Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek S. Makarovič in S. Hribar v Argumentu o B. Kobalu in D. Prešičku

S. Makarovič in S. Hribar v Argumentu o B. Kobalu in D. Prešičku

Ma svetlana je super, sam redki jo štekajo. Desni mislijo da je leva, levi je pa itak ne štekajo 🙂
Carica je. Vedno bila in vedno bo.
Tista o herpesu v oddaji je bila popolna :)))


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho
[/quote]

31:00 Sašo Hribar:
”Zakaj pa ne, če bo zadevo opravičil, recimo, da je vožnja violončela umetniško delo, recimo Vinka Globokarja, da gre za eksperimentalno glasbo 20. stoletja, kjer je potrebno …”

31:13 Svetlana Makarovič:
”Čak’te, pa to se ne da primerjat’, to se ne da primerjat’, to je pač en spodrsljaj, napaka, medtem ko kraja avtorskega dela, je pa delikt. To je pa čist neki druzga.”

31:31 Svetlana Makarovič:
”Ma, seveda (bi dala ministru drugo priložnost, op.p.).”

31:34 Sašo Hribar:
”Ja, sej že ‘ma drugo priložnost.”

ne bom tiho

31:00 Sašo Hribar:
”Zakaj pa ne, če bo zadevo opravičil, recimo, da je vožnja violončela umetniško delo, recimo Vinka Globokarja, da gre za eksperimentalno glasbo 20. stoletja, kjer je potrebno …”

31:13 Svetlana Makarovič:
”Čak’te, pa to se ne da primerjat’, to se ne da primerjat’, to je pač en spodrsljaj, napaka, medtem ko kraja avtorskega dela, je pa delikt. To je pa čist neki druzga.”

31:31 Svetlana Makarovič:
”Ma, seveda (bi dala ministru drugo priložnost, op.p.).”

31:34 Sašo Hribar:
”Ja, sej že ‘ma drugo priložnost.”

ne bom tiho
[/quote]
*ministru Prešičku

ne bom tiho

Meni so vsi tri Kobal, Makarovička, Hribar, kot satiriki tam tam. Vsi naduvani in spolitizirani. Makarovička je v tej oddaji delovala kot da nima treh čistih v glavi, Hribar pa kot da komaj čaka, da svoje stare zamere privleče na dan. Vsak je svoje gonil, skoraj čisto izven konteksta.

8:37
Sašo Hribar:
”Drugo, normalno. Gre za patologijo nekega procesa, ki ga lahko razložiš v treh slikah – to, kar se z njim dogaja. Jaz ne mislim kompromitirat kolega Kobala, stanovskega kolego, pač pa sem ‘mel z njim nekaj – ne bom rekel konfliktov, ampak nasprotij – še kot član programskega sveta RTV Slovenija.
On je takrat dobil povabilo na oddajo. Prvič se mu je zgodilo, da je vodil oddajo v prime time ”Ne se hecat” in sicer je to že takrat mejilo na nek slab plagiat italijanske oddaje iz 30 let nazaj. Star, ostarel voditelj, šarmanten in zraven neka punčka, ki ni možgansko dorasla svojemu vzorniku, lepa, z oblinami in – ravno obratno je bilo takrat. Boris Kobal je delal slabo. Mi smo to na seji programskega sveta večkrat opozorili in se spraševali, kako je mogoče, da človek v teh letih dela tako nizkotno, tako omalovažujoče, tako proti gledalkam in gledalcem, proti vsem zaposlenim. No, in odgovor je zelo preprost: sta dva vodnika – input in output. Torej, če imaš ti input slabo oddajo in slabo vodenje in si za to bogato nagrajen, zakaj bi to spreminjal?”

ne bom tiho
[/quote]

Sašo Hribar:
”On je takrat dobil povabilo na oddajo. Prvič se mu je zgodilo, da je vodil oddajo v prime time ”Ne se hecat” in sicer je to že takrat mejilo na nek slab plagiat italijanske oddaje iz 30 let nazaj. Star, ostarel voditelj, šarmanten in zraven neka punčka, ki ni možgansko dorasla svojemu vzorniku, lepa, z oblinami in – ravno obratno je bilo takrat. Boris Kobal je delal slabo. Mi smo to na seji programskega sveta večkrat opozorili in se spraševali, kako je mogoče, da človek v teh letih dela tako nizkotno, tako omalovažujoče, tako proti gledalkam in gledalcem, proti vsem zaposlenim. No, in odgovor je zelo preprost: sta dva vodnika – input in output. Torej, če imaš ti input slabo oddajo in slabo vodenje in si za to bogato nagrajen, zakaj bi to spreminjal?”

https://www.zurnal24.si/magazin/film-glasba-tv/kobalu-davkoplacevalci-v-desetih-letih-v-zep-lepo-vsoto-denarja-322717 29. JANUAR 2019
Kobalu davkoplačevalci v desetih letih v žep lepo vsoto denarja

Glede na očitke Saša Hribarja, da je Boris Kobal za “slabo oddajo” na TV Slovenija prejemal bogata izplačila, smo preverili, za kako visoke zneske je šlo.

Boris Kobal je za oddajo Ne se hecat, ki jo je vodil v družbi Nine Osenar, odgovorni urednik razvedrilnega programa je bil takrat Mario Galunič, leta 2015 od RTV Slovenija dobil izplačilo v višini 13.750 evrov bruto, a to ni bil najvišji znesek v zadnjih desetih letih, ki ga je Televizija izplačala Kobalu. Največ je zaslužil leta 2012, in sicer 22.685 evrov bruto za oddajo Moja Slovenija. Podobna zneska je za dotično oddajo dobil tudi leta 2013 (21.513) in 2014 (21.924).

V zadnjih treh letih je Kobal iz naslova RTV Slovenija prejel še sedem manjših nakazil, od 150 do dobrih 600 evrov. V zadnjih desetih letih, torej od leta 2009, je od RTV Slovenije za različne oddaje prejel skupno 20 nakazil, v vrednosti 104.461,15 evrov bruto. Največ je zaslužil z oddajo Moja Slovenija, dobrih 66 tisoč evrov, in oddajo Ne se hecat, dobrih 13 tisoč evrov.

ne bom tiho

New Report

Close