Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanovanje pokojnega

Stanovanje pokojnega

Uradno si lastnik nepremičnine, ko si vpisana v zemljiško knjigo.

A boš še leta čakala? Si šla na sodišče pogledat v spis ali naročit fotokopije spisa?

Saj ja moraš v stanovanje, izpraznit hladilnik, preverit pipe, odpret okno…počistit, odnest smeti,  odstranit njegove stvari…preveriti stanje v stanovanju…

Zakaj si tako prestrašena?

“Prestrašena” sem zato, ker imam občutek, da se tam dogajajo čudne stvari, čudni so na recepciji, tudi soseda mi je rekla, da pozna stolpnico in ji ni čisto nič všeč tam in naj tja ne hodim sama. Že to, da na recepciji “nimajo” nobenih informacij o ključih, o popravilu ključavnice, kdo je to uredil, ne želijo pomagat, samo denar hočejo, že to mi je čudno.

Odgovor na objavo uporabnika
položnice, 24.04.2024 ob 19:11

“Prestrašena” sem zato, ker imam občutek, da se tam dogajajo čudne stvari, čudni so na recepciji, tudi soseda mi je rekla, da pozna stolpnico in ji ni čisto nič všeč tam in naj tja ne hodim sama. Že to, da na recepciji “nimajo” nobenih informacij o ključih, o popravilu ključavnice, kdo je to uredil, ne želijo pomagat, samo denar hočejo, že to mi je čudno.

Potem je to lahko samo razlog več, da ugotoviš zakaj se sploh gre. Najti nekoga, da gre s tabo ali več ljudi in ne čakat.

Daj se laži vsaj inteligentno in ne nabijaj neumnosti.

Recepcija je samo manjša služnostna dejavnost, kot čistilka, in jo ti plačuješ. Mora biti na uslugo tebi in ti jim to moraš dati vedeti.

Pošlji priporočeno pismo ali mail upravniku zgradbe. To so samo uslužbenci, ki jih ti plačuješ. Ne se bati. Zahtevaj ključe.

Na sodišce pa vloži ( na vložišče) : kar na roko napiši:

Vloga za urgentno obravnavo  (ali za čimprejšnjo obravnavo)  zapuščinske razprave

Sodiče v zadevi… …zaprošam za čimprejšen razpis zapušč.razprave. Navedeš razloge: slabo zdr.stanje ali karkoli, in da je tvoj oče preminil že pred več kot letom dni.

S spoštovanjem,

..podpis, datum

 

Ali pa se posvetuj z odvetnikom, tistih par deset evrov imaš.

 

 

 

Dodelaj zgodbico.

1  Časovno se ti ne ujema. Nisi mogla tja zaradi korone? To zgodbo smo brali že par let nazaj. Torej imamo copy paste zgodbo.

2. Oče je bil nezavesten pri 88 in so morali vdirat? A je nezavesten klical pomoč?

3. Reševalna služba ne vdira, ne da bi prej poklicala policijo! Kdo je tebe obvestil in od kod so dobili tvojo številko?

4. Kje je tebe upravnik stavbe našel?

5. Ne obstaja skupni seznam z imeni dolžniki.

6. Tudi s sodiščem ne štima s časom.

V glavnem kr neki.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
položnice, 23.04.2024 ob 18:30

Oče je umrl že pred več kot 1 letom. Še vedno se zadeve urejajo na sodišču. Poslali so mi samo papir ali sprejmem ali ne sprejmem dediščine. Sem sprejela. Zdaj naprej urejajo. Tam kjer je oče živel imajo v stolpnici recepcijo. Vsake par mesecev me kličejo zaradi položnic. Oče ni imel ničesar, razen tisto osnovno položnico (njihovo kar ima čez stolpnica – voda, odvoz smeti, elektrika…pač kot SPL). Plačala sem že okoli 8 teh položnic. Ne morem plačevati več. Imam za plačevat kjer jaz živim in še vse ostalo, mi ne ostane nič. Rekli so mi že 2x če ne bo plačano bodo poslali na zapuščinsko. Pa očitno še niso, ker so me spet klicali.

