Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S kom se lahko pogovorim, ker mi je bivši ukradel hčerko?

S kom se lahko pogovorim, ker mi je bivši ukradel hčerko?

Bravo za ta zapis. Je na verjetno tule v igri tipična ločenka, ki je večno nagajala s stiki in denarjem. Sedaj pa ima svoje. Gre pa očitno za popolnoma neodraslo osebo, ki verjetno res “živi samo za otroka”. Bolje rečeno otrok živi samo zato, da je njej fajn na tem svetu. Prava cankarjanska mati.

a seveda! Desc je bil stara šola, poleg pameti je bil tudi moder!

Ampak recimo tej avtorici ali pa npr mamici 17 najverjetneje nikoli ne bo na pamet prišlo vzeti v roke Razvajenost-rak sodobne družbe, kaj šele, da bi jo skupaj s sostaršem preventivno predelala…[/quote]

Ta razvajenost, zdaj jo bo oče razvajal, da bi ostala pri njem, mama jo bo še bolj razvajala, da bi se vrnila k njej, na koncu pa bo otrok zavožen. Šla je, kjer je manj pravil. Mama bo popustila glede vsega, samo da bi se vrnila. Na koncu pa bo otrok zavožen.[/quote]

Moje mnenje je, da bi bilo prav, da mati naredi to kar je predlagala mogoče pa. +vse transparentno.
To bi bilo dobro tudi za avtorico samo, saj ko imaš enkrat čiste račune glede obveznosti lažje delaš še kaj drugega. V njenem primeru resocializacijo in mogoče nekoč novo partnerstvo.

Poudarjam; ni greh pasti, greh je ne vstati!

Tako tudi ni greh zaj… partnerstvo, starševstvo, greh pa je, da se iz tega nič ne naučimo, da bi to lahko popravili. (kar se da)

Razmišljam: saj lajf ni črno-bel… Mnogokrat smo prisljeni živeti po principu manjšega zla. Zlo pa si največkrat delamo sami, ker se o življenju nočemo nič naučiti. Zato pritrjujem reku; slabih izkušenj ni, so le izkušnje iz katerih se nočemo nič naučiti.

Če prav razumem, je ni ukradel, ampak je sama šla.
Kaj pa, če bi se vidva z bivšim nehala j.ebat v glavo, glede na to, da si postelje itak ne delita več, ni nobene potrebe po možganskih seksualnih aktivnostih, ampak je zadnji čas, da začneta gledat tudi na koristi otroka.
Če bi otroci gledali le za manj pravili in manj teženja, bi se vsi preselili k babicam, pa se ne, a ne, torej očitno ni samo to na stvari. Če bi meni moj otrok rekel, da mu ni več za živeti z mano, bi si dala prst na čelo in se globoko zamislila. Veš, avtoriteta ni samo dresiranje in disciplina, v bistvu je tega v avoriteti zelo malo.

Avtorica, sprejmi, da deklica že ve, zakaj se je odločila biti pri očetu in to ni manj pravil. Morda je bolj pozitivno okolje, ali bolj znano okolje. Morda si ti zaradi ločitve žalostna in jo s tem preveč (nevede) obremenjuješ. Morda se pri očetu počuti bolj zaželena, sprejeta, pa čeprav ve, da jo imaš rada. Za otroka je zelo hudo, taka odločitev, pri kom bo živela, ker staršev ne želi prizadeti. Verjemi, da je deklica kar pretehtala to odločitev. Ti pa ne bodi jezna nanjo, ker jo boš še bolj obremenila s tem in lahko za večno zafurala. Pokliči jo, vprašaj, če kaj rabi od stvari, ki jih je pustila, povej ji, da lahko računa nate vedno, ko rabi kakšno pomoč in da lahko kadar koli pride k tebi. Odnos se bo naravno popravil, čeprav sčasoma. Napačno razmišljaš, da bi jo moral bivši nagnati nazaj k tebi. Kakšen oče bi pa bil, če bi to storil?

