Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strela na Bledu

Strela na Bledu

Tudi mene se je ta nesreča dotaknila! Iz srca želim vse dobro mamici, hčerki, nerojenemu otročičku in partnerju! Da bi okrevali brez posledic!
Nesreča žal ne počiva. Ljudje so šli pod drevo, ker tako avtomatično reagiramo. Le kdo si bi mislil, da bo udarila strela?

Tole je kruto, mi pa ni jasno, zakaj niso šli do gostilne? Saj je samo čez cesto.

Ne moreš samo sedet v gostilni – je treba tudi kaj naročit. T dajovedeti 😛

Pa morda niso tega želeli, da bi kaj naročili , ker ni bilo ne želje, ne potrebe.

Ne nakladaj. Začelo je deževati, zato so šli pod drevo.
[/quote]

…. “Prav nič ni deževalo”; je povedal pletnar..Beri in se čudi….

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pretreseni-pletnar-tako-je-pocilo-da-me-je-skoraj-vrglo-pod-klop.html

…. “Prav nič ni deževalo”; je povedal pletnar..Beri in se čudi….

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pretreseni-pletnar-tako-je-pocilo-da-me-je-skoraj-vrglo-pod-klop.html
[/quote]

Pafrdon,popravek: “prav nič ni kazalo na nevihto……” Da bo volk sit in koza cela.

Ja, samo če sta mama in hči opečeni, je strela po tleh potovala do njiju. Nenavadno, da do obeh. Verjetno je imela mama hči v naročju oziroma jo je držala za roko.
[/quote]

v katerem sklonu jo je po tvoje držala v naročju?

Pafrdon,popravek: “prav nič ni kazalo na nevihto……” Da bo volk sit in koza cela.
[/quote]

Če že bereš, preberi:

Pletnar, ki je bil v času nesreče v bližini, je dejal, da so se obiskovalci Bleda kopali v jezeru, saj je bil lep sončen dan. Prav nič ni kazalo na nevihto, je dejal. Nato je začelo malo deževati, naenkrat pa je udarila strela v bližnje drevo, v bližini katerega je bilo več ljudi.

Bo šlo?

Če že bereš, preberi:

Pletnar, ki je bil v času nesreče v bližini, je dejal, da so se obiskovalci Bleda kopali v jezeru, saj je bil lep sončen dan. Prav nič ni kazalo na nevihto, je dejal. Nato je začelo malo deževati, naenkrat pa je udarila strela v bližnje drevo, v bližini katerega je bilo več ljudi.

Bo šlo?
[/quote]

Žal si spregledalo popravek, z opravičilom – bo šlo?

Žal si spregledalo popravek, z opravičilom – bo šlo?
[/quote]

Kateri popravek? Nisi ničesar popravilo, samo dodalo neko skropucalo s podobno trditvijo.

Kateri popravek? Nisi ničesar popravilo, samo dodalo neko skropucalo s podobno trditvijo.
[/quote]

Še enkrat ti lepim, pa si preberčkaj:

Piše: …. ” Pletnar, ki je bil v času nesreče v bližini, je dejal, da so se obiskovalci Bleda kopali v jezeru, saj je bil lep sončen dan. Prav nič ni kazalo na nevihto, je dejal. Nato je začelo malo deževati, naenkrat pa je udarila strela v bližnje drevo, v bližini katerega je bilo več ljudi.

Boš zadovolj(e)na sedaj?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pretreseni-pletnar-tako-je-pocilo-da-me-je-skoraj-vrglo-pod-klop.html

Še enkrat ti lepim, pa si preberčkaj:

Piše: …. ” Pletnar, ki je bil v času nesreče v bližini, je dejal, da so se obiskovalci Bleda kopali v jezeru, saj je bil lep sončen dan. Prav nič ni kazalo na nevihto, je dejal. Nato je začelo malo deževati, naenkrat pa je udarila strela v bližnje drevo, [/u]v bližini katerega je bilo več ljudi.

Boš zadovolj(e)na sedaj?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pretreseni-pletnar-tako-je-pocilo-da-me-je-skoraj-vrglo-pod-klop.html
[/quote]

Sem še jaz nekaj označil v citiranem… Začelo malo deževati in potem kar strela… to ponavadi imenujemo začetek nevihte. In čeprav šele začetek.. je vseeno nevihta.
Kdaj strela vžge tudi na začetku nevihte, in ne šele v sredini.

