Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanujem v bloku, ampak se mi to ne zdi prav

Stanujem v bloku, ampak se mi to ne zdi prav

Se 1x – huskyji in malamuti niso navadni psi. To je zelo zahtevna pasma, zelo specificna, v marsicem blizje volkovom kot psom. In najmanj primerna pasma za blok. Se bulmastifi bi bili bolj primerni.

Oprosti, že v 1.r. sem naučila svoje prvošolce, da pišejo pravilno, tako v tujem, kot maternem jeziku. Tisti, ki je imel probleme s sluhom, pri tem mislim, da ni slišal glasov in jih ni mogel niti zapisati, niti prebrati, se je tega naučil, ko se je naučil glas slišati, z ustvarjanjem stripov, lastnih slikanic in podobnega.
Moji učenci so bili vedno nadpovprečno uspešni, tudi kasneje, sploh pri matematiki, ker so znali brati in pisati z razumevanjem.
Naučili so se spoštovati jezik, tako slovenskega, kot maternega, ne glede na to, od kod so prišli.

Enako je na forumu, popolnoma nič drugače.
To ni pisanje smsov, kjer si bil omejen na 120 znakov, kjer je bila prava umetnost posredovati čim več podatkov na skrajšan način.
Tudi pri uporabi slenga v pisni obliki še vedno uporabljamo pravopis.

Kar se pa psov tiče, so živali zelo prilagodljive.
Mene, svobodnega človeka, je profesor biologije na študiju prepričal, da živali ne potrebujejo večjih površin, če imajo vse pri roki, taci, gobčku.
Da je to le naš predsodek.
Razmisli o tem.
Če dobro premislim, je tem psom življenje s človekom v resnici najlepše. Nihče jim ne uide. Lassie se je celo vračala. Moj maček tudi.
[/quote]

Dej naredi uslugo vsem na tem forumu in odpeketaj v specializirano ustanovo da kdo poskrbi zate zenska in to prej ko ti zčnem pisat v narečju da boš dobila sfrčkane lase.

Podpisem. 🙂

Pa jebela cesta – čisto v vsaki temi se pojavite slovnične teroristke, ki težite s svojimi frustracijami.
[/quote]

Take so ponavadi zafrustrirane iz drugih razlogov oz. problemov, ker jih pa pač ne znajo rešiti, se potem ubadajo s slovnico, ker jih nihče drug ne mara . 🙂

V naši bližini : ločena mama s 4imi otroki, vsi še doma, in enim ostarelim psom na baterije, za katerega tudi dosedaj niso kaj pretirano skrbeli, kajti ko ima pes vseh dovolj, zvizne skozi vhodna vrata na potep – ga ne obvladajo ravno, njih on obvladuje že 10 let…. – In taki so si omislili še enega psa, tokrat moškega člana družine – ne vem, a so ga kupili misleč, da bo za družbo ostareleu psu?? 😀
Trej imajo sedaj še enega majhnega bevskača, pritlikavi pinč……Njihovim najbližjim sosedom se meša, ker tamali tanovi bevskač provocira tudi njihove pse z laježem za vsak drek – tako levi, kot desni imajo psa. Ker sedaj ta dva psa “”bevskata in nabijata” za vsak padec listka z drevesa.
Jasno psa nabijata za vsak piš, ko sta sama zunaj zaprta v atriju ( lastniki: šola, služba).

Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj imajo taki ljudje psa – za igračko otrokom, ko so bili še majhni, sedaj pa niso več in kot igračka ni več zanimiv?

Na vrvici gre na sprehod max 2x tedensko, drugače samevata v atriju -če pa že, pa peljejo samo tamladega na sprehod, tastari je pa zapuščen v atriju – jah, zvizne sam, ko je prilika malo na potep po naselju.

A imajo taki psa zato, ker je trendy met psa, pa ker majo drugi sosedje, imajo pa še oni? Pa nekateri niso sposobni še sebe poštimat, pa svoje, kaj šele psa, no. ALi pa odrinejo psa na stranski tir, ko pride situacija: mali otroc mali problemi, velki otroc – večji problemi :). Pes je koneckoncev tudi njihov “otrok”…… Sa moda ne govori človeškega jezika in jim ne more povedat, kako žalosten je, ko ga zapostavljajo takole. Ker njegovo lajanje in živčnost pač preslišijo ( ali pa ne slišijo, ker jih ni doma) in spregledajo. Za lastništvo psa moraš bit zrel najprej v glavi in imet rezerviranih nekaj ur na dan samo zanj….