Imam podobno izkušnjo, bivši je prav tako trdil, da sem mu ukradla otroka in da jo moram prisilit, da se z njim sreča. Bullshit. Hči je imela zelo dobre razloge, da ga ni (začasno) hotela videti in jaz sem ji to omogočila. Če oče ni uspel z njo navezat pristnega, ljubečega stika ali če je v času ločevanja to zapravil, je njegov problem, ne moj in ne od otroka. Zaupanje si mora povrniti sam, ne bom jaz otroka silila v nič. Tako je to, draga avtorica, ko otroci odrastejo. Ne moremo jim več komandirat in zapovedovat in rezultati odnosa do otroka in vzgoje se hitro pokažejo pri takih preizkušnjah.


Dej nehi Vesel oče. Tale kruh, ki ga ti tako ponujaš je sila strupen.
A ti spet ni dala, ali sploh še nisi nobene našel, da bi ti.
Ni čudno, ko si pa tak psiho

Prej bi rekla, da nista imeli dobrega medsebojnega odnosa.Mama je mama in otrok ne ostane tam, kjer je manj pravil in ti nič ne težijo, ampak tam, kjer imajo podporo , pomoč in so sprejeti.Ali pa znano okolje in prijatelje.[/quote]
od kod tebi to?
veš, eni otroci gredo tja, kjer je manj pravil in več denarja … žalostno, ampak poznam primere!

boš videla, ne bo minil mesec dni, ko bo hotla nazaj k tebi
ne se takoj pustit, naj stoji za svojo odločitvijo

Prej bi rekla, da nista imeli dobrega medsebojnega odnosa.Mama je mama in otrok ne ostane tam, kjer je manj pravil in ti nič ne težijo, ampak tam, kjer imajo podporo , pomoč in so sprejeti.Ali pa znano okolje in prijatelje.[/quote]
Poznam primer, ko je šel otrok od mame k očetu. Ker je fotr zahteval skrbništvo , napumpal otroka, ker je mislil da se bo tožaril. Mama je rekla ja (na žalost očeta, ki je otroka uporabljal samo za maščevanje) in otrok je pristal pri očetu. V začetku v redu, hitro je prišla nova partnerica, otrok je pristal v kletnih prostorih, ni skrbel niti za oblačila…… zanemarjen tako psihično kot fizično. Šola je šla v maloro, začela so se mamila. Čez nekaj let je šel otrok nazaj k mami.

drugače je resnica ta, da tukaj visim zaradi tega, ker se mi je med pohajkovanjem doma nabralo toliko dela, da sploh ne vem kje in česa bi se prvo lotila..;))))

Drugače pa daleč od tega da bi zlobo na ločenke stresala, prvič ker je v meni ni, drugič pa ker so ravno ločenke po moje največje žrtve po tihem zapeljevanja oz razumske in čustvene incestne pedofilije. Kar imam proti njihovem povprečnem obnašanju je le v delu, kjer jamrajo čez vse okoli, same pa se imajo za skoraj svetnice. Hja babe, bo treba kdaj tudi pred lastnim pragom pomest…

Pa še nekaj: sem bila kar nekaj časa v popolnoma drugačni družbi, bolj naravno živeči ki o psihologiji in sociologiji bore malo ve, pa jim vendar ratuje povprečno neprimerno bolj osrečujoče živeti. Pogled od daleč na dogajanje doma moram priznati da je srhljiv. Niti nočem veliko misliti na to ker postanem kar žalostna ker vem, kako malo bi bilo treba da bi se stvari korenito spremenile.

Ah ja, takle mamo…

Sicer malo še potrpite ne bom dolgo tukaj ker me močno vleče drugam…[/quote]

A dej no? Kakšna družba pa je to? Ki o psihologiji in sociologiji bore malo ve, pa živi bolj naravno?
Takšna družba potem živi po intuiciji in po meri zdravega razuma.Se pravi, da taka družba dobro obvlada in psihologijo in sociologijo in ima dobro začrtane norme, ker drugače ne bi preživela!

Avtorico pa vprašam : Kakšen odnos sta imeli s hčerko od prvega dne rojstva naprej? Sta se imeli radi, sta si bili blizu?
Ker tega pač ne poveš!
Jaz ti pa povem nekaj :Če bi si bili vidve s hčerko blizu in bi ti njo vzgajala z ljubeznijo in čustvi, bi ji lahko marsikaj prepovedala, pa bi te poslušala in ostala s tabo.
Tako, da imaš tudi ti kar velik zalogaj pri tem, da je šla hči k očetu.

