Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Solidno situiranega moškega

Solidno situiranega moškega

Dobro je to, da vsaj nimaš želja kako mora biti visok, težak, kakšne lase in oči mora imeti, vsebnost holesterola in sladkorja v krvi…
Slabo pa je to, ker si iz zapisanega dejansko želiš le sostanovalca.
Malce je le treba še nadgraditi te tvoje “želje”…

Vaš link

Good luck :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.


Da ni škrtuh? Torej pričakuješ, da te bo finančno podpiral.

Ne razumem, zakaj bi dobro situiran moški kupoval stanovanje skupaj z neko žensko. Vsaj js nebi.

Če je dobro situiran, potem stanovanje že ima, še raje pa hišo.

Mene sicer ne moti to, kar si napisala, le zdi se mi, da si pozabila na ljubezen. Denar drži dve osebi skupaj samo takrat, ko je ena oseba finančno odvisna, ali ko gre v obeh primerih za huda materialista. Se pa strinjam, da imaš prav, da si želiš moškega, ki te ne bo finančno izkoriščal (ob predpostavki, da si tudi ti z leti nekaj ustvarila).

Malo bi bilo treba dopolnit tole definicijo dobrega moškega: to je torej tak, ki je dobro situiran in butelj.

Se prav zabavam. Točno se vidi, kateri moški v tej temi so taki ok in katere je moj zapis blazno prizadel.
Hja, kaj čemo, resnica je taka, da smo že skoraj leta 2017 in ženske lahko zbiramo ali bomo v dobri vezi ali pa samske.
Eni tipčki pa še kar sanjate, da ženska, ki ne bo dobila ok moškega, da bo spustila kriterije in vzela prvega, ki bo mimo prišel. Zakaj le? A ni bolje, da ostane še naprej samska?
Enim še ni jasno, da ženske ne rabimo moškega zato, da nas bo preživljal. Eni še vedno mislijo, da se da žensko kupiti. Naivneži.

He, he, če bi napisala še vse ostale kriterije za moškega, bi ene kap. Logično, da mora biti ljubezen, logično, da mora biti pameten, razgledan in tako naprej.
Ampak poanto sem dala tokrat na materialistične zadeve, ker veliko samskih tipčkov joka kako smo ženske grde, ker so revni, ne dobijo ženske. Ja, res je, če pri 45ih še ni nič ustvaril, potem tudi nikoli ne bo. Izjeme so seveda tisti, ki so invalidi, bolni ali pa, da so začasno izgubili službo ali se jim je zgodila kakšna nesreča (recimo požar ali kaj takega). Te stvari se lahko vsakemu zgodijo. In to je seveda opravičilo.
In ja, močno me odbije, ko naletim na tipa, ki se hvali, da ima za nekaj 10 jurjev drag avto. Pri takem takoj vem, da ni to, kar jaz iščem. Tako kot se je en zgoraj hvalil, da vse, kar ima materialnega je drag avto. Taki takoj odpadejo.

Kje je pa Robi?
Da ni kaj zbolel. Tema o samskih ženskah, on pa ne udriha po samskih ženskah. Čudno.

Avtorica ima popolnoma prav! Ne vem, zakaj jo tako napadate?

Sem moski in razmisljam isto kot ona. Imam skoraj 20-let mlajso, pa si deliva skoraj vse na pol (pa ne da bi gledala na vsak eur). In zakaj ne bi zenska pri 45-ih zahtevala nekaj, kar bi nek zdrav, delaven moski pri 45-h do 50-h moral imeti? Saj ni rekla, da zeli da jo moski sponzorira…

…sicer jaz ne poznam v moji druzbi nobenega takega. Morda je imel Desi prav, da moras avtorica pogledati z druge strani – zakaj privlacis take moske?

ps: aja, Desi vse najboljse za rd:)

Saj nisem nič pisala o tem kake moške privlačim?
Niti omenila nisem kakšne moške privlačim :).
Vsekakor, na kraj pameti mi ne pade, da bi me moški sponzoriral, obratno pa tudi jaz ne bi. Razen kot sem že omenila izguba službe, nesreča, bolezen. Ob takih primerih pa je seveda treba stati človeku ob strani.

