Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Slovenija junaška, svobodna bodeš ti

Slovenija junaška, svobodna bodeš ti

Na eni so komunisti s svojimi sateliti na drugi pa SLS s sorodnimi strankami.Tu imaš dve strani , ki sta sodelovali pri pisanju zgodovine. Vsak je storil kar je storil.Vsa dejanja ocenjujemo po današnjih merilih in hočemo da bi se ljudje takrat tako odločili.Nočem in tudi ne bom ocenjeval takratnih dejanj.samo oglasil sem se na tvoje pisanje saj se mi je po daljšem času zdelo točno oz. pravilno.Pa si me s kasnejšim sprenavedanjem razočaral, škoda.

Si pa težek. Številk ne vem. So pa ustanovili organizacijo ki se ukvarja z sodnimi odločbami obsojenih predvsem na daljša obdobja.Če se prav spomnem je pisalo, da imajo prijavljeno 24000 primerov, ki naj bi jih čakalo na pregled.Lahko da se o številki motim saj je minilo že kar nekaj časa odkar sem bral članek.

Aja, to drugo stran si mislil… No, kolikor vem, je bila ta druga stran po vojni večinoma pobita in pometana v raznorazna kraška brezna, kolikor ji ni uspelo pobegniti čez mejo. Tako, da k izgradnji socializma kaj dosti ni prispevala. Razen, kolikor je k temu seveda prispevala njena lastnina, ki je seveda ostala tu.

Zdaj, če je zate sprenevedanje to, da ne pljuvam po v jame pometanih mrličih, pa naj bo.

Ja, pol sm pa težek.

Ne moreš kar na pamet nekaj kritizirat, samo za to, ker je ta trenutek pri nas moderno levičarsko pljuvanje čez Ameriko.

Sploh ker pri nas sodstvo tako krasno klapa, a ne?

Mislil sem da vsaj razumeš , pa ne. Zgodovina je eno malo daljše obdobje kot ga hočeš ti prikazat.Ljudje so rekli in storili marsikaj kar je imelo manjše ali večje posledice za ožjo ali širšo okolico. Tako je bilo tudi pri nas. In ni nujno da vedno stori napako samo eden.In pri nas se je zgodila zelo velika napaka ,ker se stranke niso mogle zedinit o odporu predvsem pa o razdelitvi oblastopo koncu vojne.

Kolikor je meni znano, je ta tvoj trditev navadna laž.[/quote]
kolikor je meni znano pa ni, dejstvo je da ameriški državljani ne morejo tako kot mi imeti potne liste doma pri sebi, pa če jih potrebujejo ali pa ne- preverjeno[/quote]

Ne verjamem, dokler ne podaš verodostojnega linka. Moje izkušnje namreč pravijo drugače.[/quote]
ne bom ti podajal linka,ker tega nisem pobral kje na internetu ti bom pa konkretno navedel da to drži[/quote]

Lahko mi podaš tudi pisni vir in ga bom sam poiskal. Imam dostop do marsičesa, zato samo navedi avtorja in datum, ali pa ameriško državno agencijo in njeno uredbo, kjer bi bilo zaslediti kaj podobnega. Še naprej trdim, da kotališ buče v svoji rdečkasti zaslepljenosti.[/quote]
pokliči na ameriško ambasado in jih vprašaj, kakšen je postopek za pridobitev in imetje njihovega potnega lista, pa boš zvedel

Ti ne razumeš.

Čisto nič, ampak res čisto nič ne opravičuje metanja ljudi v brezna.

In to, kako se stranke niso mogle dogovoriti, je tudi čisto navaden blala.
Tudi če bi se, ne bi bilo nič drugače. Nekateri so se – Nagode je s svojo skupino pristopil k OF, recimo. In? Kako je končal?

Glej, ti trdiš nekaj, kar po mojem mnenju nedvomno ne drži. Imam profesionalno precej opravka z določenimi zadevami, na katere bi tak ukrep vplival. Ker kaj takega, kar trdiš, še nisem zasledil, menim, da je na tebi, da tako trditev dokažeš. Če pa misliš, da bom naokrog klicaril in iskal resnico v lažeh, se krepko motiš. Torej, dokaži svoje trditve – dokler jih ne boš, bodo zame kotaljenje buč.

