Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča me je po kosilu poslala pomivat posodo

Tašča me je po kosilu poslala pomivat posodo

Tašča nas je ob praznovanju tastovega rojstnega dneva povabila na kosilo. Med kosilom, torto, kavico je bilo vse super, nato pa … Zleknila sem se na kavč, kot ostali ožji člani družine. Ko me je ona zagledala, me je takoj poslala pospravljat in pomivat posodo ter dodala, da naj poležavam kar doma, tu pa ne. Halo? Prišla sem na obisk. Povabljena sem bila. Jaz tudi ob njenem obisku ne zahtevam, da mi pomaga pospravljati. Zakaj pa ostalim ni rekla za pospravljanje? Prav ponižala me je. Saj ji bom vrnila. Ob naslednjem povabilu k nam jo bom poslala pospravljat. Samo proba naj poležavati ali sedeti. Pri nas se dela, lenari pa naj kar doma. Na napačno se je spravila.

 

Kak lepo od tašče 🤗

Kako je pa doma, kdo pomiva?

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
kaj199, 24.07.2022 ob 12:06

Kako je pa doma, kdo pomiva?

Pomiva pomivalni stroj.

ha, ha, dobra zgodbica…še izpili podrobnosti, si na roko pomivala ali v pomivalca zložila….pa škoda, da nisi po kosilu vljudno vprašala. če je kaj za pomagat….ja, to ste taki, samo žret pa pit ( nima veze povabljen ali ne ) pa na kavč. vpraša se vedno, tudi ,ko si prišla- bi vprašala , če je kaj za pomagat, krožnike, pribor postavit, na mizo nosit, kruh narezat, pijačo natočit, kavo skuhat…za pomagat kolk češ…je pa luštno kot v gostilni se vsest pa jest na gotovo…ah, ja…no, še kaj napiši…

Odgovor na objavo uporabnika
nedeljske štorije, 24.07.2022 ob 12:10

ha, ha, dobra zgodbica…še izpili podrobnosti, si na roko pomivala ali v pomivalca zložila….pa škoda, da nisi po kosilu vljudno vprašala. če je kaj za pomagat….ja, to ste taki, samo žret pa pit ( nima veze povabljen ali ne ) pa na kavč. vpraša se vedno, tudi ,ko si prišla- bi vprašala , če je kaj za pomagat, krožnike, pribor postavit, na mizo nosit, kruh narezat, pijačo natočit, kavo skuhat…za pomagat kolk češ…je pa luštno kot v gostilni se vsest pa jest na gotovo…ah, ja…no, še kaj napiši…

Ona nima pomivalca. Torej na roke pomiva posodo. Sicer pa, ali ti svoje obiskovalce pošiljaš pospravljat? Verjetno ne. Torej ne pametuj.

res je, v takihle družinskih zadevah, se vedno vpraša za pomoč, tudi na piknikih, vedno vprašam gostitelja- je kaj za pomagat, kaj zrezat, znosit, natočit, pospravit… izvzeto samo, če je naročen profi  katering ali pa službene zadeve, kjer najamejo osebje. da bi nekje samo sedela in v luft gledala- nikoli, tudi če sem povabljena- prijatelji, žlahta, sosedi…se vpraša gostitelja ,če se kakrkoli pomaga…in je zmeraj kaj, za nesti prtičke, kozarce, jet po pijačo v hladilnik, otrokom napihnit balone, popazit kakšnega dojenčka, ….taka lažja dela, da si se ne umažeš nedeljske luksuzne obleke, bog ne daj čevape obračat ali kaj mešat pri šporhetu kajne…gostitelji vedno veseli , da se vsaj ponudiš, vprašaš.

Odgovor na objavo uporabnika
Na obisku, 24.07.2022 ob 11:47

Tašča nas je ob praznovanju tastovega rojstnega dneva povabila na kosilo. Med kosilom, torto, kavico je bilo vse super, nato pa … Zleknila sem se na kavč, kot ostali ožji člani družine. Ko me je ona zagledala, me je takoj poslala pospravljat in pomivat posodo ter dodala, da naj poležavam kar doma, tu pa ne. Halo? Prišla sem na obisk. Povabljena sem bila. Jaz tudi ob njenem obisku ne zahtevam, da mi pomaga pospravljati. Zakaj pa ostalim ni rekla za pospravljanje? Prav ponižala me je. Saj ji bom vrnila. Ob naslednjem povabilu k nam jo bom poslala pospravljat. Samo proba naj poležavati ali sedeti. Pri nas se dela, lenari pa naj kar doma. Na napačno se je spravila.