Prav tako v stanovanje oz. garsonjero sploh ne morem, ker nimam ključev. V stanovanje so morali vdreti, ker je bil oče nezavesten. Reševalci se verjetno niso ukvarjali s ključavnico po vdoru. Ampak stanovanje je zaklenjeno in ključev ni. Na recepciji mi ne znajo povedat kdo je uredil ključavnico in kje so ključi, hočejo pa da plačujem položnice.

Pa še ena stvar, ki mi je precej čudna. Ko so mi poslali mail so bili zraven podatki tudi o drugih stanovalcih, ki imajo dolgove. Je to sploh prav, da lahko vsi, ki imamo dolgove preberemo kakšne dolgove imajo drugi in natančno lokacijo (št. stanovanja), to da je stanovanje prazno, ker je oseba pokojna.

Prvič se s tem srečujem. Nihče mi ne zna nič povedati. Na sodišču se zadeva vleče že 1 leto. Kakšen nasvet? Tam imajo mojo št. ampak ko so urejali ključavnico me ni nihče poklical kar se tiče ključev, brez problema me pa kličejo za položnice. Kje dobiti ključe? Na recepciji bi verjetno morali imeti rezervne?

Še to – je bil oče najemnik ali lastnik?

Dvomim, da je bil ata lastnik. Verjetno samo najemnik.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr neki840, 24.04.2024 ob 20:00

Dodelaj zgodbico.

1  Časovno se ti ne ujema. Nisi mogla tja zaradi korone? To zgodbo smo brali že par let nazaj. Torej imamo copy paste zgodbo.

2. Oče je bil nezavesten pri 88 in so morali vdirat? A je nezavesten klical pomoč?

3. Reševalna služba ne vdira, ne da bi prej poklicala policijo! Kdo je tebe obvestil in od kod so dobili tvojo številko?

4. Kje je tebe upravnik stavbe našel?

5. Ne obstaja skupni seznam z imeni dolžniki.

6. Tudi s sodiščem ne štima s časom.

V glavnem kr neki.

 

 

Ce imajo recepcijo ga verjetno niso dlje casa videli in poklicali oni resevalce. Mogoce je on sam omenil na recepciji ze pred tem, da se slabo pocuti. Bo slo?

Verjetno mora navesti na recepciji stevilko svojca ali pa je dal iz kaksnega drugega razloga.

Pise o recepciji in ne upravniku.

Pi.zda se najdete ljudje tukaj, ki ocitno tuje situacije premlevate kot, da imate ka zraven.

 

Odgovor na objavo uporabnika
recepcija, 25.04.2024 ob 01:36

Ce imajo recepcijo ga verjetno niso dlje casa videli in poklicali oni resevalce. Mogoce je on sam omenil na recepciji ze pred tem, da se slabo pocuti. Bo slo?

Verjetno mora navesti na recepciji stevilko svojca ali pa je dal iz kaksnega drugega razloga.

Pise o recepciji in ne upravniku.

Pi.zda se najdete ljudje tukaj, ki ocitno tuje situacije premlevate kot, da imate ka zraven.

Ne, ne bo šlo. Vam ne gre. Eni ste tako zabiti, da ne ločite banane od stola.

 

Gor ti  je že nekdo dobro svetoval. Piši sodišču za urgenco.  Če si edini dedič, lahko takoj zaključijo.  Kot edini dedič imaš tudi pravico do ključe in vstopa v stanovanje.

In pa:

Dobi na sodišču potrdilo, da si edini dedič, pokliči ključarja in naj ti zamenja ključavnico na tem stanovanju-potem pa stanovanje oddaj. Trenutno je najemnina v tem bloku med 300 in 400€ mesečno + stroški.

Je pa res, da stroške moraš plačevati, saj je od l.2013 v veljavi pravilnik, da tudi če je stanovanje prazno, je treba plačati, kot da je ena oseba not. Tako da res nimaš zakonske podlage zahtevati, da ti stroškov ne obračunajo.

