Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sestra sili hčerko v nečloveško situacijo

Sestra sili hčerko v nečloveško situacijo

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 20.12.2021 ob 10:06

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 20.12.2021 ob 10:02

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6364, 20.12.2021 ob 09:54

Odgovor na objavo uporabnika
kako bo pa mamica, 20.12.2021 ob 09:02

Pa zanimivo: punca seksa brez zaščite, brez menstraucije 5 mesecev pane ugotovi, da nekaj ne štima? Šele po pet mesecih zve? Očitno ni ravno zrela za svoja leta. Nekako že v OŠ naj bi punce vedele kako je z menstruacijo, nezaščiteni spolnimi odnosi, nosečnostjo.

Ja, dosti punc seksa brez zaščite, tudi zelo, zelo mladih. Ampak, da 5 mesecev ne ugotovijo, da je nekaj narobe, če ni menstruacije?

Moja sodelavka je imela med menstruacijo do 7ega meseca redno menstruacijo. Sestra pa ima celo življenje neredno in se dejansko ni zavedala da je noseča do 4. meseca. Potem se je toliko zredila, da se ji je zdelo sumljivo.

kako pa res to gre z redno menstruacijo in nosečnostjo hkrati? Je imela dve maternici ali kako?

Razumem sicer, da se lahko tudi med nosečnostjo pojavijo krvavitve, ampak da bi se vsak mesec oluščila maternica, hkrati pa bi ta maternica tudi zagotavljala normalen razvoj ploda, to mi pa ni čisto jasno.

vse je možno

v naši družini je bila punca na kontracepcijskih tabletah, imela redne odtegnitvene krvavitve, pa so naključno ugotovili, da je 6 mesecev noseča. ne verjameš, če ne vidiš. s tem, da je punca drobižek, niti zredila se ni praktično nič. hvala bogu je z otrokom vse ok, tudi rojen je bil predčasno v 8. mesecu

pa menda je bilo že pri njeni materi isto.

 

krvavitve so tudi v nosečnosti lahko prav pogoste. jih pač zamenjaš za menstruacijo. ne obsojaj, če nisi v isti koži

Ja, tako je bilo tudi moji teti. Pri četrtem otroku je imela menstruacijo do 5. meseca.

Nečakinji ponudi streho nad glavo. Kako lahko babica odda svojega vnuka??? Ma jaz bi poskrbela zanj/zanjo kot za svoje, hči bi pa nadaljevala solanje. Bi že uredili.

 

Seveda je mama ne more prisiliti v posvojitev, ampak ni pa dolžna skrbeti za njenega otroka.

Punca, če želi imet otroka, kar pa močno dvomim, naj pač sama skrbi zanj. Zaskrbljena teta pa, ki tako navija za otroka pa naj ona na dom vzame eno najstnico pa dojenčka. A to pa ne?

Mama punce prav razmišlja. Punca se pa naj sama odloči. Moškim je enostavno, seksajo brez zaščite, punca zanosi, mulo rep med noge in naj se punca sama ubada z njunim naraščajem.

 

Jaz bi nečakinjo k sebi vzela in ji ponudila dom. Lahko gre tudi v materinski dom. Naj ne odda otroka zaradi ene blesave matere.

Potem pa čimprej končati šolo in se zaposliti. Ali pa iti študirat in v materinski študentski dom.

Odgovor na objavo uporabnika
kako bo pa mamica, 20.12.2021 ob 08:39

Kako bo pa ta mlada mamica skrbela sama za otroka?

Službe nima in jo brez izobrazbe tudi v prihodnje ne bo imela ali pa samo nekaj za minimalca.

Sama je še tudi otrok.

Ja, pripada ji preživnina od fotra, ki pa očitno tudi nič nima. TOrej bo kak preživninski sklad. Pa otroški dodatki. Ampak je to dovolj, da bo preskrbela sebe in otroka?

Pa tisti, ki pametujete kako bi vzeli mamico in otroka k sebi: imate res toliko prostora in denarja, da financirate dvoje lačnih ust?

