Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s fantom imava različne prehranjevalne navade

s fantom imava različne prehranjevalne navade

Veš kaj, ti kupuj na kmetiji, meni se pa ne da. Priznam. Enostavno se mi ne ljubi vozit na en konec Slovenije po krompir, na drug konec po paradižnik itd. Tudi bencin stane, časa pa tudi nimam na pretek.

A imaš kakšne težave mogoče? Nisem nikjer napisala, da v trgovinah ni drugega paradižnika kot Lušt. Z veseljem bi ga kupila, kateregakoli, samo da je ZREL! Ne zanima me, ali je bio, eko, to mi je zadnja briga. Zanima me samo, ali je zrel ali ni. Ker večina jih ni. Tudi, če so poceni, so zanič in neuporabni.

Še kako dobro vem, kakšne so cene zelenjave … Visoke.


Ni samo lušt zrel, zato si ne izmišljuj več.

Cene so relativen pojem. Lahko so cene zelenjave visoke, a cene mesa in mesnih izdelkov so še višje.

Važno pa je, da se vidva seksualno ujameta.
Moški s spraznjenimi jajci doma, je 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uspeh v zvezi! To pa lahko zagotovi ženska, ki se zna topogledno obnašati. Takrat odpade čips, pivo, odojek, čevapčiči s čebulo…

Te napotke ti lahko posredujemo v dvournem predavanju. Cena za storitev je 100 €. V ceni je DDV.

Veš kaj, ti kupuj na kmetiji, meni se pa ne da. Priznam. Enostavno se mi ne ljubi vozit na en konec Slovenije po krompir, na drug konec po paradižnik itd. Tudi bencin stane, časa pa tudi nimam na pretek.

A imaš kakšne težave mogoče? Nisem nikjer napisala, da v trgovinah ni drugega paradižnika kot Lušt. Z veseljem bi ga kupila, kateregakoli, samo da je ZREL! Ne zanima me, ali je bio, eko, to mi je zadnja briga. Zanima me samo, ali je zrel ali ni. Ker večina jih ni. Tudi, če so poceni, so zanič in neuporabni.

Še kako dobro vem, kakšne so cene zelenjave … Visoke.[/quote]

Z Robijem se nima smisla spuščat v debate, ker njegov ego ne pozna meja. Zelenjava je draga, ne tisti listek ali dva solate in paradajz kot ena od prilog, ampak zelenjava, ki postane bistven del v prehrani. Takrat pa začne bolet glava.

Mogoče imaš prav, lahko se je zgodilo, da sem kupila tudi kakšen drug zrel paradižnik, ampak je bil drag. Sploh glede paradižnika se je, po mojem mnenju, zadnja leta stanje izredno poslabšalo – samo nezrel poceni paradižnik ali zrel drag paradižnik (Lušt ali (da bom korektna do Robija) kakšen drug DRAG paradižnik).

Kot sem omenila, cen mesa ne morem komentirati, ker jih ne poznam. Večkrat pa berem tu na MON ali sklepam iz pogovorov z znanci in prijatelji, da je meso cenejše. Če primerjamo 1 zrezek in 1 zeleno solato, je jasno, da je slednja praktično zastonj, ampak velikokrat se pozablja na dejstvo, da zelenjavo potrebujemo v večjih količinah oziroma ji je potrebno še kaj dodati.

Veš kaj, ti kupuj na kmetiji, meni se pa ne da. Priznam. Enostavno se mi ne ljubi vozit na en konec Slovenije po krompir, na drug konec po paradižnik itd. Tudi bencin stane, časa pa tudi nimam na pretek.

A imaš kakšne težave mogoče? Nisem nikjer napisala, da v trgovinah ni drugega paradižnika kot Lušt. Z veseljem bi ga kupila, kateregakoli, samo da je ZREL! Ne zanima me, ali je bio, eko, to mi je zadnja briga. Zanima me samo, ali je zrel ali ni. Ker večina jih ni. Tudi, če so poceni, so zanič in neuporabni.

Še kako dobro vem, kakšne so cene zelenjave … Visoke.[/quote]

Čuj ti. Zopet ne veš vsega. Ti ko kupiš kao nezrel paradajz, ga daj za dan, dva na okensko poličko in tam bo dozorel. Moji predniki so to delali tudi s paradajzom povezanim na vrtu doma.

A vsejedci pa jedo samo meso in ne rabijo ničesar dodajati ?:-)
Kakšne bedne primerjave. Seveda so tiste izjave primerne za ljubitelje mesa in sovražnike zelenjave. 🙂

Torej avtorica pri dveh osebah zalaufa napol prazen stroj ali pa počaka, da se napolni? Se pravi, da ima v najetem stanovanju toliko posode, da komot čaka na poln stroj?
Pa nič ni treba prej na roke podrgniti, če čakaš? Aha, ok, to se pravi tisto drgnjenje potem ne stane nič energije in ne porabiš nič vode?
Daljinsko ogrevanje je dražje od gretja v bojlerju?

Hvala za prijazne odgovore.[/quote]
Večina pomivalcev ima možnost polovičnega pranja. Sicer pa ja, tudi dva nabereta za cel stroj, če res kuhata. V enem dnevu se nabere. In ne, posebej ne drgnem (izjema res kaj, če se slučajno zažge). Glede ogrevanja ne vem.[/quote]
Res je, midva pereva vsak večer. Tudi, ko sem bila sama, ni bilo bistveno drugače.