Saj je logično, Med 20 in 30tim je prvi kriterij ljubezen, karkoli to pač je. Materialno varnost in družinsko gnezdo potem tadva ustvarjata skupaj. Pri 45 pa je že treba imeti kaj ustvarjenega. Res pa je tudi, da so to leta ločitev, ki močno ogrozi materialno varnost moških, ki pogosto pustijo nepremičnino ženi in se odselijo nazaj k mami. Kadar tak išče naprej, išče preskrbljeno žensko, po možnosti s svojim stanovanjem, da se bo lahko priselil. Ne hvala!

Niti ni toliko roblem v kriterijih. Dejstvo je, da tudi taki moški obstajajo, ki so nekaj ustvrili in so samski. Bolj je vprašanje kako to, da ga avtorica pri svojih letih še nima ali nima več. In kot je nekdo že napisal: zakaj bi se tak moški v teh letih sploh vezal?

Kot kaže tebi izbiranje bolj slabo uspeva :)))


Dobro vprašanje, jaz odgovora ne najdem. Za familijo je prepozno, s seksom bo počasi konec, človek zamenja veselje z tečnobo, dober izgled je samo še spomin… Prenašanje stvari, do katerih mi ni, so mi odveč…

He, he, če bi napisala še vse ostale kriterije za moškega, bi ene kap. Logično, da mora biti ljubezen, logično, da mora biti pameten, razgledan in tako naprej.
Ampak poanto sem dala tokrat na materialistične zadeve, ker veliko samskih tipčkov joka kako smo ženske grde, ker so revni, ne dobijo ženske. Ja, res je, če pri 45ih še ni nič ustvaril, potem tudi nikoli ne bo. Izjeme so seveda tisti, ki so invalidi, bolni ali pa, da so začasno izgubili službo ali se jim je zgodila kakšna nesreča (recimo požar ali kaj takega). Te stvari se lahko vsakemu zgodijo. In to je seveda opravičilo.
In ja, močno me odbije, ko naletim na tipa, ki se hvali, da ima za nekaj 10 jurjev drag avto. Pri takem takoj vem, da ni to, kar jaz iščem. Tako kot se je en zgoraj hvalil, da vse, kar ima materialnega je drag avto. Taki takoj odpadejo.[/quote]

Imaš mojo podporo. Ne vem, zakaj ne verjamem nekaterim tu gor, ki tako zelo izpostavljajo, da je najbolj pomembna ljubezen ipd. Ravno ti jo brezglavo ucvrejo čim se pojavi kakšna bolj zanimiva prilika. Imaš vso pravico dobiti moškega, na katerega boš ponosna, ker se bo tudi on zaradi tega bolje počutil. Nisi več v letih, ko bi bila z glavo v oblakih in živela od romantike.

Vedeti pa moraš, da večina danes težko prenese direktnost in iskrenost, zato so te v tej temi tudi toliko napadali. Ženska bi se po njihovem morala sprijazniti že s tem, da ji je moški dal možnost.

He, he, če bi napisala še vse ostale kriterije za moškega, bi ene kap. Logično, da mora biti ljubezen, logično, da mora biti pameten, razgledan in tako naprej.
Ampak poanto sem dala tokrat na materialistične zadeve, ker veliko samskih tipčkov joka kako smo ženske grde, ker so revni, ne dobijo ženske. Ja, res je, če pri 45ih še ni nič ustvaril, potem tudi nikoli ne bo. Izjeme so seveda tisti, ki so invalidi, bolni ali pa, da so začasno izgubili službo ali se jim je zgodila kakšna nesreča (recimo požar ali kaj takega). Te stvari se lahko vsakemu zgodijo. In to je seveda opravičilo.
In ja, močno me odbije, ko naletim na tipa, ki se hvali, da ima za nekaj 10 jurjev drag avto. Pri takem takoj vem, da ni to, kar jaz iščem. Tako kot se je en zgoraj hvalil, da vse, kar ima materialnega je drag avto. Taki takoj odpadejo.[/quote]