P.s. imamo psa – šolanega, tihega, mirnega-ki se nikoli sicer ne pusti sporovcirat takim nevzgojenim bevskačem in ne laja nazaj, ker se mu ne da – zanj je to izguba časa – in gre raje 3x na dan na sprehod, ker mu to ponudimo, smeje se mu, pa še doma na kavču dobi večkrat čohanje – ga ne frcnemo ven na teraso, ker nam nikoli ni odveč….

S spom se je treba ukvarjat- zato ga imaš.

Take so ponavadi zafrustrirane iz drugih razlogov oz. problemov, ker jih pa pač ne znajo rešiti, se potem ubadajo s slovnico, ker jih nihče drug ne mara . 🙂
[/quote]

Jah, saj vemo 🙂 Samo naj se speljejo drugam najedat in naj ne uničujejo tem 🙂

imaš prav … haski ni za v blok

Haski tudi za v naše podnebje ni.
Pa še manj za v boks.
Haski mora prelaufat 50 km na dan, da je srečen…

Haski tudi za v naše podnebje ni.
Pa še manj za v boks.
Haski mora prelaufat 50 km na dan, da je srečen…
[/quote]

vem … zato bi prepovedala haskije pri nas … se spomnim sosedovega, kako je trpel na vročem delu hriba, sence le za dva metra, sprehodi vedno krajši 🙁

Kaj vse ni za v hišo/blok pa folk ima? Probaj se vtikat v zasebnost drugih toliko časa, dokler jih ne boš fasala od nekoga. Če te pes tako zelo moti, povej sosedom svoje travme ali ga na skrivaj odpelji v zavetišče (ker mu bo tam kao lepše) ali se odseli ali si kupi zamaške za ušesa.

Zakaj bi jih fasala? Mislim, da jih bi ti fasau ce bi dejansko sosedovega psa samovoljno brez dovoljenja odpeljal v zavetisce, tko kot mene napeljujes na to.. Poleg tega pa ne vdiram v stanovanja, da bi takorekoč ukradla psa. Stvar ni v tem, da me moti tuljenje v smislu hrupa! Meni se žival smili, kar sm že miljonkrat napisala in se mi ne zdi prav, da je takšna pasma zaprta po cele dneve v stanovanju..hvalabogu nisem edina ki tako misli. 🙂 pes je ogromen, če bi ga postavili na zadnje tace bi videli, da je priblizno visok kot njegov lastnik, morda malo manjsi. Spada tak pes v blok? Po mojem mnenju absolutno ne. Če ima nekdo zares rad žival naj ji/mu omogoči normalno bivanje in naj mu posveti čas kolikor lahko..

Še nekdo, ki se strinja:)

Predlagaj jim, da ga greš ti sprehajat… :))
In to že ob 8h. Ene 2h in bo bolj miren,…ti pa tudi 🙂
[/quote]

Saj si ni avtorica nakopala tega psa :-/

Zakaj bi jih fasala? Mislim, da jih bi ti fasau ce bi dejansko sosedovega psa samovoljno brez dovoljenja odpeljal v zavetisce, tko kot mene napeljujes na to.. Poleg tega pa ne vdiram v stanovanja, da bi takorekoč ukradla psa. Stvar ni v tem, da me moti tuljenje v smislu hrupa! Meni se žival smili, kar sm že miljonkrat napisala in se mi ne zdi prav, da je takšna pasma zaprta po cele dneve v stanovanju..hvalabogu nisem edina ki tako misli. 🙂 pes je ogromen, če bi ga postavili na zadnje tace bi videli, da je priblizno visok kot njegov lastnik, morda malo manjsi. Spada tak pes v blok? Po mojem mnenju absolutno ne. Če ima nekdo zares rad žival naj ji/mu omogoči normalno bivanje in naj mu posveti čas kolikor lahko..
[/quote]

Sama velikost niti ni problem . Nemške doge so ogromne, ampak se krasno počutijo v stanovanjih, pravzaprav niti niso za zunaj,
Problematična je bolj pasma, ki potrebuje res veliko gibanja. Če so lastniki zelo aktivni in psa jemljejo s sabo na tek ali pohode, potem ja. Če pa psa peljejo za pol ure na sprehod, je pa to mučenje živali.
Pa še enkrat – ni tu problematično, ali je hiša, ali blok. Problematično je ukvarjanje s psom.

