Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še vedno sem brezposlena… in se mi že počasi meša

Še vedno sem brezposlena… in se mi že počasi meša

Avtorica, kaj pa tujina? Imaš to možnost? Ne verjemi, da se da tam kar tako službo dobiti. Dobila boš kaj takega kot je sobarica, čiščenje, priložnostna dela, samo bo vsaj bolje plačano kot je v SLoveniji. Sobarice imajo recimo 1540 bruto (neto cca 1200) + pogosto brezplačno stanovanje, to je Avstrija. Sicer boš na dnu, ampak se naučiš jezika, potem pa iščeš na svojem področju. Znebiš se gnile Slovenije.

Pa ne poslušaj nakladačev v tej temi. Osebno iskanje od vrat do vrat pa kaj še. Ne prideš dalje kot do vratarja ali pa mogoče tajnice, če gre za mali kolektiv. Šefi, direkotrji pa res niso ves čas zato v službi, da čakajo, da kdo nepovabljen pride na razgovor.
Zatajiti izobrazbo? In kaj napisati v CV za manjkajoča leta?

In res je, da zelo težko dobiš službo za nižjo izobrazbo.

Drugače pa sem jaz imela več odziva na poslane ponudbe kot na prijave na razpise. Razpisi so večinoma za kozlat, imajo kandidata, dajo ven razpis, delajo razgovore, v resnici pa nikogar ne iščejo. Fuj.

Kaj pa kaka dodatna izobrazba? Mogoče kak uporaben tečaj? CNC operater? Ali pa kaj vem, kaka SŠ tehnične smeri? ALi pa, če narediš recimo tečaj za varilca in odpeketaš v Avstrijo?
Reši se gnile Slovenije. Tu boš garala za minimalca pa nič ne boš vredna.

In ne verjemi bebcem, ki trdijo, da se službe ponujajo. Iščejo ponavadi tam, kjer so obupni poguji dela, kjer ne plačujejo in tako naprej. Imajo pa kar naprej razpise. Takim se ogni.
Srečno.

Lahko poveš, ali si ti tudi v Avstriji in delaš.fizicno,.kako.pa.kak tvoje fizično zdravje? Križ, ramena in.

ENA VARNOSTNICA, hvala za odgovor. Za Sintal sem.slisala da so bolj človeški, enako Projekt, delavci niso zajebani.
Activa varovanje pa ne poznam…

Mene muci ramensko lopaticni periaetritis, vnetje ramena,.voli cela.roka, posebno ponoči, imam 43 let in o presolanju v varnostnico, razmišljam samo iz tega zdravstvenega razloga, ker ne zmorem delat.vec za tekočim.trakom. Strah pa.me je, da ne bom opravila zdravniskega.pregleda.

Ena varnostnica, potem pa.moras.dobro.govoriti tuj jezik..

Če znaš dobro slovensko, je to to.

Redke so recepcije, kjer nimas opravka s tujci. Vsaj anglescina pride zelo prav.
Pa tudi 8-urne izmene od ponedeljka do petka so prej izjema kot pravilo, placane pa obupno. Ce ze gres delat na objekt, si z nocnimi hitro prisluzis se kaksnega stotaka.

Na razgovoru zensko itak na hitro premerijo s pogledom in na podlagi videza dobis recepcijo ali trgovino. Vsaj dokler nimas kilometrine, da lahko sama poves kaj ti bolj lezi.
Pa vso sreco bodocim varnostnicam, zacnite vaditi izrekanje besede “ne” 😉

Lahko poveš, ali si ti tudi v Avstriji in delaš.fizicno,.kako.pa.kak tvoje fizično zdravje? Križ, ramena in.

ENA VARNOSTNICA, hvala za odgovor. Za Sintal sem.slisala da so bolj človeški, enako Projekt, delavci niso zajebani.
Activa varovanje pa ne poznam…
[/quote]

Veš je bistvena razlika ali delaš kot črnc v Slovenji za 650 ali pa v Avstriji za 1200, 1400€ – toliko so plače za taka fizična dela. Se pozna a ne da?
In ja, ko se naučiš jezika tekoče, iščeš seveda na svojem področju.
Tule ji svetujete garanje za 650€, ja bo trpelo zdravje. TUdi v Avstriji za tako delo trpi telo, ampak se vsaj v denarnici kaj pozna.
AJa, jaz sem šla z diplomo v Avstrijo fizičarit, potem pa našla na svojem področju. Pri nas sem napisala na stotine vlog pa mi ni uspelo.

Da ne omenjam številnih primerov, ko pri nas delodajalci ne dajo plače, ne plačujejo prispevkov.
Ja, takih služb je ogromno, taki kar naprej iščejo.
Spodobno službo pa je izjmeno težko dobiti. Domnevam, da je avtorica družboslovka, kar sploh pomeni, da je težko najti službo.

