Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

Wenga,

mu nisem prav nič težila in ko se srečamo po stopnicah ga pozdravim, on pa mene nazaj.
Ko sem mu vzadnič ob 20h po stropu mlatla z metlo, se mi je celo opravičil, češ da se je spozabil.
Glede čepkov pa se mi zdi pa popolna bedarija. Naj si on raje kupi slušalke, se ti ne zdi?
Po tej logiki, mi lahko tudi tovarna v bližini krši zakone in onesnažuje okolico, jaz bom pa s plinsko masko okrog hodila?

In glede pralnega stroja:
Ko pralni stroj ne teče, otrok trdno spi. Vzadnič se celo ni zbudil celo noč, ko jih končno ni bilo doma. Ko pa jim stroj teče, se mi drami, obrača in joče v spanju. In ne mi rečt da je to naključje.

Za čepke sem ti napisala glede pralnega stroja, preberi še enkrat. Glede stroja ne boš dosegla nič. Pa ne moreš ljudem prepovedat, da perejo, ko je poceni tok, no! Niso oni krivi, da je izolacija tako slaba ,da stroj zbudi sosede. S tem se pač sprijazni, da se bo moral otrok navaditi na to, ni druge. Kot bi rekla, da tvoj otrok popoldan spi, pa ga zbudi sesanje soseda. Ne moreš sosedu prepovedati sesati.

Glede glasnosti glasbe obstaja pravilo, čez koliko decibelov se ne sme iti. Ne vem točno, koliko je to. Ampak čisto možno je, da do 22.ure ne nabija tako glasno, kot ti meniš, da nabija. Lahko se samo sliši glasno tako kot se sliši tisti stroj, ki ga ob normalni izolaciji sploh ne bi smeli slišati ali le komaj. Torej če ne gre čez dovoljeno glasnost, tako in tako ne moreš nič, tudi če pokličeš policijo. Pa lahko ne vem kako jokaš, da se tvoj otrok ob vsakem zvoku zbuja, to je tvoj problem, ne sosedov. Glede nočnega nabijanja po par minut pa le vprašaj soseda.

Pri nas nimamo poceni toka, ne ponoči ne ob vikendih. V čem je potem smisel, da mi to dela?

Glede pralnega stroja si mu rekla? Saj on ne more vedeti, kako drugim ropota, žal. Če ima svoj bioritem, hodi spat sredi noči in spi do kosila, mu je dat prat ob polnoči enako kot tebi ob osmih zvečer.
Eni enostavno dejansko nimajo občutka za soljudi, so sami na svetu, samo jaz jaz jaz. In so v dno duše užaljeni, če izvedo, da kogarkoli motijo s svojim prelestnim življenjcem, ko pa so ja tako fajn in luštkani.

Tisto s par minutami glasne glasbe sredi noči se strinjam, da je čisto podjebavanje in sosedovo maščevanje za vaše sitnarjenje. Glede tega bi se jaz probala lepo normalno z njim zmenit, brez policije in butanja z metlo.

Pri pralnem stroju pa enostavno nimaš prav. Pri nas smo tudi imeli neko epizodo s sosedo, ki jo je grozno motilo tuširanje ostalih stanovalcev in je hotela doseči, da bi se vsi tuširali pred deseto zvečer, ker gre ona potem spat. Pa dajte no, a smo v fašizmu?
V bloku pač slišiš tuš, wc in pralni stroj, ne slišiš pa prav veliko kosilnic. In vohaš sosedovo praženo čebulo, gnojnice ti pa običajno ne polivajo direkt pred oknom. Vsak naj pretehta, kaj bo lažje prenašal, ker popolnega miru ni nikjer.

Jaz menim, da pretiravate. Tudi jaz imam dojenčka in sama perem pozno, pa mali spi ko top. Živimo v centru, kjer je nasplšno nekoliko več hrupa ampak iz tega ne delam drame. Če imaš dojenčka, še ne pomeni, da mora biti smrtna tišina non stop. Tudi nekako dvomim, da bi sosed zanalašč ravno vam nagajal, le kaj ima od tega. Pomojem si našla nekaj, na kar se lahko jeziš, čeprav realno sploh ni tako hudo. Če pa meniš da je, a si se pogovorila tudi z njegovo ženo? Če meniš, da so tudi drugi takega mnenja, skliči sestanek in se pogovorite kako naprej…a sem nekako prepričana, da ni tako hudo, da bi bili stanovalci pripravljeni stopiti skupaj.

