Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S kolegico sva imele danes zaradi bika na pašniku pokvarjen izlet

S kolegico sva imele danes zaradi bika na pašniku pokvarjen izlet


A po markacijah, ta je pa svetovna. 🙂
[/quote]

Pa dobro no – če ne drži – razloži in utemelji, se bom lahko vsaj česa naučil. Od “jaooooooooo” ne vem nič več kot prej!
[/quote]
Pa daj ga ne serji, markacije riše vsako društvo od kulturnih, turističnih, do planinskih, brez kakršnegakoli vedenja o lastništvu. Pot je vidna in prehodna, ampak ni uradno nobeno javno dobro, lahko se je uporabljala za delo nekje ali so jo celo naredile živali ali anrav sama. Pri meni v hosti recimo srne naredijo peš poti, kot bi jo naredil človek. In še to, planinci se povsod bodejo z lastniki in jim pametujejo, so posebna težavna kasta, enako kot čebelarji, za oboje je resnično značilno, da so nemogoči, mapk pravne veljave pa njihove izmišljotine nimajo, z izjemo tistega kar je dejansko v njihovi lasti.

Pa dobro no – če ne drži – razloži in utemelji, se bom lahko vsaj česa naučil. Od “jaooooooooo” ne vem nič več kot prej!
[/quote]
Pa daj ga ne serji, markacije riše vsako društvo od kulturnih, turističnih, do planinskih, brez kakršnegakoli vedenja o lastništvu. Pot je vidna in prehodna, ampak ni uradno nobeno javno dobro, lahko se je uporabljala za delo nekje ali so jo celo naredile živali ali anrav sama. Pri meni v hosti recimo srne naredijo peš poti, kot bi jo naredil človek. In še to, planinci se povsod bodejo z lastniki in jim pametujejo, so posebna težavna kasta, enako kot čebelarji, za oboje je resnično značilno, da so nemogoči, mapk pravne veljave pa njihove izmišljotine nimajo, z izjemo tistega kar je dejansko v njihovi lasti.
[/quote]
Kaj mislis to s cebelarji? Ne razumem

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/bik-na-pasniku-napadel-moskega

http://www.gore-ljudje.net/informacije/118237/

http://www.delo.si/novice/kronika/bik-napadel-domacina.html


Trikrat objaviš isto “novico”, pa si frajer!
Za kozlat!


Pa daj ga ne serji, markacije riše vsako društvo od kulturnih, turističnih, do planinskih, brez kakršnegakoli vedenja o lastništvu. Pot je vidna in prehodna, ampak ni uradno nobeno javno dobro, lahko se je uporabljala za delo nekje ali so jo celo naredile živali ali anrav sama. Pri meni v hosti recimo srne naredijo peš poti, kot bi jo naredil človek. In še to, planinci se povsod bodejo z lastniki in jim pametujejo, so posebna težavna kasta, enako kot čebelarji, za oboje je resnično značilno, da so nemogoči, mapk pravne veljave pa njihove izmišljotine nimajo, z izjemo tistega kar je dejansko v njihovi lasti.
[/quote]
Kaj mislis to s cebelarji? Ne razumem
[/quote]
NIsi ednii.


Pa daj ga ne serji, markacije riše vsako društvo od kulturnih, turističnih, do planinskih, brez kakršnegakoli vedenja o lastništvu. Pot je vidna in prehodna, ampak ni uradno nobeno javno dobro, lahko se je uporabljala za delo nekje ali so jo celo naredile živali ali anrav sama. Pri meni v hosti recimo srne naredijo peš poti, kot bi jo naredil človek. In še to, planinci se povsod bodejo z lastniki in jim pametujejo, so posebna težavna kasta, enako kot čebelarji, za oboje je resnično značilno, da so nemogoči, mapk pravne veljave pa njihove izmišljotine nimajo, z izjemo tistega kar je dejansko v njihovi lasti.
[/quote]
Kaj mislis to s cebelarji? Ne razumem
[/quote]
Tečno, drekasto, nemogoče in vse njihovo. Med sabo se pa kregajo o paši, kdo jo komu krade, v resnici pa se čebele tako pasejo na tujem, ne na njihovem. Potem nagajao drug drugemu, so že bili primeri, ko je čebelar čebelarju zastrupil čebele, eden je bil velik in medisko odmeven in se najprej okrivlajlo kmete, potem pa resnica prišla na plan. Mnogi ne skrbijo za čebele tako kot jim je zakonsko zapovedano in potem želijo krivdo zvalit na kmete, itn.


