Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s fantom imava različne prehranjevalne navade

s fantom imava različne prehranjevalne navade

Torej avtorica pri dveh osebah zalaufa napol prazen stroj ali pa počaka, da se napolni? Se pravi, da ima v najetem stanovanju toliko posode, da komot čaka na poln stroj?
Pa nič ni treba prej na roke podrgniti, če čakaš? Aha, ok, to se pravi tisto drgnjenje potem ne stane nič energije in ne porabiš nič vode?
Daljinsko ogrevanje je dražje od gretja v bojlerju?

Hvala za prijazne odgovore.[/quote]

Ampak, čisto prijazno, prej je pomito, če pomiješ in se na zraku posuši, kot da vso energijo vlagate v enega pomivalca. Sploh si ne predstavljam tok problemov )))
Če pa ne veste glede porabe energije, se pač poučite. Kot meni malo fali.
Saj, tu sem sama sicer malo bosa, ampak imam pavšal, pa se doplača ali pa se potem zastonj furam. Ko je poračun. Pri elektriki in vodi.
Naj me kdo pouči. Ampak, takle problem si pa ne delam, zaradi enega pomivalca. Perem cunje tudi med tednom, da sem med vikendom frej. Koliko evrov me stane med tednom pri Eklektru Ljubljana, če Elektro pravi, da morda moram kaj doplačati za zimo? Vodarji pa pravijo, da se lahko zastonj perem kake tri mesece? No, prosim, poduk.[/quote]
In kaj bi ti pri takšnem zmedenem pisanju pravzaprav rada vedela? Da porabiš več vode, ker pomivaš peš – dokazano. Poišči na netu primerjave, pa ti bo jasno. Da opereš slabše kot stroj – tu lahko samo v omare pogledaš pa ti bo jasno. Da porabiš tako manj elektrike? Verjetno (ali pa tudi ne kaj prida, če greješ vodo z el.bojlerjem). Vseeno pa je čas, ki ga zapraviš za pomivanje, neprimerno večji in stran vržen, kot pa je tisti, da zložiš posodo v in iz stroja. Pa še slabše pomito posodo imaš,roke pa tudi bolj zdelane od detergenta in vode. Kompliciraš pa glede na tole samo ti. Drugi ne in normalno uporabljamo pomivalec.


Tole je pa tako zmedeno napisano, da razen receptov in tega, da se ti zdijo tisti,ki uporabljajo pomivalca, lenobe, ni mogoče razbrati kaj ima sušilec s temo. Najprej pa – ja, ti, ki pomivaš peš, porabiš veliko več vode, kot pa pomivalec. Enim je to težko dojeti, ampak tako se vedno je. In ne vem kaj vse ti dodajas pomivalcu. Jaz razen soli in gela oz tablete nič (ni potrebe). Ker je moj oz možev čas preveč dragocen, ga pač ne trativa za pomivanje peš, če imava možnost uporabiti stroj, ki to stori še bolje (ti ne pereš v vodi, ki ima 65 stopinj, a ne). Ti pa počni, kar ti paše, lahko tudi cunje pereš na roke – saj veš, za dva pa res ni veliko in se res ne splača laufat stroj.[/quote]

Zanimivo, nekateri se pa vseeno potrudite, čeprav predhodno malo pljunete ))). Če bi odgovorila le na pljunek, potem bi debata zajadrala marsikam drugam ali pa sploh nikamor.
S sušilcem sem želela povedati, da nisem imela ničesar viška pri plačilu položnice. Sem pa potem naprej spraševala, naj me kdo poduči, poleg tega, da imamo potem slab pomivalni stroj v službi ali kako?
Moj pralni stroj pere drugače tudi na roke, kot program, tako da ne perem cunj pa res nikol na roke. Posodo pa še kar, je fino tudi, ko pravijo, ko gredo kam, kako ostajajo sledi zarustane, ker pomivalci posod ne opravljajo svojega dela.
Ok bom, potem ne potrebuješ niti moške klobase, ker je lažje opraviti z vibratorjem? Ker je podoben stroju. Zdej pa nehaj.

Pač mi je mimo, da se okrog nekaj posod komplicira. Pa če se vam bodo tudi recepti sami spekli, ker pečica pač peče in so roke frej.