Ko ti nimaš argumentov, pa je kriva slovnica, ali pa gre za provokacijo. Klasika tega foruma.

Saj si ni avtorica nakopala tega psa :-/
[/quote]

Naceloma sem tak tip cloveka, da bi res lahko ampak s sosedi se ne poznamo osebno, se samo na videz, ker so vbistvu pod mano in tudi se ne videvamo kaj dosti+blok je relativno nov.. mislim oz. vem, da tudi ne bi pustili kar tako nekomu da se z njihovim psom ubada, mi ne delujeta taksna po karakterju.. 🙂

Nobena pasma ni podobna volku, zato tudi mešanca z volkom nikoli ne moreš spremeniti v psa … Vrsti imata popolnoma drugačen štart v življenje, razvoj prvih par tednov poteka čisto drugače. Nekatere pasme so zahtevne zato, ker imajo specifične karakteristike, ne pa zato, ker bi bile podobne volkovom.
Malamutu ne koristi ne vrt, ne pesjak, ne 24-urno bivanje na prostem, če nima pravega gospodarja, ki dela z njim in ga primerno zgoni.

Sama velikost niti ni problem . Nemške doge so ogromne, ampak se krasno počutijo v stanovanjih, pravzaprav niti niso za zunaj,
Problematična je bolj pasma, ki potrebuje res veliko gibanja. Če so lastniki zelo aktivni in psa jemljejo s sabo na tek ali pohode, potem ja. Če pa psa peljejo za pol ure na sprehod, je pa to mučenje živali.
Pa še enkrat – ni tu problematično, ali je hiša, ali blok. Problematično je ukvarjanje s psom.
[/quote]

Problematično po slovenskih domovih, kjer sobivajo ljudje s psi je, da niso svojih psov socializirai v smislu pasjega šolanja – vsak pes bi moral bit šolan skupaj z lastnikom, v družbi z drugimi psi – osnove socializacije, kjer se pes tudi nauči marsikaj zanj potrebnega.

In šolan pes ne bo nikoli bevskal, jokal, izsiljeval z laježem, Nikoli – pišem iz 30 letnih izkušenj.

In še enkrat – če se pes dolgočasi, če je nešolan in nevzgojen – bo lajal in nabijal v nedogled po cele dneve in noči.

Ni mi jasno, kaj je tukaj čudnega. Pse že zavetišča forsirajo v stanovanja in v hiše! Tržna niša so vozički za vozit pse na sprehod! Pa ne vem no, ali se nam je total sfuzlalo ali kaj?? Kaj kdo res verjame, da pes uživa na nekaj metrih pod radiatorjem? In to tak velik pes, kosmat, ovčar? Ti psi so za svobodo, za dirjanje po dvorišču, ne pa za na kavč! In potem poslušamo zavijanje zapuščenih psov po blokih, ki morajo ždet v malem, zaprtem prostoru deset ur sami, zato da lahko pol zvečer lastnik frustracije celega dneva sprošča ob čohanju svojega ljubljenčka?! B O L A N O !

https://www.facebook.com/Dzzz.Slov.Bistrica/photos/a.719929401474557.1073741831.717081431759354/1257683194365839/?type=3

