Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sama na letalo z dojenčki

Sama na letalo z dojenčki

Odgovor na objavo uporabnika
stevardesa670, 06.12.2022 ob 10:32

Se opravičujem za zamudo, delo pač.

Gospe kljub vsej dobri volji ne morem priporočati tega potovanja sami s tremi tako malimi otročički.

Naš personal je zelo skrčen,tudi pri bolj prestižnih letalskih podjetjih, težko je dati garancijo za vsestransko pomoč osebja med letom, obveznosti za vse potnike v letalu morajo biti tudi izpolnjene.

Če si kljub situaciji  lahko priskrbite še enega spremljevalca, bo naloga  lažja.

 

 

:). daily provoke?

 

Lufthnsa ni nobena prestiža letalska firma, s katero naj bi letela avtorica; so komercialna, najbolj močna evropska čezoceanska linija – in ne enem čezoceanskem poletu  v letalu npr. A 380 – v letalo gre skupaj v vseh razredih do 840 potnikov,  je dovoljenih  oz. predpisanih 21 članov posadke za čezoceanske lete .

Za A 3400-300  kjer je kapaciteta med 320 in 370 potnikov, pa  je nekje 10-12 članov posadke, za celo letalo na čezoceanskih.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Marjan892, 06.12.2022 ob 09:47

Toliko žensk potuje samih na prekooceanskih letih s tremi dojenčki? To so pa res strumne mame in vse so imele po tri otroke in nobenega spremljevalca.

In ti si imela prav to srečo, da si vse videla na svojem letu? Ali jih je res toliko ali pa ti letiš najmanj dvakrat tedensko preko luže.

Mogoče lahko nehaš nakladat, saj razumem, si se zalezla, ne moreš nazaj, ampak kljub temu si priznaj,da malce “prilagajaš resnico”  in nehaj.

Sploh pa vzpostavi stik s to mamo in ji organiziraj to mission, ki ti praviš, da je possible. Ojej.

Jah lej, ce je napisala, da je delala to 20 let, potem je pa menda ja lahko imela 15 takih primerov, se ti ne zdi??

 

Odgovor na objavo uporabnika
Na letalo z dojenčki, 06.12.2022 ob 12:09

Hvala.

Spremljevalec je problem, ker je potrebno cepljenje proti C19 za v ZDA.

Razmišljam tudi o Business Class. Je malo dražje, a več prostora, več prtljage itd…

Previjanje, obiski wc me res ne skrbijo.

Edino od trenutka, ko ostanem sama s tremi avtosedeži, otroci in ročno prtljago do sedeža na letalu in potem enako ob pristanku.

 

To pa ni res, da je potrebno cepljenje za covid za ZDA, ne več, zdaj pa mislim, da, se kar nasa potnica z otroki izmisljuje svoj polet??

Bila v New yorku oktobra, necepljena.

 

navdušeni sopotniki dojenčkov in malih otrok

tale tu je frankfurt to nyc

 

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 06.12.2022 ob 12:34

Odgovor na objavo uporabnika
eggg, 06.12.2022 ob 12:14

Joj, prosim ne delat tega, če ni nujno potrebno… letos sem bil na letu iz Sidney-a, preko Abu Dhabi v Frankfurt. Ženska je prišla gor v Abu Dhabiju z dvema dojenčkoma. Tako mučnega leta še nisem imel. Stalno dretje, mama je bila popolnoma izčrpana in obupana, ostali v kabini smo jih imeli že poln kufer. Poskušaš pomagat, ampak ne gre, ker otroci so pač otroci, potrebujejo mamo. Res ne ve, zakaj je potrebno to, zakaj ne morete počakat nekaj let, da se da otroku vsaj razložit, kaj se dogaja? Večurni leti so mučenje, pa lahko orgazmirate po instagramu in kjerkoli, kako se da. Ne da se. Ne z dojenčki. Redno sem na liniji za Sidney in do sedaj ni bilo otroka, ki bi zdržal več kot 4 ure, mogoče 6, če je spal. Potem se začne kraval za celo letalo. Dajte jih imet doma, boste že zdržale tisti čas….

Ona bo letela samo nekje 7 ur 35 efektivnega zaprtja v potniški  kabiniz FRA do NYC… Kar ni primerljivo z 14 urnim poletom iz SYD do ABD….  14 ur in 35 minut, pardon 🙂

Ženska je letela iz Abu Dhabija v Frankfurt. cca. 7 ur.

