Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samo ženske sposobne vzgajat otroke / dojenčke? – nadaljevanje

Samo ženske sposobne vzgajat otroke / dojenčke? – nadaljevanje

Sama s seboj si v kontradikciji, po eni strani praviš, da so moško-ženske vloge tradicionalne, po drugi strani pa poveš, da imaš v svoji okolici same izjeme, vključno s tabo. Hudič je, če je ukalupljeno mišljenje tako čvrsto zakoreninjeno, da človek ne zaznava lastnih logičnih lapsusov.

Sama mislim, da je skrb, da bo pamž nahranjen in čist, nekaj, kar zmorejo še najprimitivnejše živali, pa ne bi tega zmogli taki kralji vesolja, kot so povprečni slovenski moški :))))); in tudi meni je čista uganka, kako da ženske ne štekajo, da je ta predlog njim v prid.

Blago pa slutim, da gre za tiste ženske, ki jim poklic in delovna uspešnost nikoli nista bila v prvem planu, so se pa lahko duvale na račun materinstva, in tistim najbrž ne paše, da bi se njihova ekskluzivna materinska sposobnost skrbi za pamže morala postaviti v primerjavo z njihovimi dedci – ker potem enostavno ne bi več imele ničesar, s čimer bi se duvale.

Meni gre najbolj na živce, da nam država ukazuje, kako naj se družina organizira. To je stvar staršev, da se zmenijo med sabo.

Meni osebno se je srce trgal, ko sem dajala moja otroka z 11 -12 meseci v vrtec … sem čutila, da je še prezgodaj in za otroke in za naju.

Mislim, da bi morali dopust za nego otroka podaljšati za 2-3 mesece, morda celo opcijsko za 6 mesecev, s tem da se izplačuje na mesec manj nadomestila (masa nadomestila bi tako ostala enaka). Kako se potem starša dogovorita, je popolnoma njuna stvar – to se mi zdi najbolj pomembno. Kaj bo država določala kako emancipirani so moški in ženske in kako naj vzgajajo otroke. Najbolje da nam predpišejo še tedenski jedilnik in bone za v trgovine – ne bodite take ovce in se uprite ukazovanju.

Vse tiste ki boste skočile v zrak zaradi znižanja nadomestila … a imate otroke zato, da rešujete svoje socialno stanje, ali zato ker jih želite imeti?

Keep calm and carry on :)

se čisto strinjam, da bi bilo fajn, da bi ta moški mesec dodali kot 13 mesec. Ampak ne vem kako naj dopovem, da starševski dopust 260 dni sploh ni obvezen. koristita ga lahko oba starša, ali pa sploh ne.

Potemtakem je tudi tisti razlog, da gre na porodniško (s tem mislim na dopust za nego in varstvo otroka) mama, ker oče pač več zasluži, popolnoma brezvezen? Ja, veš, imaš kar prav glede tega.

Tak zakon lahko napiše samu butast uradnik. Bom povedala kako imava urejeno midva in najbrž še marsikdo. Sama sem na porodniški ki se mi izteka, veliko sem z otrokom in imava vez ki se čuti. Mož je v službi vendar je za moje pojme kljub vsemu fantastičen oče. Zna praktično vse, brez težav mu pustim hčerko za en mesec. Ne rabiva države da naju siliv to da je fotr doma. Slabi očetje bodo ostali slabi, dobri pa bodo ostali dobri kljub službi. To je butast ukrep.

In isto velja za mame, a ne?
Me pa nekaj zanima – ta vez z otrokom – misliš, da bi bilo grozno, če bi bila tudi med otrokom in očetom? Ker se tole bere tako, kot da je tebi pomembna samo ta tvoja vez z otrokom, kaj ima pa oče z njim, pa ni ravno pomembno? In ko pišeš, da možu brez težav prepustiš hčerko za en mesec? Zakaj pa mu je potem ne? :-))

ker se tako upirate, da država predpisuje kdo in koliko bo koristil ta “dopust” me zanima, kako komentirate tudi predpis, da mora na volitvah kandidirati najmanj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pripadnikov vsakega spola (za {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nisem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})…..to je tudi kvota…a ni potem bolje, da pač delo politika dela tisti, ki ga obvlada (janša, :)) in ne da po sili zakona tiščimo v politiko ženske šivilje ( bratuškova), ker nimajo ne znanja ne volje kaj narediti