Kaj mislis to s cebelarji? Ne razumem
[/quote]
Tečno, drekasto, nemogoče in vse njihovo. Med sabo se pa kregajo o paši, kdo jo komu krade, v resnici pa se čebele tako pasejo na tujem, ne na njihovem. Potem nagajao drug drugemu, so že bili primeri, ko je čebelar čebelarju zastrupil čebele, eden je bil velik in medisko odmeven in se najprej okrivlajlo kmete, potem pa resnica prišla na plan. Mnogi ne skrbijo za čebele tako kot jim je zakonsko zapovedano in potem želijo krivdo zvalit na kmete, itn.
[/quote]
Aha lepo za pijasnilo ceprav prvic slisim sicer pa ne vem zakaj tak problem ker cebele pa res ne vedo od koga je kaj :))no sicer mi pa vse jasno

Pa dobro no – če ne drži – razloži in utemelji, se bom lahko vsaj česa naučil. Od “jaooooooooo” ne vem nič več kot prej!
[/quote]
Pa daj ga ne serji, markacije riše vsako društvo od kulturnih, turističnih, do planinskih, brez kakršnegakoli vedenja o lastništvu. Pot je vidna in prehodna, ampak ni uradno nobeno javno dobro, lahko se je uporabljala za delo nekje ali so jo celo naredile živali ali anrav sama. Pri meni v hosti recimo srne naredijo peš poti, kot bi jo naredil človek. In še to, planinci se povsod bodejo z lastniki in jim pametujejo, so posebna težavna kasta, enako kot čebelarji, za oboje je resnično značilno, da so nemogoči, mapk pravne veljave pa njihove izmišljotine nimajo, z izjemo tistega kar je dejansko v njihovi lasti.
[/quote]

Aha, OK, hvala!
Torej se na markacije ni za zanašati, si bom zapomnil.


Tudi to so že probale, pa ni ratalo. So ji povedali, da ona s cuckom ne sodi tja, kar je tudi čista resnica. O kravah pa očitno ne veš veliko, oziroma bolje povedano nič?
[/quote]

To da o kravah nimam pojma je res – in tudi ne najdem nikogar, ki bi mi kaj razložil.
Mi prosim poveš ti, kar je dobro vedeti v okviru tele debate?
[/quote]

A lahko še o temle kaj prosim?

To da o kravah nimam pojma je res – in tudi ne najdem nikogar, ki bi mi kaj razložil.
Mi prosim poveš ti, kar je dobro vedeti v okviru tele debate?
[/quote]

A lahko še o temle kaj prosim?
[/quote]

Rok vi ste en tmasti Bik(horoskop) :))…..
O razlikah med bikom in kravo je lepo prikazano v filmu* ne joči Peter*

PA KAJ MAŠ TI ZA HODIT PO TRAVNIKU ,PA ŠE TO GONIJO SE SAMO KRAVE TO BI PA MOGLA VEDET

Krave se pomišlajo.

MAŠ TI KURAC PRAVICO HODIT PO TUJI LASTNINI

…je najbolj varno, da grejo krave stran!

Planinarke so se poznanemu kmetu pritožile, naj poskrbi za varnost in se sklicevale na zakon. Pot skozi njegovo zemljišče namreč ni varna, saj se tam giblje medved!


Če bi se pritoževale meni, bi bil medved njihova še najmanjša skrb:-))

Ni nujno, da so markirane poti javne poti, v kolikor gre za poti, ki so bile markirane brez soglasja lastnika, lastnik ni dolžan upoštevati teh markacij, sploh ko gre za motenje pri upravljanju dejavnosti!
Gibanje po ograjenih pašnikih, pa je na lastno odgovornost, vsaj tako je rekla sodnica, ko smo se znašli na sodišču, ko je žrebe brcnilo nabiralca šampijonov in mu zlomilo 3 rebra.

Bik je tam, kamor sodi, na pašnik, ki je očitno lastnina kmeta. Če ta dovoli prehod OK, ampak glede na opozorilno tablo, je ta na lastno odgovornost. Kaj se imaš za bunit?

Na pašniku največkrat napade krava, ker mestni mislijo, da lahko božajo teleta!

Seveda. Ker je treba vsepovsod tace stegovat in vsepovsod lazit.

Mestjanarji pa v tej temi sramotite vse ostale meščane.
Toliko butastih ljudi v tej temi, da kar verjeti ne moreš.
Še ROk, ki sem ga imela za ok možaka, v tej temi klamfa neumnosti.

Polarni sij, bravo. Prav si povedal tem mestnim avšam, ki mislijo, da se svet vrti okrog njih.
To ne morem verjeti, da je toliko bedakov na tem monu, da misljo, da bo kmet zaradi enih mestnih avš krave in bike odmaknil s SVOJEGA LASTNEGA pašnika.

Hvala lepa za pojasnila.

Končno nekdo, ki je namesto zmerjanja raje odgovoril. Ker sem iz mesta, res nimam tega znanja in ostali pametnjakoviči tule raje zmerjajo, namesto da bi kdo razložil.
Še enkrat hvala!