Odgovor na objavo uporabnika
haha351, 06.12.2022 ob 12:03

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 06.12.2022 ob 09:34

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 06.12.2022 ob 09:24

Odgovor na objavo uporabnika
h. jobert, 06.12.2022 ob 09:22

Stevardese bodo znale slovensko, da bodo zabavale 2-letnika?

Daj poglej malo dlje od lat svojega domačega doma in ne razmišljaj kot tipični Slovenec, ki leti večinoma na čarter poletih po max.  2 uri  skupaj po Evropi.  Na čezoceanskih poletih so kulturni ljudje, se znajo obnašat. Zato je tvoj sarkazem tukaj  nepotreben 🙂 Ja?

Lej, čisto fletno si odgovarjala, konstruktivno, o meni nič ne veš in je tale bevsk popolnoma nepotreben. Pač, klepetamo …

Samo da so tvoji bevski vsi po vrsti potrebni a ne? 🙂

Ne vem zdej, če to name leti, najbrž ja. Eno je sarkazen, ki je – upajmo – neoseben – eno pa je, ko začnemo izhajat iz kao osebnih lastnosti/dejanj ipd.

No, odgovarjam, da tole izjemno zanimivo temo gor držimo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ajla971, 06.12.2022 ob 13:14

Jah lej, ce je napisala, da je delala to 20 let, potem je pa menda ja lahko imela 15 takih primerov, se ti ne zdi??

 

Napisala je, da že 20 let leti 2x na leto. Torej deli nasvete samo kot ena običajna potnica, nikoli ni delala v letalstvu, da bi dejansko poznala pravila in postopke. Verjetno je pač videla otroke in mame na letalu, očetov ali varušk pa ne, čeprav so bili tam . Ali pa so bili otroci večji. En odrasel s 3 otroki pod 2 leti na čezoceanskem letu pa ne bo šlo skozi. To ti lahko povejo na vsaki agenciji kjer prodajajo karte.

Ne drži. Videno in doživeto že na poletih iz Evrope v USA, UAE, Azijo – mama sama letela k partnerju s 3mi toliko starimi otroki, zibkarji in komaj hodečimi. Otrok, kki hodi, je izjemno priden, ker mu je zanimivo, se dogaja, uboga. So pa to vzgojeni otroci. Noben ni kompliciral na letalu, stevardese prijazne in so pomagale – z veseljem popazit, ko je mama šla na wc ali previt tamale.  Najbolj smešno je, ko komentirate nekaj nekateri, česar niste še v živo videli in doživeli – ker je izvedljivo in se izvaja 🙂

 

50 let letam na relaciji Slovenija – Severna Amerika in imam polhn kufer egoisticnih starsev, ki mislijo, da je cel avion tam samo za njih in za njihove otroke. Starsev, ki jim ni nic mar za sopotnike, niti jim ni mar za svoje lastne otroke. In starsev, ki posiljajo cez Atlantik svoje vecje  nevzgojene otroke brez spremstva. Jasno, da so stevardese nadvse prijazne do njih, saj je bilo prevec pritozb drugih potnikov. Seveda ne kompliciramo na letalu, ker v omejenem prostoru z nabitim letalom – casi praznih sedezev so ze zdavnaj minili- tako ni kaj dosti storiti. Si pa mislimo svoje. Naj pohvalim letalske firme, da so s pravili zmanjsale norisnico, saj je bilo 20, 30 let nazaj se dosti hujse.

 

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 06.12.2022 ob 13:13

 

:). daily provoke?

 

Lufthnsa ni nobena prestiža letalska firma, s katero naj bi letela avtorica; so komercialna, najbolj močna evropska čezoceanska linija – in ne enem čezoceanskem poletu  v letalu npr. A 380 – v letalo gre skupaj v vseh razredih do 840 potnikov,  je dovoljenih  oz. predpisanih 21 članov posadke za čezoceanske lete .

Za A 3400-300  kjer je kapaciteta med 320 in 370 potnikov, pa  je nekje 10-12 članov posadke, za celo letalo na čezoceanskih.

 

Največja evropska družba je AF-KLM, če smo natančni.

Odgovor na objavo uporabnika
Lollll, 06.12.2022 ob 16:17

Napisala je, da že 20 let leti 2x na leto. Torej deli nasvete samo kot ena običajna potnica, nikoli ni delala v letalstvu, da bi dejansko poznala pravila in postopke. Verjetno je pač videla otroke in mame na letalu, očetov ali varušk pa ne, čeprav so bili tam . Ali pa so bili otroci večji. En odrasel s 3 otroki pod 2 leti na čezoceanskem letu pa ne bo šlo skozi. To ti lahko povejo na vsaki agenciji kjer prodajajo karte.

ja, “delala” sem to 20 let, letela sem kot potnica. Če si ti enakovredno tako meni tudi 20 letala naokrog in videla marsikaj in doživela na letalih, potem imaš credits, da se zapenjaš v moje zapisano  🙂 Pošteno?

