Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S kom se lahko pogovorim, ker mi je bivši ukradel hčerko?

S kom se lahko pogovorim, ker mi je bivši ukradel hčerko?

Dvomim, da lahko 13 letnemu otroku predpišeš stike. Tudi sodišče mu jih težko. Pomoje avtorica že jasno ve, da ne bo več nič kaj dosti stika z otrokom. KRiva je pa sama. Najbrž jo je hči spregledala in to je lahko le v hčerino korist. Žal je najmanj vsaka druga ločenka taka. POtem je pa jok. Imam izkušnje iz prve roke.

Če je tole napisala tista taredka, se sploh ne čudim.

Bila sem na konkretnem strokovnem pogovoru in ja delala in bila s prijateljico in evo me zdaj.
Zanimivo, kako lahko jaz ena oseba, dajem vsem tako razlicen vtis.
Ja sem locena ze zelo dolgo. Ne trpim ze dolgo vec ne zradi tega. Imela sem super odnos z otrokoma in bi ga še imela, če ne bi morala vsake kregarije opravicevati bivsemu. Oz. ce bi on rekel; ne vem kaj sta imeli, me ni bilo zraven, bosta jutri razcistile ko bos spet pri njej. Lahko pa se vsi skupaj pogovorimo.
Pri nas ni tega, ampak oce si misli, ce sem sla njemu na hivce, grem še otrokom.
V bistvu gre za manipulacijo starsev s strani otrok! In eni smo preslepi da bi opazili. In ce tega je opazis, gre otrok (ce imas sreco!! Ker je prostovoljno) v komuno.
Ce tega noces ponovno spregledat, drug stars pa še kar ne vidi, je tezko. Je prakticno nemogoce. Loceni starsi dobro shajajo ko ni tezav. Tudi midva sva odlicno. Otroke sva imela skoraj pol pol, zato mi tudi ni placeval predpisane prezivnine. A raglicna vzgoja se pokaze v puberteti, ce nisi slozen se pokaze manevrski prostor. Tako zl je. In en sam tega ne more popravit pa ce se postavi na trepalnice.

Ja sem prebrala Zorza in razvajnost, nisem prisla do koncan so mi vzeli knjigo, ker mi je povzrocila slabe obcutke. Dva primera se prebrala, da sem videla, da karkoli naredis, ceprav v dobri veri, je lahko na koncu narobe.
To je enostavno pretezko zame.
Zivljenje ni misljeno da bo tako zelo tezko, nismo se zato rodili. Vzgoja otrok, kjer moras nastudirat vsega boga knjig, pa šlse vedno ni ok, pac ni naravna. Sem sigurna da ne.
Bom videla kako bo slo naprej. Vsekakor bova z bivsim se vedno hodila na strokovno pomoc in lahko samo upam in verjamem, da bo pomagalo, preden bo prepozno.
Hvala vsem za nasvete in izkusnje!
Mejla pa ne dam, ker mi ni za jamrat vec glede tega. Kr bo pa bo. Samo eno zivljenje imam, vceraj me je skoraj pobralo. Ne smem se vec pustit. Jaz sem na prvem mestu, ostalo se bo ze nekako resilo, bom pa se še naprej trudila…

A ta tvoj bivši, je oče te deklice?

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Ja seveda je oce. Sam raj uporabljam bivsi, ker ce recem oce, bi zgledalo da moj oce 😉

Joj si mal zmedena? Bivši je lahko tudi kak jebbec, če pa bi napisala, da je hči šla k očetu, najbrž nihče ne bi mislil, da k tvojemu, ampak svojemu.

Potemtakem ti otroka ni ukradel, ker je ravno toliko njegov, kot tvoj otrok, punca pa toliko stara, da misli, da ve, kaj in kje je boljše. Naj poskusita, oba, kako je. Se lahko hitro spet obrne. 😉

Z njenim očetom, ne tvojim. 😉 , se zdaj samo še zmenita, kam mu nakažeš preživnino, s punco se pa zmenita, kdaj bo kaj k tebi prišla. Ne sekiraj se preveč in živi svoje življenje, saj je tvoj otrok, še vedno tvoj. Se boste že zmenili, da bo prav, če le normalno komunicirate med seboj.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

…ker mi je oče ukradel hčerko?

No ja… meni ne zgleda boljse…

Če oče hodi na te razgovore je to že ohoho. So mnogi,ki hodijo tja zaradi drugih,ampak dejstvo je,da moraš iskreno sam sebe spreminjati oz. Svoja dejanja,reakcije,vedenje. Mislim da he Einstein rekel da norec vedno ponavlja na isti nacin in pričakuje druge rezultate.
Vedi pa,morda te potolaži,da nisi edina kjer ne gre vsr po maslu. So mnogi primeri razpaflih družin kjer se dogajajo podobne stvari. Seveda tudi v “popolnih” familijah,sam bognedaj priznat.
Držite se in držita skupaj glede otrok,srečno!

Ga ni starsa,ki bi ti ukradel hçerko,razen ce jo nekdo ugrabi. Ta izjava mi je pase.

Tega ne štekam,tudi ne razlučne nike v tej zgodbi in da ne sprejmeš ponujene roke,ko tako trpiš in iščeš pomoč?…

Kot prvo, ti nihče ni ukradel otroka !

Kot drugo, otrok ti je ušel/zbežal k očetu !
(očitno obstojajo resni razlogi za to in otroci ne lažejo)

Kot tretje, bivši ti je tudi ušel/zbežal.
(poglej se v ogledalo in dobro premisli, kaj počneš narobe)

Razlicni niki, ker danes vem, da zmorem.
Pomoc sem nasla. Strokovno, ta pravo. Bom se raje drzala ene. Ker ko mi vsi vse sorte svetujejo (od tega da ji naj tja kaj nesem do tega da naj menjam kljucavnico) si pol cisto zmeden. Sem pa vsem tule zelo hvalezna za mnenja.

Želim vam da se vam ta zgodba končas čimmanj trpljenja in v dobrovseh udeleženkh.

Iskreno hvala!

New Report

Close