Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sestra sili hčerko v nečloveško situacijo

Sestra sili hčerko v nečloveško situacijo

Odgovor na objavo uporabnika
Grendma, 20.12.2021 ob 16:52

Odgovor na objavo uporabnika
druzna druzina, 20.12.2021 ob 16:28

Odgovor na objavo uporabnika
Grendma, 20.12.2021 ob 16:18

A 17 letnica sama z otrokom, brez dohodka, brez izobrazbe, brez partnerja… je pa človeška situacija ? Če za moške pravimo, da razmišljajo s spodnjo glavo, marsikatera ženska razmišlja z maternico.

Zato pa je druzina!

Imam tri sinove, vsem trem sva z mozem dala jasno vedet, da ce se zgodi, sva tukaj.

Ce je en clan moje druzine v tezavah, ja, hudica, komu pa bom pomagala, ce ne njemu?!

 

Ni vsak na tem svetu tega sposoben. Bolje, da prej pove, da ne more prevzeti odgovornosti za vnuka kot, da si reveža kasneje podajata najstniška mama, ki ne ve kaj naj z njim in babica, ki ga ne more sfolgat. Kaj ima lahko tak otrok od življenja ?

ampak mi govorimo o nosečnosti, katere ni več mogoče prekiniti, GOVORIMO O OTROKU ne nekem zametku otroka!! In ti kot babica bi dala tega otroka v posvojitev, da se bo uboga punca celo življenje matrala in spraševala kje je, kako živi, ali mu je dobro, kakšen je ??????????????????????????????’  Res ste budale egoistične , človek ne more verjeti, ŠE ŽIVAL BOLJE POSKRBI ZA SVOJE MLADIČE, RES STE DEBILI!

Dajta z nečakinjo na samo spravit njenega očeta in mu odprita oči. Če je človek bo razumel.

Groza, taka mama ne bi smela imeti otrok. Namesto, da bi hšerki stala ob strani ji še bolj greni življenje. Naj se packica spomni sebe kako se je počutila pa je imela ob sebi fanta in verjetno bolj normalne strše kot je ona sama.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 20.12.2021 ob 08:41

je pa še ena rešitev. Če je mama to punco rodila pri 19, potem je sedaj stara 36 let, torej komot še sama zanosi, pa bosta skupaj s hčerjo vozičkali po vasi.

Jp, jaz sem prvic zanosila pri 35 in pri 36 rodila

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6364, 20.12.2021 ob 09:54

Odgovor na objavo uporabnika
kako bo pa mamica, 20.12.2021 ob 09:02

Pa zanimivo: punca seksa brez zaščite, brez menstraucije 5 mesecev pane ugotovi, da nekaj ne štima? Šele po pet mesecih zve? Očitno ni ravno zrela za svoja leta. Nekako že v OŠ naj bi punce vedele kako je z menstruacijo, nezaščiteni spolnimi odnosi, nosečnostjo.

Ja, dosti punc seksa brez zaščite, tudi zelo, zelo mladih. Ampak, da 5 mesecev ne ugotovijo, da je nekaj narobe, če ni menstruacije?

Moja sodelavka je imela med menstruacijo do 7ega meseca redno menstruacijo. Sestra pa ima celo življenje neredno in se dejansko ni zavedala da je noseča do 4. meseca. Potem se je toliko zredila, da se ji je zdelo sumljivo.

Ne, ni imela menstruacije. Menstruacija pride, ce ni zanositve. Imela je krvavitve. Te pa niso normalne. So pogoste, normalne pa ne.

Osnovna izobrazba ti fali.

Odgovor na objavo uporabnika
Smeha smeha, 20.12.2021 ob 17:39

In sestra bo kaj, ko bo rodila? Jo postavila pred vrata? Sestra bi se iz svoje izkušnje  lahko kaj naučila. Se mi zdi, da sestra tastarim še ni odpustila, da so jo gnali stran. In to sedaj skozi hči projecira. Sestra je bila ‘sramota za starše pri 19, očitno je njena za njo pri 17ih.

Če imaš prostor, ji ponudi. Kot praviš je kljub vsemu pridna itd.. Medtem se bo pa sestra morda skulirala.  Morda takrat, ko bo ona rodila.

Napisala si moje misli.  Babica ni predelala ravnanje njenih staršev ob njeni nosečnosti. Zdaj pa svoje strahove projekcira na hči. Očitno bo dobila še eno lekcijo življenja. Samo tokrat to ni njena odločitev, ampak od hčere.

Moje mnenje je tako kot so zapisali zgoraj – družina je zato da se podpira med sabo. Komu boš pomagal če ne bljižnemu.