Seveda jo bodo bebci prepričevali, da je ogromno služb. Pozabili bodo omenit, da takih, kjer garajo cele dneve za minimalca ali pa še tega ne dobijo.

Veš je bistvena razlika ali delaš kot črnc v Slovenji za 650 ali pa v Avstriji za 1200, 1400€ – toliko so plače za taka fizična dela. Se pozna a ne da?
In ja, ko se naučiš jezika tekoče, iščeš seveda na svojem področju.
Tule ji svetujete garanje za 650€, ja bo trpelo zdravje. TUdi v Avstriji za tako delo trpi telo, ampak se vsaj v denarnici kaj pozna.
AJa, jaz sem šla z diplomo v Avstrijo fizičarit, potem pa našla na svojem področju. Pri nas sem napisala na stotine vlog pa mi ni uspelo.
[/quote]

Diploma iz česa?

Veš je bistvena razlika ali delaš kot črnc v Slovenji za 650 ali pa v Avstriji za 1200, 1400€ – toliko so plače za taka fizična dela. Se pozna a ne da?
In ja, ko se naučiš jezika tekoče, iščeš seveda na svojem področju.
Tule ji svetujete garanje za 650€, ja bo trpelo zdravje. TUdi v Avstriji za tako delo trpi telo, ampak se vsaj v denarnici kaj pozna.
AJa, jaz sem šla z diplomo v Avstrijo fizičarit, potem pa našla na svojem področju. Pri nas sem napisala na stotine vlog pa mi ni uspelo.
[/quote]

Hmm. Ja s kakšnim znanjem nemščine si šla? Do B1 je kar dolga, ne vem če ima avtorica zdaj voljo za to

Hmm. Ja s kakšnim znanjem nemščine si šla? Do B1 je kar dolga, ne vem če ima avtorica zdaj voljo za to
[/quote]

Nekje B1, razumevanje kar ok, pisanje, govor pa slabše.
Mogoče pa avtorica že obvlada nemščino? Če ima diplomo, naj bi znala dva tuja jezika, vsaj kolikor toliko.
Pa ni samo nemščina, je tudi angleščina, francoščina… je pa seveda najlažje iskati v Avstriji, ker je blizu. V UK je dosti težje.
Samo odločit se je treba, da greš čez mejo.

Hmm. Ja s kakšnim znanjem nemščine si šla? Do B1 je kar dolga, ne vem če ima avtorica zdaj voljo za to
[/quote]

B1 za kako resno zahtevno delo seveda ni dovolj, mislim za dela, kjer se zahteva diploma. Razen, če nisi nek profi, ki ga vsi iščejo, potem ti bodo stregli :).
Gredo pa eni tudi, če ne znajo jezika. Za proizvodnjo, čistilko je to menda ok. Samo jaz tega ne bi tvegala.
Jaz sem razumela toliko, da sem si znala sama urediti dokumente, zdravstveno zavarovanje pa take stvari.
AMpak začetek je pa seveda težak. Ampak vsekakor bolje kot, da te nategujejo naši delodajalci za minimalca.

Kje je razpis? Me zanima!
[/quote]

Na zavodu za zaposlovanje! Kje pa ti sploh iščeš- panoga zaposlitve pa po katerih virih?

Kot strežnica ne potrebuješ nobene izobrazbe. Plača je seveda minimalna, ampak zaposlitev je.

V Sloveniji se ustvarja premalo dodane vrednosti, zato pa je ponudba del večinoma za nizkokvalificirana dela za minimalca, tista ta boljša pa so itak že vnaprej po partijski liniji oddana. Vglavnem slovenski trg dela je res en poden.

Res je.
In, žal so ljudje tudi taki bebci, da jim je to ok. Vedno, ko kdo rabi nasvet za iskati službo, mu težijo s službami za minimalca. Tako kot večina v tej temi.
Narod naravnost orgazmira, če nekdo drug dela kot črnc, dobi pa komaj za preživetje. Če sploh dobi plačo.

Eni so po 2 mesecih po šoli zaposleni, drugi pa 10 let brez službe. Poprimi za kakršno koli delo in išči dalhe. Domov ti nihče ne bo prinesel.

Ja seveda najlažje je rečt, medtem ko je realnost slovenskega trga dela čisto drugačna. Ti že lahko poprimeš za vsako ponujeno delo, kar še ne pomeni da je to delo tudi uradno na belo plačano oziroma da te to vodi v redno zaposlitveno razmerje. Življenje v prekariatu je pa itak življenje v negotovosti in na meji pekla.Opažam tudi trend vse več oseb, ki delajo dve službi hkrati da lahko dobijo potem ven eno normalno plačo. Kmalu bomo kot Američani, kjer moreš garat da normalno zaživiš, namesto da bi se bolj severneje zgledovali, kjer ljudje tudi na osnovnih plačah lepo živijo, ne pa da se samo iz meseca v mesec preživljajo.

New Report

Close