Odgovor na objavo uporabnika
dost bo, 06.12.2022 ob 16:19

Ne drži. Videno in doživeto že na poletih iz Evrope v USA, UAE, Azijo – mama sama letela k partnerju s 3mi toliko starimi otroki, zibkarji in komaj hodečimi. Otrok, kki hodi, je izjemno priden, ker mu je zanimivo, se dogaja, uboga. So pa to vzgojeni otroci. Noben ni kompliciral na letalu, stevardese prijazne in so pomagale – z veseljem popazit, ko je mama šla na wc ali previt tamale.  Najbolj smešno je, ko komentirate nekaj nekateri, česar niste še v živo videli in doživeli – ker je izvedljivo in se izvaja 🙂

 

50 let letam na relaciji Slovenija – Severna Amerika in imam polhn kufer egoisticnih starsev, ki mislijo, da je cel avion tam samo za njih in za njihove otroke. Starsev, ki jim ni nic mar za sopotnike, niti jim ni mar za svoje lastne otroke. In starsev, ki posiljajo cez Atlantik svoje vecje  nevzgojene otroke brez spremstva. Jasno, da so stevardese nadvse prijazne do njih, saj je bilo prevec pritozb drugih potnikov. Seveda ne kompliciramo na letalu, ker v omejenem prostoru z nabitim letalom – casi praznih sedezev so ze zdavnaj minili- tako ni kaj dosti storiti. Si pa mislimo svoje. Naj pohvalim letalske firme, da so s pravili zmanjsale norisnico, saj je bilo 20, 30 let nazaj se dosti hujse.

 

Nabavi si dobre slušalke – in stopi iz kalupa tipičnih  nonstop pritožujočih se vsepovspd Slovencev. Vse se da prilagoditi – tudi v potniški kabini na 10.000 m, samo če se hoče 🙂 Tudi 6, 8, 10 ur…  (sarcasm off).

Odgovor na objavo uporabnika
Nitine, 06.12.2022 ob 16:19

Največja evropska družba je AF-KLM, če smo natančni.

združena, ja. Solo pa Lufthansa… In tudi LH slovi po najbolj točnih priletih, najmanj zamudah in hitro dostopnih priletih in logistiki na  mednarodne terminale, sploh če imaš short connecting time, ko priletiš npr. v Frankfurt/Munchen in letiš na drugo celino.

 

V 20ih letih nikoli komplikacije z Lufthanso, niti izgubljene prtljage – Najslabše izkušnje pa z AF in BA ( British Airways).

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 06.12.2022 ob 16:23

Nabavi si dobre slušalke – in stopi iz kalupa tipičnih  nonstop pritožujočih se vsepovspd Slovencev. Vse se da prilagoditi – tudi v potniški kabini na 10.000 m, samo če se hoče 🙂 Tudi 6, 8, 10 ur…  (sarcasm off).

Tipicen slovenski odgovor: prilagodi se problematicnim.

Letalska družba ponudi avtosedeže ali bubo.

Trenutno močno razsajajo otroške bolezni. Nemške otroške bolnice so na limitu.

Od 10.12. so zopet obvezne v vseh javnih prevoznih sredstvih maske.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
dost bo, 06.12.2022 ob 16:32

Tipicen slovenski odgovor: prilagodi se problematicnim.

Ne, tipičen slovenski odgovor bi bil: Naj se vsi drugi prilagodijo meni.

Sicer pa, kako naj ženska sicer pride z otroki kamor se je namenila? V gumijastem čolnu? Tam ne bo nikogar motila. Tako kot se bo ona čimbolj prilagodila za let, lahko tudi drugi malce potrpijo. Saj otroci ne bodo jokali in kričali ves čas, če sploh bodo.

Pa je pot res tako hudimano nujna? Se ne bi dalo počakat vsaj leto ali dve?

Odgovor na objavo uporabnika
Na letalo z dojenčki, 06.12.2022 ob 08:17

Odgovor na objavo uporabnika
stevardesa733, 06.12.2022 ob 07:26

Gospa, prosim ,mi lahko poveste,kako dolg let bo? Vam morda lahko ponudim kak nasvet.

Nameravam v Zda. Direct.

Frankfurt – Ny.

Imam Peg Perego za 3, s tremi avtosedeži.

Plus nosilka za 2.

