Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Sem sicer potomka domobranca, ampak počasi sem jih sita

Sem sicer potomka domobranca, ampak počasi sem jih sita

Vsi smo potomci nekih potomcev in to ne iz časa II. svetovne vojne ampak tudi iz I. in še tistih vojn ki jih je začel Napoleon. Smo tudi potomci ljudi, ki so živeli v času Avstroogrske oziroma Habzburžanov. In koliko ne vem katerih vojn in bitk, se je bilo takrat, kdo je kriv in zanetil to in to vojno, dejmo zdaj brskat po zgodovinskih atlasih in spisih, imamo tudi internet in na Googlu najdemo itak vse mogoče podatke. In potem bomo na koncu ugotovili, da je bila takrat Slovenija razdeljena na ne vem koliko procentov Karantanije in po naših krajih so se sprehajali Huni, pa Iliri in Kelti. In nekdo bo ugotovil, da so Iliri napadli Kelte oziroma, da je bil potomec njegovega najboljšega frenda Kelt, ki je ubil njegovega prednika Ilira, ki je po smrti pustil družino s 15. otroki….
A se sliši logično?
Meni je to kot znanstvena fantastika in zato so mi tudi te kvičke kvačke iz II. svetovne vojne skoraj enako brez veze.
Ne razumem, zakaj je ravno ta prekleta II. svetovna vojna bolj pomembna od I. in vseh ostalih vojn za nazaj. Ker nikoli nisem pa od nikogar še slišala, da bi se v preteklosti dva soseda kdaj kregala zaradi nečesa, kar se je dogajalo v I. svetovni vojni.

Kje sem napisal, da so bile žrtve na obeh straneh do zaključka vojne enakovredne?
[/quote]

Tukaj:

Pa imaš hudiča, avtorica.

Pol odgovorov eden citira, ne da bi mu uspelo samemu kaj napisat, ostalo pa spet prepucavanje. Brezveze, ti rečem. Samo obratno dosežeš. Misli si svoje pa čau.

Kje sem napisal, da so bili enakovredni?
Ja pobegnili so, ker so pač bili premagani in so se bali povračil in čiščenja, kot se je to opravilo po oktobrski revoluciji v Rusiji. Ljudem je bilo jasno kaj jih čaka.
[/quote]

Ja no, bili so razpuščena banda. Pogumne in organizirane vojske ne bežijo, ampak umrejo stoje v borbi. To so bili pa hinavski klavci in to so tudi vedeli, zato so se pognali v beg.

Ja no, bili so razpuščena banda. Pogumne in organizirane vojske ne bežijo, ampak umrejo stoje v borbi. To so bili pa hinavski klavci in to so tudi vedeli, zato so se pognali v beg.
[/quote]

aha, kot npr patizani v Dražgošah..

In kako hudiča so vedeli, da so premagani, če je bilo več žrtev pri njih šele po vojni? So enakovredno klali (ali celo bolj uspešno klali) in se naenkrat odločili, da so premagani? Ja, ta logika ima res smisel…

aha, kot npr patizani v Dražgošah..
[/quote]

Partizani so usekali, se taktično umaknili in spet usekali. Niso pobegnili ali poskusili pobegniti v drugo državo ali celo na drug kontinent za zmeraj. Oni so bili neločljivo vezani na domovino, ker pač niso bili v službi okupatorja. To je edina razlika v pristopu med njimi.

Partizani so usekali, se taktično umaknili in spet usekali. Niso pobegnili ali poskusili pobegniti v drugo državo ali celo na drug kontinent za zmeraj. Oni so bili neločljivo vezani na domovino, ker pač niso bili v službi okupatorja. To je edina razlika v pristopu med njimi.
[/quote]

se taktično umaknili in spet usekali.

predviedvam da bi “oni” tud kasneje “spet” usekali..

se taktično umaknili in spet usekali.

predviedvam da bi “oni” tud kasneje “spet” usekali..
[/quote]

Torej so jih po tvojem mnenju komunisti legitimno odstranili? Okej, če tako praviš.