Problem je, da ti svoj pralni stroj slišiš desetkrat manj kot sosedje – če imate pač hrupnega. Iz lastnih izkušenj. Sedaj imajo nov pralni stroj in ni več problema, prej je pa pri meni v spalnici nevzdržno žagalo, ko so ga vključili zvečer in je delal do sredine noči.

A to, da od sosedov pričakuješ, da bodo po prstih hodili in se izogibali točenju vode, ker ti spiš, pa ni pomanjkanje občutka za soljudi?

Vsaka stvar ima svoje meje. Ne zagovarjam prekomernega povzročanja hrupa, ampak normalno življenje pač ni neslišno, s tem se sprijaznite.

A to, da od sosedov pričakuješ, da bodo po prstih hodili in se izogibali točenju vode, ker ti spiš, pa ni pomanjkanje občutka za soljudi?

Vsaka stvar ima svoje meje. Ne zagovarjam prekomernega povzročanja hrupa, ampak normalno življenje pač ni neslišno, s tem se sprijaznite.[/quote]

Me lahko citiraš, kje pravim, da mora kdo hoditi po prstih in ne točiti vode sredi noči?

Ampak recimo, in tole verjetno poznamo vsi blokarji: obiski se poslavljajo sredi noči in seveda se v parih urah niso mogli zmeniti vsega, je treba še na hodniku debatirat. Da ja vsi vedo, da oni odhajajo. WTF? Ali trobljenje ob 5,. 6. zjutraj – šofer že čaka v avtu, žene ali otrok pa še od nikoder in trobi. Ker ob 6. pa ja nihče več ne spi, kje ste pa že to videli. Glasni zakonski prepiri sredi noči … Nebrzdano kričanje med seksom in če kaj rečeš, je to seveda, ker si fovš, nepotešen in ker se ne znaš prepustiti užitkom. Ampak lej, mogoče je to zate čist frišna novica, nismo vsi vzhičeni, ko moramo prenašati take razvade. Treba je pa res čisto malo uvidevnosti.

A to, da od sosedov pričakuješ, da bodo po prstih hodili in se izogibali točenju vode, ker ti spiš, pa ni pomanjkanje občutka za soljudi?

Vsaka stvar ima svoje meje. Ne zagovarjam prekomernega povzročanja hrupa, ampak normalno življenje pač ni neslišno, s tem se sprijaznite.[/quote]

Me lahko citiraš, kje pravim, da mora kdo hoditi po prstih in ne točiti vode sredi noči?

Ampak recimo, in tole verjetno poznamo vsi blokarji: obiski se poslavljajo sredi noči in seveda se v parih urah niso mogli zmeniti vsega, je treba še na hodniku debatirat. Da ja vsi vedo, da oni odhajajo. WTF? Ali trobljenje ob 5,. 6. zjutraj – šofer že čaka v avtu, žene ali otrok pa še od nikoder in trobi. Ker ob 6. pa ja nihče več ne spi, kje ste pa že to videli. Glasni zakonski prepiri sredi noči … Nebrzdano kričanje med seksom in če kaj rečeš, je to seveda, ker si fovš, nepotešen in ker se ne znaš prepustiti užitkom. Ampak lej, mogoče je to zate čist frišna novica, nismo vsi vzhičeni, ko moramo prenašati take razvade. Treba je pa res čisto malo uvidevnosti.[/quote]

Joj, ženska, no! Pa kdo govori o tem, seveda ti gre na jetra, če se to dogaja non stop od enih in istih ljudi in potem je prav, da poveš, se zmeniš. Ampak tukaj je govora o PRALNEM STROJU, ki dela ponoči. To pa je stvar, ki se je je pač treba navaditi, če sosed ne upošteva tvojih prijaznih prošenj, če lahko perejo ob drugem času. Ne moreš ljudem prepovedati prati perilo ob določenem času, tako kot ne moreš prepovedati nekomu, da se tušira ob 23. uri, če ga je volja. To so NORMALNI zvoki na katere se pač moraš navaditi, če v bloku živiš. Kot se mora najbrž sosed, ki verjetno dlje spi dopoldan, navaditi na vstajanje sosedov, zvonjenje njihovih budilk ob 6. zjutraj itd. Ne moreš prositi soseda, naj utiša budilko, ker njega zbudi ob 6., bi pa on spal do 10. Mislim! :)))

A to, da od sosedov pričakuješ, da bodo po prstih hodili in se izogibali točenju vode, ker ti spiš, pa ni pomanjkanje občutka za soljudi?

