Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svak se je preselil nazaj domov

Svak se je preselil nazaj domov

res ni pošteno, samo kak to starim dopovedat itd… Stari so krivi, ker so to dovolili, ponavadi jim pa ni pomoči, ko se oni odločijo, sin zna prav pihat….in to ti je to. Nastradal je ta, ki je doma. Pri nas po smrti obeh šele vsak, čeprav imam dediščino po očetu. Na lepe oči sem jo prepisala na brata, ker mi je grozil stečaj za dva jurja, ni jih blo vzeti od kje. Ta dva jurja mi je založil, jaz sem pa lepo ob dedišćino….ker bratje pozabijo in tako je. Ne greš več nobenega obiskat, ker si izigran.
[/quote]

Poznam eno sestro in brata ki sta se skregala kdo bo imel tiste trapaste slike na steni po očimovi smrti (tu bosta dobila nekaj stanovanj plus vikend dol na Hrvaškem) pa je že bolano… Namesto, da bi bila hvaležna, težita mami, da naj podpiše pogodbo, kdo bo imel slike… Očim ima tudi otroke iz prejšnjega zakona, a pastorki bodo dobili vse. Groza a žal tako je.

In ja, nastradal je ta ki je doma. Svak ju je lepo nategnil.

Od takrat kot je od svaka stanovanje v Ljubljani.
In on najemnine iz naslova oddajanja tega stanovanja (ki je kot razumem od staršev) ne deli s svojim bratom (torej avtorico in njenim možem). Avtorica in njem mož pa morata ”svojo hišo” deliti s svakom.

Ja, svak ju je nategnil. Vselil se je v hišo, ki dogovorno ni njegova, za stanovanje, ki pa tudi še ni njegovo (saj starša še nista umrla) pa pobira najemnino in je z drugimi ne deli.
[/quote]

Točno tako razumem jaz.
Svak ima zdaj in stanovanje in najemnino in del hiše? Tako to ne gre.
Res je, starši lahko s svojim imetjem delajo kar želijo, krivično pa je, ko eden od otrok dobi več.
Poleg tega je tudi stanovanje od staršev, pa najemnino grabi samo svak.

Točno tako razumem jaz.
Svak ima zdaj in stanovanje in najemnino in del hiše? Tako to ne gre.
Res je, starši lahko s svojim imetjem delajo kar želijo, krivično pa je, ko eden od otrok dobi več.
Poleg tega je tudi stanovanje od staršev, pa najemnino grabi samo svak.
[/quote]

svak se stiska v eni podkletni sobici, zato da špara za hišo. to ne bo trajalo dolgo in potem bo tale snaha spet imela mir. Čeprav je nekaj zanimivo, vedno beremo o tem, da se ta stari ta spodnji zanimajo in firbcajo, kaj se v mansardah dogaja. Tale je pa ravno obratno, babnica bi komandirala, kako se imajo spodaj.
Da bosta enakovredna bi bilo najbolje, da se avtoričina družina preseli v njeno otroško sobo, mansardno oddaja in špara, da bosta kupila svojo hišo. Sicer se bo še načakala, da stara dva škripneta in bo imela samostojno hišo tako kot njen svak.

Točno tako razumem jaz.
Svak ima zdaj in stanovanje in najemnino in del hiše? Tako to ne gre.
Res je, starši lahko s svojim imetjem delajo kar želijo, krivično pa je, ko eden od otrok dobi več.
Poleg tega je tudi stanovanje od staršev, pa najemnino grabi samo svak.
[/quote]
pa kak del hiše no?
svak ima v uporabi začasno 20 kvadratov sobe v kleti.
če se postavim v kožo svakinje, ki je navajena živet samostojno v svojem stanovanju, res mislite, da bo ženska zadovoljna z bivanjem v nedogled v partnerjevi nekdanji otroški sobi ob dejstvu, da imata oba skup prek palca enih 300 jurjev v nepremičninah?