No, precej je odvisno tudi od debeline tvoje denarnice oz. koliko in kakšnega odvetnika si sposoben plačat.

Sicer ne iz sodstva, vendar lep primer zbiranja dokazov predstvalja tudi vzrok za napad na irak.

Ga ni režima in ga ni bilo na svetu, kjer debelina denarnice ne bi predstavljala prednosti. Vključno s tako opevanim socializmom.

Mirko razume samo eno stran.Na razmere gleda enostransko,enoumno,kot furmanski konj,ki gleda samo naprej v eno smer.

samo v kapitalizmu je to malo bolj izraženo.

Mirko, upam, da si zdrav in priseben (kolikortoliko). Glej v svet in deluj pozitivno naravnan, sicer boš kmalu “fasal” kakšen čir na želodcu, gube ali pa, bohnadej, raka.
Tudi ljudje imajo raje pozitivno naravnane osebke.
No, pa saj to verjetno že veš.

ah ja….ko zmanjka argumentov bi se nekateri dali na “višji nivo zavedanja”…in pridigali o miru, pravičnosti in pozitivni naravnanosti:)))))

Wild

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Glej, ti trdiš nekaj, kar po mojem mnenju nedvomno ne drži. Imam profesionalno precej opravka z določenimi zadevami, na katere bi tak ukrep vplival. Ker kaj takega, kar trdiš, še nisem zasledil, menim, da je na tebi, da tako trditev dokažeš. Če pa misliš, da bom naokrog klicaril in iskal resnico v lažeh, se krepko motiš. Torej, dokaži svoje trditve – dokler jih ne boš, bodo zame kotaljenje buč.[/quote]
svojih trditev ne morem dokazati zato jih preklicujem, in moram priznati da sem takšno informacijo dobil od človeka ki je živel v zda in mi je to povedal,sam pa tega nisem preverjal ampak sem verjel na besedo- tako da imaš verjetno prav ti
lep pozdrav

Saj mu nič ne manjka. Malo težav ima samo z novo “akumulacijo kapitala” :-)))

Mirko lažeš
Jaz sem hodila v Trst v šoping vsak mesec.
Brez kakršnegakoli depozita, o katerem ti nakladaš, že davnega leta 76.
Po birmi smo imeli v šoli celo manj napet šolski dan (brez spraševanja in kontrolk) , ker se je vedelo, da smo bili intenzuvno obremenjeni z drugimi stvarmi in da se s šolskimi čez vikend nismo ukvarjali.
Toliko o toleranci prejšnjega in sedanjega režima.
Ki so ga imeli ljudje +, ali pa ne. Takrat in sedaj.

Tale Mirko jih pa res že poka s svojimi “idejami”.

Komunizem je na toliko frontah skregan z navadno pametjo (in naravnimi/fizikalnimi zakoni), da sploh ne razumem, kaj nekatere na njem privlači. 20. stoletje je stoletje totalitarnih režimov, ki so vsi po vrsti šli k rakom žvižgati. Taki režimi, ki niti eno stoletje ne zdržijo v “bitki družbenih sistemov” (da niti ne omenjam milijonov nedolžnih žrtev), niso nekaj, po čemer bi človek zelo hrepenel.

Daleč od tega da na pamet kritiziram. Hočem ti samo dopovedati da noben režim ni idealen. v Vsakem je napaka, samo ljudje smo pač taki , da nam je pri sosedu vedno bolj všeč kot pa pri nas doma.

To pa mislim da ravno ne zdrži.denar ima vsak rad ne glede na prepričanje.

Poglej, aprila 1941 se še ni začela revolucija in takrat še nihče ni vedel kaj se bo dogajalo kasneje. Zato mi ne opravičuj nesodelovanje strank s kasnejšimi dogodki.

