Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stalno bivališče- kaj lahko storim?

stalno bivališče- kaj lahko storim?

Ko daš nepremičnino v najem, si se avtomatsko podvrgel zakonom, ki iz tega izhajajo. To nikakor ni več samo tvoja lastnina, ampak je predmet pogodb in zakonov. Da, tudi dolžnosti izhajajo, ne samo pravice. Se pa ta oholost hitro konča, ko naletijo na pravega, potem pa jok in stok, kako so najemniki slabi. So, nekateri, ravno tako kot nekateri najemodajalci, ni razlik. Pameten bo dobremu podnajemniku ustregel, neumen bo menjal in fasal slabega..

Najprej hvala vsem za kakršnekoli odgovore in mnenja, nasvete… Sem bila dosedaj odsotna od doma in nisem mogla za sproti brati ali komentirati. Glede na to, da se že konkretna debata razvila, ne bom odgovarjala posamično, ampak nasplošno, nekako povzela na podlagi vsega.
Torej, ja moja najemna pogodba je za določen čas in bila sedaj nedavno ponovno podaljšana za obdobje 11 mesecev. Torej jo imam do 31.3.2018. Ampak že pred prvim podpisom je lastnica vprašala, če nameravam tudi prijavljati stalno bivališče, ker to ne dovoli (začasno ja, stalno ne). Takrat, dve leti nazaj, sem pač rekla, da ne, da mi ni potreba in pogodbo sva podpisali. In podaljšali že drugič. Z njo imam drugače korekten odnos, v kolikor je potrebno urediti kaj v stanovanju (dam primer vodovodarja, katerega smo pred kratkim potrebovali…), brez komplikacij odbijemo potem strošek od najemnine… Plačujem ji redno, tako najemnino kot položnice. Ja, in najemnina je ugodna. To je dodaten razlog zakaj sem tu. V najemu sem že toliko let in vselej mi je šlo nazadnje za položnice in najemnino mnogo več kot polovica plače, tukaj sedaj pa lahko celo normalno živim.
En in edini problem, katerega imam, je sedaj ta s tem uradnim stalnim bivališčem, katerega si moram urediti nekako nekje. Ker pač zakonsko ga moraš imeti, ja.
In ne, nekako ne morem kar uleteti na UE s tem papirjem (najemno pogodbo) in se prijaviti kljub temu, da mi to s strani lastnice ni dovoljeno. Ne želim to narediti. Lahko se pa dobim z njo, ja, ji povem svoj problem, in vidim, kaj bo rekla. To mi je ena opcija, katero bom vzela v poštev, seveda.

Kar delaj se ne ednega, seveda ne bos bral tega kar ti ne paše, kar ni tvoj diktat… jaz imam vse to kar sem napisala zaradi tebe in se id prejsnjega meseca dodatnih 140€dolga, pa ze prejsnja.leta koliko si.povzrocil z zobmi preko 500€stroskov meni in to ob vedenju, da srm brez sluzbe in tebe to prav malo briga, glavni da se zabavasin povzrocas tako zdravstveno slodo kot se dodatno financne stroske… glede naslova se to bi ocitno poskrbwl ane, da bi ostala brez stalnega previvalusca in se po takih pretveznih zgodbicah zamimas za to kako bi poleg vsega kar si ge po zrocil, se ob to me spravil… e pa nisem bedak… imam stalno prebivališče in tako bo ostalo… pa sjaci po trpalnicah… mejo sem ti pa jssno povedala in od te se ne odstopa… za nic na,svetu… nobena lsz in intriga ti ne pomaga vec in ti ne bo
[/quote]
A to je tisti, ki ima podplačane vse zdravnike?

Če nimaš možnosti drugje se ga lahko uredi tudi na naslovu csd-ja. Zdej ne vem ali je pogoj, da prejemaš dsp, se splača pozanimat…

http://www.primorske.si/Novice/Svet/Novi-zakon-o-prebivaliscu-bo-ljudem-brez-stalnega-
[/quote]

Aha, kliknila in prebrala tole z linka… Ja no, lahko se pozanimam, saj stane me nič, če zavrtim telefon CSD-ja in vprašam. Verjetno CSD, kateremu pripadam na podlagi sedanjega stalnega bivališča oziroma kateri mi je tudi izdal odločbo za otroški dodatek?
[/quote]

To pa ne bi vedla… pomoje ja, tako kot si napisala – tam kjer so ti izdali odločbo za otroški dodatek.