kakšno leto bosta stisnila, da bosta prišparala za polog, potem pa prodala stanovanji in šla na svoje. dvomim, da bosta dolgo tukaj

avtorico pa grabi taka foušija, da glava peče

dokler je imela v glavi

svak dobi 40 kvadratov stanovanja v ljubljani – – onadva z možem pa 80 kvadratov mansarde takoj+ 80 kvadratov hiše + vrt čez x let, je bilo vse ok in se ni čutila prikrajšano

ko pa so se karte obrnile in si je svak našel trenutno zelo ugodno situacijo, predvsem zato, ker si je tudi premožnejšo žensko našel, pa je ogenj v strehi

pri vsem tem pa ona sama s prstom ni pripomogla ne k temu, da ima na voljo sama 80 kvadratov mansarde, kaj šele k temu, da ima svak na voljo stanovanje v ljubljani

če je vložila par jurjev v opremo mansarde je to verjetno maxx

in ona zdaj najbolj “drek” meša, kakšna krivica se ji godi.

svak se stiska v eni podkletni sobici, zato da špara za hišo. to ne bo trajalo dolgo in potem bo tale snaha spet imela mir. Čeprav je nekaj zanimivo, vedno beremo o tem, da se ta stari ta spodnji zanimajo in firbcajo, kaj se v mansardah dogaja. Tale je pa ravno obratno, babnica bi komandirala, kako se imajo spodaj.
Da bosta enakovredna bi bilo najbolje, da se avtoričina družina preseli v njeno otroško sobo, mansardno oddaja in špara, da bosta kupila svojo hišo. Sicer se bo še načakala, da stara dva škripneta in bo imela samostojno hišo tako kot njen svak.
[/quote]

Zanimivo tole stiskanje v sobici. A kuhata ne nič? Ne pereta? Ne tuširata se? Parkirata kje?
Tole stiskanje po sobici ni ravno stiskanje, se ti ne zdi?

Pa kaj hudiča se imate za vpletat v to, kdo v taščini kuhinji kuha in se v njeni kopalnici tušira?

Zanimivo tole stiskanje v sobici. A kuhata ne nič? Ne pereta? Ne tuširata se? Parkirata kje?
Tole stiskanje po sobici ni ravno stiskanje, se ti ne zdi?
[/quote]

če to tašče ne moti, kaj ma za motit mansardnico? si hodita k njej v mansardo cote prat?

pa me zanima, tisti čas, preden in medtem ko sta delala mansardo, kje sta tale dva živela…. in koliko stroškov pri hiši dejansko plačata, glede na to, da so ta stari očitno premožni….

Če smo pošteni, ga tudi svak nima. Zaenkrat je še vse od staršev (tudi v primeru, da so starši stanovanje že prepisali na sina, gre enkrat jutri še vedno v dedno maso). Zato bi po logiki najemnina od tega stanovanja morala iti na račun staršev.

Če smo pošteni, ga tudi svak nima. Zaenkrat je še vse od staršev (tudi v primeru, da so starši stanovanje že prepisali na sina, gre enkrat jutri še vedno v dedno maso). Zato bi po logiki najemnina od tega stanovanja morala iti na račun staršev.
[/quote]
komu gre kaj, je menda odločitev ta starih.
če se oni strinjajo s tem, da sine špara na tak način, pol priženjena gospodična nima kaj za komentirat poleg.

da meni zet začne pametovat, kako bi jaz moj denar morala trošit in komu ga lahko dam, komu pa ne, bi se hitro zmenila, da gre lahko čisto na svoje.

V tem primeru je jasno to, da gre za nekakšno neupoštevanje dogovora, ker formalno ni nič razdeljeno. Koliko bo to trajalo je vprašanje in še bolj pomembno ali se bodo držali prvotnega dogovora.
Skratka lahko se vedno zakomplicira še bolj kot zgleda na prvi pogled. Glede na to, da je bil dogovor kaj kdo dobi se svak naj ne bi vračal v hišo saj ima stanovanje. Ampak ne, ta je lepo stanovanje oddal, kasira najemnino…namesto, da bi koristil to kar je dogovorjeno, da bo njegovo. Aja saj itak živi pri starših, ampak v hiši za katero je bilo dogovorjeno kdo jo bo dobil. Pa smo spet tam…starši imajo pravico odločati saj so lastniki… Menjava mu prav tako ne ustreza saj ne želi biti skupaj s starši. Mansardarja nimata zaradi tega v tem trenutku nič manj, če svak plačuje svoj del stroškov. Je pa seveda neprijeten občutek če nekdo ne spoštuje dogovora in najde obvod kako ga elegantno ne upoštevati. V vsakem primeru mutna posla bi rekli čez mejo.