Tole je pa tako zmedeno napisano, da razen receptov in tega, da se ti zdijo tisti,ki uporabljajo pomivalca, lenobe, ni mogoče razbrati kaj ima sušilec s temo. Najprej pa – ja, ti, ki pomivaš peš, porabiš veliko več vode, kot pa pomivalec. Enim je to težko dojeti, ampak tako se vedno je. In ne vem kaj vse ti dodajas pomivalcu. Jaz razen soli in gela oz tablete nič (ni potrebe). Ker je moj oz možev čas preveč dragocen, ga pač ne trativa za pomivanje peš, če imava možnost uporabiti stroj, ki to stori še bolje (ti ne pereš v vodi, ki ima 65 stopinj, a ne). Ti pa počni, kar ti paše, lahko tudi cunje pereš na roke – saj veš, za dva pa res ni veliko in se res ne splača laufat stroj.[/quote]

Zanimivo, nekateri se pa vseeno potrudite, čeprav predhodno malo pljunete ))). Če bi odgovorila le na pljunek, potem bi debata zajadrala marsikam drugam ali pa sploh nikamor.
S sušilcem sem želela povedati, da nisem imela ničesar viška pri plačilu položnice. Sem pa potem naprej spraševala, naj me kdo poduči, poleg tega, da imamo potem slab pomivalni stroj v službi ali kako?
Moj pralni stroj pere drugače tudi na roke, kot program, tako da ne perem cunj pa res nikol na roke. Posodo pa še kar, je fino tudi, ko pravijo, ko gredo kam, kako ostajajo sledi zarustane, ker pomivalci posod ne opravljajo svojega dela.
Ok bom, potem ne potrebuješ niti moške klobase, ker je lažje opraviti z vibratorjem? Ker je podoben stroju. Zdej pa nehaj.

Pač mi je mimo, da se okrog nekaj posod komplicira. Pa če se vam bodo tudi recepti sami spekli, ker pečica pač peče in so roke frej.[/quote]
Zblojeno… 🙂


zelenjava in sadje ni drago. Zakaj tako prepričanje? Ok, bio varjanta je res dražja, a navadna pa res ni. Meso je drago.
Zahteva pa definitivno več časa, da se očisti in pripravi, kot pa tisti čevapi, ki jih samo vržeš v olje in se sami spečejo :).[/quote]

Resno? Kilogram čevapčičev stane cca. 5€ (v akcijah še manj) in iz tega se konkretno najedo tri osebe.
Koliko oseb se konkretno naje s kilogramom sadja (1,20€ – 5€), solate (2€), paradižnika (1€ – 3€), paprike (2€ – 4€)?
In čevapčiče vržeš v olje? No, verjamem, da ti potem niso všeč, meni tudi ne bi bili.[/quote]
Ne bluzi. Seveda je meso dražje od sadja in zelenjave.
Za sadje in zelenjavo ne rabiš niti elektrike ali plina.
Prav tako, skledo solate pripraviš v 15 ih minutah.
Še posebej zdaj, ko je sezona in zelenjavo dobita skoraj zastonj.
Ta fant je pač nezrel in razvajen.

Zelena solata je poceni, ampak od nje se ne naješ – nič. Lahko dodaš bučno olje (drago), olivno olje (drago), razna semena (drago) …

Ostala zelenjava pa je izredno draga. Vem, o čem govorim, sem vege, pa si včasih – zaradi financ – želim, da bi bila vsejed.

To tudi mene matra. Ugotavljam, da je iz financnih razlogov najbolje biti vsejed. Ker pa ne podpiram masovne industrije z mesom & trpljenja nemocnih zivali, sem vegi

Hja… Samo on bi pečenko, ne krompir in fižol. Plus, a potem bo tudi avtorica zaradi tega na krompirju in fižolu?[/quote]

Tegi eni ne zastopijo, pa da se ubiješ.

In pri takšnih res pali samo (vsaj začasen) sistem ločenih financ, v katerem se stroški strogo delijo in mora vsak svoj del pokrit. In če mu po tem še vedno ostane dovolj za čips, naj si ga pač kupi, samo naj potem ne fehta punce, da mu plača kino. Lahko mu posodi 6 evrov za karto, ampak ji jih bo pri plači vrnil, preden bo šel po junk food. Sori, tough love.