Dzzž Slovenska Bistrica
Všečkaj to stran · 15 h ·

Pasja brezdomčka iščeta dom

Stara sva 2,5 meseca, vsi najini bratci in sestrice so že pri svojih družinah, samo midva še čakava na nekoga, s katerim se bova družila vsaj 15 let. Iščeva nekoga, ki bo dovolil, da se lahko spočijeva na kavču ali lastnem ležišču. Pod nobenim pogojem ne greva tja kamor me bodo privezali na verigo zraven ute. Namreč želiva si biti del družine in ne samo kot čuvaj. Ker je mamica belgijska ovčarka, vem da bom imel polno energije, katero moram porabiti. Zato potrebujem nekoga, ki se bo aktivno (dnevno) ukvarjal z mano in zadostil mojim potrebam po umski in fizični aktivnosti.
Zrasel bom v srednje velikega psa in dosegel do 30 kg (morda kak kg več, saj veste… ko pride zima je potrebno imeti zaloge).
Če se najdeš v opisu zgoraj in te zanima še kaj več o naju hitro pokliči na telefonsko številko 031/260-376 (Betka).

Psička sta čipirana in cepljena (1 doza kužne bolezni). Ob primerni starosti (cca. 6 mesecev) OBVEZNA kastracija.

Pa jebela cesta – čisto v vsaki temi se pojavite slovnične teroristke, ki težite s svojimi frustracijami.
[/quote]

Teroristke? Ker se mendra jezik?
Jezik je pred živalmi! Jezik je naša identiteta!
Kar navadi se ali pa spoštuj nemendranje jezika!
Zatem nemendranje ljudi in takoj za njimi še nemendranje živali!
Amen.

Dej naredi uslugo vsem na tem forumu in odpeketaj v specializirano ustanovo da kdo poskrbi zate zenska in to prej ko ti zčnem pisat v narečju da boš dobila sfrčkane lase.
[/quote]

Ne bom jih dobila, brez skrbi.
V stroki boš ti imela sfrčkano življenje, ko te ne bodo resno jemali.

Se strinjam da on rabi več svobode in da je to zanj mučenje, da je v tako majhnem stanovanju.

Živim v bloku. Imam psa velike pasme. Sam ni nikoli, vsaj ne več kot par ur. Moji starši so doma 1,5km stran živijo v hiši. Zjutraj ko gremo v službo ga sproti “vržem iz avta” in je v varstvu pri mojih. Nazaj grede ga poberem in greva na tavelik sprehod, zvečer se doma igramo, crkljamo… Fehta hrano pri kosilu, divja po vrtu. Na sprehode kot take ga ne vozijo, ker mu nista kos, vsaj predvidevam.

Predno me kdo obsoja, da sem jim ga obesila za vrat. Imata rada živali in z veseljem bi imela svojega psa ampak vsega kar rabi mu ne moreta nuditi (par urne sprehode itd), jaz bi z veseljem vse to ampak sem v bloku z družino in imam službo. In smo naredili kompromis. Imam psa.. oni so varuške. Vsi srečni.

Če bi ga pa morala notr zapret za 10 ur ga pa ne bi imela, priznam.

Ne bom jih dobila, brez skrbi.
V stroki boš ti imela sfrčkano življenje, ko te ne bodo resno jemali.
[/quote]

Ne boš ja, ker si jih že dobila.
Js mam še celo življenje pred sabo, ti pa ko si že tako kvazi “pametna” se raje zamisli nad sabo, ker se za svoja leta neprimerno obnašaš s to bedno provokacijo, ki si jo začela sama in ki sploh nima veze s to temo. Tvoj zgornji komentar nakazuje na tvojo nestabilno psiho in težnjo k popolnosti gramatike. Očitno imaš neke frustracije od otroštva, da se ukvarjaš z mojo slovnico. So se v otroštvu znašali nad tabo in nisi prebolela, pa se morš ti zdej na druge spravljat zaradi slovnice? Me boš ustrelila, ker ne pišem slovnično pravilno na enem forumu? Si že slišala za svobodo govora?(k temu spada tudi pisanje btw) Ti si ena izmed tistih žensk, ki jih zanima zgolj birokracija in goli formalizem v življenju povsod… Zakaj pol ne napišeš knjige raje, zkaj bereš sploh ta forum, ko je 3/4 SLENGA? Zamisli se. I’m done with u.

Se strinjam da on rabi več svobode in da je to zanj mučenje, da je v tako majhnem stanovanju.
[/quote]

Meni se tudi tako zdi, samo kaj ko nimam nekakšnega vpliva na to:/

New Report

Close