraj navzven … ☺

New Report

Close