Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sama na letalo z dojenčki

Sama na letalo z dojenčki

Nekajkrat sem letel iz Amerike z letalom, polnim otrok – večinoma Korejci. Za pop. Zelo moteče. Stalno so se drli in jokali in vse ostalo. Nemogoče je bilo spati.

 

 

Že odrasel človek lahko zboli po letu na letalu, virusi krožijo. Moj partner je obakrat zbolel, kaj šele mali otroci.

Zakaj pa ne bi šli z ladjo? Je res malo daljše potovanje,ampak gotovo manj stresno za vse.

Letalske družbe imajo pravila, ki jih ščitijo pred mamami, ki imajo otroke dobro organizirane. Tole ne bo šlo.

Odgovor na objavo uporabnika
Sabi868, 07.12.2022 ob 15:21

In kam se tako mudi prav zdaj, ko so otroci tako majhni? Da se boš hvalila, kako so že leteli z letalom? Marsikdo ima to možnost, nisi edina, a počaka, da so otroci starejši. Vsi imajo več od tega.

Veš koliko je takih partnerskih zvez po svetu, kako mame tako letajo s s potomci do očetov na drugih celinah, ker tam delajo, da se dobijo za praznike? Ata dela v tujini na drugi celini, mama z otroki pa v Evropi naprimer. V Sloveniji pač to ni praksa. Že v Nemčiji je – npr. pogosto videno na Lufthansa čezoceanskih poletih mama Nemka gre cokpok na avjon z dvema  komaj hodečima malčkoma sama k svojemu partnerju vojaku  ( ta mi je sama povedala, sva se pogovarjali), ali pa dobro služečemu  na drugem delovnem mestu v tujini, kamor je šel “s trebuhom za kruhom za celo familijo”. Tudi na dobro plačane projekte za kakšno leto, dve. Tega je ar veliko, takih delovnih migrantov iz Evrope, pa jih potem partnrice z otroki hodijo obiskovat, ker se ne selijo npr. za 2 leti z njim na isto lokacijo – imajo  v E ropi pač svojo službom poskrbljeno za otroke ( zdravstvo,  mednarodni vrtci in šole na drugi lokaciji  so tudi večinoma samoplačniški , to precej stane  ipd).  In jasno, da se taki obiskujejo in da gredo na letala tudi mali otroci z enim od staršem, da gredo na obisk k drugemu – ne more vedno solo starš pridet k familij i v bazno državo.  Pa nekatere imajo partnerje tujce iz tistih držav, ipd in furajo tako familijo bolj kot ne na daljavo Jasno, da hodijo k njim z otroki. Nekateri kar lepoi živijo tudi tako,  na zračnih povezavah in obiskih parkrat letno vzdržujejo tako družinski lajf.

Pa saj ne morete vedeti, če ne vidite in se ne pogovarjate s takimi osebami, ki same povedo, kako in kaj , ko npr vidiš  mamo  samo s tako malimi otroci, samo na poti na dolgem letalskem poletu.

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 08.12.2022 ob 03:38

Veš koliko je takih partnerskih zvez po svetu, kako mame tako letajo s s potomci do očetov na drugih celinah, ker tam delajo, da se dobijo za praznike? Ata dela v tujini na drugi celini, mama z otroki pa v Evropi naprimer. V Sloveniji pač to ni praksa. Že v Nemčiji je – npr. pogosto videno na Lufthansa čezoceanskih poletih mama Nemka gre cokpok na avjon z dvema  komaj hodečima malčkoma sama k svojemu partnerju vojaku  ( ta mi je sama povedala, sva se pogovarjali), ali pa dobro služečemu  na drugem delovnem mestu v tujini, kamor je šel “s trebuhom za kruhom za celo familijo”. Tudi na dobro plačane projekte za kakšno leto, dve. Tega je ar veliko, takih delovnih migrantov iz Evrope, pa jih potem partnrice z otroki hodijo obiskovat, ker se ne selijo npr. za 2 leti z njim na isto lokacijo – imajo  v E ropi pač svojo službom poskrbljeno za otroke ( zdravstvo,  mednarodni vrtci in šole na drugi lokaciji  so tudi večinoma samoplačniški , to precej stane  ipd).  In jasno, da se taki obiskujejo in da gredo na letala tudi mali otroci z enim od staršem, da gredo na obisk k drugemu – ne more vedno solo starš pridet k familij i v bazno državo.  Pa nekatere imajo partnerje tujce iz tistih držav, ipd in furajo tako familijo bolj kot ne na daljavo Jasno, da hodijo k njim z otroki. Nekateri kar lepoi živijo tudi tako,  na zračnih povezavah in obiskih parkrat letno vzdržujejo tako družinski lajf.