Imaš moj podpis pod to! 🙂

Tako imenovani “jamrači” si še do danes niso priznali poraza. Domobranci in belogardisti še do danes niso podpisali kapitulacije, kar pomeni da so uradno ševedno v vojni. V jugoslaviji so bili prešipki in so se bali UDBE. V Sloveniji pa , ker je hvala bogu dostop do strelnega orožja otežen in zakonsko omejen, bijejo verbalni boj in mnogokrat na ta račun velikokrat širijo laži o dejstvih, ki so se takrat dogajala.
Nisem pristaš na belih in ne rdečih, pa vendar moram to povedat oziroma napisat. Domobranci in belogardisti govorijo o povojnih pobojih, če zadevo gledamo iz čisto pravnega vidika povojnih pobojev ni bilo oziroma so žrtve za katere pravijo da so bile pobite po vojni v bistvu žrtve vojne, saj kapitulacija ni bila nikoli podpisana čeprav jim je takratni nasprotnik v premoči dal to možnost.
Ni kapitulacije, ni premirja je vojna. Domobranci so prisegli Hitlerju na ljubljanskem stadionu, prvič na Hitlerjev rojstni dan, 20. aprila 1944 ter drugič na obletnico nacističnega prevzema oblasti v Nemčiji, 30. januarja 1945.
Jaz pa sem velik lokalpatriot in ja priznam ne maram škodlive migrantske politike, ki jo vodijo willkommenisti po navodilih Merklove (Nemčije), ne maram migrantov, ker predstavljajo moteči element in so iskoriščevalci slovenske socialne države. Prav tako ne maram hinavcev in izdajalcev saj z njimi nimaš kaj počet, lahko si nakoplješ samo težave, ti ljudje nepoznajo časti gre jim samo za lastno rit. Upirit puško v sonarodnjaka, pa naj bo kakršen koli in ima kakršno koli politično ali versko prepričanje, je pa vredno samo smrtne obsodbe.
Domobranci, belogardisti in ostali, ki ste izdali slovenski živelj in so bili zaradi vas mučeni in pobiti iz strani agresorja ali po njegovem ukazu, niste vredni drugega kot , da doživite enako.
Še enkrat povdarjam nisem ne bel ne rdeč, sem pa velik lokalpatriot!

LOKALPATRIOTIZEM : velika ljubezen do domačega kraja, pokrajine, države in domačih ljudi.

Torej so jih po tvojem mnenju komunisti legitimno odstranili? Okej, če tako praviš.
[/quote]

Torej so po tvojem mnenju komunisti oz partizani bili eni veliki zahrbtneži in strahopetci? Okej, če ti tako praviš.

vse politične teme vsaj zadnji teden so bile v sekundi preusmerjene na politični čvek

ta tema se je obdržala

verjetno ker je prokomunistična..ali zakaj..drugače si ne znam razložit tega kot da je mon zdaj v lasti komunistov kot so vsi vodilni mediji, mon je vodilen internetni medij, forum whatever

grem si prebrat še o čem ste se pogovarjali

samo na brzino se videla poveličevanje partizanov…partizanov je bilo le prgišče, vse te silne penzije ki so jih imeli je juga in potem slovenija plačevala nemški vojski..vermarji se je reklo prisilno mobiliziranim slovencem, ki so zadnja dva meseca vojne prestopili k partizanom, ker so pač dobili tak ukaz

nemci v sloveniji sploh niso imeli vojakov, imeli so le tiste, ki so bili potrebni, da je nemška okupacija v sloveniji funkcionirala

in ker tega in še marsičesa povprečen slovenec ne ve, pomeni to, da smo še vedno komunistična država, kjer folk voli komuniste, ki imajo v lasti inštitucije (šole, policijo,…) in medije in tako je zagotovljeno, da bomo še naprej komunistična država

Torej so po tvojem mnenju komunisti oz partizani bili eni veliki zahrbtneži in strahopetci? Okej, če ti tako praviš.
[/quote]

Glede na to, da niso poskušali pobegniti v tujo državo ali na drug kontinent, so bili na koncu manjši strahopetci od domobrancev.