Kar delaj se ne ednega, seveda ne bos bral tega kar ti ne paše, kar ni tvoj diktat… jaz imam vse to kar sem napisala zaradi tebe in se id prejsnjega meseca dodatnih 140€dolga, pa ze prejsnja.leta koliko si.povzrocil z zobmi preko 500€stroskov meni in to ob vedenju, da srm brez sluzbe in tebe to prav malo briga, glavni da se zabavasin povzrocas tako zdravstveno slodo kot se dodatno financne stroske… glede naslova se to bi ocitno poskrbwl ane, da bi ostala brez stalnega previvalusca in se po takih pretveznih zgodbicah zamimas za to kako bi poleg vsega kar si ge po zrocil, se ob to me spravil… e pa nisem bedak… imam stalno prebivališče in tako bo ostalo… pa sjaci po trpalnicah… mejo sem ti pa jssno povedala in od te se ne odstopa… za nic na,svetu… nobena lsz in intriga ti ne pomaga vec in ti ne bo
[/quote]
A to je tisti, ki ima podplačane vse zdravnike?
[/quote]

to pa ti moraš vedet, k nekoga redno očitno spremljaš tukaj gor :)) da se ti le da , nimaš svojga lajfa?

pa česa ti ne razumeš – ni njena stvar, da tebi določa in odreduje kaj ti dovoli in česa ne – ti na tem naslovu stalno prebivaš v tem obdobju in je to tvoje stalno prebivališče in ne začasno. In ja dolžna si to storiti na ue, ker če ne lahko fašeš kazen… in ta lastnica (oz. zadnjič je bil lastnik – očitno si malo namišljuješ) – nima korektnega odnosa, če ti ne dovoli prijaviti stalnega prebivališča in ti kao pogojuje dejanja v nasprotju z zakonom… ti si res za luno – bi že bilo prav, da te nekdo prijavi in da fašeš kazen in lastnica tudi – potem pa boš videla kaj so to dobri odnosi in ugodno…
in ja ne moreš imeti začasnega, če nimaš stalnega in stalnega ne moreš imeti na csd, če imaš dom. – in ti bi ga imela zgolj zaradi kapric po tvoje fenomenalne in ultzra prijazne lastnice stanodajalke, ki ti z lahkoto povozi dostojanstvo in te pošlje na csd urejat prebivališče kot brezdomca v zahvalo za to kert ji tako redno plačuješ… res si motena sorry, ampak tebi še zdaleč ni jasno kaj je to spoštovanje nekoga in dobri odnosi…
najemodajalec, ki spoštuje najemnika nisi v sanjah za sekundo mu ne bo takih delal kot ta ženska (oz. moški) tebi.

Kje si pa pobrala to, da ti mora najemodajalec posebej dovolit prijavo bivališča? Pogodba je dovolj, če v pogodbi piše, da ti ne dovoli, je ta člen pogodbe neveljaven.

Vir[/url]

Če prijavljate stalno prebivališče osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu, morate priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate. Kot dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika

Pravico do prebivanja tam imata, pravica o prijavi tega stanja pa ni nekaj, o čemer bi lahko najemodajalec odločal
[/quote]

Pogodba ni kar popisan list papirja za okras, da si ga obesiš na steno namesto slike. Pogodba je POGODBA, pogodbo, če se z njo ne strinjaš, ne podpišeš. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. In če v pogodbi piše, da lahko prijaviš samo začasno bivališče, pač stalnega ne moreš. kaj ti ni jasno? In če je pogodba za določen čas, je itak jasno, da je tudi tvoje bivališče za določen čas, kako ste eni trdi.
Če pa bi mene najemnik hotel kakorkoli okrog prenesti s tem bivališčem, ga takoj postavim pred vrata. To bi bilo boljše, kaj? Pametne nasvete daješ!
[/quote]

Moj nasvet je zakonit in dober. Če si najemodajalec izmisli pogodbo z nezakonitimi členi, so ti členi za rit obrisat, pa če jih 100x podpišeš. Tako to je, zakon je nad pogodbo. Najemodajalec se nima kaj vtikovat v to, kar je stvar med najemnikom in državo. Če ti kot najemniku ta dejstva ne paše, pa pač ne oddajaj v Sloveniji, ampak pojdi v Afganistan, tam bo mogoče kavbojska oaza za tebi podobne.

