Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča me je po kosilu poslala pomivat posodo

Tašča me je po kosilu poslala pomivat posodo

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾, 04.08.2022 ob 15:18

Odgovor na objavo uporabnika
Bubububu, 04.08.2022 ob 08:23

Odgovor na objavo uporabnika
Jvchk, 24.07.2022 ob 12:18

Odgovor na objavo uporabnika
nedeljske štorije, 24.07.2022 ob 12:10

ha, ha, dobra zgodbica…še izpili podrobnosti, si na roko pomivala ali v pomivalca zložila….pa škoda, da nisi po kosilu vljudno vprašala. če je kaj za pomagat….ja, to ste taki, samo žret pa pit ( nima veze povabljen ali ne ) pa na kavč. vpraša se vedno, tudi ,ko si prišla- bi vprašala , če je kaj za pomagat, krožnike, pribor postavit, na mizo nosit, kruh narezat, pijačo natočit, kavo skuhat…za pomagat kolk češ…je pa luštno kot v gostilni se vsest pa jest na gotovo…ah, ja…no, še kaj napiši…

Ona nima pomivalca. Torej na roke pomiva posodo. Sicer pa, ali ti svoje obiskovalce pošiljaš pospravljat? Verjetno ne. Torej ne pametuj.

A pri mami tudi nič ne pomagaš? No, očitno so falili pri tvoji vzgoji, na veliko.

Bubububu“,

Si POŠTENA in bi to rekla tudi moškemu(hčerinemu možu) na obisku pri tebi, da naj gre pomiti posodo?

Ali pa si ŽENSKA RAZLIČICA ŠOVINISTIČNE MOŠKE SVINJE in tega moškemu ne bi rekla?

Točno. V temu je keč.

Taščica je lepa ptica. Zelo lepa.

Odgovor na objavo uporabnika
odnosi, 24.07.2022 ob 12:55

odnos tašča -snaha….

s strani snahe manjka spoštovanja, neke zdrave ( ala Japonci…) hvaležnosti, ponižnosti ( tašča je v hiearhiji nad tabo- starejša, bolj izkušena, ….) , razumevanja in okretnosti, ažurnosti,. v nastalih razmerah….

in napačno razpredanje, da bi ti vrnila z enakim ( jo poslala pospravljat ?) , ne razumeš, da nista v enakovrednem položaju- je nad tabo in to se spoštuje v odnosu- ne zmoreš osvojiti in misliš, da sta krave skup pasli…

vadi ponižnost, hvaležnost, spoštovanje, …

Kakšne zaostale parole so pa to? In o kakšni hierarhiji neki govoriš?

Spoštovanje na relaciji snaha – tašča bi, če že moralo biti vzajemno. Temu pa se je, po uvodnem zapisu sodeč, prva odrekla tašča, ki je prestopila mejo z nič kaj spodobnim “povabilom” k pomivanju posode.

Mimogrede snaha in tašča sta si pod črto v večini primerov v enakovrednem položaju, izjeme pa dopuščajo variacije v obeh smereh. V kolikor bi avtorica rada stvari postavila na svoje mesto naj se ozre še na en, (pre)večkrat spregledan element in sicer partnerjevo reakcijo, da ne bi poba slučajno ob naslednji priložnosti brez razmišljanja kimal materi zvečer pa pričakoval… razumevanje.

To je tašča za ožent. Pa ne bo zdaj lena mularija počivala kot penzionerji, ki so si počitek zaslužili po 45 letih garanja.

Odgovor na objavo uporabnika
točn tko, 05.08.2022 ob 13:26

To je tašča za ožent. Pa ne bo zdaj lena mularija počivala kot penzionerji, ki so si počitek zaslužili po 45 letih garanja.

Če bi bila snaha kaj vredna, bi se sama ponudila za pomoč v kuhinji.

tkolele je” in “točn tko“, 

Sin! SIN vi budale!

Ona ni njena hčerka!!! Sinu bi lahko naročila pomivanje, a mu šovinistična prasica ni naročila tega, ker ga je sama vzgojila v tazga moškega.

Upam da si ne drznete doma čez moške pritoževati.

Če vam moški smrdijo na kavču medtem ko ve kuhate in pospravljate STE SI TOČNO TO ZASLUŽILE!!!

Upam da ne pričakujete hvaležnosti zato ker se matrate. Ker ovce kot ste, ste ustvarjene za štedilnik in pucanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾, 05.08.2022 ob 17:47

tkolele je” in “točn tko“, 

Sin! SIN vi budale!

Ona ni njena hčerka!!! Sinu bi lahko naročila pomivanje, a mu šovinistična prasica ni naročila tega, ker ga je sama vzgojila v tazga moškega.

Upam da si ne drznete doma čez moške pritoževati.

Če vam moški smrdijo na kavču medtem ko ve kuhate in pospravljate STE SI TOČNO TO ZASLUŽILE!!!

Upam da ne pričakujete hvaležnosti zato ker se matrate. Ker ovce kot ste, ste ustvarjene za štedilnik in pucanje.