Saj jih niso rabili, če so pa jim slovenski domači izdajalci tako zavzeto pomagali pri okupaciji.

Francozi so se. Tudi Nemci.
V državah, kjer pa se je zločine skrivalo (Italija, Španija, države vzhodnega bloka, vključno z ex Yugo) pa je učenje na lastnih napakah rahlo oteženo. 😉
Tu ne gre za zastrupljanje kogarkoli, gre za arhivske dokumente in zgodovinska dejstva, ki so prav v teh dokumentih napisana.
Zanikanje in ignoriranje tega je zanikanje lastne zgodovine in identitete. Tak pristop se mi zdi rahlo psihopatski… v stilu, saj sem jih pobil, ampak kdo mi pa kaj more, če tega ne bo nihče obelodanil…
[/quote]
zgodovina se ni začela z letom 1945 in če pogledaš mal dlje nazaj, še vedno drži tisto, kar sem napisala zgoraj. zgodovina bi morala biti naša učiteljica, pa žal ni …

me pa zanima, kakšno rešitev predlagaš, da končno nehamo z rdečimi in belimi, jih damo tja kamor sodijo, zadihamo svež zrak in gremo naprej … zaradi naših otrok, saj je vendar več kot očitno, da se tovrstne tematike (vključno z piranskim zalivom) vlečejo ven vedno, pred volitvami, da se volilce razdeli in niso sposobni doumet, kako gnile kandidate za vodenje države imamo …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Tako imenovani “jamrači” si še do danes niso priznali poraza. Domobranci in belogardisti še do danes niso podpisali kapitulacije, kar pomeni da so uradno ševedno v vojni. V jugoslaviji so bili prešipki in so se bali UDBE. V Sloveniji pa , ker je hvala bogu dostop do strelnega orožja otežen in zakonsko omejen, bijejo verbalni boj in mnogokrat na ta račun velikokrat širijo laži o dejstvih, ki so se takrat dogajala.
Nisem pristaš na belih in ne rdečih, pa vendar moram to povedat oziroma napisat. Domobranci in belogardisti govorijo o povojnih pobojih, če zadevo gledamo iz čisto pravnega vidika povojnih pobojev ni bilo oziroma so žrtve za katere pravijo da so bile pobite po vojni v bistvu žrtve vojne, saj kapitulacija ni bila nikoli podpisana čeprav jim je takratni nasprotnik v premoči dal to možnost.
Ni kapitulacije, ni premirja je vojna. Domobranci so prisegli Hitlerju na ljubljanskem stadionu, prvič na Hitlerjev rojstni dan, 20. aprila 1944 ter drugič na obletnico nacističnega prevzema oblasti v Nemčiji, 30. januarja 1945.
Jaz pa sem velik lokalpatriot in ja priznam ne maram škodlive migrantske politike, ki jo vodijo willkommenisti po navodilih Merklove (Nemčije), ne maram migrantov, ker predstavljajo moteči element in so iskoriščevalci slovenske socialne države. Prav tako ne maram hinavcev in izdajalcev saj z njimi nimaš kaj počet, lahko si nakoplješ samo težave, ti ljudje nepoznajo časti gre jim samo za lastno rit. Upirit puško v sonarodnjaka, pa naj bo kakršen koli in ima kakršno koli politično ali versko prepričanje, je pa vredno samo smrtne obsodbe.
Domobranci, belogardisti in ostali, ki ste izdali slovenski živelj in so bili zaradi vas mučeni in pobiti iz strani agresorja ali po njegovem ukazu, niste vredni drugega kot , da doživite enako.
Še enkrat povdarjam nisem ne bel ne rdeč, sem pa velik lokalpatriot!

LOKALPATRIOTIZEM : velika ljubezen do domačega kraja, pokrajine, države in domačih ljudi.