 

Ne, nimam toliko denarja, a kjer nasa druzina ni lacna, ne bi bila lacna niti necakinja in njen otrok!

V stanovanju bi se ze nekako prilagodili, nasli bi prostor se za dva.

Itak pa to ni dozivljenjsko! To je za nekaj let, dokler se mlada mama sola in se ne postavi na svoje noge,zdaj je stara 17,torej za 5-6 let.

Vse se da, ce se hoce!

Imam 3 otroke, v prvi in tretji nosecnosti sem periodicno krvavela do 5. meseca, krvavitve so bile sicer drugacne, bolj blage in bolj dolge od M, a dejansko v prvi nosecnosti nisem pogruntala, da sem noseca do 10. tedna.

Program PreŽIV!M

https://pelikan.karitas.si/materinski-dom.html

 

Odgovor na objavo uporabnika
Obupana teta, 20.12.2021 ob 00:38

Nisem si mislila, da imam tako hladno sestro, ki ji ni mar za čustva drugih, sploh pa do hčerke. Moja nečakinja je stara 17 let in je 7 mesecev noseča, hodi v šolo in je kljub vsemu še vedno super uspešna. Fant jo je, ko je izvedel za nosečnost, pustil samo. S tem noče imeti nič, prav tako ne njegova družina. Nečakinja bo otroka donosila, saj je za nosečnost izvedela šele v petem mesecu nosečnosti. Če bi izvedela prej, bi se mogoče odločila drugače. Tukaj pa nastopi moja sestra. Ona noče o tem, da bi njena hči obdržala otroka, niti slišati. Rada bi jo prisilila, da odda otroka v posvojitev. Meni se zdi to nečloveško. Mislim, da se je pač zgodilo in potrebno je nositi posledice pa ne tako, da se otroka kar znebi. Nečakinja se zaveda situacije in je pripravljena nositi posledice. Po svoje razumem tudi sestro, ona je rodila pri 19ih in čeprav je imela fanta, ki je danes njen mož, so jo starši silili, da se preseli h sorodnikom v Kanado, samo zato ker je sramota za tako mlado punco imeti otroka. Meni se vse skupaj ne zdi nič tako zelo tragično. Nečakinji bi vsi pomagali., kar bi bila za otroka sigurno boljša opcija, kot posvojitev. Nečakinja me prosi za pomoč, naj vendar spametujem sestro, torej njeno mami, da naj ne pritiska nanjo in ji rajši stoji ob strani, v najbolj težkih življenjskih trenutkih. Sestra za enkrat ne pristaja na noben kompromis. Odločena je o svojem prav, mož pa jo potihem podpira. Žal mi je za mojo nečakinjo, ki je na robu obupa. Ima kdo tukaj podobno izkušnjo ali pa nasvet kako naj situacijo obrnemo nečakinji in njenemu nerojenemu otročku v prid?

Jaz bi šla z nečakinjo na csd, brez sestre/mame. Razložila situacijo. Se pa moraš zavedati, da tvoja sestra ni dolžna pod svojo streho sprejeti še vnuka. Mogoče bi ju pa sprejela ti?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
vzeti ji ne, 20.12.2021 ob 10:45

Seveda je mama ne more prisiliti v posvojitev, ampak ni pa dolžna skrbeti za njenega otroka.

Punca, če želi imet otroka, kar pa močno dvomim, naj pač sama skrbi zanj. Zaskrbljena teta pa, ki tako navija za otroka pa naj ona na dom vzame eno najstnico pa dojenčka. A to pa ne?

Mama punce prav razmišlja. Punca se pa naj sama odloči. Moškim je enostavno, seksajo brez zaščite, punca zanosi, mulo rep med noge in naj se punca sama ubada z njunim naraščajem.