Pri nas je bil primer zelo podoben, s tem da sta se sestra in svak začela širiti še po hiši, zasedla vse parkinge, imela stanovanje v Lj in celo hišo doma, razen našega nadstropja. njune stroške sta plačevala starša, ker je mati ponavljala, da onadva šparata za lastno hišo. Mojemu možu je počilo. Po približno enem letu sva dvignila kredit, kupila starejše stanovanje 15 km Ljubljane brez da komu poveva, ga uredila in se po dveh letih odselila. Seveda je bil šok in solze, ker so se prenehala taksiranja do trgovine in za vsako malenkost v ZD. Zdaj po 15 letih sta starša sama v hiši, sestra v svoji hiši, mi v LJ. Pridemo na obisk, na kavo in to je to.
Avtorica tole ne bo ne začasno, niti ne bo ostalo pri eni sobici. Razmislita z možem o lastnem stanovanju. Vem, koliko denarja je šlo za ureditev mansarde, a na koncu bo svak imel vse.

se pravi, ko sta se vidva širila po hiši je bilo ok, ko se je pa sestra, je pa možu pokrov odneslo?
Kakšne imate to eni.
Pa očitno starša še po 15 letih zmoreta živeti sama, prej sta bila pa vidva tako zelo obremenjena.

Zaenkrat se vsi držijo dogovora, ker dogovor med vami obsega samo to, čigava bo hiša, ko starša umreta, umrl pa še nihče ni. Z možem se raje pobrigajta, da bo ta dogovor črno na belem, najbolje v obliki oporoke, da bo držalo vsaj tisto, kar ste se res dogovorili.

Ne ukvarjaj se pa s tistim, o čemer se niste dogovorili.

Zavedaj se, da dolžna pa vama starša čisto nič nista, čeprav ste se nekaj napol dogovorajali, ampak tudi to se lahko sfiži, če se ne zavaruješ. Zato poskrbi, da bo vsaj dejanski dogovor v nekih dokumentih zapisan oz. načni to temo, da bosta vedela z možem, kje stojita – ker kot rečeno, tast in tašča vama pravno čisto nič nista dolžna.

se pravi, ko sta se vidva širila po hiši je bilo ok, ko se je pa sestra, je pa možu pokrov odneslo?
Kakšne imate to eni.
Pa očitno starša še po 15 letih zmoreta živeti sama, prej sta bila pa vidva tako zelo obremenjena.
[/quote]

Takim kot ti, ki jemljete iz konteksta in razpredate kar nekaj po svoje, je brez veze kar koli odgovarjati. Ja, staršem je zdaj jasno, ko ne bosta mogla več, bosta šla v dom. Jaz se ne morem (ne bom mogla) voziti vsak dan še 30+ km v eno smer, da ju negujem. Mimogrede, kako znajo starši izkoriščati to, da jih nekdo prevaža za vsako malenkost, pa vedo tisti, ki so na istem. Po prvem planu bi mi skrbeli za njiju, v zameno za zgornje nadstropje in ostala vlaganja, sestra pa je dobila manjše stanovanje v LJ. Morebitno razliko bi v trenutku dedovanja ena drugi izplačali.
Sploh pa ne mislim razpredati celotne zgodbe. Avtorici pa svetujem, da se zaščiti.

Bla sva mlada in neumna no predvsem jaz. Zrihtala mansardo fasado okna po celi bajti okolico garaze + dala mozevi sestri 30k za stanovanje. Mansarda je pisana ma naju. Spodnji del na t&t. Oz vsi smo pisani na 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kao po smrti bo vse vajino
Cez nekaj let je umrl tast.
Nekaj casa kasneje je svakinjo pustil moz in prijadrsla je z dvema nevzgojenima mulcema nazaj domov. Sedaj z mamico planirata da bo ostala kar doma stanovanje pa prodala da izplaca bivsega – ko sem ji omenila da v tem primeru naj racuna tudi na vrnitev 30k ji je samo zabegnilo.
Moz igra tasci in svakinji nadomestnega moza, svakinjinim otrokom nadomestnega fotra, tistih par ur dnevno kaj je doma prezivi 3/4 cajta v spodnjem stuku ostalo 1/4 mu hitro najdejo kaj za delat se zunaj okoli bajte.
Jaz sem gori sama za vse + za najine otroke.
Imam poln q vsega in se tolcem po glavi da sem pristala na to, da sva sla v mansardo. Ampak kaj vrs pri 20ih. Potem imas pa otroke in jim noces razbijat druzine.
V glavnem resno iscem moznost da spakiram. Zal se bojim da moz ne bo sel zraven.