 

Ce ze sina ni znala vzgojit, da bi kaj pospravil, naj vsaj tebe. Ti si si izbrala tako patriahalno familjo, zdaj se pa ne pritozuj 😁

hahahha, zakaj pa si vzela njenega brezjajčnika: mama incella, življenjskega sopotonika mama failura….je bila morda na začetku bolj leporečna, sladka, dvolična? njemu ni rekla nič?

he, he kakšno pospravljanje, je kdo rekel, da zribaj kopalnico …pri večjih  družinskih kosilih ( enako za božič, veliko noč…) sta vedno v navezi tašča in snaha- ta mlada, da malo pomaga okoli postrežbe, kaj prinese, natoči, poda čez mizo.( nima veze povabljena , da se ne ponudiš nič )..nikoli, da bi ta mlada sam sedela kot lipov bog , vedno snaha reče tašči- bom jaz kruh prinesla, ti (vi) kar posedite,  če bo še kdo, ali grem po sok v hladilnik, kjer je pripravljeno, da ne boš rekla, da ji stikaš pa take , daj, daj…prav ti je nastavila ogledalo….bravo tašča za lekcijo !!!

Odgovor na objavo uporabnika
štorije, 24.07.2022 ob 12:28

he, he kakšno pospravljanje, je kdo rekel, da zribaj kopalnico …pri večjih  družinskih kosilih ( enako za božič, veliko noč…) sta vedno v navezi tašča in snaha- ta mlada, da malo pomaga okoli postrežbe, kaj prinese, natoči, poda čez mizo.( nima veze povabljena , da se ne ponudiš nič )..nikoli, da bi ta mlada sam sedela kot lipov bog , vedno snaha reče tašči- bom jaz kruh prinesla, ti (vi) kar posedite,  če bo še kdo, ali grem po sok v hladilnik, kjer je pripravljeno, da ne boš rekla, da ji stikaš pa take , daj, daj…prav ti je nastavila ogledalo….bravo tašča za lekcijo !!!

Ali bi tudi meni rekla: “Bravo, snaha, za lekcijo!”, ko jo bom poslala pospravljat in pomivat, ko bo pri nas na obisku?

 

Bravo tašča! Upam, da so se ti vsi sorodniki smejali, ko si ti pomivala posodo. Ja, kaj pa misliš da si, snaha?

 

eni skuhajo- drugi pomijejo, kaj ni jasno tu ?

Lahko bi se sama spomnila in vprašala če rabi pomoč. Ne pa da se nažreš in zavaljaš na kavč kot kakšna krmača.

Tudi če si povabljena si se zastonj nažrla in najmanj kar lahko storiš je da pomagaš pospravit. Pizda razvajena!

Odgovor na objavo uporabnika
lonček kuhaj518, 24.07.2022 ob 12:32

eni skuhajo- drugi pomijejo, kaj ni jasno tu ?

eni skuhajo- drugi pomijejo, kaj ni jasno tu ?

Dedci pa pozrejo kar je skuhano in lezijo na kavcu, vsake toliko se rignejo in prdnejo. Slovensko-jugoslovanska folklora za vedno!!

Babe naj se pa cufajo katera bo dala vec od sebe… 😅

tašča pride k vam samo na kavico na obisk, zato ne rabi lekcij, no če znaš sploh kavo postrežt…ker ti ne zmoreš velikih družinskih zadev izpeljat, ti je marsikaj pod častjo in spoštovanjem…ti je našla šibko točko, drugače ne bi to izpostavljala…ali pa nalagaš. ( zdajle se boš začela hvalit kakšne gostinske in organizacijske,  sposobnosti premoreš, a ne ? )

in verjetno te je možek moral nekako zatožit kaj doma počneš, je dobro informirana o dogajanju….lej , sinkoti vse potožijo mamici…

The end !!!

Iz katere lune si pa ti padla? Mogoče sem pa jaz. Ne vem a sem samo jaz stara šola, pa mlajše nimate tega.

Pri nas je v navadi da se vpraša če se kaj pomaga pa naj bo to pri mojih starših ali njegovih. S skupnimi močmi gre hitreje in tako se potem vsi prej vsedemo dol in še kakšno rečemo. Eni ste pa očitno vajeni da se vam skozi streže. Avtorica preden napadeš taščo razmisli kako bi lahko ti drugače ravnala in odreagirala.