 

ni pomembno to kar ti pišeš, ker je vse prepozno, a nisi prebrala, da je pri 5 mesecih nosečnosti šele izvedela da je noseča in kaj zdaj, naj se gre uničiti, naj gre umorit otročka, ki je že Č L O V E K ???? Ali se se sploh zavedaš kaj je to človek? Po moje se ne zavedaš, sicer ne bi pisala takšnih traparij. Dejstvo je, da morajo starši otroku stati ob strani in ne jih siliti, da bi otroka oddali v posvojitev. Ta otrok pripada tej družini in pika in basta in amen in konec debate!!!!

Če bi izvedela, da je hči noseča bi ji pomagala kolikor bi se dalo, za ena usta bi se še našlo. Nekaj let gor ali dol. Če bi izvedela, da je sin katero napumpal bi prav tako želela, da nosi odgovornost. Pomagali bi v obeh primerih. Nikomur ne privoščim travme.  Otroci so se rojevali in še bodo. To pa res ni tragedija.

Nobena tragedija če bi jo starši podpirali. Živijo v stanovanju, hiši? Poznam eno ki je rodila pri 17-ih v srednji šoli, naredila fax in imela kar hudo kariero.

 

17 letni otrok ni sposoben biti mama. Pa ne lajnat o tem kako “so včasih ženske mlade rojevale”, zdaj so drugi časi.

Če se takoj zavzemaš za nečakinjo in otroka, pa ju vzami k sebi. Najlažje je pametovat in moralizirat. To se da vse zmenit in uredit. Tvojo sestro po eni strani razumem, največ bremena, tako finančno kot drugo bo padlo nanjo. Saj tamala pri 17 brez šole še finančno ni sposobna tega sfolgat, tudi psiha in vse ostalo vprašanje kako bo. Poleg tega, če se otroka da v posvojitev to še ne pomeni, da bo tam trpel. Glede na to, skozi koliko birokracije in naporov morajo pari, ki si želijo posvojiti otroka, se s tem zagotovo ne grejo mučit tisti, ki jim za otroka ni mar. Velika verjetnost je, da bi otrok prišel v družino, kjer bi ga imeli vsi zelo radi. Kar pa se za vašo družino po tvojem opisovanju ne more trditi.

A 17 letnica sama z otrokom, brez dohodka, brez izobrazbe, brez partnerja… je pa človeška situacija ? Če za moške pravimo, da razmišljajo s spodnjo glavo, marsikatera ženska razmišlja z maternico.

Menstruacijo ne moreš imeti, lahko pa imaš krvavitve.

Odgovor na objavo uporabnika
Grendma, 20.12.2021 ob 16:18

A 17 letnica sama z otrokom, brez dohodka, brez izobrazbe, brez partnerja… je pa človeška situacija ? Če za moške pravimo, da razmišljajo s spodnjo glavo, marsikatera ženska razmišlja z maternico.

Zato pa je druzina!

Imam tri sinove, vsem trem sva z mozem dala jasno vedet, da ce se zgodi, sva tukaj.

Ce je en clan moje druzine v tezavah, ja, hudica, komu pa bom pomagala, ce ne njemu?!

 

Zakaj pa mulc ne nosi posledic svojega dejanja? A kar pustil jo je? Je namreč glih tok dolžan za zaščito kot ona, žal je očitno nasedla lažem sej bom pazil! Ma tej tipi mislijo da so boga za jajca prijeli s tem obnašanjem. Fukajo, zaplodijo in spizdijo. Naj ga scuza do konca kok ga lahko. Njih boli izguba keša in nič drugega.

 

Odvisno, kako stojijo zadeve s to nečakinjo. Odloča vsekakor ona, na silo njena mati ne mogla nič, lahko  le svetuje. Najbrž se pa najbolj od vseh vpletenih zaveda, kaj otrok pomeni.

V moji soseščini je bilo podobno – dekle zanosilo pri 16, vztrajala, da bo donosila, da bo imela tega otroka, da ga ne da ne v posvojitev, oče neznan. Njena mati bila proti. CSD bil na strani dekleta. Zgodilo se je pa potem tako…da je za otroka dejansko skrbela ne ta mlada mati, ampak njena mati.