Ena je vlekla primerjavo med junkom in dopustom, jaz imam pa glede na tovrstne primere, ki jih poznam, močan filing, da bi šel poba tudi na dopust, samo ne zna 5 mesecev vnaprej pomislit in našparat. Kar pomeni, da bo ona šparala “svoj” denar, on bo s svojim čips kupoval, na koncu bosta šla pa za tri dni v Umag, namesto na planirane Kanarce, ker bo njemu zmanjkalo.

Robi, seveda je lahko tudi moški vegi. Ampak pri parih, ki jih jaz poznam, je običajno tako, da bi ona samo bučke in malo krompirja za kosilo, on pa potem zraven žalostno gleda, če ne dobi še mesa. Zato posplošujem. So izjeme, ampak avtoričin tip več kot očitno ni ena od njih.[/quote]

kakorkoli gledaš, tale gospodična tu s svojimi prejemki od študentskega servisa niti slučajno ne bi mogla sama sfinancirati najemnine, kredita za avto in še 14 dni kanarskih. ona bi šparala njegov denar, v tem je keč….
ona si je zamislila, kako bi morala oba živeti, kako bi morala jesti, razparcelirala vso svojo in njegovo plačo na vse posamične dele, zdaj pa skače v luft, ker ni po njenih planih. tako jaz to vidim.

preveč porabita?
definitivno. ampak jaz bi na njunem mestu začela pri večjih stroških, ne pri vrečki čipsa. cenejše stanovanje, recimo.

Zelena solata je poceni, ampak od nje se ne naješ – nič. Lahko dodaš bučno olje (drago), olivno olje (drago), razna semena (drago) …

Ostala zelenjava pa je izredno draga. Vem, o čem govorim, sem vege, pa si včasih – zaradi financ – želim, da bi bila vsejed.[/quote]
Še vedno lažeš in zavajaš.
Vege prehrana je cenejša od mesne. Seveda pod pogojem, da ne kupuješ raznih izdelkov, ampak samo osnovne sestavine.
Bučno olje je res drago, vendar ga ne vliješ menda en deci na solato.:-)

koliko mu pa ostane zase? koliko tebi?[/quote]

Jp, iz tega kupčka ostalo, bi si mogla vzet neko žepnino, katero al jo ona ko je bolj šparovna špara za kake ekstra cunjice, on pa za čips in bi zadeva klapala. Tkole pa verjamem, da zadeve vodijo v kreg, če delaš in si ne bi smel nič privoščiti, ker je partner takega mnenja, da razmetavaš. Pač bosta imela malo manj na tistem rezervnem kupčku, ampak ne bo pa slabe volje in grdega gledanja.

Zelena solata je poceni, ampak od nje se ne naješ – nič. Lahko dodaš bučno olje (drago), olivno olje (drago), razna semena (drago) …

Ostala zelenjava pa je izredno draga. Vem, o čem govorim, sem vege, pa si včasih – zaradi financ – želim, da bi bila vsejed.[/quote]
kako si vege, če si prej rekla, da so čevapčiči boljši za najest se( saj si uporabnica zelenjava JE draga?) in še celo poznaš cene in akcije? Hm.
Jaz čisti vegi nisem, ker belo pusto meso občasno še jem, ostalega mesa pa ne maram, ampak ti povem, da ne poznam vegija, ki bi jamral čez drago zelenjavo in si zaželel, da bi bil mesojed. ko sem pred leti še metala denar za salame, hrenovke(o kriza, ker šiit sem dajal vase), sem zapravila veliko več.
Aja pa bučno olje- en namig- mercatorjevo polni Gea, Šparovo pa Jeruzalem. ker sem enkrat kupila istočasno tako original Geino(10 evrov), kot Mercatorjevo znamko(5,5 evra), se ugotovila, da je okus isti. Drugače pa pri nakupu tega olja po navadi uporabim tisti kuponček(ko se ga spomnim izrezat iz reklame).