bodi poštena, bila si predvsem preračunljiva, ker si mislila, da boš tako ceneje prišla do strehe nad glavo.
Rešitev imaš pa na dlani, s svakinjo skompenzirajte, da ona tebi da svoje stanovanje, ti pa njej svoj del hiše.

Naša tašča je sedaj sama v veliki hiši. Ko sva vprasala, mnogo let nazaj, ali bi za oskrbo uredili plan okrog dedovanja, da se izplača sodediče in uredi uradno ta razmerja, je bila odločno proti. Najina ideja je bila, da bi jaz skrbela v tej ogromni hiši za starše naju obeh, pustila bi službo, ki ne navrže za oskrbnino dveh odraslih v domu, mož bi dobil premestitev v kraj bivanja brez težav, stanovanje bi oddala, plačevala nek minimum za leta, ko bi bila doma… Seveda to ni brezplačna storitev, pač pričakuješ, da se to pri oporoki o dedovanju to upošteva. Sestra je v tujini, brat na drugem koncu Slovenije in obema bi bila stvar sprejemljiva, pač s pogajanji, čist odrekla se ne bi. Kakorkoli, tast je umrl, jaz delam še naprej 6 dni na teden, na obisk gremo za praznike, ker tisti en danprostega na teden mi res ni se za vozit 150 km do tašče, ona ne vozi, bajta prevelika, v dom še nebi, prodala nebi, samo vsakič znova poslušamo zakaj je rodila tri otroke, da je na stara leta sama. Ja, zato, tašča, ker si se odločila, da boš sama. Kratkovidnost staršev je tudi v tem primeru več kot očitna. Najmanj, kar bi bilo sprejemljivo, bi bilo, da se porazdeli tudi najemnina na oboje, če so že po tem ključu delili pravice do zapuščine.

eh torej bi bila tašča že takrat v nekem privat domu, skupaj z eno množico tujih ljudi. Ja tvoji starši so tašči pač tujci. Normalno pa je, da je na stara leta sama, saj menda nihče ne pričakuje, da bodo vsi letali okoli njih. Tašča bo šla v dom ali pa kar doma umrla, vi pa si boste potem razdelili dediščino.


in tudi tvoji starši so prikrajšani zaradi taščine kratkovidnosti?
ker v tvojem idealnem planu si imela namen poskrbet za oboje….

Njeni starši so verjetno komaj čakali, da se na stara leta preselijo v hišo hčerkine tašče.

Mimogrede, ta del kalkulacije pa ni bil predstavljen, a hišo njenih staršev bi tudi onadva pobasala v zameno za oskrbo? To pa ni švoh kupčija, dve lastniški nepremičnini + vmesni dohodek od oddajanja svojega stanovanja (in po možnosti še hiše staršev, če bi bila že ravno prazna), pri tem, da sploh ni rečeno, da bi kdo kakšno resno oskrbo potreboval, če recimo tašča še po vseh teh letih lahko sama živi.


in tudi tvoji starši so prikrajšani zaradi taščine kratkovidnosti?
ker v tvojem idealnem planu si imela namen poskrbet za oboje….
[/quote]

In pokasirat 4 penzije + 4 oskrbnine + 2x dediščino.
Ni slabo.

In pokasirat 4 penzije + 4 oskrbnine + 2x dediščino.
Ni slabo.
[/quote]

je tudi delo 24urna dan in 7 dni v tednu, a to si pa pozabil?

