Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste danes dobili zastonjkarsko domovino?

Ste danes dobili zastonjkarsko domovino?

Zatohla zaostala desnice dol! Napredna moderna levica gor!

Odgovor na objavo uporabnika
Ena stara, 20.05.2021 ob 21:00

Ja, očitno niso ugotovili, da sem SDS-u že dvakrat vračala njihovo anketo, ki sem jo prav tako dobila v nabiralnik. Pa pri vsakem vprašanju sem dopisala svoj odgovor, njihove pa črtala, haha.

Mož je samo prelistal in komentiral, da je še peči v kurilnici škoda za tole.

 

By the way – izdajal bo Zavod Iskreni.

Dokler dela stranka v dobro ljudi sploh ni važna ali je leva ali desna in ravno tisti, ki mečete v smeti ankete se vidi da se sortirate glede na stranke ne pa glede na rezultate. Ne obstaja stranke ki bi vse delala popolno, ne obstaja pa tudi stranke, ki bi vse delala slabo. Pa drugače v slovenščini obstaja izraz -mimogrede namesto by the way.

Enostavno ne razumem, da eni že cele fraze tujk uporabljajo. Kaj čez 50 let ne bo več slovenščine v vsakdanju. Tu in tam kakšna slovenska beseda ostalo pa drug jezik?

Zadnjič sem bral, da je padla brezposelnost, ker so končno dali prednost tistim na zavodu, ne pa tistim z delovnim dovoljenjem, ki jih hočejo uvoziti privatniki da bi imeli cenejšo delovno silo, hkrati pa jemljejo kader z znanji drugim državam. To bi lahko naredili že v prejšnji vladi in to nima veze s politično pripadnostjo, ker državljan bi moral imeti prednost pred nedržavljanom.  Ko sem bil na zavodu, ogromno državljanov  je reklo, grem jutri za gradbenega delavca za karkoli, ko pa greš po cesti, pa gradbeni delavci v 70% ne znajo slovensko, ker so jih privlekli privatniki, ki so tudi od drugod. Jim dajo tukaj malo boljšo plačo kot dol, vendar so še vedno cenejši kot delavci ki so državljani, mogoče jim celo nekaj na roke dajo, da so večji otroški dodatki, tako da je to škoda za državo dvakratna… Da ne omenjamo kadre, ki prihajajo iz drugod in tam od koder prihajajo nastaja luknja. Zadnjič ena izobraženka, kako da si se odločila za Slovenijo? Boljša plača, ampak ta stroka ki ga ona pokriva je v primanjkljaju tudi v njeni državi. Torej je njega država ostala brez pomembnega kadra. Katera stranka tak način spodbuja ni človeška niti fer.

New Report

Close