Malo iz konteksta vzeto, pa vseeno…

Naši oblastniki na tem izpitu pogrinjajo vedno znova in znova in znova (morajo imeti že ornk olupljena kolena… 🙂 ). Zapisi v tej temi pa to več kot potrujejo… ;))

Glede na to, da niso poskušali pobegniti v tujo državo ali na drug kontinent, so bili na koncu manjši strahopetci od domobrancev.
[/quote]

to, da so bili domači izdajalci strahopetci, že vem, so me v šoli dobro podučili o tem..
da pa so bli partizani zahrbtni in strahopetni..
nak, o tem pa ni bilo govora..
ja, vidim, da se premika nekaj v tej smeri..če ti lahko potrdiš, da so bili…

to, da so bili domači izdajalci strahopetci, že vem, so me v šoli dobro podučili o tem..
da pa so bli partizani zahrbtni in strahopetni..
nak, o tem pa ni bilo govora..
ja, vidim, da se premika nekaj v tej smeri..če ti lahko potrdiš, da so bili…
[/quote]

Zato si se pa SDS mitingih naposlušalo o tem, kako so domobranske iz Avstrije vrnjene pogumneže najprej ugnali in potem v jame pospravili uni strahopetci. In zdaj pokaš od izobrazbe. 🙂

Tako imenovani “jamrači” si še do danes niso priznali poraza. Domobranci in belogardisti še do danes niso podpisali kapitulacije, kar pomeni da so uradno ševedno v vojni. V jugoslaviji so bili prešipki in so se bali UDBE. V Sloveniji pa , ker je hvala bogu dostop do strelnega orožja otežen in zakonsko omejen, bijejo verbalni boj in mnogokrat na ta račun velikokrat širijo laži o dejstvih, ki so se takrat dogajala.
Nisem pristaš na belih in ne rdečih, pa vendar moram to povedat oziroma napisat. Domobranci in belogardisti govorijo o povojnih pobojih, če zadevo gledamo iz čisto pravnega vidika povojnih pobojev ni bilo oziroma so žrtve za katere pravijo da so bile pobite po vojni v bistvu žrtve vojne, saj kapitulacija ni bila nikoli podpisana čeprav jim je takratni nasprotnik v premoči dal to možnost.
Ni kapitulacije, ni premirja je vojna. Domobranci so prisegli Hitlerju na ljubljanskem stadionu, prvič na Hitlerjev rojstni dan, 20. aprila 1944 ter drugič na obletnico nacističnega prevzema oblasti v Nemčiji, 30. januarja 1945.
Jaz pa sem velik lokalpatriot in ja priznam ne maram škodlive migrantske politike, ki jo vodijo willkommenisti po navodilih Merklove (Nemčije), ne maram migrantov, ker predstavljajo moteči element in so iskoriščevalci slovenske socialne države. Prav tako ne maram hinavcev in izdajalcev saj z njimi nimaš kaj počet, lahko si nakoplješ samo težave, ti ljudje nepoznajo časti gre jim samo za lastno rit. Upirit puško v sonarodnjaka, pa naj bo kakršen koli in ima kakršno koli politično ali versko prepričanje, je pa vredno samo smrtne obsodbe.
Domobranci, belogardisti in ostali, ki ste izdali slovenski živelj in so bili zaradi vas mučeni in pobiti iz strani agresorja ali po njegovem ukazu, niste vredni drugega kot , da doživite enako.
Še enkrat povdarjam nisem ne bel ne rdeč, sem pa velik lokalpatriot!