Imaš mojo podporo. Ne vem, zakaj ne verjamem nekaterim tu gor, ki tako zelo izpostavljajo, da je najbolj pomembna ljubezen ipd. Ravno ti jo brezglavo ucvrejo čim se pojavi kakšna bolj zanimiva prilika. Imaš vso pravico dobiti moškega, na katerega boš ponosna, ker se bo tudi on zaradi tega bolje počutil. Nisi več v letih, ko bi bila z glavo v oblakih in živela od romantike.

Vedeti pa moraš, da večina danes težko prenese direktnost in iskrenost, zato so te v tej temi tudi toliko napadali. Ženska bi se po njihovem morala sprijazniti že s tem, da ji je moški dal možnost.[/quote]
Je problem- kaj je zanimivo je zelo subjektivno in odvisno od posameznika. Tu pamet nima nič s tem, če so čustva so, če jih ni, ne moreš pomagat.

Imaš mojo podporo. Ne vem, zakaj ne verjamem nekaterim tu gor, ki tako zelo izpostavljajo, da je najbolj pomembna ljubezen ipd. Ravno ti jo brezglavo ucvrejo čim se pojavi kakšna bolj zanimiva prilika. Imaš vso pravico dobiti moškega, na katerega boš ponosna, ker se bo tudi on zaradi tega bolje počutil. Nisi več v letih, ko bi bila z glavo v oblakih in živela od romantike.

Vedeti pa moraš, da večina danes težko prenese direktnost in iskrenost, zato so te v tej temi tudi toliko napadali. Ženska bi se po njihovem morala sprijazniti že s tem, da ji je moški dal možnost.[/quote]
Je problem- kaj je zanimivo je zelo subjektivno in odvisno od posameznika. Tu pamet nima nič s tem, če so čustva so, če jih ni, ne moreš pomagat.[/quote]

Saj upam, da razumeš, kaj sem želela povedat. Gre za to, da so nekatere polna usta razumevanja, spoštovanja in ljubezni ter materialno, da ni pomembno. Avtorica pa si želi le solidno finančno osnovo, kar ne pomeni, da svojega partnerja ne bo ljubila. Le realna je, ve da se zgolj od ljubezni ne da živeti.


Je problem- kaj je zanimivo je zelo subjektivno in odvisno od posameznika. Tu pamet nima nič s tem, če so čustva so, če jih ni, ne moreš pomagat.[/quote]

Saj upam, da razumeš, kaj sem želela povedat. Gre za to, da so nekatere polna usta razumevanja, spoštovanja in ljubezni ter materialno, da ni pomembno. Avtorica pa si želi le solidno finančno osnovo, kar ne pomeni, da svojega partnerja ne bo ljubila. Le realna je, ve da se zgolj od ljubezni ne da živeti.[/quote]
Recimo, da ja.


S tem vprašanjem nakazuješ, kot da je smisel vezanja starejših moških le goli materializem.
Da takšen moški gre v vezo le, če še ni nič ustvaril in na takšen način potem izkoristi žensko.
Če pa je nekaj ustvaril, pa ženske več ne rabi, ker je s svojim materializmom že dosegel izpopolnitev in smisel svojega življenja.