Pa saj hrana, ki jo je on, ni draga. Ravno v tem je problem (na splošno), da je predelana, kalorična, nezdrava, cenovno pa zelo dostopna. Vsekakor ni dražje, če poješ en burek ali vrečko čipsa, kot če skuhaš meso, riž in zelenjavo.

Problem je v tem, da se ti ob službi in pisanju diplome ukvarjaš še s kuhanjem in s partnerjevimi željami. Res silno partnerstvo, če še teh par mesecev, kolikor traja, da spišeš diplomo, partner ne more pomagati v kuhinji. Rajši se nad tem zamisli, ne nad ceno čipsa in bureka.


ja, posmoresno, čist zare sem to povedala, pa povej sedaj, ali si zdrava s primerno težo, ki jo nosiš z xy. Je potrebno gledati le širše, ne zgolj iz sebe. Saj želim dobro za zdravje, bunkica.[/quote]
Oprosti, ampak mi ni jasno, kaj hoces povedati. Se enkrat ti priporocam, da vzames v roke kako kuharico. Ali pa, ce ti je branje muka, si zvrti katerega od kratkih videov raznih popularnih chefov; jih je polno na netu. Glej do konca in bodi pozorna na velikost porcije, ki se postavi na kroznik.
Panicni strah pred mascobami pac ni dober. Ti pa iz nekega razloga spanicaris celo pri omembi zacimb. Cemu po tvojem skodi pol zlicke kajenskega popra, zlica kopra ali zlica svezega ingverja, na primer?

Je južnjak, no priznaj! Oni hočejo MESO IN SAMO MESO, pravi dedci

seks je tebi punca na prvem mestu, tale južnjak te zadovolji, kot vsako slovenko, glede hrane pa mu dej mir, važn je seks, saj sama veš

Očitno je problem v proračunu za hrano, ne toliko v samem kuhanju.
Naj fant kuha in hodi v trgovino, naj planira prehrano za oba.
Če vama logistično ne ustreza, da on kuha, naj sestavlja tedenske jedilnike in naj nabavlja hrano. Bo videl, kakšne so cene in kako se z vajinim proračunom za hrano sploh lahko prehranjujeta.

Moj si je kupoval Rio Mare za večerjo – 4 konzervice so 6€ + konzervo fižola, to je 2,5€ na večerjo za enega. Pa pejt mal frit! Za ta znesek lahko večerjamo vsi štirje in to 2x!
Potem sem začela tako, da smo vsi jedli Rio in so šle 4 konzerve na en večer. Je kmalu pogruntal, da je to predrag špas.
Sploh pa, Hoferjeva tuna je bila na testih bolje ocenjena od prestižnih Rio Mare, pa še duplo cenejša je!

HAHA še ena slovenkica ki jo fuk.a južnjak, sej prav, ne rečem, ampak ne nam jamrat da pravi moški hoče samo MESO! Če ti je pa seks z njim tko super, hahahahaha

Nič hudega. Glavno d aimata skupne seksualne navade.

Da ti pa na seks seka, je pa nekaj novega )))

Poskusi menjati junk hrano za kaj podobnega a bolj zdravega za primer; čips lahko menjaš s začinjeno pečeno čičeriko in jesta oba je zdrava in dober nadomestek slanim prigrizkom, kokice so poceni in hitro narejene, kikiriki je poceni in bolj nasiten od čipsa, za pijače pa kak sadni ali zeliščni sirup lahko domač ali kupljen mešan z radensko.

Meni ne, ampak mar ne bi bila velika zadrega, če bi ona recimo želela bolj sado-mazo varijante, on pa čist nekaj drugega? To je evrjetno večji problem v vezi, kot če nekdo je zelenjavo, drugi pa meso.


Meso je sado mazo, zelenjava sentič .
Problem zelo očiten.

Da ti pa na seks seka, je pa nekaj novega )))[/quote]

Tudi največjemu trdovratnežu se nabere tam doli, on ni izjema.

meni je resno čudno, koliko žensk vas bi kar prevzgajalo tipa in mu določalo, kaj bo jedel in celo denar pobralo proč… denar, ki ga je moral sam zaslužit.
pa kaj to imate vse za partnerje petletne otroke, ali kako?

No, tale se ze obnasa slabse kot 5-letnik. Pa ni problem v hrani.
Ocitno pa so taki kar pogosti, ampak dokler obema ustreza…

No, tale se ze obnasa slabse kot 5-letnik. Pa ni problem v hrani.
Ocitno pa so taki kar pogosti, ampak dokler obema ustreza…[/quote]

zakaj?
ker je bil lačen in si je drznil revež vzet par evrov iz “kupčka ostalo”, da si je šel hrano kupit. bohpomagi, je bil pač čips in radler.

Zanimivo da sta le dva ugotovila, da ni problem v sami hrani, ampak v odnosu. On je nezanesljiv, ne drži se dogovorov, avtorici se ne obeta nič dobrega. Poznam nekaj tipov na minimalcih, ki pričakujejo luksuz. Ženske jim pa v vsem ustrežejo, čeprav se zato same prikrajšajo.

No, tale se ze obnasa slabse kot 5-letnik. Pa ni problem v hrani.
Ocitno pa so taki kar pogosti, ampak dokler obema ustreza…[/quote]

zakaj?
ker je bil lačen in si je drznil revež vzet par evrov iz “kupčka ostalo”, da si je šel hrano kupit. bohpomagi, je bil pač čips in radler.[/quote]
Če je revež in glede na to, da dobi le minimalca, tudi je dejansko revež, nima kaj veliko jemati ali pa še živeti na tuj račun.
Seveda ni problem v tem, da dobi minimalca, ampak, da je v glavi revež.

New Report

Close