Zato ker sva mnenja da je mater najpomembnejša v prvem letu rasti. Aja pa sama imam precej višjo plačo od moža in sem kljub temu doma. Mož se je s tem strinjal in pravi da čez naravo se pač ne da it. Verjamem pa da v poplavi kvazi karieristk in feministk nekatere tega ne boste razumele. Meni je mami celo rekla da se neverjetno pozna pri razvoju otrok kadar se manj ukvatja s katerim. Imela je tri otroke pri drugem je v prvem letu bistveno bolj sodeloval oče in se pozna v negativnem smislu. Ampak že veste. Pa lep pozdrav

In isto velja za mame, a ne?
Me pa nekaj zanima – ta vez z otrokom – misliš, da bi bilo grozno, če bi bila tudi med otrokom in očetom? Ker se tole bere tako, kot da je tebi pomembna samo ta tvoja vez z otrokom, kaj ima pa oče z njim, pa ni ravno pomembno? In ko pišeš, da možu brez težav prepustiš hčerko za en mesec? Zakaj pa mu je potem ne? :-))[/quote]

Mah, si vstala z levo nogo? Tole se bere, kot da ti ni do tistega podarjenega leta z otrokom – če še nisi preizkusila, čudovito je, čeprav na račun moje izgubljene službe. Če pa si preizkusila pa ti ni ustrezalo je to tvoja stvar in ne naša in jo sama uredi, ne pa država namesto tebe in na račun naš, ki ne bomo mogli o tem svobodno odločat. Jezne feministke se hudujete na ves svet, če vam otrok ni prinesel izpolnitve, ki ste jo pričakovale.

Keep calm and carry on :)

Sama s seboj si v kontradikciji, po eni strani praviš, da so moško-ženske vloge tradicionalne, po drugi strani pa poveš, da imaš v svoji okolici same izjeme, vključno s tabo. Hudič je, če je ukalupljeno mišljenje tako čvrsto zakoreninjeno, da človek ne zaznava lastnih logičnih lapsusov.

Sama mislim, da je skrb, da bo pamž nahranjen in čist, nekaj, kar zmorejo še najprimitivnejše živali, pa ne bi tega zmogli taki kralji vesolja, kot so povprečni slovenski moški :))))); in tudi meni je čista uganka, kako da ženske ne štekajo, da je ta predlog njim v prid.

Blago pa slutim, da gre za tiste ženske, ki jim poklic in delovna uspešnost nikoli nista bila v prvem planu, so se pa lahko duvale na račun materinstva, in tistim najbrž ne paše, da bi se njihova ekskluzivna materinska sposobnost skrbi za pamže morala postaviti v primerjavo z njihovimi dedci – ker potem enostavno ne bi več imele ničesar, s čimer bi se duvale.[/quote]

Odlično napisano. In ta zakon je posledica usmeritev EU, se tega niso spomnili pri nas. Gre pa za izenačevanje moških in žensk. Ženske so pri zaposlovanju diskriminirane ravno zaradi koriščenja porodniške in kasneje bolniške. Tako, da jaz bi poleg obvezne porodniške za moške, predpisala tudi obvezno delitev bolnišk za otroke.

Preberite si kaj piše EU glede tega. Ministrica vas je v izzi naplahtala. Jaz sem zarado tega izgubila službo in še desetkrat bi to naredila. Mož mi skos stoji ob strani in lepo furava lajf. Avtorica pa brez partnerja in brez otrok? Sklepam k drgač bi ti bilo več jasnga

Aha, in potem naj ženske, ki jih ne preživlja partner, bivakirajo pri starših? Ali kako?

Če nimaš tipa, ki te živi, najbolje, da se kar fentaš? Ženska ženski volk.

