Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek S. Makarovič in S. Hribar v Argumentu o B. Kobalu in D. Prešičku

S. Makarovič in S. Hribar v Argumentu o B. Kobalu in D. Prešičku

nič se ni treba popravljat, pri slovenceljih je čisto normalno, da upoštevate kar vas je učil pokojni Fran Milčinski v svojih Butalcih: I, če ne znam, bom pa druge učil.:-)))
[/quote]

Jaz se vsaj popravim, ko se zmotim. Po tem se vidi, da imam interes govoriti resnico. Ti in tebi podobni se niste še nikoli popravili, v najboljšem primeru se slinasto potuhnete, če že ne neresnic ne lajnate globoko v grob.

Ne vem, kdo smo to ‘mi’. Če imaš kaj pojma o slo literaturi, ki je verjetno jasno, komu pretežno so namenjeni izdelki Muckove, Suhodolčana, delno tudi Sivca in pa Makarovićke? To se pač bere v osnovni, srednji šoli, ker se ‘mora’. Večina ljudi v kasnejšem življenju pač ne posega toliko po knjigah, nekateri sploh ne berejo. Misliš, da sta v populaciji na 20 let v vrhu Muck pa Suhodolčan po branosti? 🙂

Mojo tezo potrjuje tudi dejstvo, da se relativno visoko znajdejo tudi avtorji, ki so profesorji na faksih in je število izposoj sumljivo podobno številu študentov. 😛
[/quote]

Dobro, da si dal mora v narekovaje. Ker če že objektivno gledano ni treba, pač nekaj zmutimo, da je videti, kot da je treba. Kdo ste vi? Vi ste to:

Ko so nekdanji učiteljici matematike in fizike na Twitterju razložili, da ne gre za obvezno branje, je sicer odvrnila, “da ve, da ni obvezno, je pa v šoli obravnavano kot prostovoljno obvezno.”

:))))))))))

Ni čisto nobenega filtriranja po starosti tukaj, tako da si ne izmišljuj, da “gre za otroške avtorje”. Gre za čisto vse avtorje, ki prejemajo knjižnično nadomestilo.
[/quote]

Na vrhu so avtorji, ki jih otroci berejo kot del šolanja. So obvezni ali pa priporočljivi del literature, ki jo predela vsak osnovnošolec/dijak.

Če damo Janeza na prvo mesto seznama za bralno značko, verjemi, da se bo število izposoj čudežno povečalo. Je pa Janez precej pred Slavojem Žižkom, ampak hej, vsi vemo zakaj.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Jaz se vsaj popravim, ko se zmotim. Po tem se vidi, da imam interes govoriti resnico. Ti in tebi podobni se niste še nikoli popravili, v najboljšem primeru se slinasto potuhnete, če že ne neresnic ne lajnate globoko v grob.
[/quote]

meni se ni treba nikoli popravljati, ker za razliko od tebe nikoli ne lažem.

Dobro, da si dal mora v narekovaje. Ker če že objektivno gledano ni treba, pač nekaj zmutimo, da je videti, kot da je treba. Kdo ste vi? Vi ste to:

Ko so nekdanji učiteljici matematike in fizike na Twitterju razložili, da ne gre za obvezno branje, je sicer odvrnila, “da ve, da ni obvezno, je pa v šoli obravnavano kot prostovoljno obvezno.”

:))))))))))
[/quote]

Ne vem, kako je danes, ampak njega dni je bil v šoli zelo velik pritisk na učence, da sodelujejo v bralni znački. Kako dobro se je zmožen tipičen 10 letnik upirati takim pritiskom, je pa verjetno jasno? 🙂

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

meni se ni treba nikoli popravljati, ker za razliko od tebe nikoli ne lažem.
[/quote]

Lažeš že zdaj, ko nekomu, ki je svojo napako tudi popravil in razložil, v čem je bil nesporazum, očitaš laganje.

