Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Srednješolec in denar

Srednješolec in denar

ti si gej

na forumu kričite leta vsak dan očkoti( ločenci) da je preživnina 150€-200€ preveč in da si s tem mamice financirajo geliš nohte.

Zdajle pa bluzite,da 200€ premalo in da še naj dodajo 100-150€ ,da revčeki ne bodo stradali. Kdo je tukaj zdaj nor ali pameten?!

Avtobus- letna karta, malica je v šoli (naš ima na srednji šoli 7(sedem!) menijev na izbiro, za manj kot 4€/dan. Telefon je 15€ mesečno. Na teden zase porabi cca 20-25€. Žepnine ima sicer več, vendar ne pirabi. Je pa res, da ne poseda po kafičih in podobno. Je navajen, da ne zapravlja po nepotrebnem.

Kaj imaš ti 30 delovnih dni?

Sem tudi jaz mislila, da je 200 eur veliko, no letos imam tudi jaz prvosolca na gimnaziji.. In ja, 200 eur je na knap.. Avtobus 20 eur, ostalo hrana, kaksen kino, mcdonalds.. Ne da, se s tem strinjam, ampak, ce gredo s sosolci parkrat na mesec, kaj naj jaz mojemu recem, da ne sme, oziroma naj sedi zraven in gleda, kako oni jejo? Ali da, ne sme v kino? Ne hodijo pa na kave, nihce ne kadi.. Kupi si kaksno kozmetiko sam, tudi kaj za oblect..

Drugace pa telefon placam jaz, vecino stvari za oblect tudi jaz, teniske itd.. Pa se dam mu tu in tam po 20 eur.. Spremljam izdatke na njegovi kartici in vecina gre za hrano.. Mogoce kaksen muller tu in tam..

Tako daj za bi rekla prej 250..

Midva zasluživa dovolj, zato pri nas pri otrocih ne šparamo in ne škrtarimo. Malica in kosilo v šoli prideta okoli 170 evrov. Nekaj evrov je še šolski sklad , ekskurzije, športni in kulturni dnevi. Telefon okoli 10 evrov. Prevoza ne rabi, hodi peš, s kolesom.. Če pogledam to, bi mu po vašem za luksuz ostalo maksimalno 15 evrov oz. bi mu še zmanjkalo. Kakšen luksuz je to?

Se mi zdi, da je prav da jim starši plačamo vsaj osnove kot so prehrana, prevoz, telefon, neko srednjecenovno obutev in oblačila. 200 evrov žepnine je ok. Da ima za prostočasne dejavnosti, hobije, gre s prijatelji ven in si kaj kupi. Se pa ne sprenevedam da si najstnik lahko z 200 evri lahko kupi luksuz.

Prav danes mi je sin 23letnikrekel.

Da se je pocutil med sosolci pravi đek, ker si je s stipendijo vse sam placal. Malokdo je vedel, kolk stane hrana.vozovnica.potem ko je sel v studenta glih tako.

Pojma niso mel kolk stane student. Vedno pa ful denarja.

Kamorkoli so sli, sem ze poskrbela da je tud on sel..ni to zdej bitno.

Bistvo je. Da je moj imel s takim nacinom, da je sam razpolagal, velikoboljsi obcutek in samozavest. Kot otroci bogatasev.

Znesek je pravi ce si lahko privoscite ,vazno je da se sin ne pocuti omejen ker nima ,z denarjem pa ga je potrebno naucit ravnat…in ja naj se pocuti prijetno v srednji soli……

En naš dihak v šoli noče malice, kupi si jo sam. Dobi 50€/teden.

Plačamo mu telefon, za avtobus smo mu kupili letno karto, plačujemo mu fitnes karto, Spotify, oblačila in vse ostalo.

Če gredo s šolo kam, dobi še zraven kaj denarja.

Drug dijak ima štipendije 250€/mesec. Prav tako ima karto za avtobus, telefon in vse ostalo.

 

Sin ima štipendije 210€ in to ima povsem dovolj. Privarčeval je celo kar nekaj denarja, da si je kupil računalnik, stol, telefon.

Sam plačuje stroške prevoza, prehrane, telefona.

Varčuje, da bo imel še za izpit za avto.

Ko sem bil jaz v SŠ je bilo isto. Štipendija je bila moja, ampak tudi stroški za šolanje.

New Report

Close