Avtorica lahko prijavi stalno prebivališče. Pa najemodajalec niti vedel ne bo. Ne samo, da po slovenski zakonodaji ne more ugovarjati, tudi pravice nima, da bi bil o tem obveščen, kaj je najemodajalka prijavila in kaj ne.

Drugič se najemodajalci pač pozanimajte o slovenski zakonodaji, preden sestavljate neke člene, ki so za rit obrisat in lahko veljajo samo v vaši glavi. Zakonodaja je nad pogodbo.

Pogodba ni kar popisan list papirja za okras, da si ga obesiš na steno namesto slike. Pogodba je POGODBA, pogodbo, če se z njo ne strinjaš, ne podpišeš. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. In če v pogodbi piše, da lahko prijaviš samo začasno bivališče, pač stalnega ne moreš. kaj ti ni jasno? In če je pogodba za določen čas, je itak jasno, da je tudi tvoje bivališče za določen čas, kako ste eni trdi.
Če pa bi mene najemnik hotel kakorkoli okrog prenesti s tem bivališčem, ga takoj postavim pred vrata. To bi bilo boljše, kaj? Pametne nasvete daješ!
[/quote]

Moj nasvet je zakonit in dober. Če si najemodajalec izmisli pogodbo z nezakonitimi členi, so ti členi za rit obrisat, pa če jih 100x podpišeš. Tako to je, zakon je nad pogodbo. Najemodajalec se nima kaj vtikovat v to, kar je stvar med najemnikom in državo. Če ti kot najemniku ta dejstva ne paše, pa pač ne oddajaj v Sloveniji, ampak pojdi v Afganistan, tam bo mogoče kavbojska oaza za tebi podobne.

Avtorica lahko prijavi stalno prebivališče. Pa najemodajalec niti vedel ne bo. Ne samo, da po slovenski zakonodaji ne more ugovarjati, tudi pravice nima, da bi bil o tem obveščen, kaj je najemodajalka prijavila in kaj ne.

Drugič se najemodajalci pač pozanimajte o slovenski zakonodaji, preden sestavljate neke člene, ki so za rit obrisat in lahko veljajo samo v vaši glavi. Zakonodaja je nad pogodbo.
[/quote]
Točno tako se strinjam z vsem popolnoma.

Pogodba ni kar popisan list papirja za okras, da si ga obesiš na steno namesto slike. Pogodba je POGODBA, pogodbo, če se z njo ne strinjaš, ne podpišeš. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. In če v pogodbi piše, da lahko prijaviš samo začasno bivališče, pač stalnega ne moreš. kaj ti ni jasno? In če je pogodba za določen čas, je itak jasno, da je tudi tvoje bivališče za določen čas, kako ste eni trdi.
Če pa bi mene najemnik hotel kakorkoli okrog prenesti s tem bivališčem, ga takoj postavim pred vrata. To bi bilo boljše, kaj? Pametne nasvete daješ!
[/quote]

Moj nasvet je zakonit in dober. Če si najemodajalec izmisli pogodbo z nezakonitimi členi, so ti členi za rit obrisat, pa če jih 100x podpišeš. Tako to je, zakon je nad pogodbo. Najemodajalec se nima kaj vtikovat v to, kar je stvar med najemnikom in državo. Če ti kot najemniku ta dejstva ne paše, pa pač ne oddajaj v Sloveniji, ampak pojdi v Afganistan, tam bo mogoče kavbojska oaza za tebi podobne.

Avtorica lahko prijavi stalno prebivališče. Pa najemodajalec niti vedel ne bo. Ne samo, da po slovenski zakonodaji ne more ugovarjati, tudi pravice nima, da bi bil o tem obveščen, kaj je najemodajalka prijavila in kaj ne.

Drugič se najemodajalci pač pozanimajte o slovenski zakonodaji, preden sestavljate neke člene, ki so za rit obrisat in lahko veljajo samo v vaši glavi. Zakonodaja je nad pogodbo.
[/quote]

Ampak, ampakkkkk, stanovanje je njegovo!! On bi samo rad zaslužil, ubogi revež… Ali drugače, “meni ne bo noben omejeval moje lastnine”. To so ti Slovenci, ki povsod omenjajo pokvarjene politike, svojih malih pokvarjenosti pa ne vidijo.