Razlogi za zakon taki ali drugačni, popolnoma bolano je razmišljanje, da oče otroka ni vreden, da skrbi za otroka in da tega ni sposoben. Ker da je samo mama tista, ki zna skrbeti za dojenčka.Hvalabogu, da nisem moški, ki bi nabasala na eno tako noro babnico. Moški se mi smilijo, prav res. Moj mož je po moji zaključeni porodniški zelo lepo skrbel za otročka, že prej je veliko in z veseljem pomagal, ne bi imela nobenega problema iti mesec prej v službo in otroka pustiti njemu za ves dan. Ker je zanjo že od malega skrbel, sta se zelo navezala en na drugega in imata zdaj res lep in zaupen odnos.

Moj podpis! Kot študentka sem bila največja zagovornica emancipacije. Tudi z mojim možem sva si delila vsa dela, tudi on je znal poskrbeti za otroke, zdaj pa tudi pri naju vsak od naju dela tisto, kar mu gre bolje. Moški imajo že zdaj možnost iti na porodniško in ženska prej v službo, a zakaj bi silili nekoga, da bi bil ves dan s svojim otrokom, če nima smisla za to. Bo več z njim kasneje, ko bo večji, pa bosta igrala nogomet, košarko…
Moški in ženske smo si različni in ravno zato se lahko lepo dopolnjujemo. Nobene potrebe pa ni, da bi oba vedno delala vse isto.

No, pa si le napisala, da misliš, da si ti za otroka več vredna, kot pa njegov oče. Jah, si pač to ti domišljaš, zato pač nismo drugi (druge) zato neke kvazi karieristke in feministke (a to je slabšalno, ali kako? :-))), pač pa imaš ti kompleks večvrednosti.
In to, kar ti govori tvoja mati – žalostno, resnično žalostno – da ima takšnega moža ali pa samo takšno mnenje o njem…

Še za tisto, ki piše, da nimam otrok – imam, celo več, pa mi je še kako jasno, da je v bistvu največji problem v ženskah samih (na srečo ne v vseh, žal pa glede na odzive v številnih) in njihovem večvrednostnem kompleksu napram moškim glede otrok.
Ja, verjamem, da vam bo hudo, če vam še to vzamejo (ekskluzivno pravico do nege in vzgoje otrok) – pa pravzaprav vam je nihče ne jemlje, samo postavili bi vas na realna tla, da niste nenadomestljive, če pač nimate ničesar drugega…..

In emancipacija in sodelovanje se nikakkor ne izključujeta, tako da…

Si ti kdaj pomislila, da pa mogoče obstajajo tudi ženske, ki nimajo smisla za to, da bi bile stalno z otrokom prvo leto? Bi pa to že nadoknadile kasneje, ko bi bil otrok večji? Aja, tiste so pa slabe mame, ki si otrok sploh ne zaslužijo, a ne? Kako pa je kaj z očeti v tem kontekstu? :-))
Glede zadnjega odstavka pa se strinjam – smo si različni, kot smo si tudi ženske med sabo in zato res ni potrebe, da bi vedno delali vse isto – tudi drugače je čisto ok. Torej?
Če ste rade doma, super, potem pa bodite – nihče vam ne oporeka, samo pustite druge ženske, ki pač vidijo smisel življenja še v čem drugem, kot pa zgolj in samo v skrbi za otroke, da sploh imajo možnost za tisto drugo. Danes je namreč nimajo oz. imajo zelo zelo slabe možnosti. Ravno tako pustite očete blizu svojih otrok. Znajo in zmorejo marsikaj, pravzaprav vse, kar je potrebno, da bo otrok zadovoljen in srečen – pač drugače, vseeno pa dovolj dobro.

Si ti kdaj pomislila, da pa mogoče obstajajo tudi ženske, ki nimajo smisla za to, da bi bile stalno z otrokom prvo leto? Bi pa to že nadoknadile kasneje, ko bi bil otrok večji? Aja, tiste so pa slabe mame, ki si otrok sploh ne zaslužijo, a ne? Kako pa je kaj z očeti v tem kontekstu? :-))
Glede zadnjega odstavka pa se strinjam – smo si različni, kot smo si tudi ženske med sabo in zato res ni potrebe, da bi vedno delali vse isto – tudi drugače je čisto ok. Torej?
Če ste rade doma, super, potem pa bodite – nihče vam ne oporeka, samo pustite druge ženske, ki pač vidijo smisel življenja še v čem drugem, kot pa zgolj in samo v skrbi za otroke, da sploh imajo možnost za tisto drugo. Danes je namreč nimajo oz. imajo zelo zelo slabe možnosti. Ravno tako pustite očete blizu svojih otrok. Znajo in zmorejo marsikaj, pravzaprav vse, kar je potrebno, da bo otrok zadovoljen in srečen – pač drugače, vseeno pa dovolj dobro.[/quote]