Zelena solata je poceni, ampak od nje se ne naješ – nič. Lahko dodaš bučno olje (drago), olivno olje (drago), razna semena (drago) …

Ostala zelenjava pa je izredno draga. Vem, o čem govorim, sem vege, pa si včasih – zaradi financ – želim, da bi bila vsejed.[/quote]
Še vedno lažeš in zavajaš.
Vege prehrana je cenejša od mesne. Seveda pod pogojem, da ne kupuješ raznih izdelkov, ampak samo osnovne sestavine.
Bučno olje je res drago, vendar ga ne vliješ menda en deci na solato.:-)[/quote]
Itak, ker ima močen okus, se da čisto malo in ga imaš dolgo na zalogi.

@kaj pa zdej?
Kdo govori o prevec? Svetujem ti dnevne vaje iz uporabe zacimb in mascob pri kuhi, in javi cez kakih 10 let, ce se ti zdijo se vedno smesne.

To tudi mene matra. Ugotavljam, da je iz financnih razlogov najbolje biti vsejed. Ker pa ne podpiram masovne industrije z mesom & trpljenja nemocnih zivali, sem vegi[/quote]
Pa priznam, da vaju ne razumem.
Ali znam jaz bolje delat z denarjem in preudarno nakupovat ali kaj?
Ker manj zapravim, odkar ne kupujem salam, hrenovk, sladkorja, sladkarij, sokov.
Ne vem no, iz svojih izkušenj, v obeh smereh, trdim, da je ceneje, če nisi mesojed.

Zelena solata je poceni, ampak od nje se ne naješ – nič. Lahko dodaš bučno olje (drago), olivno olje (drago), razna semena (drago) …

Ostala zelenjava pa je izredno draga. Vem, o čem govorim, sem vege, pa si včasih – zaradi financ – želim, da bi bila vsejed.[/quote]

Potem ni problem v dragi zelenjavi, temveč v dragih oljih, ki si jih privoščiš? Ne flancat nekaj, če imate predstavljeno življenje drago, in da je v nasprotju nečesa res drago. Ker dragi so stroški, ki jih zahtevajo država in druge dajatve. Toliko okrog tega.

Pojdi na travnik, krava se ne bo pritoževala, če bo slučajno še nepogojeno z dragimi olji, ki jo bodo sprašli v kotel.

Lahko vprašam – kaj ješ, kot le vege? Zanima me, ker praviš da je drago, zanima me pa, če je zdravo? In zakaj si vege, namesto vse jeda, ker je zmernost še vedno dobrodošla? Če lahko odgovoriš in ne boš kot tist rekel le “čavči”, ki ga ponavadi prakticirajo avše.


ja, posmoresno, čist zare sem to povedala, pa povej sedaj, ali si zdrava s primerno težo, ki jo nosiš z xy. Je potrebno gledati le širše, ne zgolj iz sebe. Saj želim dobro za zdravje, bunkica.

To tudi mene matra. Ugotavljam, da je iz financnih razlogov najbolje biti vsejed. Ker pa ne podpiram masovne industrije z mesom & trpljenja nemocnih zivali, sem vegi[/quote]
Pa priznam, da vaju ne razumem.
Ali znam jaz bolje delat z denarjem in preudarno nakupovat ali kaj?
Ker manj zapravim, odkar ne kupujem salam, hrenovk, sladkorja, sladkarij, sokov.
Ne vem no, iz svojih izkušenj, v obeh smereh, trdim, da je ceneje, če nisi mesojed.[/quote]

Zdrava prehrana je svinjsko draga. če se hočeš vegi zdravo prehranjevat, pa še posebej. Salam, paštet in sladkih sokov jaz nikoli nisem kupavala (tudi starši jih niso, ko sem bila še doma), ogromno naredim sama, ampak meso kupim preverjeno, eko in ga pd 8 evr za kilo ne dobiš, mleko je tudi bistveno dražje. Govorim seveda o ekoloških izdelkih. Pa veliko sama pridelam in za to gredo popoldnevi in vikendi, ko bi sicer lahko “fušala” in zaslužila denarno več, kot pridelam na moji njivi, plus bencin do tja.
Eko žita in zelenjava so pa zelo dragi.