Drugače še nisem slišal, da bi kdo dejansko plačal kazen zaradi neprijave prebivališča, morda, če iz tega izhajajo določene ugodnosti.


ne moreš, ker za prijavo začasnega naslova, moraš imeti nekje tudi stalnega… stalen je tam kjer prebiješ večino časa v letu, začasni pa je tam, kjer prebiješ več kot 60 dni v letu.
In če ti stalno prebivaš samo na nekem naslovu to ni začasni, ampak stalni – četudi tam stalno prebivaš za obdobje najemne pogodbe…
res vam ni jasno kaj pisarite … tam kjer stalno prebivaš v določenem obdobju je stalni naslov in ne začasni. in začasnega naslova brez stalnega se ne da prijaviti.
dajte malo preberite prej no.
[/quote]

ne drži nikakor,stalni naslov ne moreš imeti nikoli, če si v najemu.Lahko imaš samo začasnega ..preverjeno.


A to je tisti, ki ima podplačane vse zdravnike?
[/quote]

to pa ti moraš vedet, k nekoga redno očitno spremljaš tukaj gor :)) da se ti le da , nimaš svojga lajfa?
[/quote]
Priznam, moj je precej bolj dolgočasen, brez paranoidno shizofreničnih dogajanj.

To lahko narediš. Najemodajalec ti je dal pravico, da tam prebivaš. UE pa zanima samo to, ali imaš ti pravico, da tam prebivaš. Imaš jo, ker ti jo je najemodajalec dal. Ona ti ne rabi tega posebej dovoliti, to ti je že dovolila, ko je sklenila pogodbo s tabo. Lepo piše, da za prijavo stalnega prebivališča potrebuješ najemno pogodbo ALI privolitev lastnika (drugo je za primere, ko najemne pogodbe nimaš, ti jo pa imaš), ne pa obojega.

Če ti lastnica “ne dovoli” da prijaviš stalno prebivališče, je to isto, kot da ti lastnica “ne dovoli” da jo prijaviš zaradi utajevanja davkov. Skratka ilegalno, neveljavno, člen za rit obrisat. Pa tudi lastnice ne bo nihče obvestil, da si ti to prijavila, ker to sploh ni njena stvar, čeprav se pretvarja, da je. To je stvar med tabo in državo.

Pravico do tega v glavnem imaš, če pa ti tega ne želiš, je pa druga stvar. Življenje si seveda lahko kompliciraš, kolikor sama želiš. Lahko tudi najemodajalko prosiš za dovoljenje, če lahko prdneš v stanovanju, ki si ga od nje najela. Ampak za pismene se to razume samo po sebi, če imaš najemno pogodbo.

to pa ti moraš vedet, k nekoga redno očitno spremljaš tukaj gor :)) da se ti le da , nimaš svojga lajfa?
[/quote]
Priznam, moj je precej bolj dolgočasen, brez paranoidno shizofreničnih dogajanj.
[/quote]
očitno se ti dogajajo prav tebi, če sodiš neke neznance na monu o njihovih diagnozah 🙂 samo sebi je težko priznati, lažje je na druge projecirati stvar in se delati, da si ti ok a ne? sam težava tvoja zato ne bo nč manjša :)) žal… tako,da kar zasleduj še 1001 mono tukaj in jo obtožuj raznih diagnoz, če misliš,d a bo zato tvoje počutje lažno kaj boljše.

To lahko narediš. Najemodajalec ti je dal pravico, da tam prebivaš. UE pa zanima samo to, ali imaš ti pravico, da tam prebivaš. Imaš jo, ker ti jo je najemodajalec dal. Ona ti ne rabi tega posebej dovoliti, to ti je že dovolila, ko je sklenila pogodbo s tabo. Lepo piše, da za prijavo stalnega prebivališča potrebuješ najemno pogodbo ALI privolitev lastnika (drugo je za primere, ko najemne pogodbe nimaš, ti jo pa imaš), ne pa obojega.