Vsaka stvar ima svoje meje. Ne zagovarjam prekomernega povzročanja hrupa, ampak normalno življenje pač ni neslišno, s tem se sprijaznite.[/quote]

Me lahko citiraš, kje pravim, da mora kdo hoditi po prstih in ne točiti vode sredi noči?
[/quote]

V tej konkretni temi je med drugim problem pralni stroj, ne trobljenje na parkplacu in debatiranje na hodniku.

Od soseda zahtevaš da ugasne muziko ob 20 uri, tvoj otrok pa lahko joče do polnoči ali dlje?

Pa veš kako se otroški jok sliši ponoči?

Si nerealna vase in svoje potomstvo zagledana mama. Take hočejo imeti prednost v trgovini, banki, in še v polni čakalnici pri pediatru MORAJO imeti prednost, ker njen je pač BOLJ bolan,,,,,,,,

najbolj enostavna rešitev je dodatna zvočna izolacija. Kupiš knauf, izolacijo vmes in je mir.
Veliko ceneje kot neprespane noči in prepiranje o tem “zakaj mi to dela”. Zalušta se mu pač en komad in ga navije. Pranja ponoči pač ne boš odpravila, razen če elektro zamenja tarifo.

Za 115511

Ne mislim jovo na novo pisat, kar sem že prej. Beri!

In kar se joka tiče, moj otrok se ne joče. Ko se zbudi, ga vzamemo v svojo posteljo, kjer se nemirno preklada po celo uro, dokler ne zaspi nazaj. Če pa bi ga pustila v posteljici, bi se pa jokal. In veš zakaj to počnem? Zato, da NE MOTIM SPODNJEGA SOSEDA, za zgornjega pa mi je čisto vseeno.

Pa kolikokrat sem že napisala, PRI NAS IMAMO ENOTARIFNE ŠTEVCE!!!

Pa kolikokrat sem že napisala, PRI NAS IMAMO ENOTARIFNE ŠTEVCE!!![/quote]

Ma daj ne tečnari, no. Praviš, da sosed stroj prižge največkrat ob 20. uri. In? Ker gre tvoj otrok takrat spat, bi moral on prati takrat, ko tebi paše? Kaj bi pa ti rekla, če bi ti on povedal, da ga vaše vstajanje ob 7.uri zjutraj moti (ob sobotah recimo) in da želi, da začnete po hiši hoditi ob 9.? Ali pa kakšna druga taka zadeva, kjer bi ti svoje navade morala spreminjati, ker njega recimo moti tvoje tuširanje zjutraj in bi pričakoval od tebe, da se boš začela tuširati samo zvečer. A bi ga ubogala ali bi rekla, naj neha s takimi debilnimi? Po moje drugo, ne? Verjetno pa on zjutraj spi ob vikendih, vaša družina pa že navsezgodaj razgraja, posebej otrok verjetno ni ravno pri miru. Razmisli malo tudi v tej smeri, koliko morda vi motite njega.

Za 12349
Ma daj ne tečnari, no. Praviš, da sosed stroj prižge največkrat ob 20. uri. In? Ker gre tvoj otrok takrat spat, bi moral on prati takrat, ko tebi paše? Kaj bi pa ti rekla, če bi ti on povedal, da ga vaše vstajanje ob 7.uri zjutraj moti (ob sobotah recimo) in da želi, da začnete po hiši hoditi ob 9.?[

Preden mi kaj očitaš, si bolje preberi vse napisano. Jaz sem mu “tečnarila”, da me moti njegova preglasna glasba (tudi ostale sosede moti, samo nimajo jajc to povedat, pa meni jamrajo) zvečer. Pa naj bo to 20., 21. ura ali pa katera koli. O pralnem stroju pa mu sploh nisem nič rekla. Menim pa, da ga prižiga nalašč, ker sem ga prosila za malo tišine (manj rompompom muzike) po 20. uri.
In ne mi reč, da se naključno spozablja ponoči, ko mi prižiga muziko za minuto ali dve vsake tri ure.