Ja, za razliko od tebe sem pomislila na ženske, ki nimajo smisla za otroke in bi rade čimprej v službo. Po sedanji zakonodaji in v dogovoru z možem imajo vse možnosti, da to naredijo.
Ravno zato, ker smo si različni, s čemer se tudi ti strinjaš, naj ostane sedanja zakonodaja, ne pa da bo nova prisilila mamice, ki bi še bile rade z otrokom, en mesec prej v službo in bo moraltudi moški, ki nima preveč smisla za dojenčke, v porodniško.

Ne vem, kaj pomeni tvoj zadnji odstavek. Po sedanji zakonodaji si lahko vsaka družina uredi porodniško po svojih željah, po novi bodo te možnosti bolj omejene.

Včasih se malce zapleteš v kakšni izjavi:)

Meni je res smešno, česa me vse zgoraj obtužujejo. Ja, res nisva razmišljala o tem, da bi partner ostal doma na porodniški, jaz pa bi šla prej v službo. Razlog je v tem, da se nam finančno ne splača. In ker nisva glupa, pa znava seštevati in odštevati, bom doma do konca porodniške. Ker me baše EMŠO in ker sva tega otroka delala zelo dolgo, tudi ne bom nikoli več na porodniški. Torej me ne skrbi zase in nisem ena sebična babura, ko hoče imeti zgolj spermodajalca.

Pri nas je situacija takšna, da bomo lahko malo pokombinirali varstvo in otroka ne bomo dali v vrtec. Partner dela namreč na turnuse, proste dni ima med tednom. Ko bova istočasno v službi (5 dni na mesec), bodo pa moji starši vskočili. Tega se veselijo, niso prisiljeni.

Torej bo moj partner od 11. meseca imel otroka dopoldne tri tedne na mesec zase. Nimam nobenih problemov s tem, ker ju že zdaj redno puščam sama in oba v tem uživata.

Imam pa problem, ko se v naši državi pravice krčijo, da se ŠPARA! Če bi res želeli večjo vključenost očeta, bi se tega lotili drugače. S spodbudo in ne prisilo. Vas pa so dobili na limance. Takšna debata o ženskah, ki ne pustijo očetov blizu, je voda na mlin tistih, ki bodo še krčili naše pravice. Boste videli, kaj bo drugo leto…

Ja, pa res ne maram Primca pa onih njegovih. Tudi njihovi argumenti so tudi bolj tako.
Meni je kristalno jasno, da je glavni razlog za to spremembo ŠPARANJE.

Ne more. Pod besedo “porodniška” imamo navadno v mislih celo leto, v resnici gre pa za dva dela. Tudi po novem zakonu je 105 dni izključno ženskih oz. materinih. 105 dni! In en mesec za moške je pa problem?

Sedanja zakonodaja spodbuja diskriminacijo žensk na trgu delovne sile. Je to tako težko razumeti?

Le kako prezivijo v drzavah kjer je porodniska 3 mesece ali se manj? Je tam cas prezivet z otrokom manj pomemben mogoce? In tista patetika o vezi matere in otroka je samo za kozlat! Ce tvoj tip ni sposoben zgraditi vez z otrokom v 10ih mesecih jo tudi en nesec kasneje ne bo!!! Je pa cudno da mesec kasneje vsi super gradijo “vez” z varuskami, vzgojiteljicami in babicami, pri 10 mesecih jo pa z lastnim ocetom ne zmorejo!! In ja vzeli so mamam en mesec bu hu hu v jok pa na drevo!! Me niti malo ne gane in ne skrbi ker vem da je moj partner popolnoma sposoben sam poskrbeti za najinega otroka. Ce vas ni ste si pa same krive!! Le zakaj se mojuemu to zdi super, meni pa tudi!? Najbrz sem zelo slaba mama zaradi tega a ne cistunke?? Ker me ne skrbi kako bo otroku z lastnim ocetom?! Raje poglejte kaksne partnerje imate ko jih vse tako ne zmorete prehvalit a ne zaupate jim lastnih otrok!!!