Ne vem, kako je danes, ampak njega dni je bil v šoli zelo velik pritisk na učence, da sodelujejo v bralni znački. Kako dobro se je zmožen tipičen 10 letnik upirati takim pritiskom, je pa verjetno jasno? 🙂
[/quote]

Ne vem, kako je bilo pri vas, pri nas je bila za bralno značko vedno izbira med več knjigami, lahko pa si izbral tudi kaj izven predlogov. Nekaj od Svetlane je bilo v 1. razredu OŠ predlagano, potem pa več ne. Tam po 3. razredu pa je v mojem razredu bralno značko opravljal samo še en sošolec poleg mene (jaz do konca OŠ). Tako da so nedvomno bili hudi pritiski. Čudno, da nas niso v udbomafijskih šolah kar silili v nakupe Svetlaninih knjig, kot to to bi nedvomno bilo zanjo veliko bolj profitabilno, kot to, da nas niso silili niti v izposojo.

Mislim pa, da je kar dejstvo, da se je 10-letnik nedvomno bolj sposoben upreti pritisku neobvezne bralne značke, kot se je dojenček sposoben upreti krstu.

In to na seznam kobisa vpliva kako? A se krste tudi tja vpisuje? :))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

In to na seznam kobisa vpliva kako? A se krste tudi tja vpisuje? :))))
[/quote]

Nikakor, to je samo za ilustracijo, kako je videti prava prisila za otroka. Saj ni neko hudo trpljenje, ampak toliko, da ne pozabimo, kako izgleda tapravo in bolj efektivno nabijanje statistike.

7.25 Svetlana Makarovič:
”Veste kaj, meni je to popolnoma nezanimiv človek. Jaz ga poznam že tam iz 80-ih let. Zmeraj je bil koritar, zmeraj je bil baraba, zmeraj je bil prostaški. Zmeraj je bil človek brez vsake srčne kulture.
Tisto – bom povedala, kaj me iritira – da si ta tip drzne tukaj in zdaj nosit rdečo zvezdo. Ker simbol rdeče zvezde, prastari apotropejski simbol že dolgo ni več politični simbol, še manj strankarski simbol, ampak je moralni simbol in da ga takle prostak nosi – to me pa iritira. Drugače mi je Kobal popolnoma nezanimiva figura. To je pritlehni, ošterijski zabavljač in n’č druzga, čeprav se ‘ma za … ‘ma se za satirika, zraven pa nima pojma, kaj satira sploh je.”

ne bom tiho
[/quote]

Meni svetlana nikoli ni bila všeč, ampak tule ga je pa dobro zadela..Bravo, vsaj nekdo, ki si upa povedat kot je..

Svetlanina dela sploh niso med gradivi bralne značke.

Pekarna Mišmaš, Sovica Oka, Sapramiška, Kosovirja…. to so zgodbe za male otroke. In so super, pa tudi slikanice so lepe.

Lažeš že zdaj, ko nekomu, ki je svojo napako tudi popravil in razložil, v čem je bil nesporazum, očitaš laganje.
[/quote]

nisi naredil napake, ampak si zavajal.
kdor ni gledal oddaje, bi tvoji laži lahko celo verjel in če se ne bi jaz oglasil z repliko ne bi bila tvoja laž nikoli popravljena.

zdaj se bom pa slinasto potuhnil, saj je debata s tabo kot pogovor z gluhim in povrhu še tupim.
ti pa neresnice v miru še naprej lajnaj, zaradi mene lahko tudi globoko v grob.

Nisem napisala neobvezno gradivo, temveč obvezno. En primer imaš spodaj. Obvezno smo jo brali tako jaz, moj mož z drugega konca države, pa tudi oba otroka, v dveh koncih države. Ne osporavam njenih del, so prikupna, sploh otroška, niso pa edina. Imamo kup lustnih avtorjev, ki se brez podpore sistema razprodajajo za 3 eur v kletnih prostorih btc. Imeli bi še mnogo več avtorjev, če ne bi bila vsa naklonjenost usmerjena zgolj nekaj izbrancem.
https://dijaski.net/gradivo/slo_dob_makarovic_svetlana_teta_magda_01

nisi naredil napake, ampak si zavajal.
kdor ni gledal oddaje, bi tvoji laži lahko celo verjel in če se ne bi jaz oglasil z repliko ne bi bila tvoja laž nikoli popravljena.

zdaj se bom pa slinasto potuhnil, saj je debata s tabo kot pogovor z gluhim in povrhu še tupim.
ti pa neresnice v miru še naprej lajnaj, zaradi mene lahko tudi globoko v grob.
[/quote]

To je čista laž s tvoje strani,. Ja, kdor ni gledal oddaje, bi mi lahko verjel, ker se še sam svoje napake nisem zavedal, ampak ker je povezava do nje na začetku te teme, tega ravno ne bi mogel pričakovati, ker lahko vsak zase preveri. Ko si me opozoril, sem pa tudi sam še enkrat preveril in povedal, da sem naredil napako in tudi razložil kje (govorili so, da ene predstave niso umaknili, jaz sem pa zmotno mislil, da te). Nekako se ne moreš popravit za napako, dokler je ne odkriješ s pomočjo nekoga drugega, če je v prvo nisi opazil, se ti ne zdi?