Če bi se to zgodilo naši tamali, bi ji v taki situaciji ponudila dom, opcijsko, pač možnost, ki jo izbere ali ne. Pri sedemnajstih ni več taki otrok, in mislim, da se pa že lahko sama odloči kaj in kako bo. Splav je eno, oddaja rojenega otroka pa nekaj povsem drugega. Seveda vas čakajo dodatni stroški in zamera sestre, če do tega pride, ampak vsekakor boš lahko ti bolj očitala sestri brezumno ravnanje kot ona tebi. Fantova družina pri tem nima nič. Če se bo punca odločila, da bo njen otrok imel očeta, bo speljala postopke, če ne, pač ne. Mladi so včasih izgubljeni in v taki situaciji ne vedo kako ravnati, ampak ko rodi, naj fantu po elektronski pošlje sliko otroka, pripiše, da je postal očka in povabi, da lahko pride otroka pogledati. Ne glede na njegove reakcije bo imela dokaz, da ga je obvestila in da on ve, da je dobil otroka. Če se bo kdaj odločila za nadaljnje postopke.

Odgovor na objavo uporabnika
bi ponudila dom, 21.12.2021 ob 10:07

Če bi se to zgodilo naši tamali, bi ji v taki situaciji ponudila dom, opcijsko, pač možnost, ki jo izbere ali ne. Pri sedemnajstih ni več taki otrok, in mislim, da se pa že lahko sama odloči kaj in kako bo. Splav je eno, oddaja rojenega otroka pa nekaj povsem drugega. Seveda vas čakajo dodatni stroški in zamera sestre, če do tega pride, ampak vsekakor boš lahko ti bolj očitala sestri brezumno ravnanje kot ona tebi. Fantova družina pri tem nima nič. Če se bo punca odločila, da bo njen otrok imel očeta, bo speljala postopke, če ne, pač ne. Mladi so včasih izgubljeni in v taki situaciji ne vedo kako ravnati, ampak ko rodi, naj fantu po elektronski pošlje sliko otroka, pripiše, da je postal očka in povabi, da lahko pride otroka pogledati. Ne glede na njegove reakcije bo imela dokaz, da ga je obvestila in da on ve, da je dobil otroka. Če se bo kdaj odločila za nadaljnje postopke.

kako fantova družina nima z otrokom nič? ima ravno toliko kot dekletova družina? A to svoje sinove tako učiš, da lahko prosto sejejo seme okoli, ti pa s tem ne boš imela nič? Seveda od dekletove družine morajo požreti pa vse, kar sta si dva najstnika namislila. Fante bo moral kaj preko vikenda delat in lepo kupovat plenice, pa oblekice. Pa njegova starša bosta tudi morala kaj prispevat.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 21.12.2021 ob 10:45

kako fantova družina nima z otrokom nič? ima ravno toliko kot dekletova družina? A to svoje sinove tako učiš, da lahko prosto sejejo seme okoli, ti pa s tem ne boš imela nič? Seveda od dekletove družine morajo požreti pa vse, kar sta si dva najstnika namislila. Fante bo moral kaj preko vikenda delat in lepo kupovat plenice, pa oblekice. Pa njegova starša bosta tudi morala kaj prispevat.

Tega oceta kar lepo sterjat za vse kar se da – ce ne sedaj pa bo imel cez par let – in na herbijo ne pozabit.

Odgovor na objavo uporabnika
vzemi jo k sebi, 20.12.2021 ob 01:28

Ce bi bila to moja neckinja, bi jo vzela k sebi.

Jst tud.

To da jo ta stara sili v neki cesar noce je nedopustno. Posledice bo imela tako hci kot nic kriv otrok.

Od tipa bo tud morala terjati prezivnino (oziroma od sklada), pa pomagte ji uredit otroske dodatke it’d. Pa na sodisce dat predlog za pridobitev poslovne sposobnosti.

Upam da se mati omehca, drgac pa necaknjo vzemte k seb.

 

Ne, ne, napak sem napisala. Fant in njegova družina nimajo nič z odločitvijo nečakinje. Na njej je, izključno na njej, kako se bo odločila. In če se bo odločila za otroka, lahko fanta zmeraj postavi pred dejstvo, da je odgovoren za svojega otroka.

Mogoče bi lahko vi posvojili otroka? Če ne mogoče sestri predlagaš kakšno strokovno pomoč in za njeno hči da se presodi kaj je najboljše za otroka. Drugače punca bo 18 let stara in če hoče naj otroka obdrži. Če je možni ju vi nudite dom in pomoč. Nevem kako so lahki tako starši kruti

Nisem brala vseh odgovorov ker joh je veliko in mogoce je v kaksnem to ze omenjeno. Ampak prepricana sem da ko pride otrok se bo vse spremenilo. Ce ti je toliko do necakinje kot pises ji trdno stoj ob strani jo spodbujaj in ji zagotovi svojo pomoc.

