Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Težave s prebavo na počitnicah

Težave s prebavo na počitnicah

Pozdravljena.

Imam enake tezave kot ti.
Se zgodi da mi postane sila sredi mesta v tujini, dalec od hotela. Zato se vcasih pretihotapim v drug hotel na njihov wc v lobbyu. Ugotovila sem da me bolj ali manj daje psiha, ponavadi me ze pred dopustom skrbi da bom tam zbolela, saj se mi je to ze enkrat zgodilo.
drugic se mi je ze prvi dan pojavilo bruhanje, driska, slabost,… dokler nisem poklicala v solzah domov, kjer so me pomirili da je vse vredu, naj se umirim in bo vse vredu. Cudezno sem takoj ozdravela 🙂

se pa na dopustu izogibam sladic, pikant hrane, sladoleda- na kepice, leda in neosteklenicene vode.

tudi kaksen 0,3 zganja vcasih za razkuzitev pride prav.

10 dni pred dopustom jemljem linex za preventivo, za krce pa iberogast kapljice.

Dobijo se tablete proti driski loperamide hydrochloride (imodium ali lopacut) sam imam težave z kroničnimi driskami in mi edino te tablete pomagajo

Mene zdriskajo edino ljudje, ko natečaji z besedami. In to familije. Poštene, ugledne, ko se sprostijo. Sploh ne vem a naj kaj jem 😳☺☺☺☺☺☺

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 22.05.2022 ob 07:29

Mene zdriskajo edino ljudje, ko natečaji z besedami. In to familije. Poštene, ugledne, ko se sprostijo. Sploh ne vem a naj kaj jem 😳☺☺☺☺☺☺

Ko gredo na,alk inclusiv, takrat je fešta 😳😳😳😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Tu pa vse čiste 😄😊🙃😅😅😅

To je precej neprijetna zadeva, verjamem pa, da je bolj psiha. Kislina v želodcu razžre vse razen najbolj žilavih bakterij. Alkohol za razkuževanje sigurno ni najboljša rešitev. Na mojo srečo nimam teh problemov. Na vseh mojih poteh (Indija, Kuba, Egipt…) sem imel težave le takrat, ko sem se res zastrupil. Takrat pomaga lokalni antibiotik, nič drugega.

Predlagam pa aktivno oglje ali silikagel (Sika, Enterosgel), ki absorbirajo pline in toksine iz črevesja. Pazi, ker predolgo jemanje vpliva tudi na absorpcijo hranil (absorbir tudi koristne snovi) in ne jemati eno uro po jedi. To načeloma pomaga, pri “orenk” driski pa pomaga seldiar ali imodium (aktivna učinkovina loperamid). Samo ta zadeva mene zapre za par dni, vprašanje pa je, če je to res dobro. Ker telo mora iz sebe spraviti vse neželene snovi, pa tudi plini se težje odvajajo, torej se potencialno ne rešiš krčev. Meni seldiar zato ni najboljša izbira.

Popolnoma te razumem. Moja prijateljica se vsak dan zelo zdravo prehranjuje in redno odvaja, ampak ko nekam gre, se ji zapre. In ne more nič, samo sprejela je to stanje, ker ve, da ko pride domov, bo vse ok.

Ztežave imam z enormni sosedi zcbir malinami v nedeljo Štajerska hudičevo a vam dan na on 4🎶🎶🎶🎶😆😆😆😆 sploh ni smešno 🙄😂

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 22.05.2022 ob 12:28

Ztežave imam z enormni sosedi zcbir malinami v nedeljo Štajerska hudičevo a vam dan na on 4🎶🎶🎶🎶😆😆😆😆 sploh ni smešno 🙄😂

Drk* Drgace, z motornimi in bot masinam. Pa naj pride inšpektor za Bzzzzz si nabijte v nedeljo 🙃😂😂😂😂 nabijanje z bor in malinami v nedeljo hudiči, k*

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 22.05.2022 ob 12:33

Drk* Drgace, z motornimi in bot masinam. Pa naj pride inšpektor za Bzzzzz si nabijte v nedeljo 🙃😂😂😂😂 nabijanje z bor in malinami v nedeljo hudiči, k*

    Če V štacune ne morte, pa doj* z bor malinami ob nedeljah 😳🙄🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶 Štajerska 🤣😂😂😂😂😂😂

Odgovor na objavo uporabnika
Špetirji, 22.05.2022 ob 12:36

    Če V štacune ne morte, pa doj* z bor malinami ob nedeljah 😳🙄🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶 Štajerska 🤣😂😂😂😂😂😂

Glih Kar je nehala štemati 😆😆😆😆😆🙃😆😆😆😆😆😆😆

Nabavi si zelo dobre probiotike, ki jih jemlji vsaj dva tedna pred odhodom. Ogromno sem raziskovala o kvalitetnih probiotikih, kar pomeni takih, kjer dejansko pridobiš žive kulture, točno te, ki jih črevesje potrebuje, in to je Multi M. Vredno denarja in skoraj čudežno deluje na zdravje in počutje, ker je črevesje izredno pomemben organ. (ne)ravnovesje bakterij močno vpliva na celotno zdravje in tudi na psiho (kar je skoraj creepy dejstvo).

Še nekaj nasvetov za uporabo: ne pretresaj embalaže, ne puščaj je na toplem (izključno samo v hladilniku), ne pij iz kovine (žlica, lonček..). Predstavljaj si, da so notri žive bakterije, ki se morajo take tudi ohraniti.  Pij samo na tešče in na začetku lahko vse do porabe komot predoziraš (za polovico več jemlješ).

Verjameš ali ne, naredi to in se nato opazuj.

Odgovor na objavo uporabnika
binč, 22.05.2022 ob 16:28

Nabavi si zelo dobre probiotike, ki jih jemlji vsaj dva tedna pred odhodom. Ogromno sem raziskovala o kvalitetnih probiotikih, kar pomeni takih, kjer dejansko pridobiš žive kulture, točno te, ki jih črevesje potrebuje, in to je Multi M. Vredno denarja in skoraj čudežno deluje na zdravje in počutje, ker je črevesje izredno pomemben organ. (ne)ravnovesje bakterij močno vpliva na celotno zdravje in tudi na psiho (kar je skoraj creepy dejstvo).

Še nekaj nasvetov za uporabo: ne pretresaj embalaže, ne puščaj je na toplem (izključno samo v hladilniku), ne pij iz kovine (žlica, lonček..). Predstavljaj si, da so notri žive bakterije, ki se morajo take tudi ohraniti.  Pij samo na tešče in na začetku lahko vse do porabe komot predoziraš (za polovico več jemlješ).

Verjameš ali ne, naredi to in se nato opazuj.

pardon, Multi EM

Aja še nekaj: ENTEROSGEL. Kopiram opis:

Iz organizma odvaja škodljive snovi in se skupaj z blatom, ter vsemi “strupenimi” snovmi izloči iz telesa.

Spada v skupino snovi, kateri se imenujejo enterosorbenti in imajo to lastnost, da na svojo površino oziroma v svoje pore vežejo različne snovi kamor spadajo tudi razni strupi, endotoksini, razpadne snovi virusov in bakterij, izločki bakterij, konzervansi, dodatki v hrani, težke kovine in radioaktivni elementi.

Prava izbira za:

Težave s prebavili
Sindrom razdražljivega sindroma (IBS)
Kronično ali akutno diarejo

Tablete Seldiar (dr da), probiotiki.

New Report

Close