Pa saj ne morete vedeti, če ne vidite in se ne pogovarjate s takimi osebami, ki same povedo, kako in kaj , ko npr vidiš  mamo  samo s tako malimi otroci, samo na poti na dolgem letalskem poletu.

PA jebemu. A ne bi raj fotr priletel k familiji, kot mama s kupom malih otrok.

Itak. Vsaka druga ima 3 otroke pod 2 let. To je pa ja minimalni standard.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4008, 08.12.2022 ob 06:46

PA jebemu. A ne bi raj fotr priletel k familiji, kot mama s kupom malih otrok.

Easy for you to say 🙂

 

Ni ravno tako v praksi takih multikid mama  in dad  income earner – mame letijo  k očetu; oče služi denar, ima svoj urnik in jasno se  taka mama, ki je ponavadi še na porodniški s tako malimi otroki prilagodi očetu v tujini, tudi na njegov urnik – ker se lažje, ona ima več prostega časa. kaj pa  vemo, na kakšnih projektih dela foter, pa dobi morda samo 2x letno  frej, da gre na dopust, stik z družino – zato pa hodijo mame  z letali naokrog potem, da se večkrat vidijo. In gre na avjon in na obisk.  Vem iz vsaj 7ih primerov, ker smo se na poletih s takimi mamicami pogovarjali.

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 06.12.2022 ob 08:50

Odgovor na objavo uporabnika
Na letalo z dojenčki, 06.12.2022 ob 07:06

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 06.12.2022 ob 06:39

 

Kot so ti že napisali: Z namenom lahko kupiš kot 1 odrasla oseba  dodatno letalsko karto za samo za enega otroka ( jasno ponavadi po 30%  polne cene), ki ti sedi v naročju, zaradi varnosti – ker ne smeš po proceduri in pravilniku otroka do +2 let navezat samega z letalskim pasom pasom v stol – je prevelika nevarnost poškodbe in da poleti že ob enem samem sunku, turbulenci iz stola.

Stolčki/sedeži so na voljo pri nekaterih letalskih prevoznikih, ali pa svoje daš v tem primeru. Ampak potem moraš pa kupit še polno ceno dodatnih sedežev za otroka- tporej po 100% ceni, na katerega boš namestila ta stol. Kupit torej 3 sedeže v tem primeru .

 

Tako da -tehnično – ja, lahko, če boš imela stolčke za otroke in zakupila še vsaj 2 sedeža po polni ceni za preostala dva, ker samo enega  od treh v tej starosti imaš  sama lahko med vzletanjem, pristajanjem in turbulencami  v naročju.

 

Lufthansa, Star Alliance ima takole:

https://www.lufthansa.com/rs/en/safety-for-small-children-on-board

Oziroma kontaktiraj letalskega prevoznika in vprašaj, kako je z avtosedeži- dajo lahko oni, ali moraš svoje dat.

 

Hvala. Prav z Lufthanso nameravam leteti.

Seveda ne računam o strašnih popustih za otroke. Že prtljage bo veliko.

Ni za kaj 🙂  če soa malčki pridni, boš zvozila. Glej le toliko, da če imaš dolg polet, da jih prej ne daš spat, torej naj imajo rutino svojo – pa ti bodo spali večino poti.

Sem veliko preživela zadnjih 20 let na čezoceanskih letih predvsem z Lufthanso, SwissAir, pa tudi  , tudi mlade mame same so letele z 2 in tudi 3mi otroci,  ko so šle k možem; vse ok. So bile pa res organizirane – otroci pa pridni, spali pretežno po 6 ur poleta. Nikoli niso nas motili.