In glede na to, da sem bil blizu… da bo nevihta se je videlo že vsaj pol ure prej. Samo v nebo v smeri zahoda je treba pogledati.

Še enkrat ti lepim, pa si preberčkaj:

Piše: …. ” Pletnar, ki je bil v času nesreče v bližini, je dejal, da so se obiskovalci Bleda kopali v jezeru, saj je bil lep sončen dan. Prav nič ni kazalo na nevihto, je dejal. Nato je začelo malo deževati, naenkrat pa je udarila strela v bližnje drevo, v bližini katerega je bilo več ljudi.

Boš zadovolj(e)na sedaj?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pretreseni-pletnar-tako-je-pocilo-da-me-je-skoraj-vrglo-pod-klop.html
[/quote]

To smo prebrali iz članka vsi, ki smo trdili, da JE deževalo. Vendar pa si ti objavljalo ves čas eno in isto – da ni kazalo na nevihto in ni deževalo. Tudi v “popravku”.

Zato raje ti preberčkaj, preden pišeš traparije.


Pa saj en mesec pred rokom je že čisto zrel za porod, če je nujno, no. Imam dva nedoniočenka – enega mesec prej ,drugega skoraj dva meseca prej. Prvi brez težav, niti v inkubator ni šel, drugi pa ni imel še dovolj razvitih pljučk in je morl v inkubator za 14 dni napa kortikosteroide za dozorevanje pljuč.
[/quote]

Seveda bi otroček v 9.mesecu že lahko preživel v primeru poroda, to sploh ni vprašanje. Vprašanje je, kakšno škodo je udar strele naredil nerojenemu otročku. Mami se je ustavilo srce. Seveda ne vemo, kaj je bilo z otrokovim srčkom. Druga težava so opekline, ki jih lahko povzroči strela. Mislim notranje opekline, ne opekline kože.

A ti greš vsakič, ko si zunaj in začne deževati, v gostilno? Za vsak slučaj, če bi udarila strela?

Verjetnost da te udari strela je zelo zelo majhna. Kar pomislite, kolikokrat ste bili zunaj, ko je bila nevihta. Ali ko je kazalo na nevihto.

Tudi zdajle se kuha nevihta. Hitro pod drevo, da ne boste mokri …

To smo prebrali iz članka vsi, ki smo trdili, da JE deževalo. Vendar pa si ti objavljalo ves čas eno in isto – da ni kazalo na nevihto in ni deževalo. Tudi v “popravku”.

Zato raje ti preberčkaj, preden pišeš traparije.
[/quote]

A š ni dežja na vašem koncu, da ste nekateri tako sitni?

http://astoundable.com/7-people-who-got-struck-by-lightning-and-lived/

Podpis. Res je pa, da se med nevihto ne gre pod drevo. To so me naučili od majhnega. Mi je pa res grozno, da ena taka nesreča prizadene vso družino. Ajde, enega člana, ampak štiri … 🙁

A ti greš vsakič, ko si zunaj in začne deževati, v gostilno? Za vsak slučaj, če bi udarila strela?

Verjetnost da te udari strela je zelo zelo majhna. Kar pomislite, kolikokrat ste bili zunaj, ko je bila nevihta. Ali ko je kazalo na nevihto.
[/quote]

Sicer tole ne sodi v to temo, ampak vseeno – poznam Bled in vem, od kje se pripelje. Je že Rok napisal, da ni prišlo iz vedrega neba, tako da….. .In če bi bila na Mlinem, bi šla v gostilno, ja – pod drevo sigurno ne.

Seveda bi otroček v 9.mesecu že lahko preživel v primeru poroda, to sploh ni vprašanje. Vprašanje je, kakšno škodo je udar strele naredil nerojenemu otročku. Mami se je ustavilo srce. Seveda ne vemo, kaj je bilo z otrokovim srčkom. Druga težava so opekline, ki jih lahko povzroči strela. Mislim notranje opekline, ne opekline kože.
[/quote]
Kakšne notranje opekline ?
Električni tok potuje po površini teles. Temu se reče skin efekt. Tudi to smo se že učili v OŠ.
Zato večina preživi udar strele. Vzrok smrti je običajno zastoj srca.


