Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanovanje pokojnega

Stanovanje pokojnega

Oče je umrl že pred več kot 1 letom. Še vedno se zadeve urejajo na sodišču. Poslali so mi samo papir ali sprejmem ali ne sprejmem dediščine. Sem sprejela. Zdaj naprej urejajo. Tam kjer je oče živel imajo v stolpnici recepcijo. Vsake par mesecev me kličejo zaradi položnic. Oče ni imel ničesar, razen tisto osnovno položnico (njihovo kar ima čez stolpnica – voda, odvoz smeti, elektrika…pač kot SPL). Plačala sem že okoli 8 teh položnic. Ne morem plačevati več. Imam za plačevat kjer jaz živim in še vse ostalo, mi ne ostane nič. Rekli so mi že 2x če ne bo plačano bodo poslali na zapuščinsko. Pa očitno še niso, ker so me spet klicali.

Prav tako v stanovanje oz. garsonjero sploh ne morem, ker nimam ključev. V stanovanje so morali vdreti, ker je bil oče nezavesten. Reševalci se verjetno niso ukvarjali s ključavnico po vdoru. Ampak stanovanje je zaklenjeno in ključev ni. Na recepciji mi ne znajo povedat kdo je uredil ključavnico in kje so ključi, hočejo pa da plačujem položnice.

Pa še ena stvar, ki mi je precej čudna. Ko so mi poslali mail so bili zraven podatki tudi o drugih stanovalcih, ki imajo dolgove. Je to sploh prav, da lahko vsi, ki imamo dolgove preberemo kakšne dolgove imajo drugi in natančno lokacijo (št. stanovanja), to da je stanovanje prazno, ker je oseba pokojna.

Prvič se s tem srečujem. Nihče mi ne zna nič povedati. Na sodišču se zadeva vleče že 1 leto. Kakšen nasvet? Tam imajo mojo št. ampak ko so urejali ključavnico me ni nihče poklical kar se tiče ključev, brez problema me pa kličejo za položnice. Kje dobiti ključe? Na recepciji bi verjetno morali imeti rezervne?

Za ključe jim kar reči jih morajo imeti. Seveda se tudi ve kdo je menjal ključavnico. Ko sem jaz klical policijo, ker se sodelavec ni javljal na telefon so oni klicali gasilce in so vlomili. policija je stanovanje zapečatila. Naslednji dan je upravnik zamenjal ključavnico in izročil ključe svojcem.

Dve leti nazaj je meni umrla mama. Isto se čakalo leto na zapuščinsko tekoče stroške pa ne moreš zmanjšati. Sem pisal na SPL da je oseba umrla in je stanovanje prazno. Odgovor je bil da po pravilniku o večstanovanjskih stavbah morajo zaračunati kot, da je oseba notri. Voda, ogrevanje, komunala, sklad…je kar naneslo za 80 m2. Nekateri dajo kar najemnike notri ampak jaz sem hotel da je končana zapuščinska in stanovanje prepisano name.

Pa kaj je bilo z očetom potem, ko so vdrli? Najverjetneje kalijeva injekcija v srce in razrez.

Koliko let je pa doživel in zakaj ga nisi spremljala vsaj npr. na način, da si mu vsak dan potelefonirala…razen, če je bil naglušen?

 

In koliko znaša vsota položnic, da si v obupu? Pa še denarna sredstva?

 

Imam občutek, da je bil v varovanem stanovanju ali pa že v Schellenburgu, da je imel recepcijo.

 

In za zakluček: POPOLNOMA PRAVILNO JE OBELODANITI VSE DOLŽNIKE!

ENAKO VELJA OBELODANITI IZKORIŠČEVALSKE DIREKTORJE, LASTNIKE, POSILJEVALCE, PEDOFILE, KURBE, VSE, KI SE SAMOZADOVOLJUJETE, ….

 

Ne dvomim, da se omenjeni pišejo na ić.

Moti me to, oz. me skrbi to, da mi nekaj prikrivajo. Gospa na recepciji mi je enkrat bleknila “kaj pa, če je kdo notri?”. Wtf? Prav tako so mi kar nekajkrat rekli, da iz stanovanja na hodnik  smrdi. Ko sem prišla tja pred vrata ni smrdelo čisto nič. Se pravi je celo nekdo moral počistiti. Če je sploh res smrdelo.

Kaj pa je to za en blok da imajo recepcijo ?

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 23.04.2024 ob 19:10

Pa kaj je bilo z očetom potem, ko so vdrli? Najverjetneje kalijeva injekcija v srce in razrez.

Koliko let je pa doživel in zakaj ga nisi spremljala vsaj npr. na način, da si mu vsak dan potelefonirala…razen, če je bil naglušen?

 

In koliko znaša vsota položnic, da si v obupu? Pa še denarna sredstva?