Nisi odgovorila na vprašanje. Kaj bi ti njemu rekla, če bi ti on rekel, da želi tišino zjutraj, ko vi razgrajate? Mogoče te ponoči nalašč gnjavi z muziko, ker vi njega v zgodnjih jutranjih urah budite. Je možno, da je tako? Kaj pa vi počnete zjutraj? Sesate ob 8,, ko on spi? Otrok kriči, joka itd. dopoldan, ko bi on spal? Mogoče pa vi njemu greste na živce s hrupom, on vam pa vrača. Si pomislila na to? Ostale sosede lahko sploh ne moti, pač pa ti njim poveš, kako te moti, oni pa tebi tudi malo “pojamrajo” , da imaš prav, da je res moteče. Dvomim, da bi k tebi hodili z razlogom jamrati ti o hrupu soseda, ker če bi jih tako motilo, bi mu že tudi kaj rekli. Po moje se tebi nočejo zameriti, pa pritrjujejo temu, kar rečeš. Ali pa sicer slišijo, a jih ne moti.

za 12349

Da lahko ti odgovorim. Očitno ga sploh ne motimo, saj ko sem ga srečala kakšen teden nazaj na hodniku in ga vprašala, kaj je bilo tisto ob 22h (spet muzika), se je opravičeval, da se sploh ni zavedal, da je tako na glas dal in potem je šele opazil, ko sem gor poruknala.
Povedala sem mu, da mi zbuja otroka, on pa da ne more verjet, saj se ga nič ne sliši.
In še nekaj, sosed hodi v službo IN DOPOLDNE NE SPI. Otrok pa se igra v dnevni sobi, nad njo pa sosed naj ne bi spal.
Koliko pa naj bi bil hrupen dojenček star pol leta za te, med tem ko se igra??Beri bolj natančno moj post, preden kritiziraš in pišeš svoje zaključke.
In še to, tudi ostali sosedje so mu hodili težit, ker je res hrupen. IN IMAJO ISTI PROBLEM KOT JAZ, saj morajo tudi tisti levo, desno in gor od njega poslušat glasno glasbo ponoči ob vseh mogočih urah.

Ja očitno smo vsi sosedje tako tečni in proti njemu.

Za 12349

Sicer gospod sosed ne spi zjutraj, ker ga slišim, ko vstane. Verjamem, da se pri tako slabi izolaciji sliši tudi moje vstajanje. Ampak nič zato, ker je jutro in vsi ljudje takrat vstajajo.Če mojega dragega soseda moti jutranje ropotanje, pa NAJ SPI PONOČI, KOT VSI OSTALI IN BO LAHKO POSLUŠAL SVOJE RAZBIJANJE ZJUTRAJ. Sicer pa tudi slišim sesalce sosedov podnevi, vendar se mi zdi normalno, da moraš počistit. Veš kaj je zanimivo, da slišim podnevi tudi pralne stroje.
In še nekaj zelo zanimivega, jaz ponoči ne perem, pa tudi če nimam časa prat podnevi (sem v službi, v trgovini itd…). Naštimam tajmer ali pa pritisnem na knof, preden grem skozi vrata. Ko pridem domov, pa dam samo še na štrik sušit. Tako.

sori, vsak si sam izbere tarifo. Lahko imaš TI enotarifno. Sosed ima pač svojo DVOTARIFNO.

mi smo dobili domov pisno obvestilo, da imamo enotarifni števec in ni več mogoče. Moja babi, ki živi v drugi občini, pa ima še vedno dve tarifi. Ni povsod enako.

Sosed načeloma lahko počne kar želi do 22 ure. Zdej te moti muzika, potem te moti pralni stroj, pa kaj še? Če te pralni stroj moti, pa so ti že povedale, je to tvoj problem in pralni stroj ni točno nad prostorom v katerem spi otrok a ne?

Dej no, si pretirano občutljiva, ena od tistih tečnih mamic, ki misli, da se mora svet vrtet tako kot ona in njen velecenjeni dojenček določa, in da morajo vsi po prstih hodit ker imaš ti dojenčka.
Če ti kaj ni prav, sej te noben ne zadržuje v stolpnici, kupi si haciendo kjer daleč naokrog ni nikogar, pa boste spal kot hrčki.Sicer pa ne tečnar, ker je to brez veze. Tisti sosed, te ima najbrž za totalno gnjavatarko, ker to tudi si.

In po moje gre ta sosed samo tebi na živce.

zdaj mi je jasno, da ne slišiš svojega pralnega stroja; ga vžgeš in greš od doma, sosedje pa naj poslušajo.
Si prepričana, da so res vsi od doma, kaj pa če je nekdo dopoldan doma in ga tvoj pralni stroj moti??

Sprijazni se, v bloku nisi sama in pusti tudi drugim, da normalno živijo.

In še to – da meni z metlo tolčeš v strop/tla, pridem dol te nazjat, kaj noriš!!

Takšnih “NEPRESPANIH” pa tudi jaz ne bi marala za sosede. Sprijazniti se bo treba, al pa se izselite pa bo mir pred vami.

New Report

Close