Seveda boš še naprej lagal in se za konec slinasto potuhnil in nakladal o nekih nadaljnih neresnicah, ki jih seveda ne znaš imenovati in pokazati, čeprav je jasno, da si eno že in sem napake več kot očitno pripravljen priznati, če jih naredim. To je vse jasno kot beli dan.

Pa še to, ni to stanje od danes. Gospa je bila “obvezen” nabor sindikalnih daril, predvsem prejšnjega režima. Zato so bili včasih kosovirji v otroški sobi skoraj vsakega otroka. Spet, ne govorim o vsebini in kvaliteti dela. Samo navajam, da je upravičeno zvezana na rdečo zvezdo.

Nisem napisala neobvezno gradivo, temveč obvezno. En primer imaš spodaj. Obvezno smo jo brali tako jaz, moj mož z drugega konca države, pa tudi oba otroka, v dveh koncih države. Ne osporavam njenih del, so prikupna, sploh otroška, niso pa edina. Imamo kup lustnih avtorjev, ki se brez podpore sistema razprodajajo za 3 eur v kletnih prostorih btc. Imeli bi še mnogo več avtorjev, če ne bi bila vsa naklonjenost usmerjena zgolj nekaj izbrancem.
https://dijaski.net/gradivo/slo_dob_makarovic_svetlana_teta_magda_01
[/quote]

Ta primer je bil naložen 21. 12. 2018, kot vsi ostali šlampastih gradiv za njena dela, zelo sumljivo. Zanimivo, da pred tem noben dijak ni potreboval tega, zdaj pa kar naenkrat za več del. Jaz kar naravnost povem, da je mi v gimnaziji niti omenili nismo, v OŠ pa tudi ne izven bralne značke.

Ja, ja, spet “obvezen”. Samo da to spet ni vplivalo na knjižnično nadomestilo v samostojni sloveniji. Zelo zanimivo, glede na to, da sploh v partiji ni bila nikoli. Dobro fabricirate. Očitno so kljub temu iz nekega razloga imeli raje nečlane od članov tipa Ivan, Vinko ipd. ki so se veselo pridružili.

JA, ni ravno od danes. Od 21. 12. 2018 je. 😀

Ne vem zakaj forsirajo svetlano in njene knjige..moja dva telo rada bereta, res izstopata, pa nihce ni bral svetlaninih knjig..

Ta primer je bil naložen 21. 12. 2018, kot vsi ostali šlampastih gradiv za njena dela, zelo sumljivo. Zanimivo, da pred tem noben dijak ni potreboval tega, zdaj pa kar naenkrat za več del. Jaz kar naravnost povem, da je mi v gimnaziji niti omenili nismo, v OŠ pa tudi ne izven bralne značke.
[/quote]

Mi tudi ne, pa moja hčerka v OŠ in gimnaziji tudi ne….

Mi smo od naših prebirali Župančiča, Zajca, Milčinskega, Jalna, potem Tavčarja, Jurčiča, Voranca, Kranjca, Cankarja, Kersnika…. Niti ene zadeve nismo imeli od Makarovičke. Pa hči tudi ne.

ne rabimo mi dveh Jelk … rabimo še več Svetlan!
poglej, kako orgazmirate v sovraštvu do nje … kaj bi lahko živeli brez tega? ha?

Svetlana te desnake zdrma ko strela. Podobno kot JJ levake. Pa še podobno se obnašata.

Svetlana je manj škodljiva, ker manj dnarja iz proračuna potegne.

Meni svetlana nikoli ni bila všeč, ampak tule ga je pa dobro zadela..Bravo, vsaj nekdo, ki si upa povedat kot je..
[/quote]

Svetlana je zakon! ona vedno zadene … samo mogoče ti ne razumeš vedno! 😉

New Report

Close