To je moj prvi post v tej temi, tako da ne vem, zakaj “še vedno lažem in zavajam”

Primerjati ne morem, ker sem vege že 30 let. Ne vem, koliko stane meso. Vem pa, da je zelenjava zelo draga. Kupujem osnovne sestavine – paprike, paradižnike, jajčevce, brokoli … Vse zelo drago. Za kosilo pač ne zadostuje 1 paradižnik.

Nisem ta uporabnica.

Meni je vseeno, kaj ljudje jedo, njihova stvar. Niti ne morem primerjati cen zelenjave in mesa, ker cen slednjega ne poznam. Predvidevam pa, da je meso bolj nasitno. Zelenjava pač ni nasitna oziroma jo potrebujemo v večjih količinah. 1 paradižnik ni enako 1 zrezek.


Pa priznam, da vaju ne razumem.
Ali znam jaz bolje delat z denarjem in preudarno nakupovat ali kaj?
Ker manj zapravim, odkar ne kupujem salam, hrenovk, sladkorja, sladkarij, sokov.
Ne vem no, iz svojih izkušenj, v obeh smereh, trdim, da je ceneje, če nisi mesojed.[/quote]

Zdrava prehrana je svinjsko draga. če se hočeš vegi zdravo prehranjevat, pa še posebej. Salam, paštet in sladkih sokov jaz nikoli nisem kupavala (tudi starši jih niso, ko sem bila še doma), ogromno naredim sama, ampak meso kupim preverjeno, eko in ga pd 8 evr za kilo ne dobiš, mleko je tudi bistveno dražje. Govorim seveda o ekoloških izdelkih. Pa veliko sama pridelam in za to gredo popoldnevi in vikendi, ko bi sicer lahko “fušala” in zaslužila denarno več, kot pridelam na moji njivi, plus bencin do tja.
Eko žita in zelenjava so pa zelo dragi.[/quote]
Pa se zavedaš, da nismo govorili o eko in bio?
Misliš, da oseba, ki opeva čevapčiče za 5 evrov kupuje eko meso?
No, potem tudi eko zelenjave ne kupuje. ja, eko zelenjava je dražja, a tu ne govorimo o eko zelenjavi. Sicer ima pa špar tudi bio sadje zelenjavo ugodnejšo kot recimo Vita Care ali kalček.
Pa ti bom še nekaj o teh bio izdelkih povedala. Imam jih precej. sem napšla cenovno ugodno linijo, ki ima tudi dober okus. Enkrat sem že razlagala cene in se ne bom ponavljala ampak samo za primerjavo: bio pelati te linije 0,79 evrov in navadni Muttijevi pelati 1,39 evra. Toliko o tem, da je bio res dražje. Ni nujno tako. pogledaš različne ponudbe in potem poskusiš. Če ti je okus všeč- zmagaš. če ti ni, iščeš naprej. Kolega pravi, da ima Hofer dobre bio izdelke, a jaz sem Šparovka in tam najdem vse, kar imam rada in cenovno mi je tudi kul.

Nisem ta uporabnica.

Meni je vseeno, kaj ljudje jedo, njihova stvar. Niti ne morem primerjati cen zelenjave in mesa, ker cen slednjega ne poznam. Predvidevam pa, da je meso bolj nasitno. Zelenjava pač ni nasitna oziroma jo potrebujemo v večjih količinah. 1 paradižnik ni enako 1 zrezek.[/quote]
Potem se opravičujem. Sem mislila, da si ista.
Seveda en paradižnik, ni enako en zrazek. A šest paradižnikov za omako(ali konzervo bio pelatijev po ceni 0,79 evra), dva korenčka, pest graha, malo čebulice , origana in bazilike za omako in potem zaliješ čez njoke/ testenine/ polento/ kus kus/ riž.. in skledo solate je zelo nasitno. In še vedno sem verjetno dala manj denarja za ta obrok kot ti za zrezek in krompir in tist radler ali gazirano pijačo(ki jo ima rad avtoričin partner).


To je moj prvi post v tej temi, tako da ne vem, zakaj “še vedno lažem in zavajam”

Primerjati ne morem, ker sem vege že 30 let. Ne vem, koliko stane meso. Vem pa, da je zelenjava zelo draga. Kupujem osnovne sestavine – paprike, paradižnike, jajčevce, brokoli … Vse zelo drago. Za kosilo pač ne zadostuje 1 paradižnik.