Se tudi jaz spomnim tvoje zgodbe, drži se!  In pojdi že jutri na sodišče, naredi vpogled v spis in skopiraj tiste strani, kjer piše, da si edini dedič, da boš naslednji teden lahko poklicala ključarja.  (prej poglej, kdaj so uradne ure)

Ravnokar sem dobila nasvet zate: takoj do odvetnika, da piše sodišču tako za urgenco, kot začasno odredbo.

Tudi s sodiscem v LJ je nekaj cudnega. Zapuscino sorodnice so zapisali ljudem ki niso niti nasi sorodniki. Meni pa rekli da je to prvi dedni red. Ima samo brata s katerim nimamo stikov.

Kaj lahko naredimo? Pisali sodiscu, ampak ni odgovora.

Odgovor na objavo uporabnika
Teoretik, 25.04.2024 ob 07:51

Tudi s sodiscem v LJ je nekaj cudnega. Zapuscino sorodnice so zapisali ljudem ki niso niti nasi sorodniki. Meni pa rekli da je to prvi dedni red. Ima samo brata s katerim nimamo stikov.

Kaj lahko naredimo? Pisali sodiscu, ampak ni odgovora.

Zakaj bi morali biti vaši sorodniki? Pomembni so sorodniki pokojnice, ne vi.

Tole ne štima. Če je oče bil lastnik stanovanja, sodišče izvede zapuščinsko obravnavo in ne pošlje samo dopisa ali sprejmeš dediščino ali ne.

Plačuješ položnice že eno leto, žal ti je pa 200 EUR za odvetnika, pa bi bilo tole tik tak rešeno.

Nisem vsega napisala, ker ne gre za to kaj se je dogajalo prej ampak zdaj. Kar se tiče položnic in ključev. Prav tako ni moja dolžnost na forumu razlagati podrobnosti do zadnje pikice. Daj ti kaj povej o sebi preden takole seciraš druge. Prav tako pa tudi ti malo brzdaj svojo agresijo, ker nikjer nisem napisala, da me je kontaktiral upravnik. Klicali so me iz recepcije, mail so mi poslali iz recepcije. Zraven pa je bil mail upravnika, ki je kontaktiral recepcijo, ne mene.

Moj oče je imel socialno delavko, ki je občasno hodila k njemu. Ko je takrat prišla ni odprl vrat. In se je pozanimala na recepciji, če ga je kdo videl. So rekli, da je bil že pred tem dvakrat odpeljan na urgenco. Socialna delavka je imela že od prej mojo št. SOCIALNA DELAVKA je klicala mene in reševalce. Ali je zraven prišla policija tega jaz ne vem. Mene je kontaktirala socialna delavka in kasneje iz bolnice. Vmes pa so me kontaktirali iz recepcije.

Hvala pa vsem ostalim za konkretne in koristne nasvete.

Odgovor na objavo uporabnika
položnice, 25.04.2024 ob 13:42

Nisem vsega napisala, ker ne gre za to kaj se je dogajalo prej ampak zdaj. Kar se tiče položnic in ključev. Prav tako ni moja dolžnost na forumu razlagati podrobnosti do zadnje pikice. Daj ti kaj povej o sebi preden takole seciraš druge. Prav tako pa tudi ti malo brzdaj svojo agresijo, ker nikjer nisem napisala, da me je kontaktiral upravnik. Klicali so me iz recepcije, mail so mi poslali iz recepcije. Zraven pa je bil mail upravnika, ki je kontaktiral recepcijo, ne mene.

Moj oče je imel socialno delavko, ki je občasno hodila k njemu. Ko je takrat prišla ni odprl vrat. In se je pozanimala na recepciji, če ga je kdo videl. So rekli, da je bil že pred tem dvakrat odpeljan na urgenco. Socialna delavka je imela že od prej mojo št. SOCIALNA DELAVKA je klicala mene in reševalce. Ali je zraven prišla policija tega jaz ne vem. Mene je kontaktirala socialna delavka in kasneje iz bolnice. Vmes pa so me kontaktirali iz recepcije.