Če ti lastnica “ne dovoli” da prijaviš stalno prebivališče, je to isto, kot da ti lastnica “ne dovoli” da jo prijaviš zaradi utajevanja davkov. Skratka ilegalno, neveljavno, člen za rit obrisat. Pa tudi lastnice ne bo nihče obvestil, da si ti to prijavila, ker to sploh ni njena stvar, čeprav se pretvarja, da je. To je stvar med tabo in državo.

Pravico do tega v glavnem imaš, če pa ti tega ne želiš, je pa druga stvar. Življenje si seveda lahko kompliciraš, kolikor sama želiš. Lahko tudi najemodajalko prosiš za dovoljenje, če lahko prdneš v stanovanju, ki si ga od nje najela. Ampak za pismene se to razume samo po sebi, če imaš najemno pogodbo.
[/quote]

Idiotsko razmišljanje idiotskega najemnika 🙂

He he, si se zlajala? Ti je zdaj lažje? Samo ne preveč besneti, da te ne bodo še kam odpeljali in zaprli. Poznam tak primer, zato ti čisto dobronamerno svetujem: umiri se, ker vidim, da si z živci na koncu.
Sicer pa ja, jaz imam ateka in mamico, ki me imata rada, tebe očitno nimata. Se ne čudim. Se mi smiliš ampak tebe človek enostavno ne more imeti rad.
Hja, za začetek ti svetujem baldrijanove kapljice in vleži se nekam v mračen prostor v tišino. Če ne bo pomagalo, pa stopi do zdravnika po kaj močnejšega. Ker, če lahko človek tako znori zaradi nekaj besed, to ne obeta nič dobrega. Srečno :-)))
[/quote]

če ti zdraviš svoje psihične napetosti in neuravnovešenost s tem,d a jo projeciraš na druge na monu, tudi ok… če se ti bolj počitiš misleč, da so vsi ostali bolni, samo ti ne…
samo to ne bo rešilo tvojih težav. najbolje,d a kar sam svoje nasvete upoštevaš.
[/quote]

ha ha ha, jaz nimam težav, že dobro desetletje oddajam in na srečo še nisem naletela na psihopata tvoje vrste. Če pa bi…. brez skrbi, znam s takimi. Ti pa, še enkrat…. pot pod noge pa do zdravnika. Vse dobro ti želim :-)))


Priznam, moj je precej bolj dolgočasen, brez paranoidno shizofreničnih dogajanj.
[/quote]
očitno se ti dogajajo prav tebi, če sodiš neke neznance na monu o njihovih diagnozah 🙂 samo sebi je težko priznati, lažje je na druge projecirati stvar in se delati, da si ti ok a ne? sam težava tvoja zato ne bo nč manjša :)) žal… tako,da kar zasleduj še 1001 mono tukaj in jo obtožuj raznih diagnoz, če misliš,d a bo zato tvoje počutje lažno kaj boljše.
[/quote]
Ah, kje pa, jaz sem daleč od tega, da bi bila ok. Moje diagnoze se sicer precej razlikujejo od zgoraj omenjene, a niso zato nič manj ‘težke’. 🙂


a zdaj pa še kar celo leto bo tam – ne do junija. Ok.
Torej z julijem ne bo nič – torej je to konec za vedno.
Aja ne domišljaj si,d a če se sprehodim kje da to kaj pomeni, ker javni prostor je javni prostor.
Si lepo dokazal svoje laži.


očitno se ti dogajajo prav tebi, če sodiš neke neznance na monu o njihovih diagnozah 🙂 samo sebi je težko priznati, lažje je na druge projecirati stvar in se delati, da si ti ok a ne? sam težava tvoja zato ne bo nč manjša :)) žal… tako,da kar zasleduj še 1001 mono tukaj in jo obtožuj raznih diagnoz, če misliš,d a bo zato tvoje počutje lažno kaj boljše.
[/quote]
Ah, kje pa, jaz sem daleč od tega, da bi bila ok. Moje diagnoze se sicer precej razlikujejo od zgoraj omenjene, a niso zato nič manj ‘težke’. 🙂
[/quote]
za druge ne bom sodila, zna bit da si zgoraj omenjene še nisi priznala sama sebi – ti je lažje živeti v zanikanju 🙂 no, pa daj obsojaj mone tukaj na daljavo nekih diagnoz, če se zato počutiš boljše 🙂 napiši še kakšno no, pokazi svoj spekter znanja, kaj vse premore tvoja domišljija glede psiholoških diagnoz in napotitev – pokaži se no malo 🙂 da boš kao bolj frajerka in strokovna zgledala vsaj na monu :)))