 

Imam občutek, da je bil v varovanem stanovanju ali pa že v Schellenburgu, da je imel recepcijo.

 

In za zakluček: POPOLNOMA PRAVILNO JE OBELODANITI VSE DOLŽNIKE!

ENAKO VELJA OBELODANITI IZKORIŠČEVALSKE DIREKTORJE, LASTNIKE, POSILJEVALCE, PEDOFILE, KURBE, VSE, KI SE SAMOZADOVOLJUJETE, ….

 

Ne dvomim, da se omenjeni pišejo na ić.

Oče je bil star 88 let. Umrl zaradi pljučnice, sepse in srčnega popuščanja. Klicala sem ga, tudi on mene. Na dan, ko so vdrli sem jaz imela covid in niti nisem mogla niti smela priti. Prišla sem pa v bolnico po stvari nekaj dni kasneje.

Bil je kar lepo v stolpnici v Ljubljani – Šiška.

Položnice so  čez poletne mesece med 80 – 100 eur. Zimske mesece med 150 – 200 eur.

Tebe se spomnem, v Domžalah kajne. Že takrat je bila čudna zgodba. Mislim, da rabiš nasvet s sodišča ali odvetnika.

tu je čudno, da ne poveš ali si- edina dedinja- , in kdo bi lahko bil notri v stanovanju…, je še kakšen dedič in se je vselil notri, …tudi ali je stanovanje lastniško…drugače pa- za vsa vprašanja se obrni na odvetnika , ki naj te tudi zastopa v procesu dediščine in tako dalje.

Koliko vas je dedičev?

Ko je umrl moj oče, smo dobili poziv iz UE, naj v 30 dneh prijavimo premoženjske zadeve in potencialne dediče, samo zapuščinsko smo imeli dober mesec po tem. Prišli smo dogovorjeni, to na razpravi tudi povedali in se odrekli možnosti pritožbe in je sklep o dedovanju postal pravnomočne takoj.

 

ja, saj se res predolgo vleče na sodišču, če si res edina dedinja bi to šlo hitro skozi, kje se komplicira, da ne pridobiš sklepa o dedovanju s katerim uveljavljaš dediščino nadalje. tole pa kar malo pobezaj na sodišču, kaj se bremza. odvetnik je tudi dober nasvet.

Sem edini dedič. Je pa en gospod, baje očetov bivši sodelavec, ga nikoli nisem videla  niti vedela za njega, mi poslal pošto  (pustil pismo na recepciji) naj ga kontaktiram oz. posredujem tel. št. Kdo bi bil v stanovanju ne vem, mi je čudno zakaj je to receptorka rekla.

Morda ga je sodelavec zaradi česa izsiljeval?

V stanovanje se vdira pred pričami. Dobi zapisnik o vdoru in ugotovila boš kdo so bile priče, vsaj receptor bi moral vedeti. Storilci legalnega vloma, ziroma nekdo drugi je prevzel ključe, ne izorči jih pravi osebi in s tem onemogoča uporabo bivališča, to je pa razlog za uradno presojo namena opustitve izročitve ključev.

Odgovor na objavo uporabnika
položnice, 23.04.2024 ob 19:21

Oče je bil star 88 let. Umrl zaradi pljučnice, sepse in srčnega popuščanja. Klicala sem ga, tudi on mene. Na dan, ko so vdrli sem jaz imela covid in niti nisem mogla niti smela priti. Prišla sem pa v bolnico po stvari nekaj dni kasneje.

Bil je kar lepo v stolpnici v Ljubljani – Šiška.

Položnice so  čez poletne mesece med 80 – 100 eur. Zimske mesece med 150 – 200 eur.

Te razumem in se mi zdi lepo od tebe, da si temu provokatorju tako milo in spodobno odgovorila. Ni bil sicer niti vreden tvojega odgovora, saj vidiš, da gre za nestrpen govor. Za prijavit, ej.

Pri tvojem vprašanju pa ti žal osebno ne morem pomagati, ti pa vsaj zaželim vso srečo pri reševanju in sožalje ob smrti očeta.

1 leto že to traja? Saj zapuščinske tečejo kot po tekočem traku. V čem je pa problem?! Mi smo uredili v 5 minutah.

To, da si edina dedinja in da ti niso dali ključa, je res čudno.

Ne more recepcija upravljati ali odločati o stanovanju, to je privatna lastina in lahko samo ti. Očitno je nekaj silno čudnega, nelegalnega , v ozadju.

Pazi, da boš vedno trdila, da je oče živel sam in da ni nikomur oddajal ali sklepal pogodbo s komerkoli drugim in da ni drugim ljudem daja nikskršnih obljub, saj si bila v konstantni , dnevni komunikaciji z njim. In ti plačuješ tekoče stroške.

Tukaj boš morala biti zelo odločna in previdna.