 

saj dvojčka daš lahko v crib; ponadavi se to zmeniš prej, ali pa na šalterju – presedjo potem potnike in dobiš tisti sedež – ob predelni steni, če je dolg polet, ti tako ali tako spita večino časa – ponavadi je to 30. in 31. vrsta na Airbusu A 330-300 – poglej v planu Seatguru v priloženem linku spodaj – oranži stoli spredaj imajo steno, na to steno se pritrdijo potovalne zibke, tja daš dvojčka not vsakega v svojo:

https://www.seatguru.com/airlines/Lufthansa/Lufthansa_Airbus_A330-300_B.php

 

Pa tukaj se ti je javila še  avtorica “stevardesa”, pa jo vprašaj kaj 🙂

No, v avtoričenem primeru gresta nazaj oba. Torej ji tega res ni treba, sicer pa po želji.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4008, 09.12.2022 ob 06:44

No, v avtoričenem primeru gresta nazaj oba. Torej ji tega res ni treba, sicer pa po želji.

stop following me….. 🙂

kolk enih brezveznih pametovanj … ženska bo naredila kakor želi, tuki sprašuje za informacije, dobi pa kup nekih neuporabnih monizmov 🙂

mi smo z malimi otroki velik prepotoval, ampak sama s tremi pod 2 leti nebi šla … po drugi strani pa ko si res mlad, si upaš marsikaj. Odvisno tud od starosti dvojčkov takrat. Otroc pod 5 mesecev večino časa itak prespijo. Mene na letalu otroci ne motijo, če je hudo dam gor slušalke pa izklopim zunanji zvok. Da bi komurkoli rekla da naj ne potuje ker mene moti? Sej niste resni no. Pa kaj vas sploh briga zakaj kdo kam gre …

Avtorica bo lepo poklicala letalsko družbo, povedala kaj želi, oni ji bodo dali možne scenarije, na koncu se bo sama odločila če gre v to al ne. Stvar rešena …

Realnost je pa taka, da ima do letališča spremstvo, tam ima otroke v vozičku do letala, na letalo ji pomagajo stevardese, na poti se bo pač znašla sama itd. Ne bo ne prva ne zadnja …

Sem 10 let delala v aviaciji, konkretno v prodaji letalskih kart in sem 100%, da ne bo šlo, prevoznik ne bo potrdil, že zaradi varnosti. Kako se bo sama s 3-mi izkrcala v primeru zasilnega pristanka? Tukaj so letalske družbe zelo nefleksibilne. Stevke imajo drugo delo, ne morejo in ne smejo špilat varuške. Še  najbolj simpl bi bilo,  da plača eni študentki karto, da gre z njo.

Preveri pri LH, a verjetno ne bo šlo:

https://www.logitravel.co.uk/frequently-asked-questions/flights-how-many-minors-can-travel-with-one-adult-12_37.html

Odgovor na objavo uporabnika
atikin, 09.12.2022 ob 07:00

stop following me….. 🙂

A? WTF? Saj si ti odgovorila na moj post.

Ne vem, koliko so stari. Če večji še nima dve letui, sta manjša dva par mesecev stara, najbrž??  Počakaj vsaj pol leta !

Vse bo v redu. Lepo potujte in srečno.

Me prav zanima, kako se je končala tale saga in ali je ženska res (uspešno) šla v ZDA sama s tremi dojenčki. Faca:-)

Odgovor na objavo uporabnika
Na letalo z dojenčki, 05.12.2022 ob 22:31

Februarja načrtujem potovanje z letalom.

Problem je, ker imam dojenčka, dvojfka in starejšega, ki za tja še ne bo napolnil 2 leti.

1 odrasel pa naj bi letel samo z 1 otrokom pod 2 leti.

Za nazaj greva 2.

Sploh ne morem kupiti oz. rezerviratu kart za več 1 otroka.

Bom pa imela tudi voziček za trojčke.

 

Pa kaj je z ljudmi da se z malimi otroci fijakajo po letalu…ti trpis, oni trpijo, sopotniki trpijo.

Vem da obstaja ena letalska družba, ki sprejema na letala hišne ljubljenčke. Samo katera je pa se ne morem spomnit.

New Report

Close