Vse je stvar dogovora, v vsakem primeru pa bo nekdo pokasiral deiščino brez dela

To je v Sloveniji in na Balkanu običajna zgodba. Kratkovidni straši – saj vidiš odzive na monu, kako narod razmišlja – se držijo zidovja in bognedaj, da bi se kdo za časa življenja karkoli dogovarjal in celo pravično dogovoril. Enako je s kratkovidnimi družinskimi firmami, kjer stari fura posel, dokler brca, pri 80 pa pričakuje, da bodo vsi otroci vse pustili in se šli firmo naprej … pa s stanovanji, hišami. Propadle kmetije, porušene hiše, ženske same v 5 sobnih stanovanjih, dva skoraj nepokretna starca v prevelikih bajturinah…to je zgodba naroda, ki bognedaj da bi otrokom pri 25-tih prepisal pol hiše v zameno za oskrbo. Ker menijo, da bodo vsi živeli zdravo in večno. Vsi vidijo samo, kaj boš dobil, niti slučajno, kaj boš za to dal. Veliko boljše pride skozi tisti otrok, ki živi 100 km stran, kot tisti ki je isti hiši. Ker življenje ni samo materialno, ampak še vse kaj drugega. Ko si star 60+ in dobiš dediščino, je ne rabiš več.

O tem, da se na monu vleče iz konteksta pa kar nekaj na pamet tipka, pa da niti ne govorim. Ena zgoraj pravi, da bi ti pobasala obe nepremičnini. Resno? Avtorica lepo napiše, da bi sodediče izplačala. Kaj pa če bi se nepremičnine delile glede na to, koliko je kdo staršem pomagal, jim bil v oporo, jim čistil, jih obiskoval, jih klical, urejal vrt, dvorišče, jim skuhal? Koliko od vas bi v tem primeru sploh kaj dobilo? A res vidite samo zidovje?

Jaz ne bi imela srca, da svojim otrokom naredim očitno krivico, recimo da gledam kako si eden let ureja del hiše, vlaga v hišo, skrbi za vse, drugi pride pa samo s kufri nazaj in potem sta oba enakovredna.

To je v Sloveniji in na Balkanu običajna zgodba. Kratkovidni straši – saj vidiš odzive na monu, kako narod razmišlja – se držijo zidovja in bognedaj, da bi se kdo za časa življenja karkoli dogovarjal in celo pravično dogovoril. Enako je s kratkovidnimi družinskimi firmami, kjer stari fura posel, dokler brca, pri 80 pa pričakuje, da bodo vsi otroci vse pustili in se šli firmo naprej … pa s stanovanji, hišami. Propadle kmetije, porušene hiše, ženske same v 5 sobnih stanovanjih, dva skoraj nepokretna starca v prevelikih bajturinah…to je zgodba naroda, ki bognedaj da bi otrokom pri 25-tih prepisal pol hiše v zameno za oskrbo. Ker menijo, da bodo vsi živeli zdravo in večno. Vsi vidijo samo, kaj boš dobil, niti slučajno, kaj boš za to dal. Veliko boljše pride skozi tisti otrok, ki živi 100 km stran, kot tisti ki je isti hiši. Ker življenje ni samo materialno, ampak še vse kaj drugega. Ko si star 60+ in dobiš dediščino, je ne rabiš več.

O tem, da se na monu vleče iz konteksta pa kar nekaj na pamet tipka, pa da niti ne govorim. Ena zgoraj pravi, da bi ti pobasala obe nepremičnini. Resno? Avtorica lepo napiše, da bi sodediče izplačala. Kaj pa če bi se nepremičnine delile glede na to, koliko je kdo staršem pomagal, jim bil v oporo, jim čistil, jih obiskoval, jih klical, urejal vrt, dvorišče, jim skuhal? Koliko od vas bi v tem primeru sploh kaj dobilo? A res vidite samo zidovje?

Jaz ne bi imela srca, da svojim otrokom naredim očitno krivico, recimo da gledam kako si eden let ureja del hiše, vlaga v hišo, skrbi za vse, drugi pride pa samo s kufri nazaj in potem sta oba enakovredna.
[/quote]

a hočeš reči, da v Sloveniji nimajo vsi otroci pravice živeti po svoje, oditi od staršev?
Ker pišeš, da eni gredo, drugi pa naj ne bi imeli te pravice?
Jih starši zasužnjujete s svojimi zidovi?

New Report

Close