To da o kravah nimam pojma je res – in tudi ne najdem nikogar, ki bi mi kaj razložil.
Mi prosim poveš ti, kar je dobro vedeti v okviru tele debate?
[/quote]

A lahko še o temle kaj prosim?
[/quote]
Jp, lahko, krave smo imeli doma, so zelo prijetne živali, se puistijo božat, celo paše jim, vedno sem pa imel pomisleke stopit v ogrado tujih krav in bi bil tudi danes previden, ker se nikoli ne ve. Tudi popolnoma domača in krotka krava je v času gonitve precej divja, ob mladiču, ki ga skoti pa zelo zaščitniška, tako da moraš pazit kaj počneš. Bik pa sploh zna bit nevaren, mojega brata je v otroštvu zadnji čas rešil lastnik, ko se je bik pognal nanj, nekaj so delali in nihče ni opazil, da se je otrok napotil v ogrado k biku na paši. Pri moji žlahti redijo bike, nekateri izmed njih so tako divji, da si ni za predstavljat, lomi vse v hlevu kjer je pripet, tako da morajo bit zelo previdni pri krmljenju in čiščenju, da ne hodijo v neposredno bližino. Zato so recimimo kmetje včasih imeli vole za delovno žival, ker bik ni obvladljiv, enako kot imajo konje za jezdit in so jih tudi imeli za vprego, ker žrebec ni obvladljiv.

Po naših koncih je popularno škotsko govedo v prosti reji. te krave so na pol divje živali in jim ni za verjet. Pozanm lastnika, ki se je komaj rešil, ko je šel k tem kravam, da odstrani mrtvega telička, ki ga je krava skotila.

A lahko še o temle kaj prosim?
[/quote]
Jp, lahko, krave smo imeli doma, so zelo prijetne živali, se puistijo božat, celo paše jim, vedno sem pa imel pomisleke stopit v ogrado tujih krav in bi bil tudi danes previden, ker se nikoli ne ve. Tudi popolnoma domača in krotka krava je v času gonitve precej divja, ob mladiču, ki ga skoti pa zelo zaščitniška, tako da moraš pazit kaj počneš. Bik pa sploh zna bit nevaren, mojega brata je v otroštvu zadnji čas rešil lastnik, ko se je bik pognal nanj, nekaj so delali in nihče ni opazil, da se je otrok napotil v ogrado k biku na paši. Pri moji žlahti redijo bike, nekateri izmed njih so tako divji, da si ni za predstavljat, lomi vse v hlevu kjer je pripet, tako da morajo bit zelo previdni pri krmljenju in čiščenju, da ne hodijo v neposredno bližino. Zato so recimimo kmetje včasih imeli vole za delovno žival, ker bik ni obvladljiv, enako kot imajo konje za jezdit in so jih tudi imeli za vprego, ker žrebec ni obvladljiv.

Po naših koncih je popularno škotsko govedo v prosti reji. te krave so na pol divje živali in jim ni za verjet. Pozanm lastnika, ki se je komaj rešil, ko je šel k tem kravam, da odstrani mrtvega telička, ki ga je krava skotila.
[/quote]

Ooo, res lepo pojasnjeno.
Hvala ti!


Jp, lahko, krave smo imeli doma, so zelo prijetne živali, se puistijo božat, celo paše jim, vedno sem pa imel pomisleke stopit v ogrado tujih krav in bi bil tudi danes previden, ker se nikoli ne ve. Tudi popolnoma domača in krotka krava je v času gonitve precej divja, ob mladiču, ki ga skoti pa zelo zaščitniška, tako da moraš pazit kaj počneš. Bik pa sploh zna bit nevaren, mojega brata je v otroštvu zadnji čas rešil lastnik, ko se je bik pognal nanj, nekaj so delali in nihče ni opazil, da se je otrok napotil v ogrado k biku na paši. Pri moji žlahti redijo bike, nekateri izmed njih so tako divji, da si ni za predstavljat, lomi vse v hlevu kjer je pripet, tako da morajo bit zelo previdni pri krmljenju in čiščenju, da ne hodijo v neposredno bližino. Zato so recimimo kmetje včasih imeli vole za delovno žival, ker bik ni obvladljiv, enako kot imajo konje za jezdit in so jih tudi imeli za vprego, ker žrebec ni obvladljiv.

Po naših koncih je popularno škotsko govedo v prosti reji. te krave so na pol divje živali in jim ni za verjet. Pozanm lastnika, ki se je komaj rešil, ko je šel k tem kravam, da odstrani mrtvega telička, ki ga je krava skotila.
[/quote]

Ooo, res lepo pojasnjeno.
Hvala ti!
[/quote]

Hja, vsake toliko ima Polarni dober dan in napiše nekaj objav, ki so smisene, dobro argumentirane, brez žaljivk in takšne, da se lahko ostali strinjamo z njim

🙂

New Report

Close