Glej, mama, kaj si napisala:” Ne zdi se mi pa fer sploh od njega, da je ne nazene nazaj k meni, saj je ze drugace skoraj pol pri njem.”

Otrok se ne naganja nikamor. Z otrokom se pomeniš, lahko se nekaj odločiš in to zahtevaš. Nažene? Ja pa saj ni pes, to je otrok, najstnik in z njimi ne ravnamo tako!

Z odebeljenimi se ne morem strinjat. Najstniki redko pretehtajo odločitev, vsaj na začetku, ravnajo impulzivno. Skregajo se z enim staršem in ga z odhodom k drugemu želijo prizadeti. Enostavno.

Zato pa je zdaj odlična priložnost, da hči dobi lekcijo, kaj pomeni taka odločitev, da se take odločitve ne sprejemajo impulzivno in, da je treba razmišljat dologoročno.

Samo mama ji mora to omogočit.

Z odebeljenimi se ne morem strinjat. Najstniki redko pretehtajo odločitev, vsaj na začetku, ravnajo impulzivno. Skregajo se z enim staršem in ga z odhodom k drugemu želijo prizadeti. Enostavno.

Zato pa je zdaj odlična priložnost, da hči dobi lekcijo, kaj pomeni taka odločitev, da se take odločitve ne sprejemajo impulzivno in, da je treba razmišljat dologoročno.

Samo mama ji mora to omogočit.[/quote]

Jebenti, sam ti si pa za ožent! Jaz se menda drčgač desc aveš pravjo mone. Daj no, da se nam z odkrivanjem tople vode matrav po Komendi…

Že naslov je čuden (ukradel mi je hčerko…).
Sama ne bi nikdar napisala kaj takega , ampak : Hči se je preselila k očetu.
Če si zmožna napisati kaj tako blesavega, potem mora biti tudi tvoja vzgoja čudna.In ni čudno, da si je otrok izbral očeta.

Z odebeljenimi se ne morem strinjat. Najstniki redko pretehtajo odločitev, vsaj na začetku, ravnajo impulzivno. Skregajo se z enim staršem in ga z odhodom k drugemu želijo prizadeti. Enostavno.

Zato pa je zdaj odlična priložnost, da hči dobi lekcijo, kaj pomeni taka odločitev, da se take odločitve ne sprejemajo impulzivno in, da je treba razmišljat dologoročno.

Samo mama ji mora to omogočit.[/quote]

Jebenti, sam ti si pa za ožent! Jaz se menda drčgač desc aveš pravjo mone. Daj no, da se nam z odkrivanjem tople vode matrav po Komendi…[/quote]

To že vrabčki na strehi čivkajo.Sicer pa , ktera baba gre pa sama na Komendski sejem…Te poznamo, veš.Pa če se delaš babo, ali pa ne, brklc .Koker češ.

Pusti mi kontakt, pa se tam kaj več o zadevi pogovoriva.
Pred leti se je isto zgodilo meni. Zdaj je par let od tega, še vedno zaboli, ampak vedno manj…
Važno da ohraniš zdrav, normalen odnos, stike, sodeluješ povsod, se dogovarjaš in ostaneš poleg…

Skratka pusti kontakt pa ti pišem in se zmeniva za kakšen čvek 😉

Drgač tlelele prazno slamo mlatimo že kar nekaj časa. Tema je skoraj zagotovo provokacija.

Bi bila pa zelo vesela da se izkaže, da sta obe nadvse ljubeči mamici odsotni zato ker delata…

Pusti prosim kontakt in se pogovoriva..
Na istem bila par let nazaj…

lp

Enako predlagam.
Verjetno se grozno počutiš,nesposobno,neljubljeno,zavrženo….ampak….tukaj nobeden ne pozna cele zgodbe,to so kompleksne stvari.
Vzemi si čas zase!

