Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

neprespani,
popolnoma vas razumem, ker je pri meni popolnma isto.Zgornji ropotajo v kopalnici
z tisto pipo, ki jo prekladajo sem pa tja, ko se tuširajo, pa vključijo pralni stroj, da je zadnja centrufuga tudi cca ob 01 ponoči.Zadnjič so prišli iz dopusta in je “morala” dati prat ob 24 uri, pa si potem mislite kdaj je bila zadnja centrifuga. Ropota kot 300 hudičev.Pa kregarija ob 02 ponoči, pa tekanje po stanovanju igranje s psom in metanje žoge… EJ???? ali se vam zdi to normalno?
Dajte no, vsi tisti,ki to ne razumete, kot jaz in -neprespani-, bi vam ravno to priviščila pa to samo 1x, ne pa že toliko let. beseda ne zaleže- aja pa so slovenci.

Jaz mam za soseda 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovensko samohranilko pa je skupaj s svojim pamžem (fotr tut slovenc, kdo bi si mislu?) hujša od bilo katerega južnjaka tko da niso sam južnaki problematični. Budale se najdejo povsod. Proti takim bedakom “pomaga” sam, da mu nabiješ muziko nazaj k bo idiot spal al pa mu jo ne bo pasal poslušat. Pa to ne pomeni 5, 10 min, nabijaj mu jo 5-10h, skos.

Življenje v bloku je žal hrupno to vemo vsi,oziroma vsi ki smo ga izkusili,če pa muzko po deseti zvečer vžge sam za par minut,je pa dvoje al te dejansko podjebava,za kar je seveda velik možnosti,al ma pa budilko na radiju naštimano,pa jo nezna ugasnt (bog ve zakaj) ampak to bi blo pol vsak dan… Upam da do zdej sta se že dogovorila.

Ne vem če pišem na pravi naslov, a nekomu se res moram izpovedati..
Pred petimi leti sva se z mamo preselili v manjše stanovanje v manjšem bloku.. Že na začetku se je v naju nenehno vtikala starejša soseda, ki sama živi pod mano. Na začetku jo je motil najin kuža, češ da nenehno laja ponoči, pa čeprav je spal.. To sva še prenašali, dokler se ni začelo zares. Nek večer je ob 11.00 klicala policijo, da pereva perilo. Seveda ga nisva, ter sva policista tudi povabili noter, naj se sama prepričata. Mama je bila vsa iz sebe, saj je mislila, da se je kaj zgodilo sestri ali bratu.
Mama se je potem odselila k partnerju in v stanovanju sedaj živim sama, stanje pa se je še poslabšalo. Pod oknom slišim, kako me obrekuje, da cele dneve samo spim, da sem zadrogirana, da smo jaz mama in sestra “babe zmešane” ter da ni čudno da nas je babica vrgla ven iz hiše, pa čeprav je mama družinsko hišo podedovala in je to stanovanje kupila kot investicijo.. Res grozno.. Potem brska po smeteh in me obtožuje da narobe ločujem odpadke, pa čeprav mislim da sem ena izmed redkih, ki odpadke res vestno ločuje..
Sedaj se je izmislila, da ji zamaka zaradi mene in je kar vstopila v moje stanovanje ter šla v kopalnico, kjer pa ni našla ničesar razen brisače na tleh in to naj bi bil dokaz.. Naj vam povem da ji od mene sigurno ne zamaka.. Sploh ne vem, na koga naj se obrnem.. Ti pritiski so se začeli poznati tudi na mojem značaju.. Malo zmedeno sem pisala, ampak upam da mi kdo pomaga s kakšno besedo.

Lep pozdrav!

In tole je bil le delček vseh problemov, ki sem jih z njo že imela. Ko sta na obisk prišla babica in dedek ali prijateljica je kar njim začela razlagati kakšna sem, da sem nevzgojena punca. Enkrat je bil pa pri meni prijatelj, ki kar dobro zgleda in takoj naju je povabila na kozarček, kjer se je tako hinavsko obnašala, da mi je šlo na bruhanje! Češ kakšna krasotica sem, kako kaj študij… Naslednji dan je bilo enako kot prej.. Naj vam še povem, da me stvar ne bi motila, če ne bi imela takšnega vpliva na ostale sosede, saj tu živi že zelo dolgo.. Še čisto spodnja soseda mi je rekla da ji je zelo žal, da imam takšne probleme, a da so že toliko časa sosedje, da ji ne more nič reči.. Kakšen nasvet?!

Tri stvari:
Ne debatiraj z ostalimi sosedi o svojih težavah z dotično, ker če govorijo o tem s tabo, dobi ona stvar servirano z vsemi dodatki vred.
Ne hodi na kozarčke k sosedom.
Kako je kar vstopila v tvojo kopalnico mi sicer ni jasno, če je nisi povabila, potem jo pač prijavi.