Hvala pa vsem ostalim za konkretne in koristne nasvete.

Za kr neki804

Odgovor na objavo uporabnika
Odvetnica, 25.04.2024 ob 11:57

Tole ne štima. Če je oče bil lastnik stanovanja, sodišče izvede zapuščinsko obravnavo in ne pošlje samo dopisa ali sprejmeš dediščino ali ne.

Plačuješ položnice že eno leto, žal ti je pa 200 EUR za odvetnika, pa bi bilo tole tik tak rešeno.

Oče je bil lastnik. Dobila sem papirje kjer piše, če sprejmem dediščino ali ne, brez obravnave. Ko je umrla moja babi je bila mami klicana na obravnavo, to je bilo 20 let nazaj. Je bilo pa več dedičev. Zakaj zdaj obravnave ni, ali je ni samo zame, ne vem. Prvič se srečujem s tem. Pošljejo mi samo papirje, priporočeno pošto.

 

“Prestrašena” sem zato, ker imam občutek, da se tam dogajajo čudne stvari, čudni so na recepciji, tudi soseda mi je rekla, da pozna stolpnico in ji ni čisto nič všeč tam in naj tja ne hodim sama. Že to, da na recepciji “nimajo” nobenih informacij o ključih, o popravilu ključavnice, kdo je to uredil, ne želijo pomagat, samo denar hočejo, že to mi je čudno.

______________

Gre za Lipo, ne? Če gre za lastniško stanovanje, potem nimaš kaj parlamentirati z recepcijo. Niti niso oni tisti, ki naj bi hranili ali ne ključe, urejali karkoli, ti morali pomagati itd. Če pa je bilo stanovanje v najemu, pa tako ali tako ni predmet dedovanja.

Ostalo so ti že drugi svetovali.

Nisem rekla, da mi je žal denarja za odvetnika. V zvezi s tem sploh nisem nič napisala. Plačala sem 8 položnic, plačala sem pogreb, iz kje naj še vlečem denar?

Pojasnilo: recepcija je tam za t.i. hotelski del. Ne za lastnike posameznih stanovanj ali pisarn, razen, če so o tem kakšni posebni dogovori/pogodbe.

Odgovor na objavo uporabnika
položnice, 25.04.2024 ob 13:49

Oče je bil lastnik. Dobila sem papirje kjer piše, če sprejmem dediščino ali ne, brez obravnave. Ko je umrla moja babi je bila mami klicana na obravnavo, to je bilo 20 let nazaj. Je bilo pa več dedičev. Zakaj zdaj obravnave ni, ali je ni samo zame, ne vem. Prvič se srečujem s tem. Pošljejo mi samo papirje, priporočeno pošto.

Če si edina dedinja in si odgovorila, da dediščino sprejema, bi ti morali samo še poslati sklep. Obravnava no potrebna.

Kar na sodišče po sklep.

Prav tako ne vem zakaj naj bi jaz plačevala položnice, če bi bilo stanovanje v najemu. Že tukaj je jasno, da je lastniško.

Odgovor na objavo uporabnika
lipa597, 25.04.2024 ob 13:53

Pojasnilo: recepcija je tam za t.i. hotelski del. Ne za lastnike posameznih stanovanj ali pisarn, razen, če so o tem kakšni posebni dogovori/pogodbe.

Imam osebne izkušnje z Lipo. So mi sami rekli, da recepcija je tam zato, da stanovalci (vsi) dobijo informacije, da se dobro in varneje počutijo, na voljo so 24 ur za vse stanovalce. Tudi pošto vsi stanovalci dobijo na recepciji. Hotelskega dela skoraj več ni. So običajni najemi sob. Večina je pa lastniških.

Neverjetno se mi zdi, da nekdo nima dostopa do stanovanja svojega očeta. Pa tole s ključi… Meni zgodba še vedno smrdi. Ali ste tako nesposobni ali si vse zmišljujete.

New Report

Close