 

Ko pa pride otrok se bo vse spremenilo, samo posasti se ne raznezijo ko vidijo nedolzno mlado bitje in tvoja sestra se mi zdi cisto “normalna” oseba ki trenutno vidi situacijo samo z enega kota. Najbrz ji je bilo tezko ko je rodila pri 19 letih in hoce svojo hcerko “resiti” pred enako usodo. Enako npr. Bi mati, ki je dala otroka v posvojitev svetovala osebi naj pod nobenim pogojem ne da otroka v posvojitev ker vedo cez kaj so sle in kaj so obcutile.

Razumem mamo in sem popolnoma na njeni strani. !7 letnica v današnjih časih pojma nima kaj je življenje, kaj šele brez izobrazbe, prihodkov, lastne strehe nad glavo, stigmatizacije in posmeha,… dajte ljudje, pamet v roke. Kaj pa najstnice ve o življenju.

Avtorici predlagam naj si z nečakinjo pogledata zadnji video z lepo Afno, z njo o mamo, ki jo je imela pri 17 ih

Jaz sem rodila pri 19letih. Sicer pri meni so me vsi podpirali, ampak vidim, da to ni kar tako, saj sem se morala marsičemu odpovedati. Ko si enkrat mama oziroma starš se moraš zavedati, da nisi več sama. Poskusi ji razložiti, kaj to prinese za sabo, torej ni več žurk, biti tolko zunaj, ponoči vstajanje na 3ure, itd. Sploh pa če je sama, brez partnerja. Torej zdaj si lahko misliš, da saj bom skrbela za otroka, ampak ko vidiš, da moraš dejansko vse sam narediti, ti dejansko dosadi vse. Z njo se pogovori kaj to prinese za sabo, če pa slučajno rabi neko podporo oziroma nasvet ali da sliši drugo zgodbo, me lahko tudi kontaktira po kakšnem družabnem omrežju, z veseljem ji povem kako je biti tako mlad stars.

Odgovor na objavo uporabnika
Obupana teta, 20.12.2021 ob 00:38

Nisem si mislila, da imam tako hladno sestro, ki ji ni mar za čustva drugih, sploh pa do hčerke. Moja nečakinja je stara 17 let in je 7 mesecev noseča, hodi v šolo in je kljub vsemu še vedno super uspešna. Fant jo je, ko je izvedel za nosečnost, pustil samo. S tem noče imeti nič, prav tako ne njegova družina. Nečakinja bo otroka donosila, saj je za nosečnost izvedela šele v petem mesecu nosečnosti. Če bi izvedela prej, bi se mogoče odločila drugače. Tukaj pa nastopi moja sestra. Ona noče o tem, da bi njena hči obdržala otroka, niti slišati. Rada bi jo prisilila, da odda otroka v posvojitev. Meni se zdi to nečloveško. Mislim, da se je pač zgodilo in potrebno je nositi posledice pa ne tako, da se otroka kar znebi. Nečakinja se zaveda situacije in je pripravljena nositi posledice. Po svoje razumem tudi sestro, ona je rodila pri 19ih in čeprav je imela fanta, ki je danes njen mož, so jo starši silili, da se preseli h sorodnikom v Kanado, samo zato ker je sramota za tako mlado punco imeti otroka. Meni se vse skupaj ne zdi nič tako zelo tragično. Nečakinji bi vsi pomagali., kar bi bila za otroka sigurno boljša opcija, kot posvojitev. Nečakinja me prosi za pomoč, naj vendar spametujem sestro, torej njeno mami, da naj ne pritiska nanjo in ji rajši stoji ob strani, v najbolj težkih življenjskih trenutkih. Sestra za enkrat ne pristaja na noben kompromis. Odločena je o svojem prav, mož pa jo potihem podpira. Žal mi je za mojo nečakinjo, ki je na robu obupa. Ima kdo tukaj podobno izkušnjo ali pa nasvet kako naj situacijo obrnemo nečakinji in njenemu nerojenemu otročku v prid?

Meni se zdi da z posvojitvijo ni nic narobe. Otroka lahko videvas in z njim imas stike samo pravno nimas obveznosti do njega in ti ni treba skrbeti zanga

V sloveniji je moznost posvojitve da poznas posvojitelje in otroka in imas stike z njim. V velikih primerih je to za otroka in biolosko mamo to veliko bolje. Obrnite se na CSD.

 

New Report

Close