Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

Matr, sam ti si pa res tečna babura, naprespana. Bi se te nažrla kot boba če bi bla moja soseda. Ker si tolk tečna, te pa sosed verjetno iz dolgčasa še nalašč kdaj mal poprca.

No taki ljudje kot je neprespana so definitivno za v hišo in ne za v blok… Jaz sem odrasla v bloku z raznoraznimi sosedi (eni tihi, eni tečni, eni glasni, eni s čudnimi kuharskimi sposobnostmi :D). Ko sem se preselila v bajto k fantu me je bilo pa groza ko sta tast in tašča kam šla, fant je še dalal jaz pa sama in vse tiho okoli…. Ponoči sem komaj spala ker nisem slišala ne dvigala ne nič samo moj pralni stroj…. Potem sem tašči rekla zakaj nikoli ponoči ne pere, pa je rekla da se boji da naju bi motila, pa sem ji rekla da naj kar pere ker mene to uspava….:))) No dans sem se navadla tudi na mir, čeprav resnično bolše spim če kaj ropota zgoraj…

Najlažje je nakladat in se delat zelo pametne, ko se ne živi pod takimi ljudmi, kot živimo mi. Vsi zelo radi posplošujete. Tečna si ti, Kr ena, Lilll, Tečnoba in Cicerika. Vsem vam priželim, da bi nekoč živeli pod takimi sosedi. Potem bi pa rada videla, kako bi bilo enostavno, kot pravite.

IN DA, NJIHOV PRALNI STROJ JE TOČNO NAD GLAVO MOJEGA OTROKA, SAJ NJEGOVA POSTELJICA MEJI NA TISTO STENO OB KATERI JE STROJ.Kar pa sem itak povedala.

Kar jaz vem, po zakonu ne smeš povzročati hrupa z glasbo v bloku tudi podnevi (pred 22.uro). Izjema so obvezna, nujna popravila ponoči. To določa zakon in si nisem sama izmislila.

In očitno menite, da je čisto normalno motiti spanec sosedov. Kadarkoli se nam to zahoče.

In kar se mojega pralnega stroja tiče, JAZ GA NIKOLI NE PRIŽGEM PO 20 URI, zato ker spoštujem, da je nekdo pod menoj, ki lahko gre spat tudi pred 22.uro. Niso vso ponočnjaki. ZA TAKE SO DISKOTEKE ITD. Ne pa blok. TAKI BI MORALI NA RANČ.

KO BI VSAJ PRIŠEL DOL, BI KONČNO SLIŠAL SVOJ ROMPOMPOM IN SE LAHKO SAM PREPRIČAL, KAKO JE HRUPEN.

VČASIH PA IMA TAKO NA GLAS, DA METLE SPLOH NE SLIŠI…

Vsi ki kritizirate, verjetno nimate še familje.
Po vsej verjetnosti ste mladi mulci, ki skačete kot tale po glavi sosedom in vam gre sam muzka po glav.

Jaz pa rajši potrpim in sem tiho. Se nečem kregat, pa tudi če mi sosedova mularija dol, skoz lustr pade.

Ja, včasih je boljše biti tiho in potrpet. Meni zdaj še ponoči ne da miru…

Pridi k nam, sosedi so danes cel dan prekrivali streho, rezali, žagali … zdaj pa fešta, ravno je en potegnil ven še harmonko.
Bi morala it še nekaj ven do avta, pa vem, da čim se bom prikazala pred hišo, bom slišala, naj pridem tja 🙂 Pa še razmišljam, a se mi da ?!?

Aja, pa me niso motili prej ne cel dan, so me zbudili zjutraj, ko so začeli, pa sem se obrnila in zaspala nazaj, čez dan sem jih odmislila in nič slišala, pa tudi zdaj me ne glasba in ne smeh ne motita.
Ma, verjetno bom celo šla malo tja :))

V glavnem, pri nas ne delamo cirkusa iz vsakega malo glasnejšega tona in tvoje dete se obrača in je nemirno zaradi tvoje nervoze in ne zaradi sosedove malo glasnejše glasbe ali pa pralnega stroja.
Kaj pa, če bi bila doma kje bližje ceste, železnice, kake tovarne, bog ne daj letališča??? Še slišala tega ne bi.

No se mi je kar zdelo. Sem imela prov. Zdej bom pa samo še 22. čakala, potem pa kličem policaje, da pobaše tiste harmonkarje dol s strehe.

Jaz ne, z možem bova verjetno šla čez kake pol ure tja 🙂
Za tako se pri nas nikoli ne kliče policije, ampak se pridružimo fešti. Vsi sosedi.