LOKALPATRIOTIZEM : velika ljubezen do domačega kraja, pokrajine, države in domačih ljudi.
[/quote]

povej kaj bi naredil/a če te hoče nek družinski član ubit, ubil je že nekaj drugih družinskih članov in psa..bi se zatekel po pomoč k drugim družinskim članov in bi se organizirali, da bi vaša obramba delovala? ker tako se je zgodilo ko so partizani klali vse kar jim ni bilo všeč tudi nedolžne otroke

??

hec je v tem, da bo cela generacija, ki je bila rojena pod putinom, volila njega, tako globoko je še vedno zakoreninjen komunizem v rusiji

čisto isto je pri nas

nihče ni odgovarjal , laže se o zgodovini še sedaj oz vedno bolj..in zato ne more nihče reči da gre za zgodovino

na milost in nemilost smo prepuščeni komunistom, pravna država ne deluje

s kom bo potem ta mladenka potegnila, koga bo imela dovolj, tistih, ki so močni in ji lahko škodijo ali pomagajo kar se jim pač zljubi .. tistih ziher ne

povej kaj bi naredil/a če te hoče nek družinski član ubit, ubil je že nekaj drugih družinskih članov in psa..bi se zatekel po pomoč k drugim družinskim članov in bi se organizirali, da bi vaša obramba delovala? ker tako se je zgodilo ko so partizani klali vse kar jim ni bilo všeč tudi nedolžne otroke
[/quote]

Kaj pa ko so domobranci ovajali in klali nedolžne? Ko so odpeljali cele družine Slovencev, s pomočjo domobrancev v taborišča ali v Srbijo ali Nemčijo, vse ob pomoči domobrancev in drugih kolaborantov? V bajte so pa Nemce naselili? Kaj pa takrat, ko so Nemci odstranili vse Slovence s položajev – duhovnike, učitelje, urade in nastavile svoje, slovenščino prepovedali in je bila samo nemščina dovoljena? In to vse s pomočjo domobrancev in drugih kolaborantov? Kaj se takrat naredi? Ali pa ko pridejo k tebi prenočevati partizani, ko jih nisi niti povabil, pa to vidi nemškutarski sosed in ti naslednji dan likvidirajo nedolžno familijo domobranci? Kaj pa ko so Nemci ubili nedolžnih 100 civilistov za enega ubitega nemškega vojaka? Kdo jim je pri tem pomagal?

domobranci so se borili proti zahodu in kapitalizmu:

… naša ljubljena slovenska domovina naj bi bila s pomočjo anglo-ameriške plutokracije izročena boljševizmu. … po izdajalcih in boljševističnih izkoreninjencih izvojevana borba, ki naj bi pahnilo naše pridno, delovno in pobožno ljudstvo v trpljenje, nasilstvo, lakoto, rop, umor brezbožnih in brezsrčnih robotnikih kakor nečastnih pomagačev v korist židovske svetovne tiranije.

Da se to prepreči, je prišla k nam na povelje Führerja velikonemška vojna sila, ki nas bo ščitila. … S svojo močno borbeno silo je Nemčija edina trdnjava zoper boljševizem in kapitalizem.

Ampak Führerjeva nemška sila je prišla najprej, potem pa vse ostalo, tu so malo falili.

Problem je v tem, da se te zadeve danes uporabljajo IZKLJUČNO za pridobitev političnih točk določenih strank in ne za čiščenje, katarzo, učenje. Pa še to, da se umetno ustvarja potomstvo neke ideologije o kateri v bistvu potencialni nasledniki ne vedo ničesar več….umetna delitev na potomce enih in drugih, ne upoštevaje, da so to danes čisto druge sfere, drugi ljudje, ki ne vedo kakšne čudne vloge se jim dodeljujejo in zakaj…
Nič novega, ampak se zamisliš – v obeh primerih gre za premetavanje trupel….naj jim že dajo mir – ker se vse, čisto vse uporabi za politiko. Bolno, sprevrženo, neproduktivno.
Me pa res zanima – se še kateri drug narod ubada s tem? Vsi zmagovalci so po vojni “počistili” za sabo, ampak ne zasledim nobenih drugih, ki bi brskali po tem? In na vsak način zgodovino vpletali v tekočo politiko?
[/quote]
Med letoma 1944 in 1951 je sodišče v Franciji uradno obtožilo 6,763 ljudi na smrt (3,910 v odsotnosti) zaradi izdaje in drugih prestopkov, ampak samo 791 eksekucij je bilo dejansko izvršenih.

New Report

Close