Jebenti, sam ti si pa za ožent! Jaz se menda drčgač desc aveš pravjo mone. Daj no, da se nam z odkrivanjem tople vode matrav po Komendi…[/quote]

To že vrabčki na strehi čivkajo.Sicer pa , ktera baba gre pa sama na Komendski sejem…Te poznamo, veš.Pa če se delaš babo, ali pa ne, brklc .Koker češ.[/quote]

in kokoške na monu… A ti si tudi ena imed tistih ki niste pri brekcu nikoli na vrsto prišle? kje imate pa unga kva že? unga no, dolenčka?

Zamente se pa pejte skupi ane! v komendo…

Loh vam pa naredim tudi https://www.youtube.com/results?q=chicken+tractor evo po izbiri kakršen model želite, in še slogan vam gor napišem: MONE POKOSIMO VSE, TUDI DESCE !

Avtorica,a si ti zadnjič napisala tisto z jegermajstrom na balkonu? Kako je s sinom?


Otroka bi nase tako navezal, da ne bi znal več sam živet…in še vedno bi se kurbal. Wtf?![/quote]

Verejtno si ženska, ko si tako penasta in valjda, kot je za pričakovati narobe razumeš. Ne bi jst navezal nč kej posebno otroka na sebe ampak se bi otrok preko aktivnosti, ki mu jih bi jst nudil, torej aktivnega življenja navezal na mene,…. kapiraš. _Kurbal se ne bi vsem na očeh, drolja zadeta ampak tu pa tam bi znal narediti kakšn greh po določenih letih, kapiraš…., valjda, če bi to žensko motilo, ji bi pustil prosto pot, da gre od mene stran, svobodno, ker nikoli v življenju nism živel pod tujo streho in tud težko bi šel v kampanjo z nekom pod skupno streho pa makar se bi ljubila do nezavesti, kapiraš… fakerica….


Otroka bi nase tako navezal, da ne bi znal več sam živet…in še vedno bi se kurbal. Wtf?![/quote]

Verejtno si ženska, ko si tako penasta in valjda, kot je za pričakovati narobe razumeš. Ne bi jst navezal nč kej posebno otroka na sebe ampak se bi otrok preko aktivnosti, ki mu jih bi jst nudil, torej aktivnega življenja navezal na mene,…. kapiraš. _Kurbal se ne bi vsem na očeh, drolja zadeta ampak tu pa tam bi znal narediti kakšn greh po določenih letih, kapiraš…., valjda, če bi to žensko motilo, ji bi pustil prosto pot, da gre od mene stran, svobodno, ker nikoli v življenju nism živel pod tujo streho in tud težko bi šel v kampanjo z nekom pod skupno streho pa makar se bi ljubila do nezavesti, kapiraš… fakerica….[/quote]

izven teme malo,ampak sem se mogla prav nasmejat tej obrazložitvi…mislim…fakerca pa take pa to 🙂

Stike še vedno lahko imaš, na primer 2 dni med tednom in vsak drugi vikend, ravno tako kot je oče imel. Vidiš otroka manj, pa imaš več časa za sebe, kar si prej nisi privoščila zase.

Na splošno se mi ne zdi dobro za otroka prehajanje od enega k drugemu staršu,po moje biti nek red,ritem,okvirji,ostalo se zmenita v starosti osnovnošolskih otrok tudi starša med sabo,ne more kar otroka hodit med tednom od enega k drugemu kakor mu je. V bistvu zgubiš pregleda nad otrokom.
In normalno,da ga je treba usmerjat,priganjat,samo v “normalnih” familijah to ni vprašanje,v takih primerih pa je že vse vprašanje,tudi če otroka poljubiš na lice si lahko že pedofil.Ni enak meter in kar eno predalčkanje.

oče se ponavadi bolj naveže na hči in mati na sina
To je normalno. Ojdipov kompleks pa te fore. Vsak sin bi rad ubil očeta in se poročil z mamo in vsaka hči bi rada ubila mamo in se poročila z očetom.
To je človekova podzavest. Tako kot tudi ljubezen do živali in navezanost na določene osebe, ki jim lahko odpustiš takšne bedarije, ki jih drugim niti slučajno ne bi. To je normalno.

New Report

Close