In nepisano pravilo pri nas je, da ko vsi sosedje odidemo nazaj domov, je čas, da s fešto tudi končajo. In tega se vsi držimo.

za vse hrupne:http://med.over.net/index.php/full=1/id=26921/title=27._april_2011_Mednarodni_dan_ozave____anja_o_hrupu

Me zanima, če bi tko mislila, če se sosedje ne bi ustavili feštat, ko b ti šla domov in bi jutri zjutri morala zgodaj vstat in delat.

Po tvoje, naj se tudi jaz pridružim z dojenčkom fešti, ki jo ima sredi noči sosed nad mano?
Ali naj grem njegovi babi pomagat stavit cune na sušilo?

JA!
Se je že zgodilo, da so imeli fešto drugi sosedje, jaz pa sem morala vstati ob štirih zjutraj in iti na pot. Sem šla na jutranjo kavico k njim, ki še niso šli spat :)))

Ja, se vidi da nimaš familje, pol lahko res brez problema flandriniš okoli ob vseh urah. Ta mlada mamica pa se mi smili.

Sem malo brskala in našla tole, malo drugačen pogled na vse skupaj. Kajne?http://www.ringaraja.net/forum/m_4961264/mpage_1/key_/tm.htm#4961264

Ob štirih sem morala vstati, ob petih sem morala od doma, do letališča imam 2 uri, check-in vsaj eno uro pred vzletom. In bila je službena pot.
Še kaj?

Ne, meni pa se ta mlada mamica ne smili, ker otroka preveč zavija v vato in dela nepotreben cirkus. Z dobro voljo in prijaznostjo bi že zdavnaj rešila problem s sosedom, ne pa da napetost še stopnjuje z trkanjem z metlo v strop.

Hočem ti povedati, da se da spati, tudi če ima sosed vžgan pralni stroj ali pa posluša glasbo. Saj tudi ta mlada mamica še gleda TV, se pogovarja z očkom, gre na stranišče, se tušira … ko otrok že spi.

Ha, ali si pilotirala letalo mogoče? Na letalu se da lepo spat, kajne?

Ob štirih sem morala vstati, ob petih sem morala od doma, do letališča imam 2 uri, check-in vsaj eno uro pred vzletom. In bila je službena pot.
Še kaj?

Ne, meni pa se ta mlada mamica ne smili, ker otroka preveč zavija v vato in dela nepotreben cirkus. Z dobro voljo in prijaznostjo bi že zdavnaj rešila problem s sosedom, ne pa da napetost še stopnjuje z trkanjem z metlo v strop.

Hočem ti povedati, da se da spati, tudi če ima sosed vžgan pralni stroj ali pa posluša glasbo. Saj tudi ta mlada mamica še gleda TV, se pogovarja z očkom, gre na stranišče, se tušira … ko otrok že spi.[/quote]

Brez pomena zagovarjaš tistega falota, ki nabija z muziko in moti spanje te mame.
Prej si omenjala, da je otrok razdražen, ker je tudi mama razdražena. Ja, kdo pa jo je tako razdražu?

Nad mano je družina z dojenčkom, pa mi niti na misel ne bi prišlo, da bi dajal ponoči glasbo na ves glas. Avtorica pa je tudi povedala, da je šla najprej lepo do vrat in soseda lepo prosila. Ko pa to ni zaleglo, je prijela za metlo. Pa kaj bo hodila gor k njemu tudi ponoči (ob 24h, ob 3h zjutraj)?

Če si v bloku, je dobro tudi upoštevat sosede. Poleg mene stanuje nek tip, ki spi v dnevni sobi. Ta pa meji z mojo dnevno sobo. Ponoči sem toliko uvideven, da ne gledam televizijo preveč na glas.

Veš, v našem bloku imamo tudi skrito pravilo. [/b]

Žumbus, končno nekdo, ki me razume. Hvala

Sedaj poslušam jok dojenčka pod nami. Komaj komaj se ga sliši. Sprva sem šla na okno pogledat, če ni kakšna mačkica, ki mjavka, ker sosed ima mačke spod. No pa je bil dojenček. Ma folk, če vas pa jok dojenčka moti…

Me zanima, če tako delaš vsaki dan ali je bilo to izjema.
Lahko se delamo pametne, ali pa se poskusimo vprašat pri sebi. Ta ženska očitno ne more spat, ker se ji to ponavlja iz dneva v dan.

…predlagam, da tamalega vpišeš v glasbeno šolo. Mu nabaviš klavir, trobento in bo treniral vsak večer po 20ih. Potem pa se še z žlahto zmeni, da ti dajo za prah in elektriko, pa laufej pralni stroj od jutra do večera.


…za slovence.

oko za oko, zob za zob.
Bo vsaj določen folk razumu kako je.

New Report

Close