Jaz sem se vedno ponujala, da pomagam mizo pripravit, posodo pomit,… Ko sem dojela, da moj mož, njegova sestra in tast po kosilu mirno odjadrajo na kavč, sem nehala s tem. Če pomagamo, pomagamo vsi. Če imajo patriarhat, pa to ni moj problem in naj tašča doma red naredi, ne bo na meni trenirala.

Odgovor na objavo uporabnika
štorije, 24.07.2022 ob 12:43

tašča pride k vam samo na kavico na obisk, zato ne rabi lekcij, no če znaš sploh kavo postrežt…ker ti ne zmoreš velikih družinskih zadev izpeljat, ti je marsikaj pod častjo in spoštovanjem…ti je našla šibko točko, drugače ne bi to izpostavljala…ali pa nalagaš. ( zdajle se boš začela hvalit kakšne gostinske in organizacijske,  sposobnosti premoreš, a ne ? )

in verjetno te je možek moral nekako zatožit kaj doma počneš, je dobro informirana o dogajanju….lej , sinkoti vse potožijo mamici…

The end !!!

Razvajen sine, ki si ne zna jajca sam ocvret zatozi doma mamici kaksno razvajeno deklino ima doma in naj jo ona navadi gospodinskih del ahahahaha 👏👏👏

Tastara seveda takoj poprime in tamlado zacne ucit kako in kaj, ampak pozablja, da smo v 21. stoletju 😂😂

odnos tašča -snaha….

s strani snahe manjka spoštovanja, neke zdrave ( ala Japonci…) hvaležnosti, ponižnosti ( tašča je v hiearhiji nad tabo- starejša, bolj izkušena, ….) , razumevanja in okretnosti, ažurnosti,. v nastalih razmerah….

in napačno razpredanje, da bi ti vrnila z enakim ( jo poslala pospravljat ?) , ne razumeš, da nista v enakovrednem položaju- je nad tabo in to se spoštuje v odnosu- ne zmoreš osvojiti in misliš, da sta krave skup pasli…

vadi ponižnost, hvaležnost, spoštovanje, …

Jaz bi te poslala še ribat wc 🤗

Jaz sem se vedno sama ponudila, če lahko pomagam, pa me je vsakič zavrnila. Večina jih že ima pomivalni stroj!

Moja tašča je tudi debelo gledala, ko sem jo povabila na kosilo in jo poslala za šporget, da ga skuha. “Kako, sem mislila, da boš ti pripravila kosilo …” “Nimam jaz časa, imam še dve žehti za oprat. Vi se kar lotite, nakupila sem vse potrebno, pri nas jemo ob enih, tako da imate še dobro uro časa.” Ni rekla nič, skuhala pa je.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4954, 24.07.2022 ob 13:00

Moja tašča je tudi debelo gledala, ko sem jo povabila na kosilo in jo poslala za šporget, da ga skuha. “Kako, sem mislila, da boš ti pripravila kosilo …” “Nimam jaz časa, imam še dve žehti za oprat. Vi se kar lotite, nakupila sem vse potrebno, pri nas jemo ob enih, tako da imate še dobro uro časa.” Ni rekla nič, skuhala pa je.

👍 😂😂😂

Odgovor na objavo uporabnika
odnosi, 24.07.2022 ob 12:55

odnos tašča -snaha….

s strani snahe manjka spoštovanja, neke zdrave ( ala Japonci…) hvaležnosti, ponižnosti ( tašča je v hiearhiji nad tabo- starejša, bolj izkušena, ….) , razumevanja in okretnosti, ažurnosti,. v nastalih razmerah….

in napačno razpredanje, da bi ti vrnila z enakim ( jo poslala pospravljat ?) , ne razumeš, da nista v enakovrednem položaju- je nad tabo in to se spoštuje v odnosu- ne zmoreš osvojiti in misliš, da sta krave skup pasli…

vadi ponižnost, hvaležnost, spoštovanje, …

Hiearhija pa to..

 

Kaj pa jaz ko so me prestavili med lolacijami in sem sedaj nadrejena oz glavna sefica na lokaciji tasca pa kar nekaj pod mano. Z njo imam same tezave ker je totalno nesposobna in se vlece kot kit. Kje je sedaj tu hierarhija. V sluzbi jo naj teram doma pa ji rit nastavim? Hvala bogu da ne zivimo skupaj.

New Report

Close