Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanovanje pokojnega

Stanovanje pokojnega

Odgovor na objavo uporabnika
jap931, 26.04.2024 ob 06:11

Odgovor na objavo uporabnika
Grozote, 25.04.2024 ob 22:57

Odgovor na objavo uporabnika
pravnica614, 25.04.2024 ob 19:50

Edina možnost, zakaj zapuščinske razprave ni bilo je, kot zgoraj ena pravilno ugotavlja samo ta, da ni bilo nepremičnega premoženja. Tudi če bi upniki bili in bi bil pokojnik v dolgovih, se zapuščinska razprava izvede.

Možnost je, da je pokojnik stanovanje komu prodal, dal s pogodbo ali pa sploh ni bilo njegovo, torej ni bilo predmet dediščine.

Kaj to kar nekaj flancate? Saj pa je napisala, da je dobila papirje kjer piše, da je edina dedinja. A pol pravite, da ji lažejo na sodišču? Dobi papirje, obrazložitev kaj ji pripada in zraven ali to sprejme ali ne. Ker je edina dedinja nima smisla z obravnavo delati vrste na sodišču. Obravnava je, ko je dedičev več. Me zanima kdaj ste vi pametnjakoviči nazadnje take stvari urejali kot edini dedič seveda. Nikoli? Tude če, z leti se stvari spreminjajo.

nič ni napisala, da je dobila obrazložitev kaj ji pripada. A to ti nakladaš po svoje? In nič ni napisala, da je dobila papirje kjer piše da je edina dedinja. Ne, dobila je papirje kjer je samo pisalo ali se odpoveduje dediščini ali jo sprejme, to je vse.

jaz sem bila edina dedinja za mamo, oče je umrl že prej, sem edinka. In ja, razprava je bila – lansko leto. Ker je mama imela nepremičnino. edino če tega ni in gre samo za premičnine, potem ne rabi imet zapuščinske. Ima pravnica kar prav.

Preberi vse njene poste pa boš videla, da je napisala, da je edina dedinja. Na vsak način hočete strašiti ljudi.

Avtorica ne meni se za bedake in se ravnaj po tem kot so ti napisali iz sodišča.

Če si res edina dedinja, s ključavničarjem “vdreš” v stanovanje, menjaš ključavnico in imaš ti edine ključe. Enako narediš za kletni prostor. Tu preveč kompliciraš ali pa nisi vsega povedala.

In če si edina dedinja, stanovanje oddaš za določen čas max 12mesecev in se stroški plačujejo sproti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 26.04.2024 ob 11:52

Če si res edina dedinja, s ključavničarjem “vdreš” v stanovanje, menjaš ključavnico in imaš ti edine ključe. Enako narediš za kletni prostor. Tu preveč kompliciraš ali pa nisi vsega povedala.

In če si edina dedinja, stanovanje oddaš za določen čas max 12mesecev in se stroški plačujejo sproti.

 

Evo Ms Olivija je edina napisala vsaj približno logičen odgovor glede stroškov.

Avtorica ni spraševala o dedovanju. To očitno že ve iz dopisa iz sodišča. Sprašuje za položnice in ključe. In čudno je, da nihče v bloku nič ne ve – sosedje, recepcija pa še upravnik. Videli so reševalce, niso pa videli policije ali gasilcev. Tukaj nekaj smrdi in očitno so v bloku nekaj zamolčali.

New Report

Close