 

PRevidno, da se otroci ne prehladijo na letalu na klimi.  Tako, da srečno, ampak ne vem kako boste sama prenašala otroke, prtljago, stolčke in še voziček…. Pa dolg let je za tako majhne otroke in tudi za mamico. Naj vas raje iz NY obiščejo. To je moj nasvet.

Odgovor na objavo uporabnika
ohja164, 06.12.2022 ob 19:54

Ne, tipičen slovenski odgovor bi bil: Naj se vsi drugi prilagodijo meni.

Sicer pa, kako naj ženska sicer pride z otroki kamor se je namenila? V gumijastem čolnu? Tam ne bo nikogar motila. Tako kot se bo ona čimbolj prilagodila za let, lahko tudi drugi malce potrpijo. Saj otroci ne bodo jokali in kričali ves čas, če sploh bodo.

Haha, točno to ti zahtevaš. Imam tri majhne otroke, ker jih hočem odpeljati v New York, namesto, da bi jim omogočila mirno vsakdanjo domačo rutino in mir, ki ju pri tej starosti potrebujejo.  In če bodo otroci let zaradi spremembe pritiska, hrupa motorjev, tujega okolja in drugih težav težko prenašali, se jokali, vpili, cvilili, in še kaj, se nam morate prilagoditi vi, ves avion. Prinesite slušalke, če nočete poslušati mojih kričečih angelčkov.  Jaz in moji otroci, ki bi raje imeli domačo rutino kot 8-urni let,  smo vredni več kot vsi ostali potniki skupaj. Vi se morate prilagoditi nam, sicer ste vi neprilagodljivi.

Ene ste res prepolne same sebe.

Menda je potrebno imeti potrdila o cepljenosti.

Če te skrbi zgolj del poti, ki jo sama z otroci opraviš na letališču, lahko narediš generalko doma. Par 100 m prehodi z vsemi tremi na isti način in z vso prtljago, ki bi jo imela s seboj. Pa boš vsaj za silo videla, ali bosta dve roki dobolj ali ne.

Tole je recept za katastrofo že, če gre vse po načrtu. Kaj šele če se zgodi kaj nepredvidenega – let zamuja ali ga odpovejo, zasilno pristane na kakem drugem letališču…  če bo kateri od otrok na letalu bruhal, driskal ali imel druge zdr. težave….

Odgovor na objavo uporabnika
balon bo počil, 06.12.2022 ob 20:19

Haha, točno to ti zahtevaš. Imam tri majhne otroke, ker jih hočem odpeljati v New York, namesto, da bi jim omogočila mirno vsakdanjo domačo rutino in mir, ki ju pri tej starosti potrebujejo.  In če bodo otroci let zaradi spremembe pritiska, hrupa motorjev, tujega okolja in drugih težav težko prenašali, se jokali, vpili, cvilili, in še kaj, se nam morate prilagoditi vi, ves avion. Prinesite slušalke, če nočete poslušati mojih kričečih angelčkov.  Jaz in moji otroci, ki bi raje imeli domačo rutino kot 8-urni let,  smo vredni več kot vsi ostali potniki skupaj. Vi se morate prilagoditi nam, sicer ste vi neprilagodljivi.

Ene ste res prepolne same sebe.

Kdo ti je kriv, če imaš nevzgojene otroke?

Odgovor na objavo uporabnika
Toiu, 06.12.2022 ob 13:21

To pa ni res, da je potrebno cepljenje za covid za ZDA, ne več, zdaj pa mislim, da, se kar nasa potnica z otroki izmisljuje svoj polet??

Bila v New yorku oktobra, necepljena.

 

Toiu, bila si v NYC letos oktobra – brez potrdila o cepljenju proti C19???

Kdaj so pa ZDA ukinile ta pogoj? Kje je to objavljeno?

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 06.12.2022 ob 22:42

Toiu, bila si v NYC letos oktobra – brez potrdila o cepljenju proti C19???

Kdaj so pa ZDA ukinile ta pogoj? Kje je to objavljeno?

Ravno preverjeno na uradnih spletnih straneh.

.https://www.gov.si/zbirke/seznami/covid-vstopni-pogoji/zdruzene-drzave-amerike/

Za vstop v ZDA je potrebno biti polno cepljen proti Covidu, to je v bistvu 2x oz. z dvema odmerkoma.

Ne vem, kaj imajo nekateri ljudje od svojega nakladanja…🙄🙄🙄

In kam se tako mudi prav zdaj, ko so otroci tako majhni? Da se boš hvalila, kako so že leteli z letalom? Marsikdo ima to možnost, nisi edina, a počaka, da so otroci starejši. Vsi imajo več od tega.

New Report

Close