Nisem ta uporabnica.

Meni je vseeno, kaj ljudje jedo, njihova stvar. Niti ne morem primerjati cen zelenjave in mesa, ker cen slednjega ne poznam. Predvidevam pa, da je meso bolj nasitno. Zelenjava pač ni nasitna oziroma jo potrebujemo v večjih količinah. 1 paradižnik ni enako 1 zrezek.[/quote]
Ne razumem jaz tebe.
Trdiš kako je biti vegi dražje, hkrati pa praviš, da ne moreš primerjati, ker ne poznaš cen mesa.
Potem to pomeni, da le govoriš na pamet ali pa lažeš.
Pa kdo je samo zelenjavo ?
Namesto mesa vzameš krompir, ajdovo kašo, proseno kašo……In je hrana veliko cenejša od mesne. Pa še nasitna.
Kila ajdove kaše je okrog štiri evre in ker dodaš trikratno količino vode, je to 3 kile za 4 evre.
Kila mesa pa je od 5 evrov navzgor.
Če pa kupuješ bio, pa eksotično hrano, potem pa je res dražje.

Nič hudega 🙂

Sploh paradižnik, svež, ne v konzervi, je kar drag. Lahko sicer kupiš nedozorelega za male pare, ampak iz skoraj zelenega paradižnika težko narediš omako. Če kupiš zrelega (to je navadno samo Lušt, žal), pa spet ni poceni.
Zelenjavo kupujem skoraj vsak dan, že vrsto let. Opažam, da tudi v sezoni ni nič bolje in da so cene navite.

O radlerju in gaziranih pijačah ne bi razpravljala, se strinjam s teboj, oglasila sem se samo zato, ker pogosto berem, da je zelenjava poceni.

Sama zelenjava kot taka ni nasitna, ji je potrebno kaj dodati.

Kupujem paradižnik grapolo, je ugoden, dobrega okusa, lepo ga namočim v vrelo vodo, olupim in zmiksam ter uporabim za omako. V Šparu je grapolo zelo ugoden. navaden paradižnik sicer še malo bolj, vendar za omake ni hvaležen :). Grapolo pa je ok.

Ne bom se spuščala v prepir s teboj. Oglasila sem se samo zato, ker berem zapise, da je zelenjava poceni.


Če zelenjavo kupuješ v trgovini in za tisto sranje od lušta, ki raste v sami kemiji, daš tri evre, potem je res drago.
Hrana se kupuje na kmetiji. Seveda ni to bio, a vseeno bolje kot tisto, kar se pobira zeleno in vozi iz drugih držav.
Pa da v trgovini ni drugega paradajza, kot lušt, je spet še ena tvoja laž.
Kako nekdo, ki vsak dan kupuje zelenjavo, tega ne ve.
Očitno samo trolaš. 😉

Verjetno sem celo zašla iz teme, ker se mi teh črev ne da brati, vendar … lube duše, s kakšno pravico ve ali ona ali kdorkoli diktira ali pričakuje, da bo ena odrasla oseba jedla hrano, kot ste si jo ve zamislile? Fant je odrasel in ima popolno in absolutno pravico, da je, kar želi, pa junk food in pijača gor ali dol. Ona se lahko z njim pogovarja o zdravi prehrani in skrbi za njegovo zdravje, to je pa tudi največ. Do odločitve mora priti sam, eni pridejo kasneje, eni nikoli. Ampak, to je njihova pravica. Denar in manjko le tega je le beden izgovor, ker če kupuje, očitno denar je. In glede na to, da je suh kljub junk hrani, je očitno da je v kaloričnem deficitu. In žal zgolj z zelenjav’co in žiti do ravnovesja ne bo prišel.

Pišuka, no, da meni moj partner začne odrekat in/ali oporekat moje “priboljške” … mislim, da dolgo skupaj ne bi zdržala. Plus, ste hipokritske. Ven se mečete s t.i. zdravo hrano in zelenjavo in ne vem čim ter na vse pretega odrekate partnerjem, same se pa zvečer tolažite (na skrivaj) s 300gr milko.

New Report

Close