Ne dajaj svojega telefona nikomur, ki pušča sporočila na recepciji, naj kontaktira tvojega odvetnika, ne tebe osebno.

Predlagam da, če je stanovanje lastniško in si edina dedinja, vdreš v stanovanje  in zamenjaš ključavnico. Saj so na recepciji očitno izgubili (namerno ali nenamerno) ključe, ti pa moraš poskrbeti za stvari v stanovanju…

‘Vdreš v stanovanje’ je mišljeno da prideš s ključavničarjem, on odpre in zamenja ključavnico. Ključe pa zadržiš SAMO ti !

Predlagam tudi, da greš na vložišče sodišča, kjer naj bi potekala zapuščinska razprava in zahtevaš fotokopije CELOTNEGA spisa, da vidiš, kaj se dogaja.Kot stranka v postopku imaš to možnost.

Sicer se pa da odpovedati določenim stroškom, npr voda, elektriko se pozanimati, če je lahko v mirovanju, potem tv naročnino dokaz je mrliški list, čiščenja ne rabiš plačat, ogrevanje le sorazmeren del, če se ne rabi. Kako je s tem, se to ali kdo biva noter lahko vidi pri porabi vode, elektrike. Jaz bi šla vprašat na sodišče kaj se dogaja glede zapuščinske obravnave in zahtevala ključe od službe ki je vdrla v stanovanje, saj so ga morali zapreti. Nekaj mi smrdi pri vsem tem.

Odgovor na objavo uporabnika
mamka Miška, 23.04.2024 ob 22:47

Sicer se pa da odpovedati določenim stroškom, npr voda, elektriko se pozanimati, če je lahko v mirovanju, potem tv naročnino dokaz je mrliški list, čiščenja ne rabiš plačat, ogrevanje le sorazmeren del, če se ne rabi. Kako je s tem, se to ali kdo biva noter lahko vidi pri porabi vode, elektrike. Jaz bi šla vprašat na sodišče kaj se dogaja glede zapuščinske obravnave in zahtevala ključe od službe ki je vdrla v stanovanje, saj so ga morali zapreti. Nekaj mi smrdi pri vsem tem.

Ja, saj to sem že prosila, da bi izključili vodo in elektriko pa niso hoteli. So rekli, če ne bo plačano bodo edino poslali na sodišče. Seveda, več ljudi mi je že predlagalo, da prosim za izklop, tam pa nočejo.

Posvetuj se z odvetnikom. Če ti nočejo računati le priključne moči je opcija odklop. Samo prej se je potrebno vedeti ali boste stanovanje prevzeli vi in koliko bi stali ponovni priklopi.

Ne more te nihče prisiliti, da nekaj ne odklopiš, če tega ne rabiš8 potrebno bo verjetno plačati kar zahteva država in morda priključno moč).

Vem pa, da ti morajo odjavit npr. komunala, smeti, saj lahko dokažeš. da osebe ni več na tem svetu in ne dela stroškov( razen grobnine 1x letno).

Poglobite se v zakone oz. najemite nekoga, ki se na to spozna. Če smo pa tiho, nas pa lupijo kot čebulo. Kaj pa ste na sodišču izvedeli, zakaj se tako štrika?

Če ima stanovanje svoj števec lahko naredi lastnik izklop. Vendar ti verjetno nisi lastnik?

Nekaj pa lahko vseeno izklopiš na podlagi mrliškega lista….RTV, mobitel, internet…

Meni SPL ni hotel odjavit smeti, vode, stanovanjski sklad, delež ogrevanja..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5029, 24.04.2024 ob 14:06

Če ima stanovanje svoj števec lahko naredi lastnik izklop. Vendar ti verjetno nisi lastnik?

Nekaj pa lahko vseeno izklopiš na podlagi mrliškega lista….RTV, mobitel, internet…

Ne vem, če sem že lastnik, ker še ni bilo odločeno na sodišču. Sicer v papirjih, ki sem jih dobila piše, da sem edini dedič, ni pa še postopek končan.

TV, interneta, telefona ni imel. Imej je telefon na kartice. Tako, da je samo ta osnovna položnica, ki spada pod njihovo stolpnico.

 

Predvsem ne čakaj več. A misliš, da bodo na recepciji dali ključe, ko bi dobili sklep, če naj jih že sedaj ne imeli. Kot so že svetovali: s pričami naj ključavničar odpre vrata, zamenja ključavnico in ti da ključ. Nenazadnje moraš v stanovanje tudi zato, da tam ne nastaja kakšna škoda. Preveri na sodišču, zakaj še ni sklepa. Skratka ne samo čakati, da se bo samo od sebe rešilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ojoj774, 23.04.2024 ob 19:20

Kaj pa je to za en blok da imajo recepcijo ?

Lipa v Siski ima recepcijo.

New Report

Close