Kakšne notranje opekline ?
Električni tok potuje po površini teles. Temu se reče skin efekt. Tudi to smo se že učili v OŠ.
Zato večina preživi udar strele. Vzrok smrti je običajno zastoj srca.
[/quote]

Nimaš prav.

Mislite da nerojen otrok lahko preživi udar strele v mamo? Po moje za to ni šans. Mami se je ustavilo srce zaradi udara, ima pa tudi opekline. Pri udaru strele ne gre le za opekline na koži, ampak tudi v notranjosti telesa, opečene so mišice, kosti, organi…
Vsekakor upam, da je bilo tu drugače.

Morda se rodi novi Nikola Tesla. Tudi pri njem (porod) so sekale strele in glej – najpomembnejši znanstvenik je!

Pa dajte si malce podrobneje prebrat članek. Ni kazalo na nevihto! Nekaj kapljic dežja, potem pa je “vrezalo” iznenada….. Nekaj tam pod tistim drvesom ali okoli pleten “privlači” strele. Kakšna kovina morda……

no, tudi danes, pred pol ure pri nas, skoraj nevidni oblaki, nobene kaplje dežja, pa je dvakrat tako vrezalo, da se je sredi naselja v bližini zabliskalo do tal. Pri enih sosedih očitno nekaj privlači strele. Že drugiš ta mesec… 🙁
[/quote]

Sploh ni potrebno da dežuje, najbolj nevarne strele so pred nevihto, ko se še samo nabira in je črno nebo..Verjetno se je pripravljalo, zakaj bi drugače šli piod drevo?
Strela udari tudi iz jasnega, to ni samo rek..

Sploh ni potrebno da dežuje, najbolj nevarne strele so pred nevihto, ko se še samo nabira in je črno nebo..Verjetno se je pripravljalo, zakaj bi drugače šli piod drevo?
Strela udari tudi iz jasnega, to ni samo rek..
[/quote]

Dajte no mir. Najbrž niso šli pod drevo, ker se je pripravljala nevihta. Če se pripravlja nevihta tečeš domov, do avta, ali sploh nič še ne narediš… Če pa že pada in treska, takrat pa iščeš bližje zavetje.


Kakšne notranje opekline ?
Električni tok potuje po površini teles. Temu se reče skin efekt. Tudi to smo se že učili v OŠ.
Zato večina preživi udar strele. Vzrok smrti je običajno zastoj srca.
[/quote]

Beri, Robi. Če se ti lahko skuhajo možgani, se ti lahko tudi ledvice, jetra…

https://siol.net/novice/novice/kaj-se-zgodi-ko-v-cloveka-udari-strela-22291

Strela je silovitejša in hitrejša – skozi svojo tarčo lahko pošlje tudi do 300 kilovoltov napetosti, ki človeško telo prečka v vsega treh milisekundah (0,003 ali treh tisočinkah sekunde). Vanj praviloma vstopi skozi glavo, ramena ali zgornji del trupa.

Udar, ki ti sezuje čevlje Ko se strela dotakne človeškega telesa, vrag vzame šalo. Okoliški zrak se v trenutku segreje na skoraj 30 tisoč stopinj Celzija, kar lahko na vstopni in izstopni točki strele povzroči opekline tretje stopnje, pokanje kapilar (podkožnih žil) in celo vžig oblačil. Potrjeni so primeri žrtev, ki jim je ob udaru strele obutev dobesedno odletela z nog.

Visoka napetost lahko povzroči odpoved srca, obširne poškodbe mišičevja, žil, živčnega sistema in možganov (ti se lahko zaradi začasne ekstremne temperature, ki segreje možgansko tekočino, dobesedno skuhajo). Strela v večini primerov povzroči začasno izgubo zavesti, ki lahko traja od nekaj minut pa vse do nekaj let. Zdravniki največ z udarom strele povezanih smrti pripisujejo zastojem srca in prepozno odkritim resnim poškodbam notranjih organov oziroma notranjim krvavitvam.

New Report

Close