S tem vprašanjem nakazuješ, kot da je smisel vezanja starejših moških le goli materializem.
Da takšen moški gre v vezo le, če še ni nič ustvaril in na takšen način potem izkoristi žensko.
Če pa je nekaj ustvaril, pa ženske več ne rabi, ker je s svojim materializmom že dosegel izpopolnitev in smisel svojega življenja.[/quote]

Mi o volku….the devil himself. :)) Nekateri so te pogrešali. :))


Je problem- kaj je zanimivo je zelo subjektivno in odvisno od posameznika. Tu pamet nima nič s tem, če so čustva so, če jih ni, ne moreš pomagat.[/quote]

Saj upam, da razumeš, kaj sem želela povedat. Gre za to, da so nekatere polna usta razumevanja, spoštovanja in ljubezni ter materialno, da ni pomembno. Avtorica pa si želi le solidno finančno osnovo, kar ne pomeni, da svojega partnerja ne bo ljubila. Le realna je, ve da se zgolj od ljubezni ne da živeti.[/quote]
Koliko ga dejansko ljubi in na čem temelji njena ljubezen, se hitro pozna po tem, ko ta moški neha v njenih očeh biti dobro situiran, ker več ne prinaša h hiši toliko denarja, ampak recimo zdaj dela le za minimalca. 🙂


S tem vprašanjem nakazuješ, kot da je smisel vezanja starejših moških le goli materializem.
Da takšen moški gre v vezo le, če še ni nič ustvaril in na takšen način potem izkoristi žensko.
Če pa je nekaj ustvaril, pa ženske več ne rabi, ker je s svojim materializmom že dosegel izpopolnitev in smisel svojega življenja.[/quote]

Mi o volku….the devil himself. :)) Nekateri so te pogrešali. :))[/quote]
Nič ne vem o tem in mi niti ni mar. Jaz nikogar ne pogrešam. 🙂

dejstvo je edino to, da avtorica ne išče partnerja, temveč išče cimra, da si bo nižala stroške. poleg tega še ,ko ji bo pasalo, bo šla z njim na “pijačo, izlet” itd….partnerja se po mojem razumevanju v prvi vrsti išče s čustvi…..če ni zaljubljenosti, ljubezni, je vse brez veze. Pri tem v ospredje postavljat materialno preskrbljenost pomeni zgolj to, da se partnerja ne išče. Partner je namreč sorodna duša s katerim se veseliš, komaj čakaš da sta skupaj, se zaradi njega odrečeš določenim stvarem, ti je opora in ti njemu……Žal, kar berem tu, so vse ženske samo keš pičke, če pa niso kešpičke so cimre ( vse na pol), tipi pa vsi luzerji in alkoholiki.
Uživajte v svoji nesrečni samskosti, ker s takimi kriteriji PARTNERJA ne boste nikoli našle.

Ko sem bil mlad, nisem niti pomislil na materialno stanje moje ljubezni. skupaj zelo lepo furava že 20 + let. Če bi bil zdaj na tem, da si kakšno iščem, bi spet materialnost bila ta zadnja na katero bi gledal…..jaz ne uživam samo na križarjenju po Bahamih, čisto fajn mi je tudi na izletu po domačih hribčkih in kuhano vino v koči, če je le pri meni ta prava.
sem pač tak človek, ki mi materialnost ne pomeni veliko….to pa ne pomeni, da sem revež,ampak svojega življenja pa ne podrejam materialnemu.

Mejduš ste sanjači. Saj je fajn imeti glavo v oblakih, ampak noge pa vseen trdno na tleh.

Tako da, ce ni potrebe da mene nekdo vzdrzuje, tudi meni ni potrebno. Ne recem, da se karkoli zgodi v vezi, potem velja v dobrem in slabem, ampak da bi pa sama rinila v to…tisto mladostno sanjarjenje o belem konju in princu .. sem kmalu prerasla…ugotovila, da konji so..princev pa bolj malo.

Ampak so….in takega moraš najti. Če ga nisi, si zajebala in sedaj životariš v svojem materialističnem svetu v katerega s silo staviš ljubezen, spoštovanje, partnerstvo…..ne gre to. si pač našla cimra, sprijazni se, da smo nekateri zadeli na lotu. Zaradi tega pa ni treba, da nas imenuješ sanjače.

New Report

Close