Ja, res je težko razumeti kako si ti v kuhinji ter pomivaš posodo medtem ko nekdo pride v tvoje stanovanje.. Vem da je bizarno, ampak je res..
Na kozarček sem šla, ker sem želela premirje, ki pa ga na žalost nisem dobila.
Razlaganje o problemih? Komu? Saj vsi vejo da se je spravila name!? Mi ni treba kaj posebej nikomur razlagati, pa čeprav bi hotela..
Prosila sem za kakšen nasvet, pomoč ne pa obtoževanja, češ, saj si sama vsega kriva..

Hja, si si s tem postom sama odgovorila, zakaj imaš težave. Pa tudi, da jih ne misliš rešit, si raje žrtev.

In zakaj imam težave? In zakaj jih ne mislim rešiti? 😀 Eni ste pa res vso pamet tega sveta pojedli

Torej nimaš težav s sosedo?

Seveda jih imam, zanima me samo po čem sklepaš o domnevnem vzroku le teh 😀

Še en primer..
Ko sem pomivala stopnice na hodniku, je stala zraven ter komentirala, tam si malo zgrešila, katero čistilo uporabljaš.. Ker mi je bilo zelo neprijetno, kakšen mesec stopnic nisem pomila, nato pa sem že slišala, kako me opravlja, da ne pomivam skupnih prostorov..
Potem sem naredila zelo lepo tabelo, da bi se vsak podpisal, ko posesa in pomije hodnik.. Tam se je obdržal kakšen mesec, podpisali so se čisto vsi razen nje.. In ko sem bila na vrsti spet jaz, je bilo moje ime prečrtano in zraven napisano: ne bi bilo treba ker sem včeraj že jaz.
Sama sem zraven napisala: Ravno zaradi podobnih nesporazumov sem naredila to tabelo.
Zjutraj seznama ni bilo več..
Ženska je preprosto zlobna.

ma kaj pogovor poklič policijo vsakič znova, če pa to ne zaleže ga pa kresn. imamo tudi pri nas pa niso južnjaki ampak slovenci, hodijo okoli kot neki turisti nabijajo muziko kot da so sami, je bila policija večkrat pa celo stanovanjski sklad, na koncu so pa dobil batine pa so nehali in se odselili. kdor pa tuki pametuje pogovor itd, ma kaj pogovor še vas bi kresnu butce.

Prati perilo ob kateri koli uri je clovekova normalna pravica,skoraj enako kot ce mu prepoves da po deseti lahko potegne wc za sabo. Verjetno tudi njih moti jok dojencka. Tako je zivljenje v bloku. Nismo sami. Glasna glasba po deseti zvecer pa je kazniva. Mirne in ustaljene noci vam zelim. Saj bo,samo da se dojencek navadi ritma in se s tem tudi vi umirite pa bo vse skupaj manj vznemirjujoce.

mi smo imel takega kretena nad sabo, čisti slovenčk, tar proti 35, prišu domu ob 24, 2 pol pa udri muzika, ja tudi basi. ni zaleglo: lepa beseda, grda, pisanje listka na vhod, da so vsi v bloku vedeli, ni pomagalo posredovanje pri njegovi mami, ki je uradna lastnica, potem smo poklicali policijo, 2x, po 3x je končno nehal. jaz sem uporabljala čepke, ker je bil še vedno glasen, tko nalašč je kaj vrgel na tla… to se je vleklo 2 leti, potem se je bedak odselil. motil je tudi druge, a nas najbolj ker smo bili direkt pod njim. drugi niso upali nič.
lažje je če več različnih ljudi kliče policijo! in vedno daj takrat ko zaslutiš da bo vrtel pol ure. pokliči! takoj! bodi prijazna in na lep način obrazloži, piši si “izgrede”, kdaj in kaj in to pokaži policiji.
pridejo do tebe tudi na razgovor čez dan, potem pa k njemu na streznitev. malo bodo sicer namigovlai da si preobčutljiva, ti se samo ne pusti sprovocirat, da ne izpadeš tečna ti!
če boš s policijo zadovoljna, pošlji mejl njihovi postaji, da se zahvaljuješ da so prišli pa tko. bodo veseli.
srečno!

Ne dolgo nazaj je bila tema, v kateri je nekdo razložil, kako se v njihovem bloku vse sliši in da dejansko po xy uri ne potegnejo vode na wc-ju. Za crknit.

tista, ki jo soseda zajebava
a si res misliš to vse dovolit
a ne misliš poklicat al policijo al pa ji najprej zagroz, da jo boš tožla za obrekovanje.
ma, dej vse si že poskusla, sam še prasička nisi bila
žal ti samo to še preostane .
al pa jo naj en tvoj kolega pokliče, in se predstavi, kot policaj…in ji naj zbluzi člene ..

Jaz ti tudi nebi bila tiho, če bi mi prišla težiti na vrata, da tvoj otrok ob 20h spi. Tvoja stvar, ne moja. Ob 22h pa mora biti tišina, to pa sigurno. Tako, da tudi ti malo poštimaj podstrešje.

New Report

Close