Ta mlada je pa morala se še “izživet”, šolat itd., skratka imeti dojenčka je bilo idilično, dokler je bil še v trebuhu, ko bi bilo treba odgovorno zanj skrbeti, pa je bilo to zanjo preveč.

Lahko pa bi seveda bilo tudi drugače. Zato pravim – odvisno od dekleta. Ti jo poznaš najbolje, kako se lahko  obrne…

In se strinjam, za dojenčka najslabše, če bo v družini, kjer bodo same zamere in prepiri. Če mlada ne bo dovolj odrasla in če njena mati ni pripravljena biti nadomestna mati, se dojenčku ne piše lepo otroštvo.

Odgovor na objavo uporabnika
druzna druzina, 20.12.2021 ob 16:28

Zato pa je druzina!

Imam tri sinove, vsem trem sva z mozem dala jasno vedet, da ce se zgodi, sva tukaj.

Ce je en clan moje druzine v tezavah, ja, hudica, komu pa bom pomagala, ce ne njemu?!

 

Ni vsak na tem svetu tega sposoben. Bolje, da prej pove, da ne more prevzeti odgovornosti za vnuka kot, da si reveža kasneje podajata najstniška mama, ki ne ve kaj naj z njim in babica, ki ga ne more sfolgat. Kaj ima lahko tak otrok od življenja ?

Ja, super življenje bo imel otrok, če ostane pri svoji mamici.

Fotr se ga je že itak odrekel. Mamica pa ga bo tudi imela kmalu poln kufer, verjetno ga ima že sedaj. Si res mislite, da si 17letnica želi otroka? Itak, da si ga ne želi.

Ampak fotrčk lahko pobegne, itak mu niti preživnine ne morejo vzeti, ker je tudi še froc. Ona bo pa nosila posledice.

Nedokončana šola, brez poklica, brez izobrazbe, brez imetja. Torej na socialki on in otrok. Punca bo gledala kako vrstnice živijo življenje, ona pa usrane plenice menja. Ostali bodo končali šole, dobili službe, ona pa na socialki.

Če bi pa šel otrok v posvojitev, bi imel oba starša, ki imata tudi kako imetje, službo pa tako naprej. Pa gre za par, ki si želi otroka.

Kot večina zgodb na tem portalu v zadnjih letih  –  potem, ko je Primož Cirman odšel – izmišljena in nateg.

Ce imas moznost jo vzemi k sebi. To,da jo sili v oddajo otroka je kaznivo dejanje. Ocitno se sestra tega ne zaveda! Pomagaj necakinji in otroku. Punca se bo ze postavila na noge. Sramota kaksno mamo ima. Sramota!

Babica je stara 36 let(19+17) in pri teh letih je še vedno nezrela. Prosim, teta, prijavi ti na csd.

In sestra bo kaj, ko bo rodila? Jo postavila pred vrata? Sestra bi se iz svoje izkušnje  lahko kaj naučila. Se mi zdi, da sestra tastarim še ni odpustila, da so jo gnali stran. In to sedaj skozi hči projecira. Sestra je bila ‘sramota za starše pri 19, očitno je njena za njo pri 17ih.

Če imaš prostor, ji ponudi. Kot praviš je kljub vsemu pridna itd.. Medtem se bo pa sestra morda skulirala.  Morda takrat, ko bo ona rodila.

Jo lahko vzameš k sebi? Gresta na CSD po pomoč. Potem pa otroka v vrtec in dokončat izobrazbo. Vsaj to stopnjo, ki jo dela. Siliti ni dopustno z moralnega vidika. Vprašanje je, če je sploh dopustno po zakonu.

Če hočeš otročku v prid pusti, da ga da v posvojitev. Eni ne morejo ometi otrok on bodo zelo veseli in lepo skrbeli za otroka. Tudi, če je tvoj in ne skrbiš za njega verjemi da je slabše. Recimo eni imejo vse otroke radi, svoje tuje. Drugi nikogar. Za sebe se brigaj. Tako boš najbolj pomagala.

New Report

Close