No, zdaj pa le pejt pomit posodo in znest kakšno jajce 😀

Odgovor na objavo uporabnika
Na obisku, 24.07.2022 ob 11:47

Tašča nas je ob praznovanju tastovega rojstnega dneva povabila na kosilo. Med kosilom, torto, kavico je bilo vse super, nato pa … Zleknila sem se na kavč, kot ostali ožji člani družine. Ko me je ona zagledala, me je takoj poslala pospravljat in pomivat posodo ter dodala, da naj poležavam kar doma, tu pa ne. Halo? Prišla sem na obisk. Povabljena sem bila. Jaz tudi ob njenem obisku ne zahtevam, da mi pomaga pospravljati. Zakaj pa ostalim ni rekla za pospravljanje? Prav ponižala me je. Saj ji bom vrnila. Ob naslednjem povabilu k nam jo bom poslala pospravljat. Samo proba naj poležavati ali sedeti. Pri nas se dela, lenari pa naj kar doma. Na napačno se je spravila.

 

Že sama od sebe bi lahko ponudila pomoč pri umivanju ne da bi ti moral gdo rečt.!!!

Se je vsaj ona spomnila, ce se ze ti nisi. To je pa vendar logično! Tamalada pa res po kosilu pri tašči ni za na kavč!!!!!!!   Se dobro da ste bilu samo najožji člani družine,  si predstavljate to sramoto ob celi celi njeni žlahti! O moj bog

Odgovor na objavo uporabnika
Hfgh, 24.07.2022 ob 14:26

Ruknes moza :”A nisi slisal? Posodo mors it pomit. Ti si domac tu. Jaz sem samo obisk.”

 

!!

TUDI NA TEK NAČIN KE ZABAVNE PRISTOPITI, STRINJAM

Pri nas se tudi taščula klofne lepo na stol,ko je povabljena na obisk/rd…kosilo in nikdar z prstom ne migne. Jaz sem vsa leta enako,bila navajena biti pač lepo vzgojena/ pridna in pri njej šla pomagat takoj. Zdaj pa ne več,če se le da se izognem. Nisem več mlada in naivna. Te ta stare se namazane z vsemi žavbami. Da bi mi pa to zabila, kar je tebi avtorica,kot da sem ena smrklja,bi pa 2x premislila,kdaj bi spet prišla..

Lahko bi prijazno vprašala za pomoč. Moja mi ne reče, ampak me je prav sram, ko pomiva sama, jaz sem pa od doma navajena, da pomivamo vse ženske. Ampak pri njej je kuhinja, ko je dobesedno lahko samo en notri, da bi mi pa prepustila, da jaz, pa ne bi.

Men ne pade na pamet pri drugih pripravljat/pospravljat in pričakujem, da tudi drugi ne skacejo po moji kuhinji in se mi zapletajo pod noge.

Nikoli in nikdar nebi od svojih goatov zahtevala,da pospravijo za sabo kaj šele kaj drugega

Odgovor na objavo uporabnika
Mavrični sladoled, 16.08.2023 ob 07:03

Lahko bi prijazno vprašala za pomoč. Moja mi ne reče, ampak me je prav sram, ko pomiva sama, jaz sem pa od doma navajena, da pomivamo vse ženske. Ampak pri njej je kuhinja, ko je dobesedno lahko samo en notri, da bi mi pa prepustila, da jaz, pa ne bi.

ženske pomivate..kaj pa moški? Pir pijejo??!

Odgovor na objavo uporabnika
Jasno, 16.08.2023 ob 07:12

Men ne pade na pamet pri drugih pripravljat/pospravljat in pričakujem, da tudi drugi ne skacejo po moji kuhinji in se mi zapletajo pod noge.

Ne vem, iz kakšnih družin to prihajajo nekateri. Ja, tudi jaz vprašam, če kaj pomagam, ko se pripravlja, npr. dam kozarce na mizo ali pa na koncu skuham kavo… da pa bi pomivala posodo medtem, ko bi drugi povabljenci sedeli (ali pa, bog ne daj, kuhala), ko sem povabljena na kosilo, me ne vidijo nikoli več. Ta avtoričina tašča je ena starokopitna manipulatorji- zakaj pa ni sinu rekla? Pri nas doma je tako, da posodo večkrat pomije oče kot pa mati, tudi šiva samo oče. To so pa neke srednjeveške vrednote, podjeba***** po domače,  da bo zdaj vsem pokazala kako tamlada dela.

Ko si mlad, si naiven. Pri meni je tudi trajalo nekaj časa, preden sem dojela vse taščine trike, potem sem pa gladko malo povedala, kaj si mislim. Ali pa rekla možu – si slišal, nareži kruh, jaz zdaj ne morem ker to in to. Ali pa, Janez, daj prosim ti, meni se zdaj pa res ne da 😀

In ja, da bi se kdo zapletal v moji kuhinji, niti slučajno,  tako kot se jaz v drugih ne.

New Report

Close