To lahko narediš. Najemodajalec ti je dal pravico, da tam prebivaš. UE pa zanima samo to, ali imaš ti pravico, da tam prebivaš. Imaš jo, ker ti jo je najemodajalec dal. Ona ti ne rabi tega posebej dovoliti, to ti je že dovolila, ko je sklenila pogodbo s tabo. Lepo piše, da za prijavo stalnega prebivališča potrebuješ najemno pogodbo ALI privolitev lastnika (drugo je za primere, ko najemne pogodbe nimaš, ti jo pa imaš), ne pa obojega.

Če ti lastnica “ne dovoli” da prijaviš stalno prebivališče, je to isto, kot da ti lastnica “ne dovoli” da jo prijaviš zaradi utajevanja davkov. Skratka ilegalno, neveljavno, člen za rit obrisat. Pa tudi lastnice ne bo nihče obvestil, da si ti to prijavila, ker to sploh ni njena stvar, čeprav se pretvarja, da je. To je stvar med tabo in državo.

Pravico do tega v glavnem imaš, če pa ti tega ne želiš, je pa druga stvar. Življenje si seveda lahko kompliciraš, kolikor sama želiš. Lahko tudi najemodajalko prosiš za dovoljenje, če lahko prdneš v stanovanju, ki si ga od nje najela. Ampak za pismene se to razume samo po sebi, če imaš najemno pogodbo.
[/quote]

Točno to, super napisano! Da iščete dovoljenje od najemodajalca za to, da državi prijavite realno stanje?! To je tako, kot da bi najemodajalca prosili za dovoljenje, da lahko od države prejmete otroški dodatek, davčno olajšavo ali štipendijo. Skratka, nima veze, kaj si najemodajalec o tem misli, to je vaša pravica. Pa v tem primeru niti ne pravica, ampak dolžnost!

To lahko narediš. Najemodajalec ti je dal pravico, da tam prebivaš. UE pa zanima samo to, ali imaš ti pravico, da tam prebivaš. Imaš jo, ker ti jo je najemodajalec dal. Ona ti ne rabi tega posebej dovoliti, to ti je že dovolila, ko je sklenila pogodbo s tabo. Lepo piše, da za prijavo stalnega prebivališča potrebuješ najemno pogodbo ALI privolitev lastnika (drugo je za primere, ko najemne pogodbe nimaš, ti jo pa imaš), ne pa obojega.

Če ti lastnica “ne dovoli” da prijaviš stalno prebivališče, je to isto, kot da ti lastnica “ne dovoli” da jo prijaviš zaradi utajevanja davkov. Skratka ilegalno, neveljavno, člen za rit obrisat. Pa tudi lastnice ne bo nihče obvestil, da si ti to prijavila, ker to sploh ni njena stvar, čeprav se pretvarja, da je. To je stvar med tabo in državo.

Pravico do tega v glavnem imaš, če pa ti tega ne želiš, je pa druga stvar. Življenje si seveda lahko kompliciraš, kolikor sama želiš. Lahko tudi najemodajalko prosiš za dovoljenje, če lahko prdneš v stanovanju, ki si ga od nje najela. Ampak za pismene se to razume samo po sebi, če imaš najemno pogodbo.
[/quote]

Idiotsko razmišljanje idiotskega najemnika 🙂
[/quote]

Nisem najemnik, samo pravnik.

To lahko narediš. Najemodajalec ti je dal pravico, da tam prebivaš. UE pa zanima samo to, ali imaš ti pravico, da tam prebivaš. Imaš jo, ker ti jo je najemodajalec dal. Ona ti ne rabi tega posebej dovoliti, to ti je že dovolila, ko je sklenila pogodbo s tabo. Lepo piše, da za prijavo stalnega prebivališča potrebuješ najemno pogodbo ALI privolitev lastnika (drugo je za primere, ko najemne pogodbe nimaš, ti jo pa imaš), ne pa obojega.

