Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Solata iz svežega zelja

Solata iz svežega zelja

Pa še ena kuharska….
Kako pripravite solato iz svežega zelja? Dodate zraven kuhan krompir?
Da vidim, če obstajao še kakšni drugi recepti….
Pa, dober tek!

Ko je zelje narezano, ga nasolim in pustim nekaj casa, da se zmehca. Vcasih dodam krompir, drugic fizol, pase tudi kancek bucnega olja.

No, zdaj sem pa lacna.

Imam pa tudi jaz eno vprasanje. Na kaksne nacine delate kislo zelje na solati? To bo pri nas danes, pa bom tudi kar krompir dodala in malo cesna.

Lep dan vsem skupaj.

Kislo zelje prelijem z bućnim oljem (zmešanim z navadnim), dodam sol poper , kumino v prahu. Ponavadi dodam še fižol.

hi
Jaz naredim takole:zelje narežem, operem, dodam krompir, mleto kumino,
malo popra,sol, bučno olje, kis, navadno olje. Vse zmešam in gremo jest.
Pa dober tek.
Pa še to acjom-Kje na Radvanjski si doma? A si mogoče v bloku?

Solato me je letos na dopustu učil delati moj oče :o)
On jo zelo na tanko nareže na roke (jaz uporabim multipraktik :o) in po plasteh nalaga v skledo… vmes po malo soli… vse skupaj obteži (krožnik in kakšna posoda z vodo) in pusti nekaj časa stati. Potem vodo, ki se nabere, odlije, še malo stisne… doda olje, kis in res na tanko narezano čebulo.
Pri njem sem tudi prvič slišala, da se med zelje doda čebulo… pa se jo res sploh ne čuti, solata je pa vsekakor dobra.
Sicer pa jo jaz delam z oljem, kisom in stisnjenim česnom… dodam enkrat nekaj, drugič drugo… koruza, na kocke narezan paradižnik, fižol, krompir…
Dober tek :o)

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

ja, tam ko je knjižnjica. Ki pa ti? Si kje blizu?
lahko prideš na kosilo…hihi

No, to s čebulo še nisem slišala. Je za probat!

hi
Ja jaz bom jutri v Mb. Jaz sem na Staneta Severja. Jutri pridem v Mb.
Pazi da te ne bom povozila.Če hočeš se dobiva?

Super! Pridi na kavico! Od kod pa si, glede na to, da prideš jutri v MB?

Oprosti, ker skačem v pogovor.

Jaz pa sem tvoja zelooooooooo blizu soseda. Ti si tam, kjer je knjižnica, jaz pa čez cesto…….

Zelo blizu za kak kofe……

Lep dan še naprej!

hi
Bila sem iz Mb. Sedaj sem poročena in že eno leto v Lj.
V Mb pa pridem velikokrat k mami.

ja? Kje čez cesto? V bajti ali v bloku? madonca, kak je svet mali….hihi

Hiša…….nasproti avtobusne postaje……..

Super! Torej si pobegnila …pa glih v Ljubljano si morala? hihi….Pridi, ti samo pridi na kavico! Bom zelo vesela! Imaš kaj otrok?

haha…te pa glih dol gledam….ker imam balkon na avtobusno postajo….Zdaj mi ravno par cot gor visi…
pa to je neverjetno….

hi
Ja imam hčerko, staro 9 mesecev.Kaj si direkt nad knižnijco?

Vhod v blok je točno nasproti vhoda v pionirsko knjižnjico! KRAJNC, II. nadstr.!

Eh, ne morem ti pomahat, ker sem v službi. Vidiš tisto nizko hišto čisto ob cesti, ki ima večinoma spuščene rolete, zadaj pa je ena zelo velika hiša?
No vi tisti mali ob cesti sem….

Forum berem vsak dan, samo oglašam se zelo poredko.

Zato te ne poznam (otroci, leta…..), za kak kofe pa sem vedno (če ne bom zate prestara……mogoče celo generacijo,heheh)

hi
Pa boš juti doma? Mogoče se pa oglasim, če le ne bo deževalo.

Melita…kaj je slučajno tvoja služba povezana z “elektrarno”?
Veš, tudi jaz tu na forumu med “omami”, haha, imam pa še starejšega sina, ne samo malo bebico…

Bom! Če boš prišla, bom! Samo mi povej, kdaj približno?!

Tiiiiiiii, a me poznaš? Mogoče eno mojo sodelavko? Ali pa sestro? Ali pa sodelavca?

Zakajk pa jaz tebe ne????????

hi
Ti sporočim jutri dopoldne OK.

…sodelavko….1x je bila pri meni na obisku in sva na balkonu kavico pile (in kadile), pa mi je pokazala, da tam prek stanuje ena solelavka….
jao…svašta….Prav smešno je!

JA! kam mi boš sporočila? Sem na forum?

New Report

Close