če tako gledaš na družbene in politične sisteme potem so vsi skregani z zdravo pametjo in zakoni narave- zate poten obstaja samo eden -naravni zakon in preživetje najmočnejšega- za koliko milijonv žrtev je krivo ameriško širjenje demokracije po svetu- v vietnamu je ocenjeno število žrtev ameriške ( in še prej francoske) agresije 1.000.000,žtrev, med korejsko vojno cca 300.000, potem je tu prva zalivska vojna cca 200000 ljudi, da ne omenjamo konflikte ki so jih spotencirali v južni ameriki ( gvatemala, honduras, kolumbija)- potem sedanja druga zalivska vojna- če si pošten imajo zahodne demokracije prev tako krvave roke – potem pa povej kako dolgo pa so na sceni t.i. zahodne demokracije- če misliš da imajo zda 250 let demokracije se motiš- država ki je še v pedesetih prejšnega stoletja imela rasne zakone v veljavi me ne bo učila demokracije!!!!

Stalinu, Hitlerju in Pol Potu je uspelo v bistveno krajšem času spraviti bistveno več ljudi pod rušo. Je pa razlika, ko govoriš o vojni na eni strani in instucionaliziranem klanju, ki so ga uvedli trije že omenjenji Vodje. Ja, z veliko začetnico.

Ne vem, kaj je po tvoje merilo demokracije. Če misliš na demokracijo danes, ko ima vsakdo volilno pravico, ne glede na spol, vero in raso, potem govorimo ravno o cca. 100 letih, odkar je v ZDA univerzalna volilna pravica. Prva je bila, če se ne motim, Nova Zelandija še kakšnih 20-30 let prej. Ostale zahodno evropske države so nekje na istem kot ZDA. Če govorimo o demokraciji kot sistemu, kjer je oblast periodično izvoljena, potem je potrebno pogledati nekaj stoletij nazaj. Mimogrede, ZDA so po ustavi Republika in ne Demokracija.

Misliš na zakone o segregaciji ? Ti so bili v veljavi samo v določenih državah ZDA (južnih) in niso bili veljavni na federativni ravni. Mislim, da je potrebno bolj poglobljeno poznavanje ZDA, da bi lahko debatirali take zadeve.

Najbrž se boš strinjal s trditvijo, da je v tržnem gospodarstvu gibalo napredka konkurenca. Isto velja tudi za sisteme. Ko je bil komunizem še močnejši, je imel v sistemu kapitalizem konkurenco in da se je lahko obdržal, se je v teh državah morala dvigniti raven človekovih in delavskih pravic in svoboščin, s tem pa se je tudi dvigovala stopnja demokracije. V vseh drugih državah, kjer se je ta razvoj zadrževal s silo, je prihajalo (in še prihaja) do revolucij ali do radikalnega prehoda v take ali drugačne totalitarizme.

Danes, ko komunizma oz. socializma ni več, tudi konkurenca več ne obstaja, kar se bolj ali manj očitno pozna tudi po tem, da se nekatere že pridobljene pravice ukinjajo. Po drugi strani pa tudi demokracija (ki ni nič drugega kot plato, na katerem se odvija boj med različnimi ideologijami ter njihovimi variantami in deviacijami), vse bolj postaja farsa. Res je, da se je kapitalizem lahko razvil le v demokraciji. Ampak le zato, ker je bila zanj najbolj primerno gojišče v danem trenutku, ne pa tudi idealno. V resnici je lahko ravno obratno: edino demokracija ima moč, da preveliko ekspanizijo kapitalizma ustavi, zato po svoje predstvalja temu nevarnost, ki jo je potrebno, če že ne uničiti, pa vsaj maksimalno omejiti. Več kot očitno je, da se načelo en človek en glas se vse bolj spreminja v 1 € en glas in samo vprašanje časa je, kdaj bo kdo ugotovil, da smo volivci in vsesplošne volitve pravzaprav prevelik ¸in nepotreben strošek, ki ga je potrebno ukiniti. Saj tako ali tako pridemo prav le vsaka štiri leta, v vmesnem obdobju pa ima pri sprejemanju odločitev tako ali tako največ besede kapital.

Skratka, imeli smo diktaturo proletariata, ki smo jo uničili. Zdaj pa rinemo v diktaturo kapitala.

New Report

Close