Če ti lastnica “ne dovoli” da prijaviš stalno prebivališče, je to isto, kot da ti lastnica “ne dovoli” da jo prijaviš zaradi utajevanja davkov. Skratka ilegalno, neveljavno, člen za rit obrisat. Pa tudi lastnice ne bo nihče obvestil, da si ti to prijavila, ker to sploh ni njena stvar, čeprav se pretvarja, da je. To je stvar med tabo in državo.

Pravico do tega v glavnem imaš, če pa ti tega ne želiš, je pa druga stvar. Življenje si seveda lahko kompliciraš, kolikor sama želiš. Lahko tudi najemodajalko prosiš za dovoljenje, če lahko prdneš v stanovanju, ki si ga od nje najela. Ampak za pismene se to razume samo po sebi, če imaš najemno pogodbo.
[/quote]

Idiotsko razmišljanje idiotskega najemnika 🙂
[/quote]

Ti je zakon in uredbe težko prebrat in še težje razumet? Ni panike, potem nimaš niti teoretične možnosti izvedeti, če je tvoj podnajemnik prijavil stalno prebivališče.. In potem ne boli 😉

Idiotsko razmišljanje idiotskega najemnika 🙂
[/quote]

Nisem najemnik, samo pravnik.
[/quote]
saj je jasno tipični obrambni mehanizem ljudi, ki delujejo v nasprotju z zakonom – vse naredijo,da bi se zakrili in takoj začno žaliti na osebni ravni … pa smo psihopati pa za ne vem kam še vse… samo oni, ki izigravajo zakone, se imajo pa za zdrave… LOL


Pravo je ena stvar in ga poznamo, realnost pa druga. Če bi ona zdaj to naredila brez vednosti najemodajalke, ji pač slednja marca pogodbe ne bo podaljšala. Kljub določbi o 30-dnevnem roku za aneks ji lahko recimo celo prej obljublja, nato pa zadnji dan reče, da mora ven. Najbrž pa nihče nima želje hoditi potem v kakšno tožbo. Če izgubi to stanovanje, bo morala poiskati drugo, ki bo pa bistveno dražje od tega. Lahko tudi slabše.

Rešitev je, kot je že sama avtorica napisala, da najemodajalki predstavi svoj problem in potem vidi, kaj bo rekla na to.


Pravo je ena stvar in ga poznamo, realnost pa druga. Če bi ona zdaj to naredila brez vednosti najemodajalke, ji pač slednja marca pogodbe ne bo podaljšala. Kljub določbi o 30-dnevnem roku za aneks ji lahko recimo celo prej obljublja, nato pa zadnji dan reče, da mora ven. Najbrž pa nihče nima želje hoditi potem v kakšno tožbo. Če izgubi to stanovanje, bo morala poiskati drugo, ki bo pa bistveno dražje od tega. Lahko tudi slabše.

Rešitev je, kot je že sama avtorica napisala, da najemodajalki predstavi svoj problem in potem vidi, kaj bo rekla na to.
[/quote]

Realnost je ta, da najemodajalka sploh ne bo vedela, da je ona karkoli prijavila, ker ji tega nihče ne bo sporočil, ker ni razloga, da bi ji kdo to sporočil, ker se je to v osnovi ne tiče.


Pravo je ena stvar in ga poznamo, realnost pa druga. Če bi ona zdaj to naredila brez vednosti najemodajalke, ji pač slednja marca pogodbe ne bo podaljšala. Kljub določbi o 30-dnevnem roku za aneks ji lahko recimo celo prej obljublja, nato pa zadnji dan reče, da mora ven. Najbrž pa nihče nima želje hoditi potem v kakšno tožbo. Če izgubi to stanovanje, bo morala poiskati drugo, ki bo pa bistveno dražje od tega. Lahko tudi slabše.

Rešitev je, kot je že sama avtorica napisala, da najemodajalki predstavi svoj problem in potem vidi, kaj bo rekla na to.
[/quote]

Realnost je ta, da najemodajalka sploh ne bo vedela, da je ona karkoli prijavila, ker ji tega nihče ne bo sporočil, ker ni razloga, da bi ji kdo to sporočil, ker se je to v osnovi ne tiče.
[/quote]

In če tega ne bo vedela, ji tudi ne bo mogla zaradi tega pogodbe ne-podaljšati, jasno.

New Report

Close