Ne more. Pod besedo “porodniška” imamo navadno v mislih celo leto, v resnici gre pa za dva dela. Tudi po novem zakonu je 105 dni izključno ženskih oz. materinih. 105 dni! In en mesec za moške je pa problem?

Sedanja zakonodaja spodbuja diskriminacijo žensk na trgu delovne sile. Je to tako težko razumeti?[/quote]

Ja, očitno je za nekatere to res pretežko. Ali pa rade ostale stay-at-home mame, pa tega ne upajo povedati naglas. Še posebej ne svojim partnerjem. Torej, drage ženske, povejte vašim, da boste doma, pa ne bo nobenih težav s tem zakonom, ker se vas vse v zvezi s porodniško ne bo več tikalo. Tako tudi ne boste prisiljene skrajšati časa z otrokom.
astrid74 – pa ti resno vidiš samo šparanje, kaj pa vse ostalo? Kaj pa to, da je predveno tudi nagradno podaljšanje dopusta (kar sedaj ni mogoče)? A to pa sploh ni omembe vredno?!?

Ne more. Pod besedo “porodniška” imamo navadno v mislih celo leto, v resnici gre pa za dva dela. Tudi po novem zakonu je 105 dni izključno ženskih oz. materinih. 105 dni! In en mesec za moške je pa problem?

Sedanja zakonodaja spodbuja diskriminacijo žensk na trgu delovne sile. Je to tako težko razumeti?[/quote]

Ja 105 dni je od ženske. Ostalo lahko vzame moški, ki to želi. Poznam primer take delitve. Zakaj prisiliti tudi moške, ki ne želijo in vzeti ta mesec ženskam, ki bi ga rade obdržale? Samo zato, da bo država prikrito pobrala en mesec porodniške v primerih, ko je moški ne bo izkoristil. Nobene druge logične razlage ni.

Sama sem pričakovala (ja, vem, naivna sem), da:

– bodo proti temu zakonu predvsem moški, ki se bodo končno morali ukvarjati s otroci in bodo ugotovili, da porodniška ni samo posedanje doma;

– bodo proti temu zakonu predvsem moški, ki se bodo po novem morali na trgu dela soočati z večjo konkurenco (ženske sedaj že itak odpademo);

– da bodo proti temu zakonu delodajalci, ki so navajeni imeti zaposlene na voljo 24/7. In jih tudi imajo (moške), žensk pa itak ne zaposlujejo.

– bodo ta zakon ženske pozdravile, saj bodo od njega imele dolgoročne koristi od delitve dela doma do večjih možnosti zaposlitve.

Nikoli, ampak res nikoli pa si nisem mislila, da bodo ženske proti. Res ne. Obnašajo se kot študenti, ki zagovarjajo študentsko delo, ki jim v času študija super koristi, potem pa zaradi njega po diplomi ostanejo na cesti. Isto ženske – ja, trenutno imajo vaši možje višje plače in tisti mesec bi se vam poznal na družinskem prihodku. Ne vidite pa, da prav zaradi obstoječe zakonodaje ve nimate stalne službe …

O, tipično, kako tipično! Spet se je treba zgledovati po tistih, ki imajo to področje urejeno slabše, kot mi!!! Kot ponavadi je treba pri nas pobrati zanič tuje stvari, dobrih nikoli. Če bi vzela primer ene države v celem paketu, bi vedela, kako preživijo. Tam, kjer je tako kratka porodniška, imajo tako visoke plače, da so ženske potem doma.

Če tebi ustreza, da bo tvoj mož en mesec na porodniški namesti tebe, izvoli, imata vse možnosti. Ne SILI pa k temu takih, ki morda ne želijo!

Če že tako podpiraš svobodno odločitev … Zakaj pa ne more potem celega leta vzeti oče? Zakaj mora 105 obvezno imeti ženska? 1 mesec obvezno za očeta je pa nekaj nezaslišanega?!

New Report

Close